رفتینگ

تور رفتینگ | تورهای رفتینگ و قایق سواری| ویژه بهار و تابستان 1403

تورهای اقساطی کایتتور رفتینگ چیست؟

تور رفتینگ یکی از هیجان انگیز‌ترین تورهای مسافرتی محسوب می‌شود. این تور به نوعی تفریح، ورزش و طبیعت گردی را در کنار هم دارد. شاید در واقع افراد کمی به این ورزش علاقه مند باشند و برخی آن را بسیار خطرناک خطاب کنند. اما در هر صورت، این ورزش مفرح طرفداران منحصر به فرد خود را دارد و کایت نیز برای این دسته افراد، تورهای ویژه‌ای را در نظر گرفته. همانطور که می‌دانید، تور رفتینگ در رودخانه‌های بزرگ و خروشان برگزار می‌شود تا ترشح آدرنالین خون شما را به حداکثر میزان خود برساند. تورهای قایق سواری رفتینگ را می‌توان از شمال تا جنوب ایران برگزار کرد، اما یکی از زیباترین مناطقی که می‌توان رفتینگ را در آن تجربه نمود، استان چهار محال و بختیاری است.


به چه شکل می‌توانیم به تور رفتینگ برویم؟

روش‌های مختلفی برای شرکت در تور رفتینگ وجود دارد. پیش از هر چیز باید اشاره کرد که رفتینگ به صورت انفرادی امکان پذیر نیست و حتما باید حداقل شش نفر در یک قایق رفتینگ حضور داشته باشند.


رفتینگ با وسیله نقلیه شخصی

شما می‌توانید به صورت انفرادی همراه دوستان خود عازم تور شوید. اما وسیله نقلیه شما باید قابلیت حمل قایق رفتینگ و تعداد نفرات بالا را داشته باشد. شما باید با تجهیزات کامل سفر کنید. همچنین ترجیحا بهتر است همراه دو وسیله نقلیه سفر کنید تا در صورت بروز هر گونه خرابی، دچار مشکل نشوید. از طرف دیگر باید بدانید که بهترین تور رفتینگ را می‌توانید در استان چهار محال و بختیاری تجربه کنید که فاصله زیادی از تهران دارد. شاید در هنگام رفتن طولانی بودن مسیر خیلی خسته کننده نباشد، اما در مسیر برگشت، با در نظر گرفتن خستگی ناشی از رفتینگ، رانندگی تبدیل به یک عذاب بزرگ می‌شود.


تور گروهی رفتینگ

بهترین روش برای شرکت در برنامه‌های رفتینگ، تورهای مسافرتی است. در حال حاضر بسیاری از مجریان تورهای گروهی، همانند کایت، تورهای گروهی رفتینگ حرفه‌ای برگزار می‌کنند. در این تورها شما همراه وسایل نقلیه توریستی 25 نفره VIP سفر خواهید کرد تا در حین برگشت بتوانید به راحتی استراحت کنید و متوجه طولانی بودن مسیر نشوید. از طرف دیگر حمل و نقل کلیه تجهیزات و ادواتی که برای رفتینگ نیاز خواهید داشت نیز به عهده تور خواهد بود. همچنین در طبیعت بکر خبری از رستوران‌های لوکس نیست و این حجم از ورزش قطعا شما را حسابی گرسنه می‌کند. به همین خاطر تور با کمک آشپز حرفه‌ای خود، غذایی بسیار عالی، سالم و خوشمزه را برای شما تدارک می‌بیند.

به علاوه اینکه در تور رفتینگ ، یک راهنمای بسیار خبره شما را همراهی خواهد کرد تا دچار هیچ‌گونه مشکلی نشوید. در ضمن اگر قصد اقامت و برگزاری تورهای چند روزه طبیعت گردی را داشته باشید، مجری تور می‌تواند برای شما بهترین مکان اقامت بوم گردی را پیدا کند.


انواع تورهای رفتینگ

در حال حاضر تورهای مختلفی برگزار می‌شوند که بهترین آنها تور رفتینگ چهار محال و بختیاری است. اما شما می‌توانید در رودهای خروشان دیگر کشور عزیزمان ایران نیز مهارت خود را به چالش بکشید.


تور رفتینگ در رودخانه ارمند

 • واقع در استان چهارمحال و بختیاری؛ مناسب برای رفتینگ و کایاک، این رود بزرگ‌ترین رودخانه تمام استان چهارمحال و بختیاری است و در نهایت به سد کارون می‌ریزد. به دلیل قابلیت بالای این رودخانه برای رفتینگ، آن را به رود ورزشی ایران می‌شناسند. قابل اجرا برای ورزشکاران مبتدی تا حرفه‌ای

تور رفتینگ در رودخانه سفیدرود

 • واقع در استان گیلان؛ مناسب برای رفتینگ و کایاک، قابل اجرا برای ورزشکاران مبتدی تا حرفه‌ای.

تور رفتینگ در رودخانه سزار

 • واقع در استان لرستان؛ مناسب برای رفتینگ و کایاک، قابل اجرا برای ورزشکاران مبتدی تا حرفه‌ای

رود خانه سزار

تور رفتینگ در رودخانه کرج

 • واقع در استان تهران؛ مناسب برای رفتینگ و کایاک، قابل اجرا برای ورزشکاران مبتدی تا حرفه‌ای

تورهای رفتینگ قایق سواری

تور رفتینگ در رودخانه سیروان

 • واقع در استان کردستان؛ مناسب برای رفتینگ و کایاک، قابل اجرا برای ورزشکاران مبتدی تا حرفه‌ای

تور های مخصوص قایق سواری

تور رفتینگ در رودخانه زاینده رود

 • واقع در استان‌های اصفهان و چهار محال و بختیاری؛ مناسب برای رفتینگ آرام و کایاک، قابل اجرا برای ورزشکاران مبتدی تا حرفه‌ای

تور رفتینگ چهارمحال و بختیاری

چرا همراه تور سفر کنیم

راحتی حمل و نقل تجهیزات.

زمانی که با تور سفر کنید، وسیله نقلیه توریستی، تمام وسایل، ادوات و تجهیزات رفتینگ را همراه خود می‌آورد و شما تنها باید وسایل شخصی خودتان را در یک ساک کوچک ببندید.

اطلاع از وضعیت رودخانه‌ها.

مجریان تورهای مخصوص قایق سواری از وضعیت رودخانه‌ها کاملا اطلاع دارند. آنها با استفاده از رابط‌های محلی خود می‌توانند تشخیص دهند که کدام رودخانه در حال حاضر برای تجربه یک تور Rafting هیجان انگیز مناسب است. تصور کنید که مسیری طولانی را طی کنید و ببینید که رودخانه برای رفتینگ مناسب نیست!

همراهی راهنمایی خبره و حرفه‌ای.

در این تور، یک راهنمای خبره و حرفه‌ای شما را همراهی می‌کند تا در طول مسیر دچار هیچگونه مشکلی نشوید.

یافتن محل اقامت بوم گردی مناسب.

معمولا تورهای رفتینگ در مناطق بکر طبیعی برگزار می‌شوند. به همین خاطر امکان یافتن اقامتگاه مناسب برای افراد معمولی بسیار دشوار است. اما مجریان تور قادرند تا با استفاده از رابط‌های خود، اقامتگاه‌های بوم‌گردی محلی را برای شما با حداقل هزینه پیدا کنند.

راحتی حمل و نقل .

قطعا پیمودن مسیری طولانی به اندازه کافی خسته کننده است. تصور کنید که بعد از رسیدن به مقصد، باید وسایل را خالی کرده و شروع به ورزش رفتینگ کنید. همچنین پس از اتمام ورزش، باید مجددا پشت فرمان بنشینید و مسیر طولانی را تا تهران برانید. اما با این تور، می‌توانید در طول مسیر استراحت کرده و حتی در وسایل نقلیه توریستی با آرامش کامل بخوابید و انرژی خود را تنها به رفتینگ اختصاص دهید.

مقرون به صرفه بودن.

چه در مورد اقامت و چه در مورد هزینه‌های حمل و نقل، تورهای گروهی یک روزه رفتینگ بسیار مقرون به صرفه است. با وجود گرانی بنزین، استهلاک بالای خودروها و همچنین احتمال تصادف، رفت و برگشت با تور بسیار مقرون به صرفه و منطقی خواهد بود.


قیمت تور رفتینگ

قیمت تور رفتینگ کاملا متغیر بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در درجه اول، قیمت تورهای قایق سواری رفتینگ به مقصد شما بستگی خواهد داشت. به عنوان مثال، قطعا قیمت تورهای مخصوص رفتینگ چهارمحال و بختیاری از قیمت تور سفید رود گیلان بیشتر خواهد بود. در درجه دوم، اقامت یا عدم اقامت شبانه بر روی قیمت تور تاثیر می‌گذارد. در صورتی که قصد اقامت شبانه در اماکن بوم‌گردی را داشته باشید، قیمت تور نیز افزایش پیدا می‌کند. پس خودتان می‌توانید بهترین قیمت تور را با توجه به علاقه‌اتان انتخاب نمایید.


بهترین زمان برای اجرای رفتینگ

معمولا بهترین زمان برگزاری تور رفتینگ را بهار و تابستان می‌دانند. در فصل پاییز و زمستان با وجود بارش زیاد، هوا بسیار سرد خواهد بود و اجرای تور غیر ممکن می‌شود. در فصل بهار، طبیعت گردی لذتی ویژه خواهد داشت. تا چشم کار می‌کند، سرسبزی و زیبایی است. همچنین در اردیبهشت ماه به دلیل بارش زیاد، آب رودخانه‌ها بالا می‌آید و قایق سواری را هرچه بیشتر لذت بخش می‌کند. اما در عین حال تابستان برای خیس شدن و آب تنی بسیار مناسب است! البته محل رفتینگ شما نیز بر این مساله تاثیرگذار خواهد بود. به عنوان مثال بهترین زمان رفتینگ در مناطق سردسیر مثل کردستان و لرستان، تنها تابستان خواهد بود. اما بهتر است رفتینگ سفید رود گیلان یا ارمند چهارمحال و بختیاری را در بهار تجربه کنید.


رفتینگ

مدارک و وسایلی که در این تور باید همراه خود داشته باشید

 • اصل مدارک شناسایی من جمله اصل کارت ملی و شناسنامه
 • لباس مخصوص رفتینگ
 • لباس اضافی گرم
 • پتو مسافرتی
 • کلاه آفتاب گیر، عینک آفتابی و ضد آفتاب
 • کفش مخصوص پیاده روی و کفش اضافی
 • میان وعده خشک مثل خرما
 • قمقمه آب
 • کوله پشتی سبک
 • دوربین عکاسی و دوربین دو چشمی
 • داروهای مخصوص
 • کیف کمک‌های اولیه
 • مقداری پول نقد


نحوه خرید تور قایق سواری رفتینگ

برای خرید این تور سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

 • خرید اینترنتی: شما می‌توانید به راحتی و با تکمیل فرم در همین صفحه، این تور را خریداری نمایید و هزینه را به صورت آنلاین از درگاه الکترونیکی بانک پرداخت کنید.
 • خرید تلفنی: شما می‌توانید از طریق شماره 02175097700 با کارشناسان بخش تورهای ایران‌گردی ما تماس حاصل کرده و پس از دریافت مشاوره رایگان، تور مد نظر خود را خریداری نمایید و هزینه را به شماره حساب شرکت واریز کنید.
 • خرید حضوری: برای انجام خرید حضوری، می‌توانید با مراجعه به دفتر کایت واقع در تهران- خیابان مطهری پلاک 188 نسبت به خرید این تور اقدام نمایید.

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد تور را در اینجا بخوانید.

بله، اما باید حتما در گروه‌های حرفه‌ای و رودهای نسبتا آرام شرکت کنید تا به تدریج مهارت پیدا کنید.
خیر، کودکان زیر 15 سال بهتر است در رفتینگ شرکت نکنند.
خیر، ابتدا باید ثبت نام کرده و صبر کنید تا تعداد به حد نصاب برسد.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700