تبریز

تور تبریز اقساطی | تورهای هوایی، زمینی، گروهی و انفرادی تبریز | ویژه بهار و تابستان 1403

تورهای اقساطی کایتتبریز کجاست؟

تبریز، شهر صنعت که مردمانی با اصالت و آذری زبان را در خود جای داده است. شهری که با مساحتی بالغ بر 244 کیلومتر مربع که تقریبا یک سوم مساحت تهران می‌شود، چهارمین شهر پر جمعیت ایران به حساب می‌آید. شهری که از روزگاران قدیم، ارج و قرب خاصی در میان شهرهای ایران داشته و از دوران روادیان تا دوران قاجار، به عنوان دار الخلافه و پایتخت ایران از آن یاد می‌کردند. با تمامی این اوصاف، از نام تبریز هم بر می‌آید که آب و هوایی بکر و خوش دارد. پس چه شود سفری به شهری تاریخی، صنعتی، پرجمعیت با مردمی خون گرم که آب و هوایی عالی هم دارد؟ تبریز در شمال غرب ایران و استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است و مرکز استان به حساب می‌آید. این شهر، شهری پاکیزه، زیبا و با جاذبه‌های گردشگری بسیار متعدد است.

به چه شکل می‌توانیم به تبریز سفر کنیم؟

تبریز در فاصله 630 کیلومتری از تهران واقع شده است و برای دسترسی به آن روش‌های مختلفی وجود دارند. در این قسمت قصد داریم به شما نشان دهیم که چه گزینه‌هایی برای سفر به تبریز پیش روی شما قرار دارند.

سفر به تبریز با وسیله نقلیه شخصی

همانطور که اشاره کردیم، تبریز در فاصله 633 کیلومتری از تهران قرار دارد و برای سفر به این شهر زیبا همراه با وسیله نقلیه شخصی، حداقل باید هفت ساعت پشت فرمان باشید. برای دسترسی به این شهر، ابتدا باید تهران را به مقصد کرج ترک کنید و مسیر خود را به سمت قزوین و سپس تاکستان ادامه دهید. از تاکستان باید به سمت زنجان بروید و مسیر را به سمت تبریز پیش بگیرید. مسیر تقریبا طولانی است و شاید در طول راه دو تا سه بار نیاز به استراحت داشته باشید. البته باید در نظر بگیرید که این جاده یک مسیر کوهستانی به حساب می‌آید و در شش ماه دوم سال، برای افرادی که شناختی به جاده ندارند، بسیار خطرناک خواهد بود.

سفر هوایی به تبریز

سفر هوایی به تبریز یکی از بهترین روش‌های سفر به تبریز محسوب می‌شود. تبریز دارای یک فرودگاه بسیار بزرگ است و شرکت‌های هوایی مختلفی پرواز به تبریز را انجام می‌دهند. در حال حاضر قیمت بلیت تهران به تبریز از حدود 200 هزار تومان آغاز می‌شود و بد نیست بدانید که تنها یک ساعت و 10 دقیقه در هواپیما حضور خواهید داشت. به همین خاطر، حداقل زمان را صرف مسیر سفر خواهید کرد و می‌توانید بیشترین بهره را از سفر خود ببرید. البته این گزینه شاید برای بسیاری از افراد مقرون به صرفه نباشد و ترجیح دهند گزینه سفر زمینی را انتخاب کنند.

تبریز

سفر به صورت گروهی به همراه تور

آخرین گزینه و البته بهترین گزینه که برای سفر به تبریز پیش روی شما قرار دارد، سفر گروهی به همراه تورهای مسافرتی است. به این ترتیب، شما لازم نیست که نگران برنامه‌ریزی سفر خود باشید. آژانس‌های مسافرتی بلیت هواپیما شما را رزرو می‌کنند و حتی اتاقی که قرار است در آن اقامت داشته باشید را رزرو خواهند کرد تا دیگر نگران یافتن هتل نباشید. اما علاوه بر خدمات اضافی همانند بیمه مسافرتی یا ترانسفر فرودگاهی که در تورهای گروهی دریافت می‌کنید، هزینه سفر شما همراه با تورهای مسافرتی به مراتب از سفرهای انفرادی کمتر خواهد شد و دلیل این مساله، قراردادهایی است که آژانس‌های مسافرتی با هتل‌ها و خطوط هواپیمایی اخذ کرده‌اند. به این خاطر می‌توان گفت که سفر گروهی یک معامله دو سر سود برای مسافر و آژانس خواهد بود.

تور اقساطی تبریز

تور تبریز را همانند تمام دیگر تورهای داخلی و خارجی کایت می‌توان به صورت اقساطی و فقط با پیش‌پرداخت 20درصد مبلغ کل تور و به صورت دلخواه در 4 الی 10 قسط خریداری کرد. شرایط خرید تورهای اقساطی تبریز را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

 • پرداخت 20درصد از مبلغ کل تور به عنوان پیش‌پرداخت
 • پرداخت اقساط در 4 الی 10 ماه
 • ارائه چک (صیادی) به ازای کل مبلغ تور (چک باید به اسم متقاضی تور یا یکی از افراد حاضر در تور باشد)
 • ارائه چک به ازای هر قسط
 • سقف چک مبلغ 20 میلیون تومان برای هر فرد ارائه دهنده چک
 • کارمزد اقساط 3 درصد

جاذبه‌های دیدنی تبریز

تبریز آنقدر زیباست که باید از وجب به وجب آن به عنوان جاذبه‌های دیدنی یاد کنیم اما در این مقاله کوتاه، مجال بررسی تمامی آنها نیست. از این رو تنها به بررسی چند مورد از جاذبه‌های دیدنی تبریز بسنده می‌کنیم.

تبریز

بازار بزرگ تبریز، قطب اقتصاد ایران

بد نیست بدانید که تبریز در زمره شهرهای اقتصادی ایران به حساب می‌آید که در سیستم اقتصادی کشور نقش بسیار پر رنگی را ایفا می‌کند. بازار بزرگ تبریز صدها سال قدمت دارد و آن را جزء میراث تاریخی یونسکو به ثبت رسانده‌اند! بازار بزرگ تبریز در روزگاران قدیم، در مسیر جاده ابریشم قرار داشت و به همین خاطر داد و ستد‌های بین المللی زیادی در آن انجام می‌شد. متاسفانه بازار بزرگ تبریز که قدمت آن به پیش از دوران صفویان باز می‌گشت، در سال 1193، به دلیل وقوع زلزله‌ای مهیب، با خاک یکسان شد. اما خوشبختانه با همت مردم باغیرت تبریز، و به لطف خدا بازار بازسازی شد و هنوز هم از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایران به حساب می‌آید.

بازار بزرگ تبریز

پارک ایل گلی یا همان شاه گلی

پارک ایل گلی همان جایی است که اگر از هر تبریزی بپرسید که باید از کدام جاذبه‌های شهرشان بازدید کنید، قطعا از این پارک یاد خواهد کرد. گول در زبان آذری، استخر معنا می‌دهد و گولی به معنای شاه است. در این پارک استخری با عمق 12 متر وجود دارد که قدمت آن به دوران صفویه باز می‌گردد! قایق سواری در استخر پارک ایل گلی، یک از تفریحاتی است که حتما باید در تبریز تجربه کنید!

پارک ایل گلی یا همان شاه گلی

کلیسای استفانوس مقدس

با وجود آنکه صدها سال از تبریز به عنوان پایتخت استفاده می‌کردند و شهری کاملا مسلمان نشین بوده، اما جالب است که آنقدر فرهنگ بالایی داشتند، که به اقلیت‌ها اجازه زندگی می‌دادند و کلیسای سنت استفانوس یا همان استفانوس مقدس، شاهد این موضوع است. شما برای دسترسی به این کلیسای زیبا که در مناطق کوهستانی جلفا و در همسایگی رود ارس واقع شده است، باید حدود یک ساعت و نیم رانندگی کنید. قدمت این کلیسا به قرن چهارم تا ششم هجری باز می‌گردد و متاسفانه این کلیسا نیز در اثر زلزله مهیب سال 1193، آسیب زیادی دید. لازم به ذکر است که اولین بازسازی کلیسا در دوران صفویه انجام شد و هنوز هم این کلیسا پا برجای است و می‌توانید از زیبایی‌های آن لذت ببرید. 

چرا همراه تور سفر کنیم؟

 • کاهش هزینه سفر.
  همانطور که در قسمت اول اشاره کردیم، با سفر همراه تور، نه تنها هزینه سفر شما افزایش پیدا نمی‌کند، بلکه با هزینه کمتر، می‌توانید کیفیت سفر خود را نیز بهبود دهید. دلیل این کاهش هزینه‌های سفر در تورهای مسافرتی نیز قراردادهای بین هتل‌ها و شرکت‌های هوایی با برگزار کننده تور است. پس در سفر همراه تور، می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.
 • بیمه مسافرتی.
  شاید به ندرت پیش بیاید که ما در سفرهای داخلی، خودمان را تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار دهیم. اما در سفر همراه تور، شما تحت پوشش بیمه مسافرتی خواهید بود و لازم نیست که نگران خطرات و خسارات احتمالی باشید.
 • برنامه‌ریزی دقیق سفر.
  در سفر همراه تور، همه موارد از پیش توسط آژانس مسافرتی مدیریت می‌شود و لازم نیست که نگران مسائلی همچون رزرو بلیت هواپیما یا هتل باشید.
 • لیدر.
  در برخی از سفرها، می‌توانید از وجود یک لیدر و راهنمای سفر نیز بهره‌مند شوید تا به بهترین نحو از شهر مورد نظر خود بازدید نمایید.
 • گزینه‌های متعدد.
  آژانس‌های مسافرتی تورهای متعددی را برای افراد با سلایق، موقعیت‌ها و درآمد متفاوت ارائه می‌دهند و شما می‌توانید از میان آنها، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

قیمت تور تبریز

قیمت تور تبریز به عوامل مختلفی بستگی دارد و همانطور که اشاره کردیم، امکان انتخاب بین گزینه‌های مختلف برای شما وجود خواهد داشت. به این ترتیب همانطور که انتظار می‌رود، با انتخاب هتل‌های لوکس، قیمت تور تبریز افزایش پیدا خواهد و می‌توانید با اقامت در هتل‌های معمولی‌تر، هزینه‌های سفر را کاهش دهید. در ضمن قیمت تور تبریز به صورت هوایی قطعا بیشتر از سفر زمینی خواهد بود. به علاوه اینکه تبریز شهر سردسیری است و به همین خاطر در فصول سرد سال، قیمت تور تبریز کاهش پیدا می‌کند و به همین ترتیب قیمت تور تبریز در فصول گرم، مخصوصا تابستان و همچنین ایام تعطیلات نوروز، به شدت افزایش پیدا می‌کند.

تبریز

بهترین زمان سفر به تبریز

تبریز شهری زیباست که در هر فصل سال، به نوعی زیبایی‌های خود را به رخ شما می‌کشد. اما باید گفت که به دلیل سردسیر بودن تبریز، شاید شش ماه دوم سال برای سفر مناسب نباشد. در عین حال، در تابستان می‌توانید از گرمای هوای پایتخت فرار کنید و به تبریز پناه ببرید! به صورت کلی باید گفت که بهترین زمان سفر به تبریز ، ایام عید نوروز و تعطیلات تابستانی است.

مدارک و وسایلی که در سفر به تبریز باید همراه خود داشته باشید

 • مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه
 • داروهایی که به صورت روزانه مصرف می‌کنید
 • لباس گرم
 • وسایل شخصی همانند حوله و مسواک
 • پول نقد و کارت بانکی
 • دوربین
 • موبایل
 • شارژر
 • پاوربانک
 • چند دست لباس اضافی
 • کفش مخصوص پیاده روی

نحوه خرید تور تبریز

برای خرید تور تبریز سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

 • خرید اینترنتی:
  در حال حاضر می‌توان گفت که خرید اینترنتی یکی از رایج‌ترین روش‌های خرید به حساب می‌آید. به همین خاطر کایت امکان خرید اینترنتی تور تبریز را برای شما عزیزان فراهم کرده است.
 • خرید تلفنی:
  همچنین شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تور تبریز یا هر تور دیگر، با شماره 02175097700 تماس حاصل فرمایید تا مشاوران و متخصصان کایت، شما را به صورت کاملا رایگان راهنمایی کنند و در صورت تمایل، خرید خود را نیز به صورت تلفنی انجام دهید.
 • خرید حضوری:
  در ضمن کایت در آدرس تهران، خیابان مطهری، پلاک 188 آماده میزبانی از شما عزیزان خواهد بود تا بتوانید خرید خود را به صورت حضوری نیز انجام دهید.سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد تور را در اینجا بخوانید.

معمولا سفر به تبریز بین 3 تا 5 روز به طول خواهد انجامید.
میانگین دمای تبریز بین 7 تا 18 درجه سانتی گراد است.
بله، در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700