تور هرمز قشم | تور جزیره هرمز از تهران - گروهی پاییز 1402

تورهای اقساطی کایتجزیره هرمز کجاست؟

جزیره هرمز در جنوب کشورمان و در دل خلیج همیشه فارس قرار گرفته. این جزیره کوچک بیضی شکل تنها حدود 50 کیلومتر مربع وسعت دارد و در 16 کیلومتری بندرعباس واقع شده. جزیره هرمز و تنگه هرمز همیشه از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین مناطق ایران هستند و به همین خاطر در طول تاریخ همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده‌اند. اما علاوه بر اهمیت استراتژیک آن، باید بدانید که جاذبه‌های طبیعی جزیره هرمز بسیار منحصر به فرد، شگفت آور و زیبا هستند. مناظر طبیعی، اکوسیستم بی‌نظیر، جاذبه‌های تاریخی و پوشش گیاهی این منطقه، همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا جزیره هرمز را تبدیل به یکی از دیدنی‌ترین مناطق تمام ایران کنند.


چطور باید به جزیره هرمز سفر کنیم؟

سفر با وسیله نقلیه شخصی به جزیره هرمز

برای سفر به جزیره هرمز، باید ابتدا خودتان را به بندر عباس برسانید. از تهران تا بندرعباس سه مسیر مختلف وجود دارد. شما می‌‌توانید پس از کاشان، مسیر یزد، اصفهان و یا یاسوج را در پیش بگیرید و نهایتا خودتان را به بندرعباس برسانید. البته بهترین مسیر، یزد خواهد بود زیرا از این مسیر تنها حدود 1250 کیلومتر تا بندر عباس فاصله خواهید داشت. مسیرهای اصفهان و یاسوج به ترتیب 1320 و 1500 کیلومتر هستند. از بندرعباس شما باید وسیله نقلیه خود را ترک کنید و با استفاده از قایق به جزیره هرمز بروید.


تور گروهی هرمز

رانندگی طولانی قطعا خسته کننده خواهد بود. همچنین ترک کردن وسیله نقلیه در یک شهر غریب، می‌تواند بسیار نگران کننده باشد. به همین خاطر، بهترین گزینه برای سفر به جزیره هرمز، شرکت در تورهای گروهی است. تور جزیره هرمز نسبت به سفر انفرادی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. شما باید زمان زیادی را صرف کنید تا از بندرعباس یک قایق به سمت جزیره هرمز بیابید تا بتوانید جاذبه‌های طبیعی منحصر به فرد هرمز را ببینید. اما همراه تور، هم در هزینه و هم در زمان شما صرفه‌جویی خواهد شد.


جاذبه‌های دیدنی در تور هرمز

خاک رنگی و تپه‌های خوراکی

جزیره هرمز یک جزیره رنگارنگ است. خاک این جزیره به رنگ‌های سرخ، سبز، زرد و نقره‌ای دیده می‌شود. به همین خاطر است که برخی از افراد به هرمز، جزیره رنگ‌ها می‌گویند. جالب است بدانید که برخی از تپه‌های جزیره هرمز، از خاکی خوراکی تشکیل شده‌اند. این خاک‌ها ادویه‌های خوراکی هستند که حتی افراد محلی از آن برای پخت انواع ماهی استفاده می‌کنند. متاسفانه بسیاری از کشورهای خارجی این خاک را برداشت کرده و به کشور خود صادر می‌کنند. پس در تور هرمز حتما باید از این تپه‌های خوراکی منحصر به فرد دیدن فرمایید.

تور-هرمز

ساحل لاک پشت و دشت آهوان

اکوسیستم جزیره هرمز بسیار منحصر به فرد و دیدنی است. در بخشی از سواحل این جزیره، لاک پشت‌های دریایی که نسل آنها نیز رو به انقراض است، تخم گذاری می‌کنند. در فصل بهار، و در اوایل اردیبهشت‌ ماه، لاک‌پشت‌های جوان سر از تخم بیرون می‌آورند و زندگی خود را آغاز می‌کنند. این لاک‌پشت‌های کوچک و خواستنی، حدود 50 روز در این سواحل زندگی می‌کنند و سپس وارد آب‌های آزاد می‌شوند. دیدن لاک‌پشت‌های متعدد که بر شن‌های ساحلی قدم می‌زنند، واقعا صحنه بی‌نظیری است که در کمتر جایی می‌توان شاهد آن بود. همچنین آهوهای وحشی زیبایی در این جزیره زندگی می‌کنند که به هم زیستی مسالمت آمیزی با انسان‌ها دست پیدا کرده‌اند. اگر خوش شانس باشید، شاید بتوانید از دست خود به یکی از آنها غذا هم بدهید!

تور-هرمز

غارهای دریایی

بازدید از غارهای دریایی جزیره هرمز برای همه گردشگران بسیار جذاب و خاطره‌انگیز خواهد بود. برای ورود به این غارها نیاز به قایق خواهید داشت. تصور کنید که از دل دریا وارد دهانه مخوف یک غار دریایی می‌شوید و ماجراجویی را آغاز می‌کنید. غارهای دریایی متعددی در جزیره هرمز وجود دارند که می‌توانید از آنها بازدید کنید.

تور-هرمز

دره‌های نمکی

جزیره هرمز یک جزیره نمکی محسوب می‌شود. به همین خاطره دره‌های نمکی متعددی در این جزیره وجود دارند که یکی از آنها را دره سکوت می‌نامند. اگر چند ساعت در این دره‌ها بمانید، اکثر امراض از بدن شما خارج می‌شوند. سنگ نمک خاصیت ضد عفونی کنندگی بسیار بالایی دارد و انرژی مثبتی را از خود ساطع می‌کند. به همین خاطر در تور هرمز حتما بازدید از این دره‌های نمکی توصیه می‌شود.

هرمز

تور قشم هرمز 

جزیره قشم و جزیره هرمز فاصله بسیار کمی نسبت به یکدیگر دارند. به همین خاطر، تورهای مشترک قشم و هرمز را با هم برگزار می‌کنند. به عنوان مثال کایت می‌تواند یک پکیج کامل طبیعت گردی شامل یک شب اقامت در جزیره قشم و دو شب اقامت در مراکز بوم گردی جزیره هرمز را به شما پیشنهاد دهد. در این تور ابتدا عازم بندرعباس خواهید شد. از آنجا با قایق به جزیره قشم خواهید رفت. پس از یک شب اقامت و بازدید از جاذبه‌های دیدنی جزیره قشم، مثل دره ستارگان، عازم جزیره هرمز خواهید شد. این سفر کوتاه با قایق خواهد بود و سریعا به پایان می‌رسد. نهایتا پس از دو شب اقامت در جزیره زیبای هرمز، به بندر عباس باز خواهید گشت و مجددا عازم تهران می‌شوید.

تور-هرمز

چرا باید همراه تور سفر کنیم؟

 • رها کردن وسایل نقلیه شخصی در بندرعباس ممکن است خطرناک باشد و سپردن آن به پارکینگ‌های بندرعباس نیز گران خواهد بود. پس بهتر است وسیله نقلیه شخصی همراه نداشته باشید.
 • جاذبه‌های دیدنی جزیره هرمز بسیار تماشایی، خارق‌العاده و منحصر به فرد هستند. اما در عین حال برای بازدید از اکثر آنها، نیاز به راهنمای محلی خواهید داشت که به زبان مردم آشنا باشد. پس بهترین گزینه برای شما شرکت در سفرهای گروهی خواهد بود.
 • هزینه سفر با تور بسیار مناسب‌تر خواهد بود.
 • پیدا کردن اقامتگاه بوم‌گردی در جزیره هرمز بسیار دشوار است. اما تورها می‌توانند پیش از حرکت به سمت هرمز محل اقامت را برای شما فراهم کنند.
 • راه بسیار طولانی و خسته کننده است. اگر بخواهید تمام مسیر را رانندگی کنید، قطعا نیاز به دو راننده خواهید داشت. همچنین اکیدا توصیه می‌شود که شب را در یکی از شهر‌های میان مسیر اقامت کنید تا بتوانید با استراحت کامل به مسیر ادامه دهید. اما در سفر با تور، دیگر با چنین مشکلاتی رو به رو نخواهید شد و خستگی سفر بر تن شما نمی‌نشیند.

 

قیمت تور هرمز قشم چقدر است؟

قیمت تور هرمز قشم به عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا در تابستان به دلیل گرمای شدید و شرجی بودن هوا، گردشگران کمتری به مناطق جنوبی کشور سفر می‌کنند. از این رو قیمت تور هرمز قشم کاهش پیدا می‌کند. قیمت تور هرمز قشم بیشتر تحت تاثیر هزینه حمل و نقل و اقامت است. پس در ماه‌های پیک سفر به هرمز، هزینه اقامت افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب قیمت تور هرمز قشم نیز افزایش پیدا خواهد کرد. پس اگر در ماه‌های پیک همانند زمستان و همچنین ایام نوروز قصد سفر به این منطقه زیبا در دل خلیج همیشه فارس را دارید، باید منتظر افزایش قیمت تور هرمز قشم نیز باشید.


بهترین زمان سفر به جزیره هرمز در قشم

جزیره هرمز و جزیره قشم نیز همانند تمامی بخش‌های دیگر جنوب کشور، دارای دما و رطوبت بالا هستند. به همین دلیل همانطور که انتظار می‌رود، از اوایل تیر تا اوایل شهریور، هوا به شدت گرم و شرجی است و به سختی می‌توان در آن نفس کشید. به همین خاطر در این ماه‌های سال، قیمت تور هرمز قشم به شدت کاهش پیدا می‌کند. پس اگر تحمل گرمای شدید جنوب برای شما ساده است، بهترین زمان برای تور هرمز تابستان خواهد بود.

اما اگر به دنبال یک زمان مساعد برای لذت بردن از جاذبه‌های طبیعی قشم و هرمز هستید، باید بدانید که از اوایل آذر تا اوایل فروردین، میانگین دما در حدود 20 درجه سانتی گراد خواهد بود. پس بدون اینکه گرما شما را ذره‌ای آزار دهد، می‌توانید در جزیره هرمز به گشت و گذار بپردازید. همچنین باید بدانید که در دی و بهمن ماه، کمترین میزان بارش در هرمز صورت می‌گیرد و برای کسانی که به دنبال کمپ زدن هستند، ایده‌آل خواهد بود.


مدارک مورد نیاز و وسایل لازم برای سفر به جزیره هرمز

در تور جزیره هرمز حتما باید مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی را همراه خود داشته باشید. همچنین اگر به ترس از آب یا امراض خاصی دچار هستید، حتما مراتب را به مسئول تور گزارش دهید. لوازم مورد نیاز برای سفر به جزیره هرمز عبارتند از:

 • چند دست لباس راحتی اضافه
 • وسایل شخصی و بهداشتی مثل مایو، حوله، صابون، دمپایی، صندل و غیره
 • کفش راحتی برای پیاده‌روی
 • عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و کلاه آفتاب‌گیر
 • پول نقد
 • دوربین عکاسی و دوربین دو چشمی


نحوه خرید تور هرمز

برای خرید تور چابهار سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

 • خرید اینترنتی: شما می‌توانید به راحتی و با تکمیل فرم در همین صفحه، این تور را خریداری نمایید و هزینه را به صورت آنلاین از درگاه الکترونیکی بانک پرداخت کنید.
 • خرید تلفنی: شما می‌توانید از طریق شماره 02175097700 با کارشناسان بخش تورهای ایران‌گردی ما تماس حاصل کرده و پس از مشاوره رایگان، تور مد نظر خود را خریداری نمایید و هزینه را به شماره حساب شرکت واریز کنید.
 • خرید حضوری: برای انجام خرید حضوری، می‌توانید با مراجعه به دفتر کایت واقع در تهران- خیابان مطهری پلاک 188 نسبت به خرید این تور اقدام نمایید.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700