ویزای اندونزی برای ایرانیان به صورت فرودگاهی صادر نمی‌گردد و تمام افراد با پاسپورت ایرانی برای سفر به اندونزی باید از سفارت این کشور در داخل ایران یا یکی از کشورهای دارای خدمات کنسولی اندونزی، قبل از سفر اقدام به دریافت ویزا نمایند. تا چندی قبل به دلیل شیوع کرونا، ویزای توریستی اندونزی صادر نمی‌گردید و ویزای تجاری با هزینه‌ای زیاد، حدود 600 دلار صادر می‌گردید ولی طبق شرایط جدید وضع شده توسط دولت اندونزی، در حال حاضر امکان اخذ ویزای توریستی اندونزی به شرط داشتن اسپانسر محلی فراهم شده و مسافران می‌توانند با هزینه‌ای معقول روادید خود را از اندونزی دریافت کنند.

پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده شرایط و قیمت تور بالی، به صفحه "قیمت تور بالی" مراجعه نمایید.

تور بالی


نمونه ویزای جدید اندونزی (الکترونیکی):

ویزای الکترونیکی اندونزی

(برای مشاهده تصویر در سایز اصلی کلیک کنید.)

نمونه ویزای لیبل اندونزی:

ویزای توریستی اندونزی به صورت لیبل

(برای مشاهده تصویر در سایز اصلی کلیک کنید.)

ویزای توریستی اندونزی یا بالی:

ویزای توریستی اندونزی (Indonesia Visit Visa) که با کد B211A در سفارت شناخته می‌شود مرسوم‌ترین ویزایی است که ایرانیان برای سفر به اندونزی به سفارت این کشور درخواست می‌دهند. با ویزای بازدید یا توریستی اندونزی شما فقط مجاز به بازدید از کشور زیبای اندونزی به عنوان یک گردشگر هستید و اجازه تمدید ویزا و یا کار و اقامت طولانی‌تر در این کشور را نخواهید داشت. تمامی افرادی که می‌خواهند به جزیره بالی سفر کنند نیز باید همین ویزا را بگیرند و ویزای بالی، جدا از ویزای اندونزی نیست.

قیمت ویزای اندونزی:

قیمت ویزای اندونزی چه از طریق سفارت درخواست دهید و چه از طریق آژانس مسافرتی، حدودا همین مبالغ داخل جدول است و تفاوت زیادی ندارد. هزینه ویزا را می‌توانید هم به صورت ریالی و هم به صورت دلاری به کایت پرداخت کنید.

نوع ویزاقیمت
ویزای توریستی لیبل - عادی130$
ویزای توریستی الکترونیکی - عادی188$
(یک و نیم روزه) ویزای توریستی لیبل - فوری250$
ویزای توریستی الکترونیکی - فوری (3 روزه)310$

توجه: هزینه ویزا تا قبل از کرونا 50 دلار بوده و بعد از کرونا با توجه به متفاوت شدن شرایط، هزینه اخذ ویزا کاملا تغییر پیدا کرده است.

مدارک ویزای اندونزی الکترونیکی:

مدارکی که شما برای اخذ ویزا لازم است داشته باشید عبارتند از:

 • اسکن پاسپورت (گذرنامه) با اعتبار 6 ماه از تاریخ شروع اعتبار ویزا
 • اسکن عکس پرسنلی زمینه سفید
 • کارت واکسن دیجیتالی

مدارک ویزای اندونزی لیبل:

مدارکی که باید تحویل سفارت یا کایت دهید عبارتند از:

 • اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
 • یک نسخه کپی از صفحه اول پاسپورت
 • فرم پر شده ویزای اندونزی
 • یک قطعه عکس پرسنلی با پشت زمینه سفید
 • کپی بلیط رفت و برگشت
 • کپی از واچر رزرو هتل
 • کارت واکسن به صورت چاپ شده
 • نامه تمکن مالی از بانک با حداقل 100 میلیون تومان تمکن به همراه مهر برجسته
 • بیمه مسافرتی
 • دعوتنامه برای ویزاهای غیر توریستی

مدت اعتبار ویزای اندونزی:

ویزای بالی یا اندونزی دو اعتبار مختلف دارد که عبارتند از:

اعتبار اقامت یا Maximum Stay: این اعتبار همانطور که از نامش پیداست به معنی مدت زمانی معتبری است که یک فرد پس از ورود به اندونزی می‌تواند در آنجا اقامت کند. اعتبار اقامت ویزای توریستی اندونزی برای ایرانیان، 60 روز از است.

اعتبار ورود یا Entry Validity: این زمان نشان دهنده زمانی است که دارنده ویزا می‌تواند تا آن تاریخ از طریق یکی از مرزهای اندونزی وارد آن کشور شود. این تاریخ برای ویزای توریستی قابل اخذ در حال حاضر 3 ماه از زمان صدور ویزاست (دارنده ویزا تا 90 روز فرصت دارد از ویزا استفاده نماید.).


انواع ویزای بالی از نظر نحوه اخذ:

این نوع ویزا تا چند سال قبل برای پاسپورت ایرانی قابل دریافت بود ولی در حال حاضر این ویزا برای ایرانیان صادر نمی‌گردد. ویزای فرودگاهی اندونزی به اعلام سایت رسمی مهاجرت اندونزی برای 169 کشور جهان صادر می‌گردد که ایران جزء این 169 کشور نیست. برای مشاهده لیست کشورهای مجاز برای گرفتن ویزای فرودگاهی اندونزی اینجا را کلیک کنید. همچنین این ویزا برای 61 کشور قابل تمدید است. برای مشاهده لیست این کشورها را اینجا کلیک کنید.
این نحوه ویزا گرفتن معمولا در شرایط خاص یا ویزای کاری و ... به کار می‌رود ولی ایرانیان برای گرفتن ویزا بالی توریستی نیز باید از طریق همین ویزا اقدام نمایند که نیاز به حضور در سفارت و ارائه مدارک مورد نیاز دارد.

مراحل اخذ ویزا اندونزی از سفارت به صورت شخصی:

برای دریافت ویزا به صورت شخصی از سفارت باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. تهیه مدارک مورد نیاز بر اساس استاندارد سفارت (مدارک هویتی + مدارک بانکی + بلیط هواپیما + واچر هتل)
 2. مراجعه به سفارت به صورت حضوری برای تحویل مدارک (گرفتن نوبت + منتظر ماندن + تحویل مدارک و دریافت رسید مدارک)
 3. پرداخت هزینه ویزا به دلار
 4. منتظر ماندن به مدت 7 تا 9 روز کاری
 5. مراجعه به سفارت برای دریافت پاسپورت به همراه ویزا به همراه رسید دریافت شده (روزهای کاری یک شنبه الی پنج شنبه)


مراحل اخذ ویزا اندونزی از کایت:

برای دریافت ویزا از طریق کایت مراحل زیر را در پیش رو دارید:

 1. تهیه مدارک مورد نیاز بر اساس چک لیست ارسالی (امکان مشاوره رایگان در مورد تهیه مدارک از کارشناسان بخش ویزای کایت)
 2. ارسال مدارک به صورت اسکن شده در واتس‌اپ یا به صورت ایمیل برای ویزای الکترونیکی
 3. ارسال مدارک به صورت فیزیکی یا تحویل مدارک در دفتر کایت برای ویزای لیبل
 4. پرداخت هزینه ویزا به دلار یا ریال (امکان کارت به کارت)
 5. دریافت ویزا بعد از 5 الی 7 روز کاری 

مزایای اخذ ویزا از طریق کایت:

 1. هزینه‌پایین‌تر در مقابل دیگر آژانس‌های مسافرتی:
  با کمی جستوجو در اینترنت و پرس و جو متوجه خواهید شد که دیگر آژانس‌های مسافرتی هزینه به مراتب بالاتری از کایت بابت اخذ ویزا از سفارت اندونزی دریافت خواهند کرد و هزینه‌ای که کایت دریافت می‌کند، منصفانه است.
 2. اخذ سریع‌تر ویزا:
  در حالت شخصی و با مراجعه به سفارت حدودا 9 روز زمان خواهد برد تا ویزا برای مسافر صادر گردد ولی از طریق کایت حدودا 5 الی 7 روز زمان لازم است تا ویزا اخذ گردد.
 3. ویزای تضمینی:
  درخواست ویزا از طریق آژانس مسافرتی اعتبار بالاتری برای سفارت دارد و تا به الان هیچ یک از درخواست‌های ویزای کایت به سفارت، ریجکت نشده‌اند.
 4. عدم نیاز به حضور فیزیکی:
  کایت به شما این امکان را می‌دهد تا پس از هماهنگی لازم با کارشناسان ویزا، مدارک را ارسال نمایید و در هیچ یک از مراحل نیاز به مراجعه حضوری شما نیست. لازم به ذکر است سفارت اندونزی فقط در تهران فعالیت دارد و اندونزی هیچ خدمات کنسولی را در شهرهای دیگر ارائه نمی‌کند پس افرادی که می‌خواهند به صورت شخصی اقدام نمایند، حتما باید به تهران سفر داشته باشند.
 5. عدم نیاز به واچر قطعی هتل:
  یکی از مدارک مورد نیاز برای ویزا، واچر هتل است که در روش اقدام از طریق کایت، متقاضی ویزا نیاز به واچر برای هتل نخواهد داشت.

نکات ضروری درباره ویزای اندونزی

پیش از ارسال مدارک باید نکاتی درباره ویزای اندونزی بدانید تا در روند انجام این کار به مشکل برنخورید.

 • ویزای اندونزی یکبار ورود است. یعنی از هر ویزا فقط و فقط برای یک بار ورود می‌توانید استفاده کنید. حتی اگر ویزای شما هنوز اعتبار داشته باشد و از خاک اندونزی خارج شوید دوباره نمی‌توانید با همان ویزا بازگردید و باید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید.
 • در طول یک سال شما می‌توانید تا ۵مرتبه ویزای توریستی دریافت کنید.
 • مدت زمان اعتبار ویزای اندونزی از زمان صدور 3 ماه است.
 • تمدید ویزا فقط برای ویزاهای الکترونیکی از طریق کایت امکان‌پذیر است و برای تمدید ویزاهای لیبل باید به اداره مهاجرت در کشور اندونزی مراجعه و درخواست خود را ارائه دهید.
 • با ویزای توریستی اندونزی اجازه کار، تجارت، خرید و فروش ملک یا اقامت بلند مدت نخواهید داشت.
 • زمان لازم برای صدور ویزا در صورت اقدام از طریق کایت حدودا 7 روز کاری است ولی بهترین زمان برای درخواست به سفارت اندونزی، دو یا سه هفته قبل از شروع سفر است.


ویزای فوری اندونزی:

ویزای عادی اندونزی حدودا 5 تا 7 روز زمان برای صدور زمان خواهد برد ولی اگر سفری فوری برایتان پیش آمده می‌توانید ویزای فوری اندونزی را اقدام نمایید که 3 روزه صادر می‌گردد ولی هزینه بیشتری نسبت به ویزای عادی دارد. قابل ذکر است که ویزای فوری فقط از طریق آژانس‌های مسافرتی قابل دریافت است و به صورت شخصی سفارت ویزای فوری صادر نمی‌کند. هزینه صدور ویزای فوری اندونزی برای ایرانیان 310 دلار است ولی از نظر مدارک و شرایط مورد نیاز با ویزای توریستی عادی اندونزی هیچ تفاوتی ندارد.

اینفوگرافی لیبل ویزای اندونزی Indonesia Visa(برای مشاهده تصویر در سایز اصلی کلیک کنید.)

ویزای اندونزی برای ایرانیان:

ایران و اندونزی دو کشوری هستند که هیچگونه مشکلی در روابط دیپلماتیک ندارند و به همین دلیل در روند صدور ویزا بالی برای ایرانیان هیچگونه مشکلی از سمت افراد سفارت یا در فرودگاه بوجود نمی‌آید ولی ویزای فرودگاهی اندونزی برای ایرانیان صادر نمی‌گردد و حتما باید ویزای پیش از ورود از طریق سفارت صادر گردد.

اطلاعات ضروری و سفارت اندونزی: • شما می‌توانید ۲۰۰ گرم سیگار یا ۵۰ عدد سیگار یا ۱۰۰ گرم تنباکو داشته باشید و بیشتر از این حد ممنوع است.
 • حمل دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری، رادیو، دوربین شکاری و تجهیزات ورزشی به شرط اعلام به گمرک و پرداخت عوارض آن بلامانع است.
 • حمل سلاح سرد و گرم، مواد مخدر، مجلات و کتاب‌های مبتذل، داروهای چینی و گیرنده تلفن بی سیم ممنوع است. در صورتی که فیلم یا نوار ویدیویی از پیش ضبط شده‌ای دارید باید توسط مسئول مربوطه بررسی شود.
 • از بردن بیش از حد عطر و ادکلن با خودتان خودداری کنید زیرا توسط گمرک از شما گرفته خواهد شد.
 • وارد یا خارج کردن چک‌های مسافرتی مشکلی ندارد. اما جا به جایی هرگونه ارز یا وسیله با ارزشی با بیش از ۱۰۰ میلیون روپیه ممنوع است. به خصوص اگر پول شما به صورت نقدی باشد حتما باید مقدار آن به گمرک اعلام شده و و مطابق با شرایط مالیات پرداخت کنید.


 1. به مدت اعتبار پاسپورت خود دقت داشته باشید. پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه بعد از تاریخ ورود به اندونزی اعتبار داشته باشد. علاوه بر این حداقل ۶ ماه از صدور گذرنامه شما هم باید گذشته باشد.
 2. همه صفحات شناسنامه را روی برگه A4 کپی بگیرید.
 3. عکس ارسالی باید جدید، رنگی با زمینه سفید باشد.
 4. گواهی تمکن مالی باید به زبان انگلیسی بوده و توسط بانک صادر کننده مهر برجسته شده باشد.
 5. به تاریخ رزرو هتل دقت داشته باشید. تا حداکثر ۱۴ روز شما اجازه اقامت در اندونزی با ویزای توریستی دارید. اگر تاریخ رزرو شما کمتر از این مدت باشد؛ سفارت به تعداد شب‌های اقامتتان در اندونزی ویزا صادر خواهد کرد.
 6. تاریخ رفت و برگشت بلیط رزرو شده باید با تاریخ درخواستی برای ویزا مطابق باشد. در غیر این صورت مانند مورد قبل، ویزا بر طبق بلیط صادر خواهد شد.


    آدرس سفارت اندونزی در تهران: خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به خیابان دکتر بهشتی (عباس آباد)، جنب ساختمان پزشکان ۲۰۰، پلاک  ۱۸۰

    شماره تماس سفارت اندونزی: ۸۸۷۱۶۸۶۵، ۸۸۷۱۷۲۵۱ و۸۸۵۵۳۶۵۵

    ایمیل سفارت اندونزی: tehran.kbri@kemlu.go.id

    آدرس سایت سفارت اندونزی در تهران: www.kemlu.go.id

    اینستاگرام سفارت اندونزی ایران: kbritehran

    یوتوب سفارت اندونزی: MoFA Indonesia

سفارت اندونزی در تهران


سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد ویزا را در اینجا بخوانید.

قیمت ویزای اندونزی با توجه به لیبل بودن یا الکترونیکی بودن، عادی بودن یا فوری بودن و همچنین نوع ویزای درخواستی متفاوت است. در همین صفحه می‌توانید آخرین قیمت ویزاهای اندونزی را مشاهده بفرمایید.
خیر. ویزای فرودگاهی اندونزی برای ایرانیان چند سالی است که صادر نمی‌شود و باید قبل از سفر برای ویزای پیش از ورود یا in-advance اقدام نمایید.
اگر از سفارت به صورت مستقیم اقدام نمایید، چیزی حدود 7 روز زمان خواهد برد ولی اگر از کایت اقدام کنید، حدودا 4-5 روزه ویزا صادر خواهد شد. در نظر داشته باشید ویزای فوری اندونزی 1 روزه قابل دریافت است ولی هزینه بالاتری نسبت به ویزای عادی دارد.
خیر. چیزی به عنوان ویزای بالی وجود ندارد و بالی یکی از جزایر اندونزی است. بالطبع ویزای اندونزی برای رفتن به بالی مورد نیاز است و ویزای بالی به صورت جدا از ویزا اندونزی نیست.
سفارت کشور اندونزی در ایران از روز یک شنبه تا 5 شنبه فعالیت دارد. توجه داشته باشید بعضی از تعطیلات رسمی و تعطیلات کشور اندونزی ممکن است بر روزهای فعالیت سفارت تاثیر گذار باشد.
مدت ویزای جدید اندونزی که به صورت توریستی هم صادر خواهد شد، 2 ماه از زمان ورود مسافر است. یعنی مسافر می‌تواند تا 60 روز در این کشور اقامت داشته باشد.
خیر. طبق اعلام سفارت اندونزی در تهران، ویزا برای افغانی‌ها فقط از طریق دفاتر خدمات کنسولی اندونزی در افغانستان قابل دریافت است ولی برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صورت حضوری به سفارت مراجعه نمایید.
صدور ویزا کاملا به دست سفارت اندونزی در تهران است و ممکن است در شرایط خاصی ویزا را صادر نکنند ولی تا به الان مورد ریجکت شدن ویزا برای درخواست های کایت اتفاق نیوفتاده است. در نظر داشته باشید اقدام از طریق آژانس مسافرتی به جای درخواست شخصی، احتمال ریجکت شدن را خیلی خیلی کمتر می‌کند.
2 الی 3 هفته قبل از سفر بهترین زمان برای درخواست ویزا است تا در صورت بوجود آمدن مشکل، زمان کافی برای حل مشکل وجود داشته باشد.
امکان گرفتن ویزا تکی وجود دارد و اصلا اجباری برای رزرو هتل از طریق کایت وجود ندارد.
خیر. نیاز به حضور فیزیکی شما در دفتر کایت نیست و فقط کافیست پس از هماهنگی با کارشناسان ویزای کایت، مدارک را جمع آوری کرده و برای ما ارسال نمایید.
در حال حاضر برای گرفتن ویزای الکترونیکی اندونزی نیازی به داشتن تمکن مالی یا گردش حساب نمی‌باشد ولی در صورتی که ویزای لیبل بخواهید باید ترجیحاً تمکن مالی که اعتبار بالاتری دارد را اخذ نمایید.
باید تا قبل از ساعت 12 شهر تمامی مدارک در اختیار کارشناسان ما قرار بگیرد تا امکان اخذ ویزا برای روز بعد وجود داشته باشد، در غیر اینصورت ویزا برای دو روز بعد آماده خواهد شد. از نظر مدارک نظیر گواهی تمکن مالی، ویزای فوری اندونزی با ویزای عادی اندونزی هیچ تفاوتی با هم ندارند. 
مدت اعتبار با توجه به نوع ویزا درخواستی متفاوت است. برای ویزای توریستی کشور اندونزی، مدت اقامت مجاز برای ایرانیان 60 روز است و 3 ماه نیز متقاضی می‌تواند از این ویزا استفاده نماید.
اگر از سفارت به صورت مستقیم اقدام نمایید، چیزی حدود 9 روز زمان خواهد برد ولی اگر از کایت اقدام کنید، حدودا 5-7روزه ویزا صادر خواهد شد. در نظر داشته باشید ویزای فوری اندونزی 3 روزه قابل دریافت است ولی هزینه بالاتری نسبت به ویزای عادی دارد.
بسته به این که بخواهید ویزای لیبل یا الکترونیکی اخذ نمایید متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم در بالای همین صفحه، به قسمت مدارک مورد نیاز مراجعه نمایید.

نظرات، تجربیات و سوالات

 • 1401/02/02

  سلام، الان ویزای اندونزی رو به صورت لیبل ندارید؟

 • 1401/02/19

  سلام وقتتان بخیر، ببخشید ویزای اندونزی الان e-Visa هست؟ میشه فقط با اسکن مدارک برای شما ویزا را الکترونیکی گرفت یا حتما همه مدارک فیزیکی باشه؟؟

 • 1401/06/17

  سلام وقت بخیر ویزای توریستی اندونزی درحال حاضر داده میشه یا نه و اینکه ما از اندونزی سفرمون رو شروع میکنیم و قراره چند کشور بریم با این وجود چون برگشت مون از یه کشور دیگه هست میشه ویزا گرفت و یا اگر راهی داره لطفاً راهنمای کنید باتشکر نوشین فر

 • 1401/06/28

  من حدود ٢ ماه پيش از طريق شركت شما ويزاي اندونزي گرفتم خيلي ب موقع و راحت ويزام اماده شد با اينكه ايران نبودم ممنون از تيم خوبتون

 • 1401/09/29

  با سلام و خسته نباشید پس از تحقیق و به دلیل سوابق شما قصد مراجعه و اقدام جهت ویزای اندونزی را دارم. فقط یک سوال مهم داشتم که با ویزای توریستی که شما زحمت میکشید مستقیم به جاکارتا هم امکان ورود هست؟ با تشکر

 • 1401/11/05

  وقت بخير براى گرفتن ويزا اندونزى اگر رزرو هتل رو از سايت بوكينگ انجام داده باشيم و پرداختش بصورت نقدى در خود هتل باشه مشكلى نداره؟ يا حتما بايد از قبل مبلغ هتل كامل پرداخت شده باشه؟ و تمكن هم لازم هست؟

 • 1401/12/15

  سلام من واکسن نزدم و نمیخوامم بزنم،ولی میخوام به بالی سفر کنم،ایا غیر ممکنه که بهم ویزا بدن؟🥲

 • 1402/12/13

  سلام ما الان ویزای الکترونیک گرفتیم یعنی دیگه لیبل داخل فرودگاه داخل پاسپورتمون نمیخوره؟ فقط مهر ورود میخوره؟ اگر بخوایم ویزا داخل هیستوری پاسپورتمون باشه میتونیم اونجا درخواست لیبل بدیم؟

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.
بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید