چابهار

تور چابهار | تور چابهار زمینی و هوایی (گروهی و انفرادی) | ویژه بهار و تابستان 1403

تورهای اقساطی کایتبندر چابهار کجاست؟

بندر چابهار یا همان منطقه آزاد چابهار، یکی از جذاب‌ترین مناطق ایران است که متاسفانه بسیاری از ما حتی در مورد آن چیزی نمی‌دانیم. چابهار جزئی از استان سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود و در جنوب شرقی‌ترین منطقه ایران قرار گرفته. در گذشته به دلیل مبادلات مختلف بین المللی ایران با سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین هند، بندر چابهار رونق زیادی داشت. اما امروزه این بندر از رونق افتاده و بیشتر مردم محلی آن مشغول ماهیگیری هستند. همه ما مردم جنوب کشورمان را به مهمان‌نوازی و خون گرمی می‌شناسیم و مردم چابهار نیز از این قاعده مستثنا نخواهند بود. از این رو امروزه شاهد رشد صنعت گردشگری چابهار هستیم. این شهر بندری زیبا شهرت کنونی خود را به جاذبه‌های طبیعی‌ زیبایش مدیون است.


انواع روش‌های سفر به چابهار

سفر به چابهار با وسیله نقلیه شخصی

برای رسیدن به چابهار شما می‌توانید پشت فرمان نشسته و خودتان دست به کار شوید. البته باید بدانید که چابهار از ساکنین پایتخت حدود 1800 کیلومتر فاصله دارد که این فاصله بسیار زیادی محسوب می‌شود. برای رسیدن به چابهار از طریق زمینی، باید حداقل 18 ساعت در راه باشید. به همین خاطر، حتما باید یک شب را در شهر‌های مسیر اقامت کرده و روز بعد به راه خود ادامه دهید. این مسیر، بسیار طولانی است. به همین خاطر ترجیحا باید حداقل دو راننده در خانواده خود داشته باشید. راندن در این جاده طولانی قطعا بسیار خسته کننده خواهد بود و ممکن است مسیر تکراری و خطرناک شود. پس حتما مسائل ایمنی را رعایت کنید و از سلامت وسیله نقلیه خود پیش از سفر اطمینان حاصل نمایید.

تور زمینی چابهار - تصویر از بابک مهدوی

 تصویر از Masoud Ghadiri

تور چابهار هوایی

سفر به چابهار با هواپیما جزء ساده‌ترین مسیر‌های دسترسی به این شهر بندری محسوب می‌شود. شما می‌توانید در عرض حدود یک ساعت و نیم، با پرواز مستقیم از تهران به چابهار بروید. تعداد پروازهای تهران به چابهار زیاد نیست ولی تقریبا در تمامی روزها پرواز تهران به چابهار وجود دارد.

شماره پروازنوع هواپیمانام هواپیمایی
2814ایرباس 300معراج
4360بوئینگ 737سپهران
4033بوئینگ ام دیزاگرس
016بوئینگ ام دیکاسپین


تور چابهار زمینی با قطار

شما می‌توانید سفر به چابهار را با قطار نیز تجربه کنید. بهتر است بدانید که باید با قطار مسافتی بالغ بر 1950 کیلومتر را پشت سر بگذارید و حدود 25 ساعت در راه بمانید. البته این برای کسانی که عاشق سفر با قطار هستند قطعا دشوار نیست. در قطار امکان استراحت شما به صورت کامل فراهم می‌شود و همچنین می‌توانید با خیال راحت شب را داخل قطار بمانید و نگران محل اقامت نباشید.


تور گروهی چابهار

باید تا به اینجای کار متوجه شده باشید که سفر به چابهار یک سفر بسیار طول و دراز است. به همین خاطر رانندگی کردن در این مسیر اصلا با بنزین گران قیمت این روزها، منطقی به نظر نمی‌رسد. همچنین اگر بخواهید از جاذبه‌های اطراف چابهار، همانند بندر گواتر نیز دیدن کنید، حداقل باید 72 ساعت، رفت و برگشت، پشت فرمان باشید. این حجم از رانندگی بسیار خسته کننده است و می‌تواند لذت سفر را به صورت کلی از بین ببرد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل همانند خرابی خودرو یا تصادف، سفر شما کاملا به یک خاطره تلخ تبدیل می‌شود.

به همین خاطر می‌توانید به جای تحمل این حجم از سختی، همراه با تورهای گروهی سفر کنید تا تجربه بسیار شیرین و خوشایندی را از سفر به چابهار داشته باشید. موسسات و آژانس‌های مختلفی همانند کایت، تور چابهار را به اشکال مختلف برگزار می‌کنند. شما نیز می‌توانید با توجه به بودجه و نیاز خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید و با خیالی آسوده به دیدار چابهار بروید.


جاذبه‌های دیدنی چابهار

چابهار فاصله زیادی از پایتخت دارد و کاملا طبیعی است که شناخت کمی نسبت به این بندر زیبا داشته باشیم. به همین خاطر شاید اکثر ما اصلا پیش زمینه‌ای در مورد تور چابهار نیز در ذهن نداریم. پس بهتر است با کایت همراه شوید تا کمی جاذبه‌های طبیعی چابهار را بیشتر بشناسید.

شگفتی های چابهار

 تصویر از Babak Mahdavi

کوه های مریخی

کوه‌های مریخی یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های طبیعی چابهار محسوب می‌شوند که در تور چابهار حتما از آنها بازدید خواهید کرد. این کوه‌ها در اثر میلیون‌ها سال فرسایش سنگ‌های متعدد به وجود آمده‌اند و در نهایت طرح و شکل امروزی را به خود گرفته‌اند.


کوه های مریخی - تصویر از علی جوهر

 تصویر از Ali Johar

تالاب صورتی

تالاب لیپار یا همان تالاب صورتی، یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های تمام ایران محسوب می‌شود و گردشگران ایرانی و خارجی زیادی را جذب خود می‌کند. آب این تالاب به رنگ صورتی است و همین مساله آن را از سایر تالاب‌های جهان متمایز کرده. اگر کنجکاو هستید، باید بدانید که حضور گونه‌ای خاص از پلانکتون‌ها باعث ایجاد این رنگ صورتی شده. همچنین پرندگان بسیار کمیابی نیز در این منطقه زندگی می‌کنند و می‌توانید از دیدن آنها لذت ببرید.

تالاب صورتی چابهار

کوه گل افشان

در تور چابهار باید انتظار دیدن انواع جاذبه‌های شگفت انگیز و منحصر به فرد را داشته باشید. کوه گل افشان مجموعه سه تپه آتشفشانی است که امروزه تنها یکی از آنها فعال باقی مانده. جالب است بدانید که در این تپه، از دل زمین، حباب‌های بسیار بزرگ گل بیرون می‌زنند و ناگهان منفجر می‌شوند و همه جا را پوشیده از گل‌های خاکستری و قهوه‌ای رنگ می‌کنند. شاید مجبور باشید ساعت‌ها منتظر بمانید تا یک حباب بزرگ را ببینید، اما باور کنید که دیدن این پدیده خاص زمین شناسی، ارزش انتظار را دارد.

تورهای گروهی چابهار و بازدید از کوه گل فشان تنگ

روستای درک

روستای درک یکی از جاذبه‌های زیبای تور چابهار است که اصلا نباید تماشای آن را از دست دهید. در این روستا، کویر به ملاقات دریا می‌رود. شاید تعجب کنید اگر بدانید که روستای درک یک منطقه در حاشیه کویر است و در دل بیابان خود، ساحلی زیبا دارد! این پدیده طبیعی یکی از منحصر به فردترین جاذبه‌های ایران محسوب می‌شود و دیدن آن شما را ساعت‌ها مشغول می‌کند.

 

بندر چابهار - تصویر از یوسف قاسمی

 تصویر از Youssef Ghasemi

تنگه بریس

تنگه بریس که در نزدیکی چابهار قرار دارد یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به این بندر است. شما می‌توانید با رفتن به بلندی‌های کنار تنگه تصاویر زیبایی از خود در کنار خیلی عظیمی از قایق‌ها بیاندازید.

تنگه بریس - تصویر از علی جوهر

 تصویر از Ali Johar

چرا باید همراه تور سفر کنیم؟

عدم وجود خستگی ناشی از رانندگی:

قطعا رانندگی طولانی باعث خستگی راننده می‌شود و او نمی‌تواند از سفر خود لذت ببرد. کسانی که تجربه رانندگی‌های طولانی مدت را داشته باشند، به خوبی این موضوع را درک خواهند کرد. در سفر با تور می‌توانید آرامش را به معنای واقعی تجربه کنید. همه جاذبه‌های یک منطقه را خواهید دید بدون اینکه نیازی به رانندگی کردن داشته باشید.


در تور هیچ جاذبه‌ای را از دست نمی‌دهید:

در سفر به چابهار باید بدانید که فاصله جاذبه‌های مختلف با هم بسیار زیاد است. به عنوان مثال برای دیدن برخی از جاذبه‌ها، باید حدود 100 کیلومتر از بندر چابهار فاصله بگیرید. اگر خودتان به تنهایی سفر کنید، ممکن است نتوانید بسیاری از جاذبه‌های چابهار را از نزدیک ببینید.


تور همه چیز را برای شما مهیا می‌کند:

در سفر با قطار ، شما باید وقتی که در ایستگاه از قطار پیاده می‌شوید، با تاکسی خودتان را به مرکز بندر چابهار برسانید. این برای افراد معمولی که اولین بار است سفر به چابهار را تجربه می‌کنند، بسیار دشوار خواهد بود. یا حتی یافتن یک اقامتگاه مناسب بوم‌گردی برای مسافرانی که به زبان محلی صحبت نمی‌کنند، اصلا شدنی نیست. پس باید همراه تور سفر کنید تا همه چیز برای شما ساده‌تر باشد.


سفر با تور قطعا مقرون به صرفه‌تر خواهد بود:

همواره موسسات و آژانس‌های مسافرتی، به وسیله رابط‌ ‌های خود، می‌توانند بهترین و مقرون به صرفه‌ترین سفرها را برای شما تدارک ببینند.


استفاده از مزیت همراهی یک تور لیدر خبره:

 از کجا باید خرید کنیم که به صرفه باشد؟ کجا را برای اقامت انتخاب کنیم؟ تاریخچه این جاذبه چیست؟ پاسخ به همه این سوالات را  یک تور لیدر بسیار ماهر می‌تواند در اختیار شما قرار دهد. پس با تور سفر کنید تا نگران هیچ چیز نباشید.


تور چابهار - تصویر از Vajakar Photography تصویر از Vajakar Photography


قیمت تور چابهار

با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که قیمت تور چابهار هوایی با قیمت تور چابهار با قطار بسیار تفاوت دارد. شما در تور چابهار هوایی، زمان کمتری را صرف رفت و آمد خواهید کرد و می‌توانید لذت بیشتری از سفر خود ببرید. اما در عین حال تور چابهار با قطار طعم خاصی دارد که باید از آن لذت برد.

خوشبختانه چابهار یک بندر چهار فصل بوده و دلیل نامگذاری آن هم همین است. همیشه در این شهر می‌توانید هوای بهاری را احساس کنید. اما تعطیلات نوروز را می‌توان فصل پیک سفر به چابهار دانست. به همین خاطر اگر بخواهید در فصل‌های اوج سفر همانند ایام تعطیلات نوروز سفر کنید، هزینه اقامت، خورد و خوراک و حمل و نقل قطعا افزایش پیدا خواهد کرد. پس از این رو قیمت تور چابهار نیز بیشتر می‌شود. برای کسب اطلاعات در مورد قیمت تور چابهار ، با کایت تماس حاصل فرمایید یا روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک کنید.


بهترین زمان سفر به چابهار چه وقتی است؟

همانطور که اشاره کردیم، چابهار یک بندر چهار فصل است. شما در هر چهار فصل می‌توانید از هوای بهاری آن لذت ببرید. اما از طرفی نیز باید گفت که چابهار به هر صورت بندر است و هوایی نسبتا شرجی و کمی گرم دارد. به همین خاطر شاید در فصل تابستان کمی گرمای هوا شما را آزار دهد. اما در عین حال، در این فصل باد‌های موسمی از سمت اقیانوس هند به چابهار می‌وزند و موقعیت بسیار مناسبی را برای موج سواری ایجاد می‌کنند.

همچنین در فصل‌های سرد سال، یعنی پاییز و زمستان، هوا کمی خنک‌تر و دلپذیرتر خواهد بود. اما شلوغ‌ترین زمان چابهار، ایام تعطیلات عید نوروز محسوب می‌شود. در این ایام هوا به شدت معتدل و بهاری است و می‌توانید از همه تفریحات آبی چابهار لذت ببرید.


مدارک و وسایلی که در سفر به چابهار باید همراه خود داشته باشید

در سفر به چابهار باید حتما شناسنامه و کارت ملی همراه‌تان باشد. همچنین بهتر است وسایل زیر را نیز در چمدان خود قرار دهید:

  • وسایل شخصی و بهداشتی من جمله صابون، ملحفه اضافه، دمپایی و غیره
  • داشتن چند دست لباس اضافه و همچنین مایو
  • همراه داشتن داروهای مورد نیاز و جعبه کمک‌های اولیه
  • همراه داشتن پول نقد برای خرید در چابهار
  • همراه داشتن دوربین عکاسی
  • عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و کلاه آفتاب گیر

نحوه خرید تور چابهار

برای خرید تور چابهار سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

  • خرید اینترنتی: شما می‌توانید به راحتی و با تکمیل فرم در همین صفحه، این تور را خریداری نمایید و هزینه را به صورت آنلاین از درگاه الکترونیکی بانک پرداخت کنید.

  • خرید تلفنی: شما می‌توانید از طریق شماره 02175097700 با کارشناسان بخش تورهای ایران‌گردی ما تماس حاصل کرده و پس از مشاوره رایگان، تور مد نظر خود را خریداری نمایید و هزینه را به شماره حساب شرکت واریز کنید.

  • خرید حضوری: برای انجام خرید حضوری، می‌توانید با مراجعه به دفتر کایت واقع در تهران- خیابان مطهری پلاک 188 نسبت به خرید این تور اقدام نمایید.

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد تور را در اینجا بخوانید.

برگزاری تورهای گروهی چابهار زمان مشخصی ندارد و در بازه های زمانی خاصی انجام نمی‌شود و برگزاری این تورها بستگی به تامین تور از سمت تامین کننده و وجود شرایط مناسب برای سفرهای گروهی دارد.
معمولا تورهای چابهار با پرواز ایرلاین‌های زاگرس، معراج، ایران ایر انجام می‌شود و در بعضی از زمان‌ها ممکن است تور با پرواز کاسپین انجام گردد. جزئیات پرواز هر تور را می‌توانید در صفحه جزئیات تور مورد نظر مشاهده بفرمایید.
گشت جزیره یک گشت اختیاری است و معمولا به صورت اختیاری بر روی تور ارائه می‌شود ولی بعضی از تورها دارای این گشت به عنوان خدمات تور نیز هستند.
بله، می‌توانید در بخش‌هایی از سواحل چابهار شنا کنید و یا با قایق به دیدن جنگل‌های حراء بروید.
قیمت تور چابهار با توجه به فاکتورهای مختلفی مشخص می‌شود که این فاکتورها متغیر هستند و باعث می‌شود تور قیمت ثابتی نداشته باشد. شرایط زمانی، وسیله نقلیه، مدت اقامت و دیگر موارد بر روی قیمت تور موثر هستند. برای مشاهده‌ی قیمت دقیق هر تور وارد صفحه‌ی جزئیات تور شوید.
بله چابهار کاملا امن است و هیچ گونه تهدیدی شما را تهدید نمی‌کند، البته رعایت نکات امنیتی در طول سفر همیشه مورد نیاز است. در ضمن پیشنهاد می‌شود به صورت شخصی به جاده‌های خارج از شهر نروید.
هر تور دارای هتل‌‌های مختلفی از 3 ستاره تا 5 ستاره است. در صفحه جزئیات تور می‌توانید لیست هتل‌ها را مشاهده بفرمایید و با استفاده از کادر سرچ تور، می‌توانید از قیمت تور با هر هتل مطلع شوید و امکان رزرو گرفتن هر هتل را بررسی نمایید.
بندر چابهار یک شهر کاملا چهار فصل است و اصلا گرما شما را آزار نخواهد داد. البته اگر به هیچ وجه طاقت گرما را ندارید، بهتر است شش ماه دوم سال را برای سفر به چابهار انتخاب کنید.
برای خرید تور چابهار از سایت کایت، شما سه روش آنلاین، تلفنی و حضوری را پیش رو دارید که پیشنهاد می‌کنیم با توجه به شرایط خود، روش مناسب خود را انتخاب نمایید.
تور چابهار وسایل مورد نیاز خاصی ندارد و وسایل عمومی مورد نیاز در سفر برای این تورها کفایت می‌کند. در تورهای گروهی و آفرودی چابهار، وسایل خاصی مورد نیاز است که در صفحه جزئیات هر تور مشخص شده‌اند.
چابهار و قشم دو مقصد کاملا متفاوت از هم هستند و هر کدام دارای ویژگی‌های خاص خود می‌باشند و نمی‌‍توان گفت کدام یک بهتر است. برای کسانی که یک بار به قشم سفر کرده‌اند و می‌خواهند مجدد سفر کنند و بین دو گزینه تردید دارند، شدیدا توصیه می‌کنیم چابهار را برای سفر برگزینند.
محل اقامت در تورهای چابهار متفاوت است و بسته به تور انتخابی شما ممکن است در هتل، هتل آپارتمان یا اقامتگاه‌های بومگردی چابهار باشد ولی به صورت کلی، اقامت بیشتر در هتل‌های این بندر می‌باشد.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700