تور اردبیل | لیست تورهای اردبیل و سرعین اردیبهشت 1401اردبیل  کجاست؟

اردبیل یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران از نظر گردشگری به حساب می‌آید. این شهر در شمال غرب ایران قرار دارد و دارای آب‌وهوایی کوهستانی است. اردبیل با مساحت 70 کیلومترمربع، حدود 500هزار نفر را در خود جای می‌دهد. این شهر در ارتفاع 1،350 متری از سطح دریا واقع شده است. به همین خاطر آب‌وهوایی سرد و کوهستانی دارد. اردبیل تاریخ غنی و طبیعتی بسیار زیبا دارد. جالب است بدانید قدمت شهر اردبیل به حدود 40هزار سال پیش باز می‌گردد. از این رو می‌توان آن را جزء قدیمی‌ترین شهرهای ایران دانست. این شهر در طول تاریخ همواره اهمیت بسیاری داشته است. در حال حاضر نیز از نظر گردشگری یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران به حساب می‌آید.

اردبیل

به چه شکل می‌توان به اردبیل  سفر کرد؟

سفر زمینی

از تهران تا اردبیل حدود 590 کیلومتر فاصله است. اگر مسیر زمینی را برای سفر به این شهر انتخاب کنید، حدود 7 ساعت در مسیر خواهید بود. بخش‌های بسیاری از این مسیر، کوهستانی است. به همین خاطر سفر زمینی در شش ماه دوم سال شاید کمی دشوار باشد. سفر جاده‌ای به اردبیل، نیاز به مهارت رانندگی دارد. شما در طول این مسیر باید تجهیزات زمستانی را همراه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. خوشبختانه امکان استفاده از قطار تهران به اردبیل نیز وجود دارد. سفر ریلی تهران تا اردبیل نیز حدود 9 ساعت به طول می‌انجامد. در طول مسیر از مناظر زیبا نیز می‌توانید دیدن کنید.

سفر هوایی

اردبیل دارای فرودگاه بین‌المللی است. این فرودگاه در شمال شرق این شهر قرار دارد. به همین خاطر شما می‌توانید سفر هوایی به اردبیل را نیز تجربه کنید. پرواز تهران به اردبیل کمتر از یک ساعت به طول می‌انجامد. پس می‌توانید در کمترین زمان ممکن خودتان را به اردبیل برسانید. خطوط هوایی مختلف از جمله ایران ایر، قشم، ماهان و غیره این پرواز را ارائه می‌دهند.

سفر همراه تور

تورهای گردشگری بسیاری برای بازدید از اردبیل برگزار می‌شود. معمولاً تور اردبیل همراه با تور سرعین برگزار می‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید یک تیر و دو نشان بزنید. در سفر همراه تور شما می‌توانید بین برنامه‌های مختلف یکی را انتخاب کنید. تور اردبیل به‌صورت زمینی یا هوایی برگزار می‌شود. شما می‌توانید خودتان هتل، پرواز و غیره را انتخاب نمایید. به این طریق بودجه‌ای که برای تور اردبیل پرداخت می‌کنید نیز متغییر خواهد بود. مؤسسات توریستی نیست طرف قرارداد بسیاری از شرکت‌های مسافربری و هتل‌ها هستند؛ از این رو زمانی که با تور سفر می‌کنید، هزینه کمتری را نیز پرداخت خواهید کرد.

جاهای دیدنی اردبیل 

غار یخگان

غار یخگان در ارتفاع 2،400 متری از سطح دریا قرار دارد. این غار در 77 کیلومتری خلخال واقع شده است. برای دسترسی به این غار باید کمی از اردبیل دور شوید؛ اما زمانی که آن را ببینید متوجه می‌شود که ارزش پیمودن این مسیر طولانی را دارد. غار یخگان 1،100 هکتار وسعت دارد. از نام این غار می‌توانید متوجه شوید که این غار، یک غار یخی است. برای ورود به این غار باید از یک دهانه باریک عبور کنید و وارد تالار اصلی شوید. بازدید از این غار می‌تواند خاطره‌ای شیرین و فراموش‌نشدنی در تور اردبیل شما باشد.

دریاچه نئور

دریاچه نئور دقیقاً بین مرز گیلان و اردبیل قرار دارد. اردبیل دارای مناطق زیبای کوهستانی است. حال تصور کنید یک دریاچه بین مرز طبیعت کوهستانی اردبیل و زیبایی و سرسبزی گیلان واقع شده باشد. دریاچه نئور 210 هکتار وسعت و 5 متر عمق دارد. این دریاچه یکی از زیباترین دریاچه‌های طبیعی ایران به حساب می‌آید. دسترسی به آن کمی دشوار است. به همین خاطر هنوز هم بکر و دست‌نخورده باقی مانده است. اگر قصد دارید تا خاطره‌ای منحصر‌به‌فرد را در تور اردبیل خود تجربه کنید، بهتر است سری به این دریاچه بزنید. البته فراموش نکنید بازدید از این دریاچه در شش ماه دوم سال اصلاً توصیه نمی‌شود.

اردبیل

بازار اردبیل

بازارهای سنتی هر شهر، اصالت آنجا به حساب می‌آیند. با بازدید از بازار سنتی هر کجا، می‌توانید به تاریخ غنی آنجا پی برد. بازار اردبیل یکی از زیباترین آثار تاریخی این شهر به حساب می‌آید. قدمت این بازار به دوران صفویه باز می‌گردد. این بازار مسقف است و طاقی قوسی‌شکل دارد. بر اساس اسناد تاریخی، بازار اردبیل در قرن هفتم و هشتم هجری قمری ساخته شده‌ است. جالب اینجاست که هنوز هم حجره‌های قدیمی این بازار، درب‌های چوبی و سنتی دارند. شهرداری اردبیل تلاش فراوانی کرده تا این بازار ظاهر سنتی خود را به‌خوبی حفظ کند. در این بازار اصناف مختلفی مشغول به کار هستند؛ از این رو گزینه مناسبی برای خرید سوغات خواهد بود.

چشمه‌های آب‌گرم سرعین

در 25 کیلومتری شهر اردبیل، به شهرستان سرعین خواهید رسید. بسیاری از مؤسسات توریستی، تور اردبیل و سرعین را همراه با هم برگزار می‌کنند. در این شهر چندین و چند چشمه آب‌گرم معدنی مختلف وجود دارد. این چشمه‌ها املاح فراوانی دارند. به همین خاطر در درمان بسیاری از دردهای مضمن مفصلی موثر خواهند بود. جالب است بدانید آب گازدار برخی از این چشمه‌ها قابل‌شرب هستند. بر اساس ادعای مردم محلی، نوشیدن این آب به حل مشکلات گوارشی می‌تواند کمک کند. این چشمه‌ها در منطقه‌ای به نام ویلا دره واقع شده‌اند.

دریاچه شورابیل

دریاچه شورابیل یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی اردبیل به حساب می‌آید. این دریاچه یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های داخل شهری تمام ایران به حساب می‌آید. در گذشته نام این دریاچه را شورابیل قرار دادند. همان طور  که از نام آن مشخص است، شورابیل یک دریاچه آب شور به حساب می‌آید؛ اما طی سال‌های اخیر با ورود آب شیرین رودخانه، شوری این دریاچه به‌مراتب کاهش پیدا کرده است. از این رو دیگر نمی‌توان آن را یک دریاچه آب‌شور دانست. شما می‌توانید در این دریاچه قایق‌سواری کنید و از مناظر طبیعی آن لذت ببرید.

چرا همراه تور سفر کنیم

برنامه‌ریزی آسان.

زمانی که همراه با تور سفر کنیم، دیگر نیازی نیست نگران برنامه‌ریزی سفر باشیم. مؤسسات توریستی تمامی مراحل اخذ بلیت و رزرو هتل را برای شما انجام می‌دهند.

بیمه مسافرتی.

در سفر همراه تورهای گروهی یا انفرادی، بیمه مسافرتی شامل حال شما می‌شود. به این ترتیب دیگر لازم نیست نگران خطرات احتمالی باشید.

کاهش هزینه‌های سفر.

مؤسسات توریستی طرف قرارداد بسیاری از شرکت‌های مسافربری و هتل‌ها هستند. به همین خاطر تخفیف‌های فراوانی شامل حال آن‌ها می‌شود. در سفر همراه با تورهای گروهی یا انفرادی، این تخفیف‌ها شامل حال شما نیز خواهد شد.

همراهی تور لیدر.

زمانی که همراه تور سفر کنید، تور لیدر نیز شما را همراهی می‌کند. به این ترتیب شما می‌توانید از تمامی اماکن دیدنی بازدید کنید.

اردبیل

خدماتی که کایت در تور اردبیل  ارائه می‌دهد

 • تهیه بلیت رفت و برگشت؛
 • صبحانه روی هتل؛
 • همراهی تور لیدر؛
 • تور گشت شهری؛
 • بیمه مسافرتی؛
 • رزرو هتل.

قیمت تور اردبیل 

قیمت تور اردبیل به عوامل مختلفی بستگی دارد. مدت اقامت شما، نوع وسیله‌نقلیه، کیفیت هتل، مدت زمان سفر و زمان سفر بر قیمت تور اردبیل تأثیرگذار خواهند بود. همان طور  که انتظار دارید، تور هوایی اردبیل از تور زمینی آن قیمت بیشتری دارد. با اقامت طولانی‌مدت در هتل‌های لوکس، هزینه بیشتری را برای تور مسافرتی خود باید بپردازید. به علاوه اینکه اگر شش ماه اول سال به اردبیل سفر کنید، قیمت تور اردبیل از شش ماه دوم سال بیشتر خواهد بود. پس این شما هستید که می‌توانید بر اساس بودجه و شرایط خود، بهترین قیمت تور اردبیل را پیدا کنید.

بهترین زمان سفر به اردبیل 

اردبیل منطقه‌ای کوهستانی محسوب می‌شود. به همین خاطر آب‌وهوایی سرد و کوهستانی دارد. از این رو شاید شش ماه دوم سال برای سفر به اردبیل زمان مناسبی نباشد. به همین خاطر اکثر مسافران شش ماه اول سال را برای سفر خود به اردبیل انتخاب می‌کنند. در فصل بهار، آب‌وهوای اردبیل بسیار مطلوب و لذت‌بخش است. در این فصل دشت‌های اطراف سرسبز و زیبا هستند. بسیاری از چشمه‌های زیرزمینی پرآب می‌شوند و آبشارهای متعدد اردبیل شدت پیدا می‌کنند. در این فصل شقایق‌ها سر از خاک بیرون می‌آورند و همه جا را زیبا می‌کنند. به همین خاطر می‌توان گفت بهار و مخصوصاً ایام نوروز، بهترین زمان سفر به اردبیل است. البته در فصل تابستان نیز برای فرار از گرمای هوا می‌توانید به اردبیل پناه بیاورید.

اردبیل

مدارک و لوازمی که در سفر به اردبیل  باید همراه داشته باشید

 • شناسنامه؛
 • کارت ملی؛
 • پول نقد و کارت بانکی؛
 • پاوربانک؛
 • وسایل شخصی بهداشتی؛
 • داروهایی که در طول روز مصرف می‌کنید؛
 • عینک‌آفتابی و کرم ضدآفتاب؛
 • چند دست لباس اضافه.

نحوه خرید تور اردبیل 

برای خرید تور اردبیل  سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

 • خرید اینترنتی: شما می‌توانید به راحتی و با تکمیل فرم در همین صفحه، این تور را خریداری نمایید و هزینه را به‌صورت آنلاین از درگاه الکترونیکی بانک پرداخت کنید.
 • خرید تلفنی: شما می‌توانید از طریق شماره 02175097700 با کارشناسان بخش تورهای ایران‌گردی ما تماس حاصل کرده و پس از مشاوره رایگان، تور مد نظر خود را خریداری نمایید و هزینه را به شماره حساب شرکت واریز کنید.
 • خرید حضوری: برای انجام خرید حضوری، می‌توانید با مراجعه به دفتر کایت واقع در تهران، خیابان مطهری، پلاک 188 نسبت به خرید این تور اقدام نمایید.

سؤالات متداول

آیا تور اردبیل برای کودکان و افراد کم‌توان مناسب است؟

بله، محدودیتی برای شرکت در این تور وجود ندارد.

بهترین زمان سفر به اردبیل چه زمانی است؟

بهترین زمان سفر به اردبیل شش ماه اول سال است.

قیمت تور اردبیل چقدر است؟

قیمت تور اردبیل کاملاً متغییر است.

نظرات، تجربیات و سوالات

ارسال پیام

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

بستن