خرید بلیط هواپیمای خارجی

بهترین نرخ بلیط هواپیمای خارجی را از سایت کایت تهیه کنید

انتخاب مبدا
انتخاب مقصد
تعداد نفرات 1
بزرگسال
کودک
نوزاد
تایید

پر ترددترین مقاصد

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد پرواز های خارجی را در اینجا بخوانید.

زمان مناسب اعلام شده برای حضور در فرودگاه قبل از بلند شدن پرواز، برای پروازهای داخلی 2 ساعت و برای پروازهای خارجی 4 ساعت قبل از پرواز می‌باشد. در نظر داشته باشید که ممکن است پروازهای داخلی با تاخیر انجام شود ولی تاخیر در پروازهای خارجی به مراتب کمتر دیده می‌شود. در صورتی که فرودگاه بلند شدن پرواز، یک فرودگاه خارجی است، با توجه به عدم شناخت کافی نسبت به محیط فرودگاه و احتمال برای کمک گرفتن از راهنمایان، بهتر است زمان اعلام شده حتما رعایت شود.
نرخ بلیط کودکان در پروازهای سیستمی 75 درصد نرخ بلیط هواپیما برای بزرگسالان در نظر گرفته می‌شود. بازه سنی کودکان از 2 سال تا 12 سال است.
معمولا 10 درصد از قیمت بلیط هواپیما به عنوان قیمت بلیت برای نوزاد در نظر گرفته می‌شود که ممکن است در پروازهای غیر سیستمی، این عدد متفاوت باشد و این قانون فقط برای کسانی است که نوزاد زیر 2 سال همراه خود دارند.
هواپیمایی‌های داخلی در بعضی از زمان‌ها پروازهایشان دچار تاخیر می‌شود که معمولا بیشتر از یک ساعت نیست. میزان مجاز تاخیر برای هواپیمایی‌ها 2 ساعت است به این معنی که اگر پرواز با بیشتر از 2 ساعت تاخیر انجام شود، شما قادر هستید که بدون جریمه بلیط خود را کنسل کنید و مجدد بلیت هواپیما مد نظر خود را خریداری نمایید.
میزان بار مجاز در پروازهای داخلی 20 کیلوگرم است و در پروازهای خارجی این عدد بسته به فاکتورهای مختلف، متفاوت است. بعضی از بلیط‌های ارزان هواپیما، اصلا بار مجاز ندارند و در صورت داشتن بار باید هزینه جداگانه پرداخت شود. میزان بار مجاز پرواز بر اساس هواپیمایی، کلاس پرواز و قیمت بلیط متفاوت است. بعد از سرچ و نمایش بلیط‌ها، می‌توانید با زدن دکمه اطلاعات بیشتر، میزان بار مجاز هر بلیط را مشاهده بفرمایید.
متاسفانه اکثر ایرلاین‌های داخلی، امکان انتخاب صندلی به صورت آنلاین را ارائه نمی‌کنند. ایرلاین معراج، زاگرس و ماهان این قابلیت را دارند و در شرایط خاصی قابل استفاده هستند.
در صورت نیاز به استرداد، ابتدا باید وارد قسمت ناحیه کاربری خود شوید و با زدن شماره قرارداد و انتخاب گزینه استرداد وجه، اطلاعات خواسته شده را پر کنید. پس از ثبت اطلاعات شما، کارشناسان کایت در اولین فرصت، با شما تماس خواهند گرفت و مراحل استرداد را برایتان انجام خواهند داد. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با کارشناسان پیشتیبانی کایت به شماره 02175097700 تماس حاصل فرمایید.
در گذشته، یک نوع بلیط از پیش خریداری شده توسط آژانس‌های هواپیمایی از هواپیمایی‌ها موجود بود که اصطلاحا چارتری نامیده می‌شد. این بلیط‌ها در قوانین و قیمت با بلیط‌های سیستمی هواپیما تفاوت داشتند ولی طبق قوانین جدید، بلیط چارتری هواپیما حذف شده است و فقط بلیط سیستمی قابل ارائه و فروش است. عموما تصور می‌شد بلیط چارتری ارزان‌تر از بلیط سیستمی است ولی قیمت بلیط چارتری هواپیما به شرایط وابسته بود و در بعضی از زمان‌ها و در نبود بلیط سیستمی، قیمت این بلیط‌ها گران‌تر از حالت سیستمی بودند.
پرواز داخلی: برای بلیط پروازهای داخلی باید کارت ملی یا یک کارت شناسایی عکس‌دار همراه خود داشته باشید. پرواز خارجی: برای پرواز خارجی باید پاسپورت (گذرنامه) به همراه روادید کشور مقصد (ویزای کشور مقصد) را داشته باشید.
تغییر نام به صورت آنلاین امکان پذیر نیست و برای تغییر نام در بلیط هواپیما باید به صورت تلفنی با کارشناسان بخش پرواز کایت تماس حاصل فرمایید. در نظر داشته باشید، تغییر نام در بلیط‌های صادر شده، دارای جریمه و یا نیاز به کنسلی و گرفتن مجدد بلیط است که برای مسافر هزینه در پی خواهد داشت و این هزینه بسته به شرایط، قوانین هواپیمایی و در بعضی از موارد حتی به تعداد کاراکتر نیاز به تغییر متفاوت است.
هر هواپیمایی کلاس‌های پروازی مختلفی دارد که هر کدام از این کلاس‌ها شرایط و خدمات متفاوتی ارائه می‌کنند. کلاس‌های پروازی اقتصادی و ارزان‌تر، درصد جریمه استرداد بالا و خدمات کمتری ارائه می‌کنند ولی کلاس‌های پروازی بالاتر، درصد جریمه پایین و خدمات بیشتری دارند. مثلا ممکن است در یک کلاس پروازی ارزان و پایین پذیرایی ارائه نشود و درصد جریمه استرداد 70 درصد باشد در صورتی که یک کلاس پروازی بالا در همان هواپیمایی درصد جریمه 30 درصد و پذیرایی داشته باشد.
معمولا تمامی پروازهای داخلی، پذیرایی دارند البته در شرایطی مثل بیماری‌های اپیدمی نظیر کرونا، پذیرایی انجام نمی‌شود. پروازهای خارجی ایرلاین‌های ایرانی نیز پذیرایی دارند ولی در پروازهای خارجی ایرلاین‌های خارجی ممکن است پذیرایی وجود داشته باشد و یا ممکن است وجود نداشته باشد. غذای گرم نسبت به ساعت پرواز پخش می‌شود.
سایت کایت تقریبا با تمامی ایرلاین‌های داخلی قرارداد دارد و امکان خرید بلیط از این ایرلاین‌ها موجود است. امکان خرید بلیط هواپیمایی‌های معروف‌ خارجی در بین ایرانیان نظیر هواپیمایی امارات، هواپیمایی قطرایروز، ترکیش، ایروفلوت، عمان ایر و ... نیز وجود دارد. شما با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و سرچ پرواز مورد نظر، لیست هواپیمایی‌هایی که در مسیر مورد نظر پرواز دارند را می‌توانید مشاهده بفرمایید.