آبشار ویسادار و جاذبه‌های دیدنی آن
1254 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقه

در این مقاله از مجله گردشگری کایت قصد داریم تا آبشار ویسادار و جاذبه‌های دیدنی اطراف آن را به شما علاقهمندان به سفر و طبیعت معرفی کنیم. در ادامه به معرفی آبشار ویسادار، خواهیم پرداخت.

تورهای پیشنهادی:

تور یک روزه

تور طبیعت گردی


همه چیز درباره آبشار ویسادار


مقایسه روستاهای مناطق شمالی ایران با دیگر مناطق کشور کار ساده‌ای است چرا که شما با دو جغرافیا و حال و هوای متفاوت روبرو هستید. روستاهای شمالی سرشار از طبیعتی زیبا و همچنین روحیه گرم مردم خطه شمال هستند. شاید یکی از دلایل اینکه مردم همیشه مناطق شمالی را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می‌کنند، همین باشد. آبشار ویسادار یکی از همان زیبایی‌هایی است که در رضوانشهر گیلان واقع شده و گردشگران و علاقه‌مندان زیادی به مناطق شمالی سفر می‌کنند تا آن را ببینند. شکل خاص دیواره‌های آن باعث شده تا به عنوان سومین آبشار مرتفع استان گیلان شناخته شود. 


جغرافیای آبشار ویسادار


آبشار-ویسادار-زیبا


آبشار ویسادار در رضوانشهر استان گیلان واقع شده و سومین آبشار مرتفع استان گیلان می‌باشد. فضای اطراف آبشار ویسادار به گونه‌ای است که دسترسی به آن را آسان نموده و می‌توانید یک روز خوب را با سفر به این نقطه از شمال برای خود و اطرافیانتان بسازید. یکی از نکات جالب توجه درباره ایران این است که حدود 392 آبشار دارد که 287 مورد از آن‌ها غیر فصلی هستند و بیشترشان واقع در استان لرستان می‌باشند. البته که استان‌های شمالی کشور نیز از این قاعده مستثنا نیستند و آبشارهایی دارند که همیشه فعال است.

رضوانشهر نام منطقه‌ای است که در شمال غربی گیلان بوده و وسط سواحل دریای خزر و رشته‌کوه‌های تالش قرار گرفته است. اطراف این منطقه با جلگه و کوهستان احاطه شده است و منطقه سرسبز و بسیار زیبایی است. فاصله این منطقه تا رشت چیزی حدود 62 کیلومتر بوده و آبشار ویسادار در این منطقه واقع شده و در فاصله 16 کیلومتری شهر پره سر قرار دارد. شاید علاوه بر آبشار ویسادار، منطقه رضوانشهر را نیز بتوان به عنوان جاذبه‌ای دیدنی در نظر گرفت که سالانه گردشگران زیادی برای سفر به آن برنامه‌ریزی می‌کنند.


علت نام‌گذاری آبشار


ریزش آبشار ویسادار


ویسادار به معنی سایه درخت بید در گویش تالشی است. درواقع شما برای رسیدن به آبشار ویسادار باید از میان جنگلی عبور کنید که پر است از درختان بید بلند ولی این نکته را کارشناسان گوشزد می‌کنند که ما با هیچ قطعیتی نمی‌توانیم بگوییم دلیل واقعی نام‌گذاری این آبشار چنین چیزی بوده باشد. درباره جنگل پیش از رسیدن به آبشار نیز باید بگوییم حدوداً 20 دقیقه‌ای باید در آن پیاده‌روی کنید که این خود اتفاق بسیار خوبی است. آرامش جنگل و فضای بکری که دارد می‌تواند شما را از مشغله‌های کاری روزانه‌تان به‌شدت دور کند و حال خوبی برایتان به ارمغان بیاورد.


فصل مناسب برای سفر به آبشار ویسادار


زیبای های-آبشار-ویسادار


یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مناطق شمالی کشور این است که شما هر زمان از سال می‌توانید به آن سر بزنید ولی وقت‌هایی وجود دارد که در آن زمان، این جاذبه‌های دیدنی در بهترین وضعیت خود دیده می‌شوند. پیشنهاد مجله طبیعت گردی کایت به شما برای سفر به آبشار ویسادار ماه‌های فروردین تا آبان است. البته این نکته را فراموش نکنید که این آبشار در زمستان هم زیبایی‌های خود را دارد ولی رسیدن به آن کار بسیار سختی است باید تجهیزات مهمی همراهتان داشته باشید.


مسیر دسترسی


شهرستان-تالش


برای اینکه به آبشار ویسادار در استان گیلان برسید باید ابتدا به سمت رشت حرکت کنید. بعد مسیرتان را به طرف آستارا ادامه دهید. بعد از اینکه از انزلی و شهر رضوانشهر عبور کردید، با طی کردن چیزی حدود 17 کیلومتر به شهر پره سر می‌رسید. به این شهر که رسیدید از سه راه احمد به طرف روستای سکره سرا بروید. از این روستا و روستای اووییار که عبور کنید وارد جاده جنگلی خارق‌العاده‌ای می‌شوید که درنهایت شما را به روستای لمیر می‌رساند. میانه این مسیر می‌توانید آبشار ویسادار را ببیند. درواقع این نکته را نیز باید اضافه کنیم که یک سوم مسیر پیش روی شما در جاده روستایی آسفالت بوده و بخش پایانی آن خاکی است.


دیگر جاذبه‌های دیدنی اطراف آبشار ویسادار


گردنه-حیران


آبشار آسیابگا از دیگر جاذبه‌های دیدنی نزدیک به آبشار ویسادار است که روی رودخانه شفارو واقع شده است. بازدید از این آبشار مناسب کسانی است که بخواهند به قله سبلان صعود کنند چرا که مسیر ساده‌ای برای رسیدن به این آبشار وجود ندارد و قطعاً برای این که به آن برسید باید تجهیزات کاملی داشته باشید.

حتماً به جنگل‌های گیسوم سفر کرده‌اید یا حداقل نامش را جایی شنیده‌اید. این جنگل بسیار زیبا مساحتی در حدود 80 هکتار دارد و تقریباً چیزی به اندازه 76 گونه گیاهی مختلف در آن واقع شده است. این منطقه را می‌توان مکانی مناسب برای تفریح و اوقات فراغت در نظر گرفت. جنگل گیسوم درواقع روستایی با همین نام در دل خود دارد که از توابع اسالم شهرستان تالش است و این منطقه در فاصله 18 کیلومتر جاده تالش به سمت انزلی واقع شده است.

درنهایت در میان جاذبه‌های دیدنی نزدیک آبشار ویسادار می‌توان به گردنه حیران و روستای حیران اشاره کرد که بسیار زیبا و خارق‌العاده می‌باشد و گردشگران زیادی را به طرف خود جلب می‌کند. آب و هوای این منطقه به‌شدت خوب بوده و پیشنهاد می‌کنیم بعد از این که سری به آبشار ویسادار زدید حتماً سراغ گردنه حیران بروید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

تور جام جهانی 2022 قطر

تور جام‌جهانی 2022 قطر

ارسال پیام

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

بستن