آفرود

تور‌ آفرود کایت | تورهای آفرود جنگلی + کویر + ماشین شخصی

تورهای اقساطی کایتتور آفرود چیست؟ 

تور آفرود در حقیقت هم نوعی ورزش، هم نوعی تفریح و هم نوعی سفر است. به انواع سفرهایی که همراه با خودروهای شاسی بلند، SUV یا همان 4WD انجام می‌شود، تورهای آفرود سواری می‌گویند. پیش از هر چیز باید گفت که خودروهای آفرود، خودروهای SUV مخصوصی هستند که اغلب سیستم فنر بندی و موتوری آنها تقویت شده و قابلیت عبور از گل و لای، تپه‌های شنی، مناطق ناهموار و کوهستانی را دارند. بنابراین اصلا نباید با وسایل نقلیه معمولی، حتی اگر شاسی بلند باشند، به تورهای آفرود بروید. تور آفرود جزء معدود تورهایی است که مقصد خاصی ندارد. بسیاری از عاشقان آفرود، به دنبال اماکن جدید برای فتح آن با وسیله نقلیه شاسی خود هستند! به همین خاطر شاید هر روز یک منطقه جدید را برای تور پیدا کنید! 


به چه شکل می‌توانیم در تورهای آفرود سواری شرکت کنیم؟  

معمولا کسانی که عاشق تورهای آفرود هستند، به دو طریق در آن شرکت می‌کنند: 


تور آفرود با وسیله نقلیه شخصی 

در این حالت شما یا یکی از اطرافیان‌تان، دارای وسیله نقلیه مخصوص آفرود هستید. در این صورت می‌توانید یا به تنهایی یا به همراه دوستان و افراد گروه خود، عازم مناطق طبیعی مختلف شوید. بسیاری از کسانی که دارای خودروهای آفرود هستند، در گروه‌هایی عضویت دارند که به صورت هفتگی قرار سفرهای یک روزه آفرود را با هم می‌گذارند. اگر شما نیز شرایط مشارکت در این تورها را دارید، بهتر است در انجمن‌های آفرود عضویت پیدا کنید تا از این قرار‌ها مطلع شوید.


تور گروهی آفرود

به لطف مجریان مختلف تورهای گروهی، تورهای گروهی آفرود دیگر محدود به شرایط خاصی مثل داشتن وسایل نقلیه مخصوص نیست. بسیاری از افراد قصد دارند تا هیجان این نوع سفر را تجربه کنند اما شرایط کاری و زندگی آنها اجازه نمی‌دهد که یک وسیله نقلیه آفرود داشته باشند. اگر شما نیز شرایط مشابهی دارید، می‌توانید در تورهای گروهی آفرود و طبیعت گردی شرکت کنید. این تورها به صورت کلی دو دسته هستند. دسته اول تورهایی که شما را با وسایل نقلیه توریستی به محل آفرود می‌برند و در آنجا شما می‌توانید چند ساعت سواری آفرود را تجربه کنید. دسته دوم تورهایی هستند که وسایل نقلیه مخصوص سفر را از تهران مهیا می‌کنند و از همان شروع سفر سوار بر وسایل نقلیه آفرود می‌شوید. در دسته دوم تورهای آفرود، تعداد نفرات باید به حد نصاب خاصی برسد ولی در عین حال تجربه بسیار هیجان انگیزی خواهد بود.


سفر به صورتی گروهی به همراه تور آفرودتصویر از Alireza Tara

در زمینه تورهای آفرود باید بدانید که این تورها به صورت یک روزه یا چند روزه برگزار می‌شوند. شما می‌توانید در انواع تورهای آفرود شرکت کنید و از هر یک، به نوعی خاص لذت ببرید. تورهای آفرود چند روزه معمولا از سفرهای کوتاه تشکیل شده‌اند و شما هر شب در یک مکان جدید بوم گردی اقامت خواهید کرد. این تورها جذابیت بسیار زیادی دارند و می‌توانند تبدیل به یک خاطره فراموش نشدنی در طول زندگی شما شوند. البته در طی این نوع سفرها خبری از اقامت در هتل‌های پنج ستاره یا خدمات لوکس نیست. پس خودتان را برای خاکی شدن آماده کنید! 


انواع تورهای آفرود

همانطور که اشاره کردیم، در هر منطقه‌ای می‌توان تور آفرود برگزار کرد. به همین خاطر تورهای آفرود مختلفی در بین آژانس‌های مسافرتی وجود دارند که شما با توجه به شرایط خود می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. 


تور آفرود کویر 

کسانی که عاشق تورهای آفرود هستند، به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول افرادی که به تورهای کویر و آفرود علاقه دارند و دسته دوم کسانی که جنگل نوردی را ترجیح می‌دهند. تور آفرود کویرگردی نیاز به وسایل نقلیه آفرود خیلی حرفه‌ای ندارد. پس شاید با وسایل نقلیه شاسی بلند معمولی که تقویت هم نشده باشند، بتوانید هیجان کویرگردی را بچشید. یکی از زیباترین تفریحاتی که می‌توانید در کویرهای ایران داشته باشید، تورهای مختلف آفرود است. این تورها می‌توانند به شکل باگی، موتور سیکلت آفرود، موتورهای چهار چرخ، آفرودهای محدود یا تورهای کامل آفرود برگزار شوند. 


تور آفرود کویر تصویر از Maze Merize

اگر در تورهای طولانی کویر گردی شرکت کنید، می‌توانید از لحظه به لحظه سفر خود  لذت ببرید. زمانی که به رمل‌های شنی برسید، هیجان آغاز می‌شود. شما می‌توانید سرعت را در کویر بی حد و مرز ایران تجربه کنید. با هر بار بالا و پایین رفتن از روی تپه‌های شنی، قلب شما از سینه کنده می‌شود. این هیجان در دل سکوت کویر، تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های زندگی شما خواهد شد. در حال حاضر تور آفرود کویر مرنجاب، کاراکال، مصر و ابوزیدآباد در حال برگزاری هستند و می‌توانید برای شرکت در آنها ثبت نام کنید.


تور آفرود ماسال 

ماسال یک شهر کوهپایه‌ای است که در نزدیکی تالش قرار گرفته و جزئی از استان گیلان است. این شهر به دلیل مجاورت با کوه‌های تالش، مکان مناسبی برای برگزاری تورهای گروهی و انفرادی آفرود محسوب می‌شود. ماسال دارای مناطق طبیعی و جاذبه‌های دیدنی بسیار منحصر به فردی است که در طول مسیر مات و مبهوت آنها خواهید شد. حال تصور کنید که در مسیرهای کوهستانی و از بین درختان کاج با صدای غرش ماشین‌های آفرود خود، به فراز ماسال صعود می‌کنید. تجربه تور ماسال به صورت آفرود به تمام کسانی که به تورهای طبیعت گردی علاقه دارند، توصیه می‌شود. 


تور آفرود ترکمن صحرا

ترکمن صحرا یکی از دیدنی‌ترین و بزرگ‌ترین مناطق طبیعی تمام ایران محسوب می‌شود که در استان خراسان شمالی و گلستان قرار گرفته است. این منطقه زیبا همه ساله گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند و دارای جاذبه‌های متعددی است. شاید هزار دره ترکمن صحرا برای بسیاری از گردشگران، مکانی مناسب برای پیاده‌روی یا عکاسی به حساب بیاید. اما کسانی که عاشق آفرود هستند، به این منطقه به چشم مکانی مناسب برای یک آفرود سواری حرفه‌ای نگاه می‌کنند. دشت‌های بزرگ و مناطق کوهستانی ترکمن صحرا برای برگزاری تورهای آفرود بسیار مساعد هستند. در این تور شما می‌توانید از جاذبه‌های دیدنی منطقه مثل گورستان مرموز، هزار دره، مقبره خالد نبی و سیمین شهر نیز دیدن کنید. 


تور آفرود ترکمن صحراتصویر از Mohsen Jalali

تور آفرود فیلبند 

فیلبند یکی از زیباترین مناطق ییلاقی استان مازندران محسوب می‌شود که در نزدیکی شهر زیبای آمل است. فیلبند بین گردشگران داخلی و خارجی، به نام شهری بر فراز ابرها شهرت یپدا کرده است. این شهر در ارتفاعات منطقه قرار گرفته و به همین خاطر در اکثر مواقع مه غلیظی در آن جریان دارد. زمانی که به بالاترین نقطه فیلبند صعود می‌کنید، انگار در بین زمین و هوا شناور هستید و می‌خواهید بر روی ابرها قدم بگذارید. این منطقه ییلاقی دارای مسیرهای کوهستانی بسیار دشواری است که در تور باید آنها را یک به یک فتح کنید. پس اگر می‌خواهید هیجان و آرامش طبیعت را در کنار هم تجربه کنید، تور فیلبند آفرود را از دست ندهید.


تور آفرود سواد کوه 

منطقه سواد کوه و جنگل‌ لفور، مناطقی کوهستانی و زیبا هستند که می‌توانید به صورت آفرود، به شکلی جدید آنها را تجربه کنید. سوادکوه جزئی از استان مازندران است و به نوعی منطقه ییلاقی آن محسوب می‌شود. در این منطقه ییلاقی و مرتفع، مکان‌هایی بکر و دیدنی برای تجربه آفرود سواری خشن وجود دارند. البته اگر قصد دارید تا آفرودی آرام را تجربه کنید، می‌توانید در جنگل لفور بگردید و از طبیعت بکر منطقه لذت ببرید. اما در عین حال مناطقی کوهستانی نیز وجود دارند که می‌توانند میزان مهارت رانندگی ‌شما را حسابی به چالش بکشند. 


تور آفرود سوباتان

سوباتان نام منطقه‌ای زیبا در استان گیلان است. این منطقه ییلاقی بی‌نظیر در نزدیکی تالش بوده و یکی از تماشایی‌ترین و بکرترین مناطق طبیعی ایران محسوب می‌شود. سوباتان را می‌توان مرکز بسیاری از جاذبه‌های دیدنی دیگر استان گیلان مثل جاده اسالم – خلخال، تالش و شاندرمن دانست. این منطقه دارای دشت‌های وسیع و جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا و همچنین شرایط مناسب برای برگزاری تور‌های آفرود است. به همین خاطر بسیاری از مسافران، سوباتان را برای تورهای یک روزه یا چند روزه آفرود انتخاب می‌کنند. در طول تور خود می‌توانید از دریاچه نئور، آبشار ورزان، منطقه تالش و دشت‌های سوباتان دیدن فرمایید.


تور آفرود سوباتانتصویر از Hadi Najari

چرا همراه تور سفر کنیم؟ 

نیازی به وسایل نقلیه شخصی نخواهید داشت.

اگر شما به آفرود سواری علاقه‌مند هستید و وسیله نقلیه لازم برای انجام این کار را ندارید، می‌توانید در تور شرکت کنید و همان میزان هیجان را بدون هرگونه استرس و نگرانی تجربه نمایید. 

بیمه مسافرتی.

تورهای آفرود گاهی ممکن است خطرناک باشند. با پوشش بیمه مسافرتی، می‌توان آسوده خاطر سفر کرد. 

مقرون به صرفه هستند.

با توجه به مصرف بالای سوخت خودروهای شاسی بلند آفرود و همچنین دور بودن اکثر مناطقی که به آن سفر می‌کنید، تورهای آفرود بسیار مقرون به صرفه هستند. 

ایمنی بیشتر.

زمانی که همراه تور سفر می‌کنید، رانندگان حرفه‌ای و راهنماهای مجرب همراه شما هستند، پس نیازی نیست نگران خرابی خودرو، گم شدن در مسیر یا هرگونه مشکل احتمالی دیگر باشید. 

عدم آسیب به خودرو شخصی شما.

در تورهای آفرود ممکن است به خودروهای تور آسیب زیادی وارد شود. اما شما لازم نیست نگران خسارت‌های احتمالی باشید. خودروی شخصی شما در پارکینگ منزل‌تان در حال استراحت است!

یافتن بهترین مناطق برای آفرود.

مجریان تور‌های آفرود هر روز به دنبال یافتن مناطق بکر و طبیعی زیبا برای آفرود سواری هستند. پس با این تورها می‌توانید از زیباترین مناظری که در طول عمر خود خواهید دید، لذت ببرید.


آفرودتصویر از Flora Massah


قیمت تور آفرود

قیمت تور آفرود به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال همانطور که انتظار می‌رود، قیمت تور چند روزه آفرود همراه با اقامت، قطعا بیشتر از قیمت تور یک روزه خواهد بود. مکان اقامت و زمان سفر نیز عواملی هستند که بر قیمت تورهای آفرود تاثیر می‌گذارند. علاوه بر آن تعداد روزهایی که در سفر هستید، دوری و نزدیکی مقصد و نوع خودرویی که قصد دارید با آن سفر کنید نیز بر قیمت تور تاثیر خواهند گذاشت. به صورت کلی قیمت تورهای آفرودی که از تهران با وسایل نقلیه شاسی آغاز می‌شوند، از تور محدود به یک منطقه خاص بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال اگر بخواهید در کویر مرنجاب برای مدتی کوتاه سوار بر وسایل نقلیه آفرود شوید، با صرف هزینه‌ای بسیار محدود قادر به انجام این کار خواهید بود. 


بهترین زمان تورهای گروهی و انفرادی آفرود

بهترین زمان برگزاری تورها به مقصد شما بستگی دارد. اما به صورت کلی بهتر است از اوایل آبان ماه تا اواخر اردیبهشت ماه در تورهای کویری شرکت کنید. همچنین بهترین زمان برای شرکت در تورهای آفرود طبیعت گردی که عمدتا در مناطق کوهستانی و ییلاقی برگزار می‌شوند، اوایل اردیبهشت تا اواخر آبان ماه خواهد بود. 


مدارک و وسایلی که در این تور باید همراه خود داشته باشید

 • مدارک شناسایی اعم از اصل کارت ملی و شناسنامه 
 • تلفن همراه 
 • آب و غذاهای میان وعده 
 • تنقلات مغذی مثل خرما و شکلات 
 • دوربین عکاسی و دوربین دو چشمی 
 • کفش مخصوص پیاده روی ( ترجیحا ساق دار) 
 • لباس اضافی برای مواقعی که ممکن است خیس یا گلی شوید 
 • کلاه آفتاب گیر، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب برای تورهای کویری 
 • پول نقد
 • داروهای مورد نیاز 
 • وسایل بهداشتی و شخصی مثل لیوان، دمپایی، حوله و غیره
 • چند دست لباس اضافه 
 • کوله پشتی سایز متوسط


نحوه خرید تور آفرود

برای خرید تور آفرود مصر سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

 • خرید اینترنتی: شما می‌توانید به راحتی و با تکمیل فرم در همین صفحه، این تور را خریداری نمایید و هزینه را به صورت آنلاین از درگاه الکترونیکی بانک پرداخت کنید.
 • خرید تلفنی: شما می‌توانید از طریق شماره 02175097700 با کارشناسان بخش تورهای ایران‌گردی ما تماس حاصل کرده و پس از دریافت مشاوره رایگان، تور مد نظر خود را خریداری نمایید و هزینه را به شماره حساب شرکت واریز کنید.
 • خرید حضوری: برای انجام خرید حضوری، می‌توانید با مراجعه به دفتر کایت واقع در تهران- خیابان مطهری – پلاک 188 نسبت به خرید این تور اقدام نمایید.

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد تور را در اینجا بخوانید.

این مورد بستگی به تور دارد. در بعضی از تورها وسیله نقلیه آفرودی بر روی تور موجود است و نیاز به داشتن ماشین آفرودی نیست ولی در بعضی از تورها مسافران باید ماشین آفرودی داشته باشند که بتوانند در تور شرکت کنند.
بله. تقریبا تمامی تورهای آفرود به صورت گروهی برگزار می‌شوند.
قیمت تورهای آفرودی با توجه به فاکتورهای مختلفی نظیر، زمان، مدت زمان اقامت، داشتن وسیله نقلیه روی تور و خدمات متفاوت است. برای مشاهده قیمت هر تور آفرودی، وارد جزئیات تور شوید تا هم از خدمات تور مطلع شوید و هم قیمت تور را مشاهده بفرمایید.
بله. تورهای کویری که به صورت آفرود برگزار می‌شوند هم توسط کایت اجرا یا ارائه می‌شود. برای مشاهده لیست تورهای کویر، می‌توانید به صفحه‌ی تورهای کویر مراجعه فرمایید.

نظرات، تجربیات و سوالات

 • 1399/03/30

  تورهای آفرود را بهم خبر بدهید

 • 1400/09/21

  اگر افرادی ماهر به راه های آفرودی فراخوان بدن یا گروه های راه اندازی کنن و از suvدارها مبلغی دریافت کنن و تحت گروه چند ماشینه ببرن کویر خیلی عالیه.چون اکثر مسیرهای آفرود رو توصیه میشه برای امنیت بیشترتک ماشینه نباشین.خصوصا اگر زوج باشن.اگر همچین افرادی هستن معرفی کنید

 • 1402/12/17

  درود من بعنوان سفیر راننده میخوام ثبت نام کنم تا در کنار شما ضمن لذت از طبیعت حداقل هزینه های خودرو هم دربیاد پاترول ۴ درب دارم امکانش هست

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700