وان

تور وان | تور وان ترکیه | ویژه بهار و تابستان 1403

تورهای اقساطی کایتوان کجاست؟

وان یکی از بزرگترین شهرهای جنوب شرقی ترکیه است که در کنار کوه‌های آناتولی شرقی ترکیه واقع شده است. همچنین وان یکی از نزدیک‌ترین شهرهای ترکیه به ایران از نظر جغرافیایی است. سفر به وان به دلیل نزدیکی به ایران، برای ایرانیان به شدت مورد توجه قرار گرفته و با از سر گیری قطار تهران وان، این مقصد توریستی بیش از پیش پذیرای مسافرانی است که می‌خواهند با هزینه‌ای بسیار پایین به خارج از کشور سفر کنند.


مزایای سفر به وان چیست؟

تور وان اگر ارزان‌ترین سفر خارجی برای ایرانیان نباشد، ولی جزو 3 تور خارجی با کمترین قیمت است و اصلی‌ترین مزیت سفر به وان، قیمت و هزینه بسیار پایین برای سفر است. وان همانند اکثر دیگر شهرهای ترکیه دارای مراکز خرید متعدد و طیف وسیعی از برندهای مختلف ترکیه‌ای و غیرترکیه‌ای معروف است که باعث شده این شهر مورد توجه بسیاری از مسافران قرار گیرد.
از مزایای سفر به وان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت بسیار پایین برای یک سفر خارجی
 • مراکز خرید متنوع و برندهای معروف
 • نزدیکی به ایران و امکان سفر به صورت زمینی
 • هتل‌های متنوع و با کیفیت با توجه به بودجه
 • جاذبه‌های طبیعی و تاریخی
 • آب و هوای مناسب

ساحل شهر وان

تور اقساطی وان چیست؟

تور اقساطی وان، همانند دیگر تورهای قسطی کایت قابل خریداری است و به این صورت است که باید 20 درصد از هزینه تور را به صورت نقدی بپردازید و مابقی آن را در قسط‌های 4 الی 10 قسطه  بپردازید. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تورهای قسطی کایت، می‌توانید صفحه تورهای اقساطی را مشاهده فرمایید.


انواع تورهای وان:

سفر به وان روش های مختلفی دارد و منحصر به یک روش خاص نیست و افراد با سلیقه و انتخاب خود می‌توانند به روش‌های گوناگونی به این منطقه سفر کنند. در ادامه به روش‌های سفر به وان ترکیه پرداخته‌ایم.


تور زمینی وان:

تور زمینی وان با توجه به نزدیکی این شهر به مرز رازی ایران، بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته و اکثر افرادی که می‌خواهند به وان سفر کنند، نوع سفر زمینی به وان را ترجیح می‌دهند. از مزایای تور زمینی وان می‌توان به قیمت بسیار پایین، سفر گروهی و لذت بردن از مناظر طبیعی در حین مسیر نام برد. تور زمینی وان دارای سه نوع است:


1- تور وان با قطار:

تور وان با قطار پس از، از سرگیری مجدد بلیط تهران-وان، مجددا قابل خرید است. برای سفر به وان از تهران با قطار شما نیاز دارید تا بلیط تهران-وان را خریداری نمایید. قطار تهران به وان در روزهای یکشنبه و چهارشنبه برقرار است و قطار برگشت این مسیر یا همان وان به تهران، در روزهای دوشنبه و پنجشنبه سفر می‌کند. تورهای شهر وان ترکیه با قطار قیمت مناسبی دارند ولی کمی گران‌تر از تور با اتوبوس است که به دلیل کیفیت بالای قطار و امکان استراحت در مسیر، به پرداخت هزینه‌ای بیشتر از اتوبوس می‌ارزد. قطاری که از سمت تهران به وان حرکت می‌کند، قطار 4 ستاره 4 تخته البرز است که کیفیت مطلوب و لازم برای سفری حدودا 20 ساعته را برای شما به ارمغان می‌‌آورد.

قطار تهران به وان در شهرهای قزوین، زنجان، میانه، تبریز، مرند، سلماس و منطقه مرزی رازی توقف دارد و بلیط این قطار فقط از مبدا تهران قابل خریداری است.

سفر با قطار به وان، به دلیل توقف‌های بیشتر و چک کردن خروجی در قطار و ....، دارای مدت زمان طولانی‌تری نسبت به سفر به وان با اتوبوس است.


 • تور وان با قطار یکشنبه‌ها:

همانطور که قبلا اشاره شد، قطار تهران به وان در روزهای یکشنبه و چهارشنبه حرکت دارد. تور وان قطار یکشنبه‌ها سه شب و چهار روز مدت دارد و برگشت این تور در روزهای پنجشنبه است. این تور بیشتر مناسب افرادی است که کمتر مشغله دارند و یا برای گرفتن مرخصی مشکلی ندارند.

شروع حرکت رفت

زمان رسیدن به وان

شروع حرکت برگشت

زمان رسیدن به تهران

مدت اقامت

یکشنبه‌ها / 12:00

حدود 08:00

پنجشنبه‌ها / 22:00

حدود 20:00

3 شب و 4 روز

 این تور دارای ترانسفر از راه‌آهن به هتل نمی‌باشد. (هزینه ترانسفر از راه‌آهن تا هتل پایین است.)


 • تور وان با قطار پنجشنبه‌ها:

قطار تهران-وان همچنین در روزهای پنجشنبه نیز از سمت تهران به وان حرکت می‌کند. تور وان با قطار پنجشنبه‌ها بیشتر مناسب افرادی است که می‌خواهند آخر هفته به یک سفر روند و مشغله بیشتری دارند.

شروع حرکت رفت

زمان رسیدن به وان

شروع حرکت برگشت

زمان رسیدن به تهران

مدت اقامت

چهارشنبه‌ها / 22:15

حدود 20:00

دوشنبه‌ها / 22:00

حدود 20:00

4 شب و 5 روز

 این تور دارای ترانسفر از راه‌آهن به هتل می‌باشد. 


 • بلیط رفت و برگشت و میان‌وعده، خدماتی هستند که در تورهای وان به صورت ریلی ارائه می‌گردند.
 • وعده غذایی به عهده مسافر است و در صورت تمایل مسافر به وعده غذایی، مسافر می‌تواند به رستوران قطار مراجعه نماید.
 • مسافران باید عوارض خروج از کشور را قبل از سوار شدن به قطار پرداخت نمایند تا در مرز با مشکل مواجه نشوند.
 • میزان بار مجاز مسافر در قطار وان، 30 کیلوگرم به ازای هر نفر می‌باشد.
 • در صورتی که مسافر دارای اضافه بار باشد، هزینه‌ی گمرکی را پس از محاسبه باید پرداخت نماید.
 • هتل شاماران، در تورهای ریلی وان، دارای ترانسفر نمی‌باشد.


2- تور وان با اتوبوس:

یکی دیگر از روش‌های مورد علاقه مسافران برای سفر به وان، تور وان با اتوبوس Vip است. برای سفر به وان با اتوبوس شما دو راه در پیش رو دارید:


 • تور وان ترکیه با اتوبوس از مسیر تبریز:

برنامه سفر این تور به این صورت است که شما از تهران در ترمینال غرب حرکت کرده و تبریز می‌روید. اتوبوس این تور از نوع VIP 25 نفره است.بلیط ون قبل از سفر از سمت کایت به شما تحویل داده خواهد شد و پس از رسیدن به ترمینال تبریز، توسط تورلیدر به سمت ون‌های ایرانی هدایت می‌شوید. این ون‌ها شما را به مرز خواهند برد و پس از انجام مراحل خروج از کشور، ون‌های ترک مستقیما از مرز شما را به درب هتل می‌رسانند. مقدار زمانی که شما در راه هستید، نسبت به تور وان ترکیه با قطار در این روش کمتر است. لازم به ذکر است شما در اتوبوس میان‌وعده دریافت خواهید کرد و برای وعده غذایی می‌توانید در هنگام توقف‌ها غذا تهیه نمایید. برگشت این تور به این صورت است که در حدود ساعت 12 ظهر ون‌های ترک درب هتل شما را سوار کرده و تا مرز می‌رساند. پس از انجام مراحل ورود به ایران، شما سوار ون‌های ایرانی شده و به ترمینال تبریز منتقل خواهید شد و از آن جا مجددا با اتوبوس Vip تبریز- تهران، به ترمینال غرب تهران رسانده خواهید شد.

 

شروع حرکت رفت

زمان رسیدن به وان

شروع حرکت برگشت

زمان رسیدن به تهران

مدت اقامت

هرروز / 20:00

حدود 15:00

ساعت 12:00 با توجه به مدت اقامت مورد نظر

حدود 6-7 صبح

متغیر


 •  تور وان با اتوبوس Vip از مسیر خوی:

یکی دیگر از روش‌هایی که شما می‌توانید به صورت زمینی به وان سفر کنید، از مسیر تهران-خوی-وان می‌باشد. این تور کاملا شبیه تور وان از مسیر تبریز است و فقط فرق آن این است که شما مستقیما به خوی خواهید رفت و در ترمینال خوی، با نشان دادن بلیط ون به باجه سیما سفر، شما برای سوار شدن به ون‌های عازم وان هدایت خواهید شد. در مسیر برگشت، زمان رسیدن به تهران، کمی دیرتر است و حدود 8-9 صبح در تهران خواهید بود.

شروع حرکت رفت

زمان رسیدن به وان

شروع حرکت برگشت

زمان رسیدن به تهران

مدت اقامت

هرروز / حدود 20:00

حدود 15:00

ساعت 12:00 با توجه به مدت اقامت مورد نظر

حدود 8-9 صبح

متغیر


3- تور زمینی وان با وسیله شخصی:

اگر وسیله نقلیه شخصی دارید و می‌خواهید برنامه سفر آزادی داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با وسیله نقلیه شخصی به وان سفر کنید. سفر با وسیله نقلیه شخصی به شما این امکان را می‌دهد تا در مواقع دلخواه و در شهرهای دلخواه توقف داشته باشید و از جاذبه‌های شهرها در طول مسیر نیز لذت ببرید. در این نوع سفر شما نیاز به نگرانی بابت رزرو هتل ندارید چرا که قبل از سفرتان می‌توانید با کارشناسان کایت تماس گرفته و اقدام به رزرو هتل محل اقامت مورد نظرتان انجام دهید. رزرو قبل از سفر این اطمینان را به شما می‌دهد که در هتل مشخص شده بتوانید اقامت داشته باشید و با مشکلاتی نظیر پر بودن اتاق‌های هتل مدنظرتان روبرو نشوید.


تور هوایی وان:

معمولا به دلیل هزینه‌بالای بلیط هواپیمای تهران-وان، افراد به صورت هوایی به این شهر سفر نمی‌کنند. وان فرودگاه بین‌المللی ندارد و شما اگر بخواهید با هواپیما به این شهر سفر کنید، ابتدا باید به یکی از شهرهای آنتالیا، استانبول، ازمیر و یا آنکارا رفته و از آنجا با یک پرواز داخلی به وان بروید. این نوع سفر، هزینه‌ای بسیار بیشتر از تورهای زمینی وان دارد و معمولا افراد به این صورت به وان سفر نمی‌کنند. یکی دیگر از روش‌های تور هوایی وان، سفر به تبریز به صورت هوایی است و از تبریز با ون به شهر وان ترکیه بروید. این نوع سفر مناسب افرادی است که نمی‌خواهند سوار اتوبوس و یا قطار شوند و می‌خواهند نصف مسیر را با راحتی تمام در هواپیما بگذرانند. همچنین این تور مناسب افرادی است که از شهرهای دورتری نسبت به تهران می‌خواهند به وان سفر کنند. اکثر شهرهای ایران و بیشتر ایرلاین‌های ایران، دارای پرواز به تبریز می‌باشند.


قیمت تور وان:

قیمت تور وان به این صورت محاسبه می‌گردد که قیمت بلیط رفت و برگشت شما + قیمت خدمات نظیر بیمه + قیمت هتل خواهد شد و در صفحه هر تور به شما نمایش داده خواهد شد. قیمت تور زمینی وان به طبع با قیمت تور هوایی وان متفاوت است و قیمت تورهای هوایی بالاتر است. ارزان‌ترین تور به این شهر با اتوبوس به مدت 3 شب و 4 روز است و گران‌ترین تور، تور کاملا هوایی این شهر است.

قلعه وان ترکیه

جاذبه‌های شهر وان:

وان یک شهر تاریخی است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی زیادی دارد. مهم‌ترین جاهای گردشگری وان عبارتند از:

 • دریاچه وان
 • موزه وان
 • قلعه وان
 • جزیره و کلیسای آختامار
 • آبشار مرادیه
 • خانه‌ی گربه‌ها
 • مراکز خرید متنوع

مراکز خرید وان


در کجا اقامت کنیم؟

هتل‌های وان دارای طیف وسیعی از تنوع هستند و همین موضوع باعث می‌شود تا مسافران با توجه به بودجه و سلیقه‌اشان بتوانند محل اقامت مورد نظرشان را انتخاب و رزرو نمایند. هتل‌های سه ستاره وان از قیمت بسیار مناسبی برخوردارند و هتل‌های 4 ستاره و 5 ستاره کیفیت بسیار بالاتری نسبت‌ به هتل‌های سه ستاره این شهر دارند. از بهترین هتل‌های وان می‌توان از هتل‌های دیوان در هتل‌های 3 ستاره، هتل مای سوئیت و هالدی در هتل‌های 4 ستاره و هتل الیت ورد و هیلتون در هتل‌های 5 ستاره نام برد.


مدارک مورد نیاز:

پاسپورت با اعتبار حداقل 7 ماه


بهترین زمان برای سفر به وان:

بهترین زمان برای خرید تورهای ترکیه (وان) و سفر به این شهر، بین ماه‌های اردیبهشت تا آبان می‌باشد.


مزایای خرید تور از کایت:

 • ارائه بهترین قیمت
 • ارائه خدمات از بهترین کارگزاران موجود
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • برنامه‌های دقیق و بدون معطلی

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد تور را در اینجا بخوانید.

خیر. برای سفر به تمامی شهرهای ترکیه، شما نیاز به ویزا ندارید و تا 3 ماه می‌توانید بدون اخذ ویزا در ترکیه اقامت داشته باشید.
بله. امکان خرید اقساطی برای تمام تورهای کایت موجود است و شما حتی بدون ضامن هم می‌توانید تورها را به صورت قسطی خریداری کنید. برای مشاهده‌ی اطلاعات کامل در مورد تورهای اقساطی و شرایط خرید اقساطی به صفحه تورهای اقساطی کایت مراجعه نمایید.
بله. اکثر هتل‌های تور زمینی وان کایت، در مرکز شهر و نزدیک به مراکز خرید هستند.
بله. امکان خرید اقساطی برای تمام تورهای کایت موجود است و شما حتی بدون ضامن هم می‌توانید تورها را به صورت قسطی خریداری کنید. برای مشاهده‌ی اطلاعات کامل در مورد تورهای اقساطی و شرایط خرید اقساطی به صفحه تورهای اقساطی کایت مراجعه نمایید.
بهترین زمان برای سفر به ترکیه به دلیل پهناور بودن جغرافیای این کشور در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است. بهترین زمان برای سفر به وان ترکیه، اوایل بهار تا اواسط پاییز است.
شما سه راه برای خرید تور دارید. حضوری، تلفنی و به صورت آنلاین. البته ممکن است بعضی از زمان‌ها تورها به صورت آنلاین قابل خرید نباشد که در آن زمان باید از دو روش دیگر استفاده نمایید.
خیر. به دلیل نبود فرودگاه بین المللی و عدم وجود پرواز مستقیم به وان، تورهای هوایی وان قیمتی بسیار بالا دارند و به همین جهت فقط تورزمینی وان اجرا می‌شود.
مسافت تهران تا وان حدود 1000 کیلومتر است و اگر با اتوبوس به این شهر سفر کنید، 15 الی 16 ساعت، اگر با قطار سفر کنید، حدود 21 ساعت و اگر با ماشین شخصی به وان سفر کنید حدود 12 الی 13 ساعت زمان خواهد برد.
بله. تمامی تورهای وان که توسط کایت ارائه می‌شوند، دارای ترانسفر فرودگاهی می‌باشند.
این مورد کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. قطار راحتی بیشتری دارد و می‌توانید در طول مسیر بر روی تخت استراحت کنید ولی با اتوبوس سریع‎تر به مقصد می‌رسید و هم امکان آشنایی با گروه را دارد.
بهترین زمان برای سفر به ترکیه به دلیل پهناور بودن جغرافیای این کشور در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است. بهترین زمان برای سفر به وان ترکیه، اوایل بهار تا اواسط پاییز است.
شهر وان هتل‌های متفاوتی داره که سبک‌ها و قیمت‌های مختلفی داره. اگر قیمت براتون مسئله‌ای نیست، پیشنهاد می‌دهیم در هتل‌های 4 یا 5 ستاره اقامت کنید.
وان هتل‌های مختلفی دارد ولی پیشنهادهای کایت برای رزرو هتل در وان برای هتل 3 ستاره، هتل dosco، هتل 4 ستاره، هتل‌های مای سوئیت و هالدی و برای هتل 5 ستاره هتل هیلتون و الیت ورد است.

نظرات، تجربیات و سوالات

 • 1399/07/08

  لطفا اطلاعاتی در مورد سفر زمینی با قطار یا اتوبوس دهید هزینه و روزهای حرکت

 • 1399/10/16

  سلام چه زمانی حرکت به سمت وان دارید تو این وضعیت کرونا و قیمت تور لطفا

 • 1400/02/23

  سلام تور اقساطی چه شرایطی داره

 • 1400/03/10

  سلام توروان دارید چه تاریخی

 • 1400/03/17

  آقا سلام وقت بخیر مسافرت زمینی از طریق خوب به وان برقرار شده باتوجه به شرایط کرونا

 • 1400/04/15

  سلام وقت بخیر مسافرت زمینی از طریق خوی به وان برقرار شده باتوجه به شرایط کرونا یا خیر ؟ اگه ممکنه م تلفنی که در حال حاضر فعال اعلام کنید تا راهنما داشته باشیم

 • 1400/05/21

  سلام. آیا مرز رازی برای مسافرت زمینی باز شده است؟

 • 1400/06/26

  سلام مرززمینی ترکیه باز شده

 • 1400/07/15

  سلام و وقت بخیر. آخرین اخباری که از مرز ایران و ترکیه شنیدیم این هست که استاندار گفته از ۱۶ مهر مرز باز هست، از طرفی گفتن به دلیل رزمایش ترکیه و آذربایجان ، مرز بسته است. بالاخره تکلیف چی هست؟ هفته ی آینده مرز هست یا نه؟

 • 1400/10/28

  سلام،تور ریلی وان برای اسفندماه،برگزار میشه؟! هوایی چطور؟!

 • 1401/04/17

  سلام، قطار تهران به وان برقرار است یا خیر،ممنون

 • 1401/07/17

  سلام خسته نباشید لطفا تور اصفهان وان واسه آبان ماه بزارید لطفا

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700