سوباتان

تور سوباتان | تورهای طبیعت‌گردی سوباتان و دریاچه نئور| ویژه بهار و تابستان 1403

تورهای اقساطی کایتسوباتان کجاست؟ 

سوباتان نام یکی از جاذبه‌های گردشگری شمال ایران است که در خطه سرسبز استان گیلان قرار دارد. این منطقه زیبا شامل دشت‌های وسیع و سرسبز و آبشارهای پر آبی است که چشم هر بیننده‌ای را جذب خود می‌کند. سوباتان قسمتی از محدوده معروف شاندرمن بوده و برای دسترسی به آن باید از جاده اسالم – خلخال استفاده کنید. جاده اسالم – خلخال را می‌توان یکی از زیباترین جاده‌های ایران دانست و در میانه راه از گردنه الماس عبور خواهید کرد که به خودی خود یکی از جاذبه‌های گردشگری طبیعی ایران محسوب می‌شود. منطقه سوباتان منطقه‌ای ییلاقی و بسیار زیبا است که همه ساله گردشگران زیادی را در دل طبیعت سرسبز خود جای می‌دهد. زندگی در سوباتان اصلا تحت تاثیر زندگی شهری نیست و هنوز هم جریان آرام و صمیمی خود را دارد. خانه‌های روستایی هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده‌اند و حتی در برخی مناطق خبری از آب لوله کشی و برق هم نیست. سوباتان همان بهشتی است که می‌توانید برای فرار از خستگی و شلوغی زندگی شهری به آنجا پناه ببرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد ییلاق سوباتان وارد صفحه "راهنمای سفر به سوباتان" شوید.


سوباتان کجاست؟ تصویر از Nima-Tadjeddin

به چه شکل می‌توانیم به سوباتان سفر کنیم؟ 

سوباتان در 500 کیلومتری تهران قرار گرفته است و شما می‌توانید از طریق تور سوباتان به صورت زمینی به این منطقه خوش آب و هوا سفر کنید. در این جا انواع گزینه‌هایی که برای سفر به این منطقه در پیش رو دارید را بررسی خواهیم کرد. 


تور زمینی سوباتان به صورت گروهی 

سوباتان یک منطقه طبیعی، بکر و بسیار وسیع محسوب می‌شود که در اطراف خود جاذبه‌های مختلفی را جای داده است. به همین خاطر باید همراه تور سفر کنید تا بتوانید به مناطقی همچون آبشار ورزان یا دریاچه نئور نیز دسترسی پیدا کنید. از طرف دیگر مسیر دسترسی به سوباتان خسته کننده و در برخی قسمت‌ها خاکی و کوهستانی است. از این رو بد نیست تا برای سفر به این منطقه به جای استفاده از وسیله نقلیه شخصی ، از وسایل نقلیه توریستی استفاده کنید. رانندگان این وسایل نسبت به جاده آشنایی کامل دارند و همین موضوع خطر تصادف یا بروز هر گونه مشکل احتمالی دیگر را به شدت کاهش می‌دهد. از طرف دیگر این سفر معمولا برای راننده‌ای که قرار است پشت فرمان بنشیند، بسیار طاقت فرسا خواهد بود. اما در سفرهای گروهی، همه به یک اندازه از سفر خود لذت می‌برند. همچنین در این نوع سفرها شما با افراد طبیعت دوستی مثل خود آشنا می‌شوید و می‌توانید همراه آنان یک طبیعت گردی مفرح و لذت بخش را تجربه کنید. 


تور سوباتان گروهی تصویر از Bagher Moharami

سفر با وسیله نقلیه شخصی

برای دسترسی به سوباتان باید ابتدا خودتان را به جاده اسالم – خلخال برسانید. در میانه جاده، یک مسیر فرعی وجود دارد که شما را به منطقه سوباتان می‌رساند. این مسیر بسیار ناهموار است و در برخی از بازه‌های زمانی، تردد کمی در آن انجام می‌شود. به همین خاطر می‌تواند جاده نسبتا خطرناکی برای افراد مختلف باشد. از این رو بهتر است حتما از وضعیت سلامت خودروی خود اطمینان داشته باشید و به صورت گروهی سفر کنید. به این طریق احتمال اینکه در راه بمانید کمتر خواهد شد. همچنین زمانی که به صورت انفرادی سفر می‌کنید، خیلی بعید است که بتوانید از روستاییان، محلی برای اقامت اجاره کنید. زیرا روستاییان معمولا به افراد غریبه اطمینان نمی‌کنند اما در عین حال روابط خوبی با مجریان تور‌ها دارند. برای مشاهده راهنمای سفر به سوباتان با ماشین شخصی، به صفحه "سفر به سوباتان با ماشین شخصی" مراجعه نمایید.


جاذبه‌های دیدنی سوباتان

سوباتان را می‌توان معنای واقعی عبارت جاذبه‌های طبیعی دانست! سوباتان دقیقا همان جایی است که در رویاهای خود می‌بینید یعنی همان جایی که جز آرامش طبیعت چیزی را احساس نخواهید کرد و پرندگان زیر گوش شما آواز می‌خوانند. حیوانات به صورت آزادانه در طبیعت زندگی می‌کنند و می‌توانید آنها را از نزدیک نظاره کنید. آبشار، چشمه، دشت‌های سرسبز، هوایی عالی، زندگی روستایی، کلبه‌های چوبی، در سوباتان همه چیز برای سالیان سال زندگی در آرامش آماده است. به همین خاطر باید لحظه به لحظه تور سوباتان را جزء جاذبه‌های طبیعی سفر دانست. اما در اینجا به چند مورد اشاره خواهیم کرد.  


جاذبه‌های دیدنی سوباتانتصویر از Kourosh Odouli

دریاچه نئور

دریاچه نئور یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های آب شیرین تمام ایران محسوب می‌شود که در همسایگی منطقه سوباتان قرار دارد. خوشبختانه شما می‌توانید با وسیله نقلیه تا نزدیکی این دریاچه بیایید و از زیبایی‌های آن استفاده کنید. زمانی که دریاچه نئور را از نزدیک ببینید، شاید با خود بگویید که پس این همان جایی است که بارها و بارها تصویر آن را در آلبوم‌های طبیعت گردی دیده بودم! دریاچه نئور زیبایی بسیار منحصر به فردی دارد و اکوسیستم خاصی را نیز در اطراف خود ایجاد کرده است. در تور سوباتان می‌توانید به این دریاچه تماشایی بروید و کمی در کنار خانواده و دوستان از طبیعت بکر لذت ببرید. 


آبشار ورزان 

آبشار ورزان از رودخانه بزرگ لیسار جاری می‌شود و حدود 100 متر ارتفاع دارد. برای دسترسی به این آبشار زیبا باید کمی پیاده روی را به جان بخرید. هرچقدر که به این آبشار دیدنی نزدیک می‌شوید، صدای شر شر آب شما را ترغیب می‌کند که پیش‌تر رفته و زودتر به این آبشار بزرگ برسید. در نزدیکی آبشار، قطرات ریز آب روی صورت شما می‌نشینند و نسیمی خنک پوست‌تان را نوازش می‌دهد. آرامش آبشار ورزان واقعا مثال زدنی است و باید حداقل یک بار در طول عمر خود آن را از نزدیک ببینید. 


دشت‌های سوباتان

شما می‌توانید ساعت‌ها در دشت‌های زیبای سوباتان قدم بزنید و حتی احساس خستگی نکنید. هر جا که سر  برمی‌گردانید، طبیعت به شکلی تازه شما را غافلگیر می‌کند. هیچ چیز جز زیبایی در طبیعت سوباتان وجود ندارد. اگر خوش شانس باشید، شاید بتوانید گله اسب‌های وحشی را از نزدیک ببینید که به صورت گروهی در دشت‌های وسیع و علفزارهای سرسبز سوباتان به این طرف و آن طرف می‌روند. طلوع، غروب و حتی تابش مستقیم آفتاب بر روی دشت‌های سوباتان زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. زمانی که هوا ابری شود، مه تا نزدیکی زمین پایین می‌آید و مناظری رویایی و عاشقانه را رقم می‌زند. 


دشت‌های سوباتانتصویر از Farbod Kamyab

چرا همراه تور سفر کنیم؟ 

مقرون به صرفه بودن.

با توجه به میزان استهلاک خودرو و افزایش قیمت بنزین اگر بخواهید این مسیر 500 کیلومتری را با وسیله نقلیه شخصی خودتان بپیمایید، قطعا مقرون به صرفه نخواهد بود. اما در سفر همراه تور، با پرداخت هزینه‌ای منطقی و اقتصادی، می‌توانید از زیبایی‌های سوباتان لذت ببرید.

عدم خستگی مسیر.

همانطور که اشاره کردیم، دسترسی به سوباتان نسبتا دشوار است و راننده را به شدت خسته می‌کند. مخصوصا اگر قصد داشته باشید تا در طی یک سفر یک روزه از سوباتان لذت ببرید، خاطره‌ای جز خستگی برای راننده باقی نخواهد ماند.

ایمنی بیشتر در سفر همراه تور.

جاده‌ای که به سوباتان منتهی می‌شود، جاده‌ای پر پیچ و خم و همچنین کوهستانی است. به همین خاطر ترجیحا با تور سفر کنید تا از بابت ایمنی جاده آسوده خاطر باشید. 

بیمه مسافرتی.

در سفر همراه تور می‌توانید تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار بگیرید تا آسوده خاطر سفر کنید.

امکان اقامت در خانه‌های روستایی.

در سفر همراه تور، شما می‌توانید لذت اقامت داخل خانه‌های روستایی را بچشید. معمولا روستاییان به افراد غریبه اعتماد نمی‌کنند اما رابطه خوبی با برگزار کنندگان تور‌ها دارند.  


قیمت تور سوباتان

قیمت تور سوباتان به اقامت شبانه آن بستگی خواهد داشت. برخی از مجریان این تور، آن را به صورت یک روزه برگزار می‌کنند. قیمت تور یک روزه نئور+ سوباتان بسیار مقرون به صرفه و نسبتا ارزان است اما قطعا لذت اقامت در دشت‌های وسیع سوباتان را از دست خواهید داد. در حال حاضر کایت، تورهای 2.5 روزه سوباتان را برگزار می‌کند و شما می‌توانید از اقامت در خانه‌های روستایی نیز لذت ببرید و تجربه‌ای منحصر به فرد را در ذهن خود ثبت کنید. 


بهترین زمان سفر به سوباتان

سوباتان یک منطقه کاملا ییلاقی، کوهستانی و سرد است و به همین خاطر توصیه می‌شود در شش ماه اول سال از این منطقه بازدید کنید. بهترین زمان برای سفر به سوباتان را می‌توان فصل بهار دانست که بارش به حداکثر میزان خود می‌رسد، رود لیسار پر آب می‌شود و ورزان انرژی زیادی پیدا می‌کند. در فصل بهار هوا نه سرد و نه گرم است و بوی گل‌های بهاری فضا را پر می‌کند. همه دشت‌ها پر از گل‌های زرد رنگ می‌شوند و حیوانات پس از یک دوره سرما، از گرمای طبیعت لذت می‌برند. اما در عین حال بسیاری از افراد در تابستان برای فرار از گرمای پایتخت تور سوباتان را انتخاب می‌کنند. بد نیست بدانید که در فصل تابستان، سوباتان گرمای زیادی را تجربه نمی‌کند و می‌توانید از خنکی هوا لذت ببرید. 


بهترین زمان سفر به سوباتانتصویر از avowunique

مدارک و وسایلی که در سفر به سوباتان باید همراه خود داشته باشید

 • اصل مدارک شناسایی من جمله کارت ملی و شناسنامه
 • وسایل شخصی مثل لیوان، حوله، دمپایی و غیره
 • داروهای مورد نیاز
 • دوربین عکاسی
 • یک دست لباس اضافه
 • کفش مخصوص پیاده روی
 • کمی پول نقد
 • کوله پشتی کوچک
 • قمقمه آب 
 • کمی تنقلات مغذی


نحوه خرید تور سوباتان

برای خرید تور سوباتان سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

 • خرید اینترنتی: کایت این امکان را در اختیار شما می‌گذارد تا با تکمیل فرم اینترنتی و استفاده از درگاه پرداخت ایمن بانکی، خرید خود را به صورت غیر حضوری انجام دهید. 
 • خرید تلفنی: شما می‌توانید با شماره 02175097700 تماس حاصل کنید و به صورت رایگان از مشاوره متخصصین کایت بهره‌مند شوید و تور مد نظر خود را خریداری کنید. 
 • خرید حضوری: کایت در آدرس تهران- خیابان مطهری – پلاک 188 آماده پذیرایی از شما عزیزان است. 

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد تور را در اینجا بخوانید.

مسافت تهران تا سوباتان حدود 450 کیلومتر است و با اتوبوس حدود 6 ساعت زمان خواهد برد.
خیر هزینه ی جداگونه‌ای نیاز نیست برای تورها پرداخت کنید و قیمت مشخص شده هر تور خدمات کافی برای اجرای آن تور را دارد ولی در صورتی که بخواهید از خدماتی استفاده کنید که به صورت پیشفرض بر روی تور نیستند، هزینه‌اش بر عهده خودتان است.
تورهای سوباتان معمولا 2.5 روزه و 3.5 روزه برگزار می‌شوند و مدت اقامت می‌تواند با توجه به تاریخ‌، متفاوت باشد. برای مشاهده اطلاعات دقیق هر تور از جمله مدت اقامت تور سوباتان، وارد صفحه جزئیات هر تور شوید.
قیمت تور با توجه به تعداد شب‌های اقامت (مدت اقامت تور) و خدماتی که بر روی تور ارائه می‌شوند متفاوت است. برای مشاهده قیمت هر تور، می‌توانید به صفحه جزئیات تور مراجعه نمایید.
خیر هزینه ی جداگونه‌ای نیاز نیست برای تورها پرداخت کنید و قیمت مشخص شده هر تور خدمات کافی برای اجرای آن تور را دارد ولی در صورتی که بخواهید از خدماتی استفاده کنید که به صورت پیشفرض بر روی تور نیستند، هزینه‌اش بر عهده خودتان است.
زمان برگزاری تورهای سوباتان معمولا در انتهای هفته و در تعطیلات است ولی با مشاهده‌‎ی لیست تورهای نئورسوباتان می‌توانید تور را در تاریخ‌های مختلف مشاهده بفرمایید.
وسیله نقلیه تور 3.5 روزه سوباتان و تور دو و نیم روزه سوباتان، اتوبوس VIP 25 نفره می‌باشد.
هر تور خدمات مخصوص به خود را دارد و با توجه به تعداد شب‌های اقامت، معمولا چند وعده غذای گرم، صبحانه، تورلیدر، اقامتگاه بومگردی یا هتل و عصرانه ارائه می‌شود.
هر تور با توجه به تامین کننده و شرایط، ممکن است در محل‌های اقامت متفاوتی باشد.
جاذبه‌های سوباتان نظیر، دریاچه نئور، آبشار ورزان و دشت‌های سوباتان معمولا بازدید می‌شوند ولی ممکن است با توجه به شرایط جوی، بازدید از جاذبه‌ها متفاوت باشد.
بله. تمامی تورهای طبیعت گردی کایت، به صورت گروهی برگزار میشه و در طول سفر با دوستان جدید آشنا خواهید شد. تورها حدودا 25 نفره برگزار می‌شوند.
وسایل مورد نیاز تورهای سوباتان و نئور، عبارتند از: دمپایی، کفش مناسب پیاده روی، وسایل شخصی نظیر مسواک، مدارک هویتی، یک دست لباس اضافه، کوله پشتی، کمی پول نقد، کمی تنقلات. ممکن است با توجه به خدمات بر روی تور، هر تور وسایل مخصوص به خود را نیاز داشته باشد که پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن جزئیات بیشتر، صفحه جزئیات تور را مشاهده بفرمایید.
زمان برگزاری تورهای سوباتان معمولا در انتهای هفته و در تعطیلات است ولی با مشاهده‌‎ی لیست تورهای نئورسوباتان می‌توانید تور را در تاریخ‌های مختلف مشاهده بفرمایید.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700