ویزای اندونزی برای ایرانیان به صورت فرودگاهی صادر نمی‌گردد و تمام افراد با پاسپورت ایرانی برای سفر به اندونزی باید از سفارت این کشور در داخل ایران یا یکی از کشورهای دارای خدمات کنسولی اندونزی، قبل از سفر اقدام به دریافت ویزا نمایند. ویزا اندونزی به صورت لیبل درون پاسپورت چسبانده می‌شود و قابل اخذ به صورت الکترونیکی نیست. هزینه این ویزا بین 50 تا 60 دلار است و حدودا 4 الی 5 روز برای صدور این ویزا از سمت سفارت زمان لازم است. در ادامه اطلاعات کاملی در مورد نحوه اخذ روادید اندونزی به صورت شخصی از سفارت، هزینه‌ها، انواع ویزاها و مدت اقامت هرکدام، مدارک مورد نیاز و ... توسط کایت ارائه شده است.

ویزای توریستی اندونزی

(برای مشاهده تصویر در سایز اصلی کلیک کنید.)

ویزای توریستی اندونزی یا بالی:

ویزای توریستی اندونزی (Indonesia Visit Visa) که با کد B211A در سفارت شناخته می‌شود مرسوم‌ترین ویزایی است که ایرانیان برای سفر به اندونزی به سفارت این کشور درخواست می‌دهند. با ویزای بازدید یا توریستی اندونزی شما فقط مجاز به بازدید از کشور زیبای اندونزی به عنوان یک گردشگر هستید و اجازه تمدید ویزا و یا کار و اقامت طولانی‌تر در این کشور را نخواهید داشت. تمامی افرادی که می‌خواهند به جزیره بالی سفر کنند نیز باید همین ویزا را بگیرند و ویزای بالی، جدا از ویزای اندونزی نیست.

قیمت ویزای اندونزی:

قیمت ویزای بالی که عموما توریستی و عادی اقدام می‌شود 50$ آمریکاست و اگر از طریق آژانس مسافرتی اقدام نمایید، قیمت ویزای اندونزی برایتان بین 60$ الی 70$ تمام می‌گردد. در جدول زیر نرخنامه قیمت ویزا اندونزی یا بالی ارائه شده است.

نوع ویزاقیمت
ویزای توریستی عادی60$
ویزای توریستی فوری140$
ویزای یک ماهه65$
ویزای بلندمدتتماس گرفته شود.


هزینه ویزای توریستی اندونزی:

هزینه ویزای اندونزی به صورت توریستی برای ایرانیان اگر به صورت شخصی و حضوری در سفارت درخواست دهید، 50 دلار است ولی اگر از طریق آژانس‌های مسافرتی درخواست دهید، بین 60 تا 70 دلار است. کایت ویزای توریستی را با هزینه 60دلار اخذ می‌نماید. این هزینه در سفارت فقط به صورت دلار دریافت می‌گردد ولی شما در خرید از طریق کایت هم می‌توانید به ریال و هم به دلار پرداخت نمایید.

مدارک ویزای اندونزی:

مدارکی که شما برای اخذ ویزا از سفارت اندونزی لازم است به همراه داشته باشید عبارتند از:

 • پاسپورت (گذرنامه) با اعتبار 6 ماه از تاریخ شروع اعتبار ویزا
 • کپی گذرنامه
 • 2 قطعه عکس پرسنلی 6X4 با پس‌زمینه سفید (ترجیحا عکس‌ها جدید باشند.)
 • نامه تمکن مالی به مبلغ 10 میلیون تومان یا نامه گردش حساب 3 ماه اخیر
 • کپی از بلیط هواپیما
 • واچر رزرو هتل در بازه مورد نظر
 • شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی از تمام صفحات
 • فرم سفارت اندونزی (برای دانلود فرم ویزا اندونزی، کلیک کنید.)

مدت اعتبار ویزای اندونزی:

ویزای بالی یا اندونزی دو اعتبار مختلف دارد که عبارتند از:

اعتبار اقامت یا Maximum Stay: این اعتبار همانطور که از نامش پیداست به معنی مدت زمانی معتبری است که یک فرد پس از ورود به اندونزی می‌تواند در آنجا اقامت کند. اعتبار اقامت ویزای توریستی اندونزی برای ایرانیان، 14 روز از است و قابل تمدید نیز نیست.

اعتبار ورود یا Entry Validity: این زمان نشان دهنده زمانی است که دارنده ویزا می‌تواند تا آن تاریخ از طریق یکی از مرزهای اندونزی وارد آن کشور شود. این تاریخ معمولا 2 ماه از زمان صدور ویزاست (دارنده ویزا تا 60 روز فرصت دارد از ویزا استفاده نماید.). مدت اعتبار ویزای اندونزی بر روی لیبل ویزا به انگلیسی در پایین نوشته Must Be Used Before حک شده است.


انواع ویزای بالی از نظر نحوه اخذ:

این نوع ویزا تا چند سال قبل برای پاسپورت ایرانی قابل دریافت بود ولی در حال حاضر این ویزا برای ایرانیان صادر نمی‌گردد. ویزای فرودگاهی اندونزی به اعلام سایت رسمی مهاجرت اندونزی برای 169 کشور جهان صادر می‌گردد که ایران جزء این 169 کشور نیست. برای مشاهده لیست کشورهای مجاز برای گرفتن ویزای فرودگاهی اندونزی اینجا را کلیک کنید. همچنین این ویزا برای 61 کشور قابل تمدید است. برای مشاهده لیست این کشورها را اینجا کلیک کنید.
این نحوه ویزا گرفتن معمولا در شرایط خاص یا ویزای کاری و ... به کار می‌رود ولی ایرانیان برای گرفتن ویزا بالی توریستی نیز باید از طریق همین ویزا اقدام نمایند که نیاز به حضور در سفارت و ارائه مدارک مورد نیاز دارد.


مراحل اخذ ویزا اندونزی از سفارت به صورت شخصی:

برای دریافت ویزا به صورت شخصی از سفارت باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. تهیه مدارک مورد نیاز بر اساس استاندارد سفارت (مدارک هویتی + مدارک بانکی + بلیط هواپیما + واچر هتل)
 2. مراجعه به سفارت به صورت حضوری برای تحویل مدارک (گرفتن نوبت + منتظر ماندن + تحویل مدارک و دریافت رسید مدارک)
 3. پرداخت هزینه ویزا به دلار
 4. منتظر ماندن به مدت 5 تا 7 روز کاری
 5. مراجعه به سفارت برای دریافت پاسپورت به همراه ویزا به همراه رسید دریافت شده (روزهای کاری یک شنبه الی پنج شنبه)

مراحل اخذ ویزا اندونزی از کایت:

برای دریافت ویزا از طریق کایت مراحل زیر را در پیش رو دارید:

 1. تهیه مدارک مورد نیاز بر اساس چک لیست ارسالی (امکان مشاوره رایگان در مورد تهیه مدارک از کارشناسان بخش ویزای کایت)
 2. ارسال مدارک به صورت پستی یا مراجعه حضوری به دفتر کایت
 3. پرداخت هزینه ویزا به دلار یا ریال (امکان کارت به کارت)
 4. دریافت پاسپورت به همراه ویزا  بعد از 4 الی 5 روز کاری (به صورت حضوری یا تحویل از طریق پست)

مزایای اخذ ویزا از طریق کایت:

 1. هزینه‌پایین‌تر در مقابل دیگر آژانس‌های مسافرتی:
  با کمی جستوجو در اینترنت و پرس و جو متوجه خواهید شد که دیگر آژانس‌های مسافرتی هزینه به مراتب بالاتری از کایت بابت اخذ ویزا از سفارت اندونزی دریافت خواهند کرد و هزینه‌ای که کایت دریافت می‌کند، منصفانه است.
 2. اخذ سریع‌تر ویزا:
  در حالت شخصی و با مراجعه به سفارت حدودا 7 روز زمان خواهد برد تا ویزا برای مسافر صادر گردد ولی از طریق کایت حدودا 5 الی 6 روز زمان لازم است تا ویزا اخذ گردد.
 3. ویزای تضمینی:
  درخواست ویزا از طریق آژانس مسافرتی اعتبار بالاتری برای سفارت دارد و تا به الان هیچ یک از درخواست‌های ویزای کایت به سفارت، ریجکت نشده‌اند.
 4. عدم نیاز به حضور فیزیکی:
  کایت به شما این امکان را می‌دهد تا پس از هماهنگی لازم با کارشناسان ویزا، مدارک را ارسال نمایید و در هیچ یک از مراحل نیاز به مراجعه حضوری شما نیست. لازم به ذکر است سفارت اندونزی فقط در تهران فعالیت دارد و اندونزی هیچ خدمات کنسولی را در شهرهای دیگر ارائه نمی‌کند پس افرادی که می‌خواهند به صورت شخصی اقدام نمایند، حتما باید به تهران سفر داشته باشند.
 5. عدم نیاز به واچر قطعی هتل:
  یکی از مدارک مورد نیاز برای ویزا، واچر هتل است که در روش اقدام از طریق کایت، متقاضی ویزا نیاز به واچر برای هتل نخواهد داشت.

نکات ضروری درباره ویزای اندونزی

پیش از ارسال مدارک باید نکاتی درباره ویزای اندونزی بدانید تا در روند انجام این کار به مشکل برنخورید.

 • ویزای اندونزی یکبار ورود است. یعنی از هر ویزا فقط و فقط برای یک بار ورود می‌توانید استفاده کنید. حتی اگر ویزای شما هنوز اعتبار داشته باشد و از خاک اندونزی خارج شوید دوباره نمی‌توانید با همان ویزا بازگردید و باید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید.
 • در طول یک سال شما می‌توانید تا ۵مرتبه ویزای توریستی دریافت کنید.
 • مدت زمان اعتبار ویزای اندونزی از زمان صدور ۲ ماه است.
 • تمدید ویزا بالی برای ایرانیان امکان پذیر نیست و قبل از اقدام حتما توجه داشته باشید که اگر ممکن است سفرتان بیشتر از 14 روز طول بکشد، برای ویزای یک ماهه اندونزی اقدام نمایید.
 • با ویزای توریستی اندونزی اجازه کار، تجارت، خرید و فروش ملک یا اقامت بلند مدت نخواهید داشت.
 • زمان لازم برای صدور ویزا در صورت اقدام از طریق کایت حدودا 5 روز کاری است ولی بهترین زمان برای درخواست به سفارت اندونزی، دو یا سه هفته قبل از شروع سفر است.


ویزای فوری اندونزی:

ویزای عادی اندونزی حدودا 5 تا 7 روز زمان برای صدور زمان خواهد برد ولی اگر سفری فوری برایتان پیش آمده می‌توانید ویزای فوری اندونزی را اقدام نمایید که فقط 1 روزه صادر می‌گردد ولی هزینه بیشتری نسبت به ویزای عادی دارد. قابل ذکر است که ویزای فوری فقط از طریق آژانس‌های مسافرتی قابل دریافت است و به صورت شخصی سفارت ویزای فوری صادر نمی‌کند. هزینه صدور ویزای فوری اندونزی برای ایرانیان 140 دلار است ولی از نظر مدارک و شرایط مورد نیاز با ویزای توریستی عادی اندونزی هیچ تفاوتی ندارد.

اینفوگرافی لیبل ویزای اندونزی Indonesia Visa(برای مشاهده تصویر در سایز اصلی کلیک کنید.)

ویزای اندونزی برای ایرانیان:

ایران و اندونزی دو کشوری هستند که هیچگونه مشکلی در روابط دیپلماتیک ندارند و به همین دلیل در روند صدور ویزا بالی برای ایرانیان هیچگونه مشکلی از سمت افراد سفارت یا در فرودگاه بوجود نمی‌آید ولی ویزای فرودگاهی اندونزی برای ایرانیان صادر نمی‌گردد و حتما باید ویزای پیش از ورود از طریق سفارت صادر گردد.

اطلاعات ضروری و سفارت اندونزی: • شما می‌توانید ۲۰۰ گرم سیگار یا ۵۰ عدد سیگار یا ۱۰۰ گرم تنباکو داشته باشید و بیشتر از این حد ممنوع است.
 • حمل دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری، رادیو، دوربین شکاری و تجهیزات ورزشی به شرط اعلام به گمرک و پرداخت عوارض آن بلامانع است.
 • حمل سلاح سرد و گرم، مواد مخدر، مجلات و کتاب‌های مبتذل، داروهای چینی و گیرنده تلفن بی سیم ممنوع است. در صورتی که فیلم یا نوار ویدیویی از پیش ضبط شده‌ای دارید باید توسط مسئول مربوطه بررسی شود.
 • از بردن بیش از حد عطر و ادکلن با خودتان خودداری کنید زیرا توسط گمرک از شما گرفته خواهد شد.
 • وارد یا خارج کردن چک‌های مسافرتی مشکلی ندارد. اما جا به جایی هرگونه ارز یا وسیله با ارزشی با بیش از ۱۰۰ میلیون روپیه ممنوع است. به خصوص اگر پول شما به صورت نقدی باشد حتما باید مقدار آن به گمرک اعلام شده و و مطابق با شرایط مالیات پرداخت کنید.


 1. به مدت اعتبار پاسپورت خود دقت داشته باشید. پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه بعد از تاریخ ورود به اندونزی اعتبار داشته باشد. علاوه بر این حداقل ۶ ماه از صدور گذرنامه شما هم باید گذشته باشد.
 2. همه صفحات شناسنامه را روی برگه A4 کپی بگیرید.
 3. عکس ارسالی باید جدید، رنگی با زمینه سفید باشد.
 4. گواهی تمکن مالی باید به زبان انگلیسی بوده و توسط بانک صادر کننده مهر برجسته شده باشد.
 5. به تاریخ رزرو هتل دقت داشته باشید. تا حداکثر ۱۴ روز شما اجازه اقامت در اندونزی با ویزای توریستی دارید. اگر تاریخ رزرو شما کمتر از این مدت باشد؛ سفارت به تعداد شب‌های اقامتتان در اندونزی ویزا صادر خواهد کرد.
 6. تاریخ رفت و برگشت بلیط رزرو شده باید با تاریخ درخواستی برای ویزا مطابق باشد. در غیر این صورت مانند مورد قبل، ویزا بر طبق بلیط صادر خواهد شد.


    آدرس سفارت اندونزی در تهران: خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به خیابان دکتر بهشتی (عباس آباد)، جنب ساختمان پزشکان ۲۰۰، پلاک  ۱۸۰

    شماره تماس سفارت اندونزی: ۸۸۷۱۶۸۶۵، ۸۸۷۱۷۲۵۱ و۸۸۵۵۳۶۵۵

    ایمیل سفارت اندونزی: [email protected]

    آدرس سایت سفارت اندونزی در تهران: www.kemlu.go.id

    اینستاگرام سفارت اندونزی ایران: kbritehran

    یوتوب سفارت اندونزی: MoFA Indonesia

سفارت اندونزی در تهران


سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد ویزا را در اینجا بخوانید.

بهتر است که برای نامه تمکن مالی اقدام کنید ولی در صورتی که نامه گردش حساب داشته باشید، کایت برای صدور ویزای شما اقدام خواهد کرد.
خیر. ویزای فرودگاهی اندونزی برای ایرانیان چند سالی است که صادر نمی‌شود و باید قبل از سفر برای ویزای پیش از ورود یا in-advance اقدام نمایید.
اگر از سفارت به صورت مستقیم اقدام نمایید، چیزی حدود 7 روز زمان خواهد برد ولی اگر از کایت اقدام کنید، حدودا 4-5 روزه ویزا صادر خواهد شد. در نظر داشته باشید ویزای فوری اندونزی 1 روزه قابل دریافت است ولی هزینه بالاتری نسبت به ویزای عادی دارد.
خیر. اگر یکی از مسافران تمکن مالی به اندازه خود و بقیه همراهان داشته باشد، کافی است و نیاز به نامه‌های تمکن مالی جداگانه نیست.
مدت اعتبار با توجه به نوع ویزا درخواستی متفاوت است. برای ویزای توریستی کشور اندونزی، مدت اقامت مجاز برای ایرانیان 14 روز است و 2 ماه نیز متقاضی می‌تواند از این ویزا استفاده نماید.
خیر. چیزی به عنوان ویزای بالی وجود ندارد و بالی یکی از جزایر اندونزی است. بالطبع ویزای اندونزی برای رفتن به بالی مورد نیاز است و ویزای بالی به صورت جدا از ویزا اندونزی نیست.
نامه تمکن مالی، یک نامه از طرف بانک برای شخص دارنده حساب است که نشان دهنده میزان استطاعت مالی فرد مورد نظر می‌باشد. نامه تمکن مالی برای ویزای اندونزی، حداقل باید 10 میلیون تومان برای هر فرد باشد.
سفارت کشور اندونزی در ایران از روز یک شنبه تا 5 شنبه فعالیت دارد. توجه داشته باشید بعضی از تعطیلات رسمی و تعطیلات کشور اندونزی ممکن است بر روزهای فعالیت سفارت تاثیر گذار باشد.
خیر. طبق اعلام سفارت اندونزی در تهران، ویزا برای افغانی‌ها فقط از طریق دفاتر خدمات کنسولی اندونزی در افغانستان قابل دریافت است ولی برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صورت حضوری به سفارت مراجعه نمایید.
صدور ویزا کاملا به دست سفارت اندونزی در تهران است و ممکن است در شرایط خاصی ویزا را صادر نکنند ولی تا به الان مورد ریجکت شدن ویزا برای درخواست های کایت اتفاق نیوفتاده است. در نظر داشته باشید اقدام از طریق آژانس مسافرتی به جای درخواست شخصی، احتمال ریجکت شدن را خیلی خیلی کمتر می‌کند.
2 الی 3 هفته قبل از سفر بهترین زمان برای درخواست ویزا است تا در صورت بوجود آمدن مشکل، زمان کافی برای حل مشکل وجود داشته باشد.
امکان گرفتن ویزا تکی وجود دارد و اصلا اجباری برای رزرو هتل از طریق کایت وجود ندارد.
خیر. نیاز به حضور فیزیکی شما در دفتر کایت نیست و فقط کافیست پس از هماهنگی با کارشناسان ویزای کایت، مدارک را جمع آوری کرده و برای ما ارسال نمایید.
با ویزای توریستی 14 روزه، باید قبل از 14 روز از اندونزی خارج شوید، وگرنه دچار جریمه خواهید شد. در صورتی که فکر می‌کنید ممکن است نیاز باشد بیشتر از 14 روز اقامت کنید، برای ویزای 30روزه یا یک ماهه اندونزی اقدام نمایید.
قیمت ویزا اگر از سفارت اقدام کنید، 50 دلار می‌باشد ولی اگر از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام نمایید، بین 60 الی 70 دلار خواهد بود.
باید تا قبل از ساعت 12 شهر تمامی مدارک در اختیار کارشناسان ما قرار بگیرد تا امکان اخذ ویزا برای روز بعد وجود داشته باشد، در غیر اینصورت ویزا برای دو روز بعد آماده خواهد شد. از نظر مدارک نظیر گواهی تمکن مالی، ویزای فوری اندونزی با ویزای عادی اندونزی هیچ تفاوتی با هم ندارند. 
قیمت ویزا اندونزی 60 دلار است که هم می‌توانید به ریال و هم دلار پرداخت نمایید. البته در صورت اقدام به صورت حضوری در سفارت، سفارت فقط مبلغ را به دلار دریافت می‌کند.
تمامی مدارکی که در همین صفحه به آن‌ها اشاره کردیم، الزامی است و سفارت تمامی موارد را برای صدور ویزا طلب می‌کند. به طور خلاصه، پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی، عکس پرسنلی، گواهی تمکن مالی، واچر هتل و بلیط هواپیما مدارک لازم برای ویزا بالی هستند.

نظرات، تجربیات و سوالات

ارسال پیام

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

ارسال پیام