کوش‌آداسی | راهنمای سفر زمینی به کوش آداسی با ماشین شخصی
حامد مقتدایی 1399/02/02 1159 بازدید 0 نظرراهکارهای بسیاری برای سفر زمینی به کوش آداسی وجود دارد، اما اگر می‌خواهید مسافرتی خاطره‌انگیز برای خودتان و دوستان‌تان به ارمغان آورید و در هزینه‌های‌تان کمی صرفه‌جویی کنید و ماجراجویی تازه‌ای داشته باشید، بهتر است در ادامه با ما همراه شوید. همچنین برای مشاهده تورهای کوش آداسی به صورت نقد و اقساط می‌توانید وارد صفحه "تورهای کوش آداسی" شوید.


مرزهای زمینی سفر به کوش آداسی


در ادامه مرزهای ایران با کشور ترکیه، اطلاعاتی در ارتباط با آن‌ها و مسیرهای پیش‌روی‌تان برای یک سفر زمینی به کوش آداسی آورده شده است:


زمینی-به-کوش-آداسی


1.مرز بازرگان


بیشتر ایرانیانی که قصد سفر زمینی به کوش آداسی را دارند، مرز بازرگان را انتخاب می‌کنند، چون فاصله‌اش با کوش آداسی، 1870 کیلومتر است و حدوداً 22 ساعت تا آنجا راه است (در صورت رانندگی مداوم و بدون توقف).
مرز بازرگان در فاصله 290 کیلومتری شهر تبریز واقع شده و به شهر گوربولاغ ترکیه نزدیک است. پس از عبور از مرز برای اینکه بتوانید خودتان را به کوش آداسی برسانید، به ترتیب باید از شهرهای آورده شده در جدول زیر عبور کنید:


گوربولاق تا دوغو بایزید، 40 کیلومتر
دوغو بایزید تا آغری، 90 کیلومتر
آغری تا ارزروم، 185 کیلومتر
ارزروم تا ارزینجان، 190 کیلومتر
ارزینجان تا توکات، 305 کیلومتر
توکات تا کرککل، 300 کیلومتر
کیریکاله تا گلباشی، 90 کیلومتر
گلباشی تا افیون کاراهیسر، 265 کیلومتر
افیون کاراهیسر تا دنیزلی، 220 کیلومتر
دنیزلی تا نازیلی، 80 کیلومتر
نازیلی تا آیدین، 45 کیلومتر
آیدین تا کوش آداسی، 60 کیلومتر


مسیر حرکت سفر زمینی به کوش آداسی از مرز بازرگان، حدوداً 1870 کیلومتر خواهد بود، مسیری پر از منظره‌ها و چشم‌اندازهای طبیعی و سرسبز و تماشایی که یک رانندگی لذت‌بخش را به شما هدیه خواهد کرد.
اگر می‌خواهید از تهران به سمت مرز بازرگان حرکت کنید، توجه داشته باشید که یک رانندگی 11 ساعته (البته بدون توقف) در یک مسیر 900 کیلومتری انتظارتان را خواهد کشید. پس از تهران تا کوش آداسی، حدوداً 2800 کیلومتر راه در یک مسیر 33 ساعته بدون توقف را در پیش خواهید داشت.


سفر-زمینی-به-کوش-آداسی


2. مرز رازی


مرز رازی در فاصله 65 کیلومتری از شهر خوی واقع در آذربایجان غربی واقع شده و پس از مرز بازرگان در اولویت بعدی مسافران و گردشگران ایرانی در سفر به کوش آداسی قرار دارد. جاده‌ای که شما را از شهر خوی تا مرز رازی هدایت می‌کند، جاده‌ای کوهستانی و پرپیچ و خم که با وجود فاصله کم آن، زمان زیادی از شما می‌گیرد.
در ادامه مسیری که می‌توانید از مرز رازی به سوی کوش آداسی طی کنید برای‌تان آورده شده است:


مرز رازی تا وان، 130 کیلومتر
وان تا تاتوان، 135 کیلومتر
تاتوان تا دیاربکیر، 230 کیلومتر
دیاربکیر تا نزیپ، 270 کیلومتر
نزیپ تا عثمانیه، 180 کیلومتر
عثمانیه تا کنیا، 435 کیلومتر
کنیا تا دنیزلی، 390 کیلومتر
دنیزلی تا نازیلی، 80 کیلومتر
نازیلی تا آیدین، 45 کیلومتر
آیدین تا کوش آداسی، 60 کیلومتر


تفاوت این مسیر با مسیر قبلی این است که شما می‌توانید، از شهر گردشگری محبوب وان نیز در مسیر خود بازدید کنید.
مسیر حرکت سفر زمینی به کوش آداسی از مرز رازی، حدوداً 1955 کیلومتر (23 ساعت رانندگی بدون توقف) خواهد بود، مسیری پر از منظره‌ها و چشم‌اندازهای طبیعی و سرسبز و تماشایی که یک رانندگی لذت‌بخش را به شما هدیه خواهد کرد.
اگر می‌خواهید از تهران به سمت مرز رازی حرکت کنید، توجه داشته باشید که یک رانندگی 10 ساعته (البته بدون توقف) در یک مسیر 825 کیلومتری انتظارتان را خواهد کشید. پس از تهران تا کوش آداسی، حدوداً 2780 کیلومتر راه در یک مسیر 33 ساعته بدون توقف را در پیش خواهید داشت.
ساعات کاری مرز رازی مانند مرز بازرگان شبانه‌روزی نیست و در نیمه اول سال از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر و در نیمه دوم سال، از ساعت 9:30 تا 16:30 بعدازظهر باز است.


3. مرز سرو


مرز در اولویت سوم برای سفر زمینی به کوش آداسی، مرز سرو واقع در 60 کیلومتری شهر ارومیه و در نزدیکی کوهستان‌های برفی واقع شده که در بیشتر روزهای سال آب‌وهوای سردی داشته و در فصل زمستان، باید خودتان و اتومبیل‌‍تان را آماده و مجهز نمایید.


سفر-زمینی-به-کوش-آداسی


در ادامه مسیری که می‌توانید از مرز سرو به سوی کوش آداسی طی کنید برای‌تان آورده شده است:


مرز سرو تا سرنک، 300 کیلومتر
سرنک تا نسیبن، 135 کیلومتر
نسیبن تا ویرانشهیر، 130 کیلومتر
ویرانشهیر تا نزیپ، 200 کیلومتر
نزیپ تا عثمانیه، 180 کیلومتر
عثمانیه تا کنیا، 435 کیلومتر
کنیا تا دنیزلی، 390 کیلومتر
دنیزلی تا نازیلی، 80 کیلومتر
نازیلی تا آیدین، 45 کیلومتر
آیدین تا کوش آداسی، 60 کیلومتر


مسیر حرکت سفر زمینی به کوش آداسی از مرز سرو، حدوداً 1955 کیلومتر (23 ساعت رانندگی بدون توقف) خواهد بود، مسیری پر از منظره‌ها و چشم‌اندازهای طبیعی و سرسبز و تماشایی که یک رانندگی لذت‌بخش را به شما هدیه خواهد کرد.
اگر می‌خواهید از تهران به سمت مرز سرو حرکت کنید، توجه داشته باشید که یک رانندگی 10 ساعته (البته بدون توقف) در یک مسیر 810 کیلومتری انتظارتان را خواهد کشید. پس از تهران تا کوش آداسی، حدوداً 2765 کیلومتر راه در یک مسیر 33 ساعته بدون توقف را در پیش خواهید داشت.
پیش از ورودی به محوطه مرز سرو، بازارچه‌ای مرزی که در آن پرشده از اجناس اصل ترک و سایر برندها را می‌توانید، بازدید کرده و از اقلامش با بهترین سطح قیمت خریداری کنید.

صفحات مرتبط:


مدارک لازم جهت سفر زمینی به کوش آداسی


برای اینکه بخواهید با اتومبیل شخصی‌تان به سفر زمینی به کوش آداسی بروید باید مدارک زیر را تهیه کنید:


1.گواهی‌نامه بین‌المللی با اعتبار یکساله
2. پلاک بین‌المللی یا ترانزیت
3. برچسب‌های CD و IR جهت شناسایی خودروی‌تان در کشورهای دیگر
4. کاپوتاژ یا مجوز خروج از کشور
5. رسید پرداخت عوارض خروج از کشور


سفر-زمینی-با-ماشین-شخصی-به-کوش-آداسی


در این مقاله از مجله گردشگری کایت ما شما را با دانستنی‌های مفید و کاربردی از سفر زمینی به کوش آداسی از طریق مرزهای بازرگان، رازی و سرو آشنا کردیم. اگر قصد سفر به کوش آداسی را دارید، می‌توانید با شماره تلفن 02175097700 تماس بگیرید تا کارشناسان کایت شما را درخصوص ثبت نام در تور کوش آداسی راهنمایی کنند.

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

اطلاعات زیر را پر کنید