ویزای ایران ✔️ | شرایط + مدارک + هزینه ها 1403

در این مقاله در مورد ویزای ایران صحبت کرده و ضمن معرفی انواع ویزا، اطلاعاتی در مورد شرایط دریافت، نحوه صدور و مدارک موردنیاز در اختیارتان قرار خواهیم داد.


همان‌طور که ما ایرانی‌ها برای ورود به کشورهای دیگر نیاز به دریافت ویزا داریم، اتباع خارجی نیز برای ورود به ایران باید درخواست ویزا دهند و در صورت تایید، وارد کشورمان شوند. ویزای ایران نیز مانند دیگر کشورها شرایط و قوانینی دارد که متقاضی را ملزم به رعایت آن می‌نماید. در این بخش در مورد ویزای ایران صحبت کرده و ضمن معرفی انواع ویزا، توضیحاتی را در مورد شرایط دریافت، نحوه صدور و مدارک موردنیاز عنوان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

انواع ویزای ایران

ویزای ایران، مانند ویزای دیگر کشورهای جهان، انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف فرد متقاضی از سفر برای او صادر می‌شود. در ادامه انواع ویزای ایران را معرفی کرده و اطلاعاتی در مورد هریک از آن‌ها در اختیارتان قرار می‌دهیم.

ویزای ورود (ویزای نوع A):

این ویزا برای انواع سفرهای کاری، تحقیقاتی، ورزشی، تجاری و ... صادر می‌شود. متقاضیان این نوع ویزا شامل سفارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی، شرکت‌های خصوصی و افرادی هستند که دعوت‌نامه‌های معتبر و قابل اعتمادی دارند و برای کارهایی چون امضای قرارداد، مذاکرات، سرمایه‌گذاری، جلسات رسمی، شرکت در سمینارهای علمی و فرهنگی، مسابقات ورزشی و ... سفر می‌کنند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع A:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • دعوت‌نامه معتبر از سوی نهاد درخواست‌کننده
 • مصاحبه احتمالی در سفارت
 • ویزای توریستی (ویزای نوع B): رایج‌ترین نوع ویزای ایران است که از طرف گردشگران برای انجام سفرهای تفریحی درخواست می‌شود. مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای توریستی عبارتند از:
 • تکمیل فرم درخواست
 • اسکن گذرنامه
 • اسکن عکس
 • برنامه سفر
 • واچر رزرو هتل
 • بلیط رفت‌وبرگشت


نکته: مدت اعتبار ویزای توریستی 2 ماه و مدت زمان اقامت در ایران 30 روز می‌باشد. این ویزا قابل تمدید است. 

ویزای زیارتی (ویزای نوع C):

ایران یک کشور مسلمان است و مکان‌های زیارتی متعددی دارد. بسیاری از مسلمانان سراسر جهان تنها به قصد زیارت، به دو شهر زیارتی مشهد و قم سفر می‌کنند. ویزای زیارتی تنها برای مسلمانان صادر می‌شود و افراد غیر مسلمان که قصد بازدید از این دو شهر را دارند باید برای دریافت ویزا نوع B اقدام نمایند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع C:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • مصاحبه احتمالی در سفارت

ویزای سیاسی (ویزای نوع D) و ویزای خدمت (ویزای نوع S):

این نوع ویزا، همان‌طور که از نامش پیداست، برای افرادی صادر می‌شود که به دلایل سیاسی و دیپلماتیک وارد ایران می‌شوند. درخواست‌کنندگان این ویزا نمایندگان سیاسی، کنسولگری و دفاتر سازمان‌های بین‌المللی مقیم ایران، دیپلمات‌های خارجی مقیم ایران، دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و خدماتی، وزرا، اعضای دولت و پادشاهان کشورهای دیگر هستند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع D و S:

 • گذرنامه سیاسی یا خدمت
 • تکمیل فرم درخواست ویزا


نکته: مدت اعتبار ویزا و مدت زمان اقامت دارندگان این نوع ویزا، با توجه به شرایط سیاسی و ضرورت حضور آن‌ها در ایران، متفاوت است.

ویزای تحصیلی (ویزای نوع E):

این نوع ویزا برای دانش‌آموزان، دانشجویان و طلابی صادر می‌شود که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و مراکز معتبر علمی و مذهبی ایران را دارند. دارندگان ویزای تحصیلی  حداقل 6 ماه می‌توانند در ایران اقامت داشته باشند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع E:

 • دعوت‌نامه از طرف وزارت علوم و تحقیقات، آموزش و پرورش و مراکز علمی معتبر

ویزای ایران

ویزای اجازه کار (ویزای نوع F):

 ویزای اجازه کار برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در ایران مشغول به کار شوند. فرقی نمی‌کند که شما یک کارگر ساده باشید یا یک متخصص باتجربه و حرفه‌ای! در هر صورت برای این‌که در ایران مشغول به کار شوید، باید ویزای کار ایران را دریافت نمایید. 

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع F:

 • دعوت‌نامه از طرف یک کارفرما یا شرکت معتبر ایرانی که مورد تایید وزارت کار و رفاه اجتماعی باشد.

ویزای ترانزیت (ویزای نوع G):

ویزای ترانزیت برای افرادی صادر می‌شود که قصد سفر به کشور دیگری را دارند و در بین راه از ایران عبور می‌کنند. رانندگانی که از جاده‌های ایران عبور می‌کنند و مسافرانی که از فرودگاه ایران به عنوان فرودگاه واسط استفاده می‌کنند، در این دسته قرار می‌گیرند. ویزای ترانزیت کوتاه‌مدت بوده و معمولا به راحتی صادر می‌شود. رانندگانی که قصد دریافت ویزای ترانزیت را دارند باید دارای گواهینامه رانندگی بین‌المللی بوده و مدارک معتبر برای دریافت ویزا را ارائه دهند. توجه داشته باشید که این ویزا برای افراد با ملیت اسرائیلی صادر نمی‌شود.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع G:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای ترانزیت
 • ویزای کشور سوم
 • بلیط رفت‌وبرگشت  

ویزای مطبوعاتی(ویزای نوع H):

ایران شرایط ورود نهادهای رسانه‌ای را فراهم کرده و هیچ‌ محدودیتی برای تهیه گزارش خبرنگاران و عکاسان در نظر نگرفته است. ویزای مطبوعاتی برای افرادی صادر می‌شود که به قصد تهیه گزارش، ساخت فیلم، مستند و ... به ایران سفر می‌کنند. این ویزا تمامی دست‌اندرکاران فیلم و گزارش را شامل می‎شود.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع H:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • دریافت مجوز مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه


به این نکته توجه داشته باشید، با توجه به شرایط سیاسی کنونی، برخی از مناطق ایران برای بازدید و تهیه گزارش و عکس نیاز به مجوزهای خاصی دارند که توسط سازمان‌های مربوطه ارائه می‌شود. از این رو، دقت لازم را در این زمینه لحاظ کرده و به هیچ عنوان به مناطق حساس نظامی ایران نزدیک نشوید.  

ویزای سرمایه‌گذاری (ویزای نوع I):

ایران یکی از بهترین کشورهای منطقه خاورمیانه برای سرمایه‌گذاری است. نیروی ارزان کار، در دسترس بودن زیرساخت‌های فنی و صنعتی، وجود معادن مختلف و ... ایران را به یکی از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای خارجی‌ها تبدیل کرده است. افرادی که مایل به سرمایه‌گذاری در ایران هستند باید برای دریافت ویزای نوع I اقدام نمایند.

 پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع I:

 • تأیید سازمان کمک اقتصادی و فنی و سرمایه‌گذاری ایران

ویزای خانوادگی (ویزای نوع M):

این نوع ویزا برای همسر و فرزندان زنان ایرانی که با اتباع خارجی ازدواج نموده‌اند، صادر می‎شود. البته، صدور ویزا در صورتی انجام می‌شود که ازدواج در دفاتر رسمی و قانونی ایران ثبت شده باشد.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع M:

 • اخذ اجازه قانونی از پدر برای فرزندان

ویزای درمانی (ویزای نوع T):

کیفیت بالای خدمات پزشکی ، پزشکان حاذق و هزینه‌های پایین درمان در ایران، باعث شده تا بسیاری از بیماران برای انجام معالجات پزشکی خود به ایران سفر کنند. این افراد برای ورود به ایران نیاز به ویزای درمانی دارند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع T:

 • پذیرش درمانی از مراکز معتبر پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت ایران


نکته: ویزای درمانی ایران 30 روزه صادر می‌شود و تا 90 روز قابل تمدید است.

ویزای ایران

انواع ویزای ایران از نظر نوع صدور

اتباع خارجی که قصد دریافت ویزای ایران را دارند می‌توانند از سه طریق اقدام به انجام این کار نمایند:

حضور در سفارت: اولین راهکاری که برای دریافت ویزای ایران پیش‌رو دارید، مراجعه به سفارت ایران است. فرم درخواست ویزا را پر کرده و به همراه مدارک موردنیاز به سفارت تحویل دهید و منتظر دریافت ویزا بمانید. در صورت کامل بودن مدارک ویزای شما از طریق پست برایتان ارسال می‌گردد.

ویزای الکترونیکی (EVISA): ویزای الکترونیکی یکی از انواع صدور ویزای ایران است که به صورت آنلاین انجام می‌شود. برای دریافت این نوع ویزا نیاز به حضور فیزیکی در سفارت ندارید و حتی می‌توانید مدارک خود را نیز به صورت الکترونیکی ارسال نمایید. کافیست به وب‌سایت مربوطه مراجعه نموده و اسکن مدارک را در سایت بارگزاری نمایید. ویزا به صورت یک فایل PDF برای شما ارسال می‌گردد. یک پرینت از ویزای خود تهیه کرده و در سفر به همراه داشته باشید.  

ویزای فرودگاهی ایران: ایران نیز مانند دیگر کشورها ویزای فرودگاهی را برای اتباع 185 کشور خارجی صادر می‌کند. این نوع ویزا در فرودگاه برای متقاضی صادر می‌شود و به صورت فایل PDF یا نسخه چاپی در اختیار او قرار می‌گیرد.

If you want have more information about Iran Visa in English language you can visit visatoiran.com

ویزای ایران

ویزای فرودگاهی ایران

ویزای فرودگاهی نوعی ویزاست که در فرودگاه کشور مقصد برای فرد متقاضی صادر می‌شود. هدف از انجام این کار، تسریع در روند دریافت ویزا و بهبود صنعت گردشگری است. دریافت این نوع ویزا شرایط و ضوابط خود را دارد و با توجه به روابط بین دو کشور و استراتژی کشور مقصد انجام می‌شود.  به این معنی که ممکن است اجازه دریافت این نوع ویزا تنها برای اتباع برخی کشورها مجاز باشد. دریافت ویزای فرودگاهی ایران برای 185 کشور جهان مجاز بوده و در فرودگاه‌های بین‌المللی خاصی صادر می‌شود. لیست فرودگاه‌های صادرکننده ویزای ایران در جدول زیر آورده شده است:

فرودگاه

شهر

کد فرودگاه

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران

تهران

IKA

فرودگاه مهرآباد

تهران

THR

فرودگاه بین‌المللی کیش

کیش

KIH

فرودگاه بین‌المللی قشم

قشم

GSM

فرودگاه بین‌المللی اصفهان

اصفهان

ISF

فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب

شیراز

SYZ

فرودگاه بین‌المللی مشهد هاشمی‌نژاد

مشهد

MHD

فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی

تبریز

TBZ

فرودگاه بین‌المللی اهواز

اهواز

AWZ

فرودگاه بین‌المللی بندرعباس

بندرعباس

BND

فرودگاه بین‌المللی لار

لار

LRR

فرودگاه بین‌المللی بوشهر

بوشهر

BUZ


برای دریافت ویزای فرودگاهی باید به پیشخوان مشخص‌شده در فرودگاه بروید و فرم درخواست ویزا را پر کنید. ممکن است مجبور شوید مدتی در صف انتظار بمانید. مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای فرودگاهی ایران عبارتند از:

 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس 3*4
 • بیمه سفر: بیمه سفر را می‌توانید از دفتر پیشخوان بیمه فرودگاه دریافت نمایید.
 • هزینه صدور ویزا که به صورت نقدی دریافت می‌شود.


 پس از ارائه مدارک، پس از چند  ساعت (حدود 1 تا 4 ساعت) فایل ویزا به ایمیل شما ارسال شده یا به صورت چاپی در اختیارتان قرار می‌گیرد. هزینه دریافت ویزا برای اتباع کشورهای مختلف، متفاوت است. برای اطلاع از این هزینه جدول زیر را مطالعه نمایید:

کشور

هزینه  ویزا

نیوزلند

150 یورو

استرالیا

145 یورو

شیلی-سیرالنون

120 یورو

امارات – چین – تایوان- اوگاندا- چاد- ویتنام

100 یورو

صربستان

85  یورو

آفریقای جنوبی- اوکراین- برزیل-هنگ‌کنگ

80 یورو

آلمان- اتریش- اسپانیا- ایتالیا- ایرلند- بلغارستان- یونان- لهستان- مجارستان- بلژیک- سوئد- سوئیس- پرتغال- هلند- رومانی- دانمارک- تایلند- سنگاپور- عمان- فرانسه- فنلاند- قبرس- ایسلند- اسلوونی- استونی- اسلواکی- چک- لتونی- لوگزامبورگ- لیتوانی- مالت- نروژ- غنا- قطر- کوبا- گابن- گینه

75 یورو

روسیه- ازبکستان- آژانتین- زامبیا- مغولستان- مولداوی

70  یورو

ژاپن- ترکمنستان- گویان- کامرون- کنیا- کویت- تانزانیا- ماداگاسکار- مالاوی- السالوادر

60  یورو

فیلیپین- پاناما- فیجی- نیجریه

55   یورو

کره‌جنوبی- کرواسی- هند- مقدونیه- بوسنی- قزاقستان- پاراگوئه- سنگال

50  یورو

اندونزی- تونس- زیمباوه- قرقیزستان- مکزیک- نیجر- ونزوئلا- فلسطین

45  یورو

اکوادور- نپال- یمن- اریتره

40  یورو

تاجیکستان- الجزایر- بوتان- مراکش- لیبی- مصر- عربستان

30 یورو

ارمنستان- بحرین- مالزی

10 یورو


صدور ویزای فرودگاهی در ایران به صورت 24 ساعته انجام نمی‌شود. بنابراین، اگر قصد دریافت ویزای فرودگاهی را دارید، باید پرواز خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید در ساعات اخذ ویزا در فرودگاه حاضر باشید.

ویزای ایران

ویزای توریستی ایران

افرادی که برای تفریح و گردش به ایران سفر می‌کنند باید برای دریافت ویزای توریستی اقدام نمایند. این نوع ویزا به دو صورت عادی و فرودگاهی قابل دریافت است. دقت داشته باشید که  تنها کشورهای نام‌ برده شده در جدول بالا می‌توانند ویزای ایران را به صورت فرودگاهی دریافت نمایند. امکان دریافت ویزای فرودگاهی برای اتباع کشورهای آمریکا، کانادا، بریتانیا، افغانستان، بنگلادش، کلمبیا، پاکستان، هند و سومالی وجود ندارد. البته در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا، ویزای توریستی برای هیچ کشوری صادر نمی‌شود.

مدارک عمومی برای دریافت ویزای ایران

همان‌طور که می‌دانید، برای دریافت ویزای ایران باید مدارکی را آماده کنید و به سفارت تحویل دهید یا اسکن آن را در وب‌سایت بارگزاری نمایید. این مدارک بسته به نوع ویزا متفاوت هستند، اما تعدادی از آن‌ها برای همه ویزاها یکسان است. مدارک عمومی برای انواع ویزا عبارتند از:

 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • عکس پرسنلی در اندازه 6*4
 • تکمیل فرم درخواست ویزا


علاوه بر مدارک عنوان شده، بسته به نوع ویزا باید مدارک دیگری را نیز آماده نمایید. در صورتی که مدارک شما کامل باشد، ویزا در اولین فرصت به صورت برچسب در گذرنامه یا به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

ویزای ایران

شرایط دریافت ویزای ایران

شرایط دریافت ویزای ایران برای اتباع کشورهای مختلف با توجه به نوع روابط بین دو کشور متفاوت است. کشورهای دوست و همسایه ایران اغلب به راحتی می‌توانند ویزای خود را دریافت نمایند. کافیست مدارکشان را به طور کامل تحویل دهند تا موفق به دریافت ویزا شوند. شرایط دریافت ویزای ایران برای برخی کشورها متفاوت‌تر بوده و به صورت سخت‌گیرانه‌تری صادر می‌شود.

 • اتباع کشورهای بنگلادش و افغانستان نمی‌توانند از طریق آژانس‌های گردشگری یا هواپیمایی برای دریافت ویزا اقدام نمایند. متقاضیان این دو کشور باید به صورت حضوری به کنسولگری ایران در کشور خود مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند.
 • شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع کشورهای آفریقای جنوبی، یمن و کشورهایی که اقتصاد ضعیف‌تری دارند نیز کمی متفاوت است و با سخت‌گیری بیشتری انجام می‌شود.
 • با توجه به روابط دیپلماسی ایران با کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس، اتباع این سه کشور نیز برای دریافت ویزا با محدودیت مواجه بوده و شرایط متفاوتی دارند.

ویزای ایران برای آمریکایی‌ها، کانادایی‌ها و انگلیسی‌ها

همان‌طور که می‌دانید، کشور ایران روابط دیپلماسی خوبی با کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس ندارد. از این رو، اتباع این سه کشور برای ورود به ایران با محدودیت مواجه بوده و صدور ویزای آنان با سخت‌گیری بیشتری انجام می‌شود. اتباع این سه کشور حتما باید از طریق آژانس‌های مسافرتی داخل ایران اقدام به دریافت ویزا نمایند و برنامه سفر خود را نیز از همان ابتدا به طور کامل ارائه دهند. اعلام دقیق تاریخ ورود و تاریخ خروج از کشور از دیگر شرایط اتباع آمریکایی، انگلیسی و کانادایی می‌باشد. اتباع این سه کشور توجه داشته باشند که تنها تا پایان اعتبار مشخص شده در ویزایشان می‌توانند در ایران بمانند و امکان تمدید ویزای ایران را نخواهند داشت.

ویزای ایران

تمدید ویزای ایران

ویزای صادرشده برای متقاضیان سفر به ایران، مدت اعتبار خاصی دارد که بسته به نوع ویزا، متفاوت است. در صورتی که فرد بخواهد زمان بیشتری را در ایران بگذراند، باید 1 تا 3 روز قبل از تاریخ اتمام اعتبار ویزا،  به دفتر پلیس اتباع خارجی در شهر محل اقامت خود مراجعه کرده  و درخواست تمدید ویزای ایران را ثبت نماید.  مدت تمدید با توجه به نوع ویزا  و هدف فرد متقاضی از سفر، متفاوت است و هزینه آن نیز چیزی حدود 45 هزار تومان می‌باشد. مدارک موردنیاز برای تمدید ویزای ایران عبارتند از:

 • اصل گذرنامه به همراه کپی تمامی صفحات
 • نامه ریاست دفتر پلیس اتباع خارجی
 • فرم‌های درخواست تمدید ویزای ایران
 • 2 قطعه عکس 3*4
 • تمبر ورودی
 • ارائه فیش واریزی پرداخت هزینه

ویزای ایران

در این مقاله در مورد ویزای ایران صحبت کردیم و ضمن معرفی انواع ویزا، اطلاعاتی در مورد شرایط دریافت، نحوه صدور و مدارک موردنیاز در اختیارتان قرار دادیم. در صورتی که با مراحل دریافت ویزای ایران آشنا نیستید یا سوالی در این رابطه دارید می‌توانید از طریق شماره 75097700-021   با کارشناسان کایت در ارتباط باشید و  با آن‌ها در مورد شرایط خود برای دریافت ویزا مشورت نمایید.

سفر به ایران برای هر فردی که تابعیت هر کشوری غیر از ایران را داشته باشد، تابع شرایط و ضوابطی است که در صورت رعایت کردن آن‌ها فرد می‌تواند به راحتی ویزای ایران را گرفته و به این کشور سفر کند. همه ساله تعداد بسیار زیادی از مردم سراسر جهان برای اخذ ویزای ایران درخواست می‌دهن
هر فردی که تابعیت هر کشوری غیر از ایران را داشته باشد، باید قبل از سفر به ایران ویزای این کشور را دریافت کند. سالانه هزاران مسافر خارجی درخواست خود را برای دریافت ویزای ایران ثبت کرده و پس از انجام اقدامات لازم، ویزای این کشور را اخذ می‌نمایند، اما نکته‌ی مهم این است که ا
جام جهانی قطر، شور و شوق زیادی را برای خاور میانه به همراه خواهد داشت و تعداد بالای مسافران در این بازه‌ی یک ماهه، باعث خواهد شد کشورهای همسایه‌ی قطر نیز، در صدد استفاده از این فرصت‌ها باشند. ایران نیز با وجود نزدیکی به قطر و داشتن پتانسیل‌های گردشگری نظیر جزیره‌ی کیش، به
ویزای توریستی ایران پس از مدت‌ها انتظار مجددا توسط وزارت امور خارجه صادر می‌شود. برای مشاهده شرایط و اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
ایران نیز همانند هر کشور دیگر، برای ورود اتباع خارجی، شرایط خاصی دارد. شهروندان اکثر کشورها برای ورود به ایران، نیاز به دریافت ویزا دارند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع ویزای ایران بیشتر آشنا کنیم. با انواع ویزای ایران آشنا شوید...
برای مشاهده اطلاعات کامل در مورد ویزای درمان ایران، مدارک مورد نیاز، نامه و مجوز IPD و قیمت ویزا درمان و ... کلیک کنید.
سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد ویزا را در اینجا بخوانید.

هزینه اخذ ویزای ایران، دو قسمت دارد. یک هزینه که مخصوص پرداخت در سفارت یا در هنگام ورود در فرودگاه است و بنا به ملیت متقاضی متفاوت است و هزینه دیگر، هزینه خدمات ویزا است که توسط آژانس مسافرتی و با توجه به نوع ویزای درخواستی دریافت می‌گردد. بخش اول قیمت ویزای ایران که در سفارت باید پرداخت گردد، برای اروپایی‌ها حدود 60 یورو به ازای هر نفر است ولی هزینه خدمات ویزا از 20 دلار تا 100 دلار متفاوت است.
شما باید از طریق شرکت‌های تسهیلگر در زمینه خدمات گردشگری سلامت یا آژانس‌های مسافرتی فعال در این حوزه، برای گرفتن نامه IPD از بیمارستان اقدام نمایید. در صورتی که سوالات بیشتری در این زمینه دارید، پیشنهاد می‌کنیم با شماره 02175097700 تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان بخش ویزای کایت بهره‌مند شوید.
برای اخذ ویزای درمانی ایران، متقاضی باید به قصد درمان به ایران سفر کند و در یکی از مراکز درمانی ایران که واحد بین الملل یا IPD دارند، تحت مراقبت یا درمان پزشکی قرار بگیرد. مدارک مورد نیاز برای ویزای درمانی ایران، اسکن صفحه اول پاسپورت و اسکن عکس پرسنلی می‌باشد. هزینه ویزای درمانی ایران با توجه به شرایط بیمار نظیر داشتن نامه IPD یا نداشتن آن، متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای سلامت ایران، به صفحه مخصوص ویزای درمان مراجعه کنید و از شرایط اخذ ویزا و مدارک و هزینه‌ها مطلع شوید.
بله. امکان دریافت ویزای ایران برای تمامی کشورها به جز چند کشور که از سمت وزارت امور خارجه اعلام شده است، وجود دارد.
خیر. پس از شیوع ویروس کرونا، هیچ ویزای فرودگاهی برای متقاضیان خارجی صادر نمی‌گردد و حتما قبل از سفر باید برای دریافت ویزای الکترونیکی ایران اقدام گردد.
خیر. ما برای ویزای کاری ایران اقدام نمی‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای کاری ایران در سایت کایت و یا به سایت وزارت امور خارجه، مراجعه نمایید.
هزینه تمدید ویزای ایران با توجه به نوع ویزا و ملیت متقاضی، متفاوت است. برای تمدید ویزا ایران متقاضی باید به مراکز پلیس اتباع خارجی مراجعه نماید و امکان تمدید ویزا از طریق آژانس‌های مسافرتی وجود ندارد.
در حال حاضر و در ایام شیوع کرونا، ویزای توریستی ایران صادر نمی‌شود و متقاضیان ویزا می‌توانند فقط برای ویزای درمان ایران یا ویزای تجاری ایران اقدام نمایند.
بله. برای دریافت ویزای ایران برای افغانی‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد و امکان اخذ آن در افغانستان و اروپا و دیگر کشورهای جهان وجود دارد.
بله. امکان اخذ ویزای تجاری برای افرادی که به قصد تجارت به ایران وارد می‌شوند وجود دارد. به این منظور بایستی یک شرکت رسمی ثبت شده در ایران مراحل اخذ پنل از وزارت امور خارجه را انجام دهد و مدارکی نظیر روزنامه رسمی و آگهی تاسیس و ... را ارائه نماید. سپس می‌تواند برای افراد مورد نظر، برای ویزا اقدام نماید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای تجاری ایران که در همین صفحه معرفی شده است، مراجعه نمایید.

نظرات، تجربیات و سوالات

 • 1400/12/03

  سلام میخواستم بدونم تو قسمت فرم الکتریکی که نوشته نوع ویزا میتونم زیارتی بزنم چون شنیدم میگن اگه زیارتی بزنی رد میکنن

 • 1401/03/07

  باسلام, فرزندان زیر ۱۸ سال ایرانی(پدرو مادر ایرانی) که در خارج از کشور متولد شده اند میتوانند برای اَمدن به ایران ویزیتور ویزا اقدام کنند.

 • 1401/04/16

  سلام، دوستم از کشور فلیپین به عنوان مهمان من میخواد بیاد ایران،آیا نیاز به ویزا هستش، و آیا مستقیم بیاد ایران در فرودگاه کارش انجام میشه.سپاس

 • 1401/04/21

  سلام جناب من افغانی هستم در کشور پاکستان زندگی می کنم میخواستم زمینی از ایران عبور کنم برم ارمنستان چه نوع ویزه میخواهد

 • 1401/05/06

  سلام وقت بخیر . برای ثبت نام ویزه ۴۵ روزه ایران از زون کابل در کدام ساعات میتانم اقدام به ثبت نام بکنم . چون بیشتر اوقات میگن ظرفیت ثبت نام روادید تکمیل است. تشکر

 • 1401/05/11

  سلام همسر من فرانسوی هست ایا می تواند وبزای فرودگاهی بگیرد؟تا قبل از کرونا هرسال به ایران میامده

 • 1401/05/15

  سلام همسر من خانمی فیلیپینی هستند که ملیت ایرانی هم دارند. مادر خانم من از فیلیپین برای دیدار با خانواده من مدتی قصد سفر به ایران را دارند. (ایشون ۷۵ سالشون هست) برای دریافت ویزای ایشون از چه طریق باید اقدام کرد؟ و دریافت آن ویزا چه مدت زمانی را در پی خواهد داشت. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • 1401/07/05

  باعرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم برای ویزای زمینی سه ماهه برای افغانها کدام گزینه را انتخاب کنیم حضوری و هزینه آن چند است و برای سه ماهه غیر حضوری کدام گزینه را ممنون از راهنمایی تان

 • 1401/08/15

  سلام من با ویزای توریستی ایران آمده بودم و یکبار ویزام رو تمدید کردم آیا امکان تمدید دوباره ویزا است یا خیر ؟ ممنون

 • 1401/10/09

  سلام من میخواستم که ویزه زیارتی امام رضا (ع) را از استکهلم درخواست کنم چگونه اقدام می‌توانم؟ وشرایط واکسن کورنا اجباری است یانه با تست هم میشه.

 • 1403/01/02

  سلام و وقت بخیر دوست من از تایلند قصد سفر به ایران را دارد . امکان گرفتن ویزا در فرودگاه ایران وجود دارد؟با تشکر

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.
بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700