کشور چین با جمعیتی بیش از یک میلیارد نفر جزو پر جمعیت‌ ترین، مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین کشور جهان محسوب می‌شود که دارای مردمانی سخت کوش و پرکار می‌باشند و به همین دلیل از سراسر جهان در تمام شهرها و شهرستان ‌های این کشور سرمایه گذاری شده است. به علاوه کشور چین سرزمین باستانی و اسرار آمیز مشرق زمین می‌باشد که شامل جذابیت‌ های گردشگری و توریستی زیادی است و در طول سال مقصد گردشگری افراد زیادی می‌باشد. از این رو امروزه افراد زیادی برای سفر به کشور پر جمعیت چین، ویزای چین را دریافت می‌کنند تا بتوانند از نزدیک با گنجینه‌ های تاریخی و فرهنگ و ... این کشور آشنا شوند. به این منظور هر فردی که قصد داشته باشد وارد کشور پهناور چین شود باید طبق قوانین و مقررات این کشور ویزای چین را اخذ کند.

به منظور اخذ ویزا چین باید از مجرب‌ ترین و معتبرترین دفاتر خدمات مسافرتی اقدامات لازم را انجام داد تا بتوان در کوتاه ‌ترین زمان ممکن ویزای این کشور را دریافت کرد. لازم است بدانید تنها کسانی به ویزا چین نیازی ندارند که در کشورهای معاف از ویزا ساکن هستند. ویزای چین را می‌توان علاوه بر هدف توریستی بر اساس نوع سفر خود دریافت کرد و راهی سفر به کشور پهناور و اسرار آمیز شد. از این رو هر شخصی می‌تواند بر اساس ملیت خود ویزای چین را به مدت 15 روز تا یک ماه یا 90 روز از سفارت کشور چین در کلان شهر تهران دریافت کند. البته باید توجه داشته باشید تمامی کسانی که متقاضی ویزای کشور چین هستند باید برای این ویزا درخواست خود را ثبت کنند و روند قانونی آن را به طور کامل طی کنند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع ‌تری را در رابطه با ویزای چین در اختیارتان قرار دهیم.

انواع ویزای چین

همان ‌طور که در بخش مقدمه نیز گفته شد ویزای چین به تمامی کسانی که متقاضی سفر به این کشور هستند، داده می‌شود و این افراد باید برای گرفتن ویزای چین تمامی مراحل قانونی تعیین شده از سمت کشور چین را طی کنند. ویزای چین شامل ویزای تجاری، کسب و کار، ویزا خصوصی، ویزای نمایشگاهی، ویزای تحصیلی، ویزا توریستی، ویزای ازدواج، ویزای افراد نخبه یا با مهارت، ویزای خانوادگی کوتاه مدت یا بلند مدت می‌شود. بنابراین هر شخصی که قصد گرفتن ویزای چین را دارد ابتدا باید هدف سفر خود به کشور چین را مشخص نماید و مطابق با نیاز خود نوع ویزا را درخواست دهد. به عنوان مثال کسانی که به منظور بازدید از جاذبه ‌های گردشگری، تفریحی و یا بازدید از خویشاوندان و اقوام می‌خواهند راهی سفر به کشور چین شوند، می‌توانند برای درخواست ویزای توریستی چین اقدامات لازم را انجام دهند.

از این رو برای دریافت ویزای توریستی لازم است مدارکی مبنی بر سفر خود همانند دعوت نامه خصوصی، رزرو هتل و تاییدیه پرواز ارائه شود. لازم است بدانید که مدت زمان اقامت در کشور چین برای این نوع از ویزا بین 30 تا 60 روز می‌باشد. هم‌ چنین مدت استفاده از ویزای توریستی چین نیز از تاریخ صدور ویزا تا 24 ساعت قبل از انقضای ورود می‌باشد و پروسه صدور ویزا نیز تقریبا 4 روز کاری به صورت فوری و 8 روز کاری به صورت عادی می‌باشد. به علاوه کسانی که می‌خواهند در کشور چین مشغول به کار شوند و در موسسات یا یکی از شرکت ‌های چینی شغلی را به دست آورند باید نسبت به ویزای کار اقدام کنند. توجه داشته باشید که برای دریافت این نوع از ویزا چین باید گواهی استخدام یا یک اجازه نامه دولتی داشته باشید. کسانی که با ویزا کاری وارد کشور چین می‌شوند باید طی 30 روز از زمان ورود خود به چین، درخواست خود را برای اخذ اقامت در چین به ثبت برسانند.

ویزای تحصیلی نوع دیگری از ویزاهای کشور چین می‌باشد که به افراد متقاضی داده می‌شود. کسانی که می‌خواهند ویزای تحصیلی چین را دریافت کنند باید حتما در یکی از موسسات دولتی یا دانشگاه چین قبول شده باشند. دانشگاه ‌های کشور چین سالانه به افراد زیادی پذیرش می‌دهند و دانش آموزان و دانشجویان می‌توانند با دریافت ویزا چین برای سفر به این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. لازم است اطلاع داشته باشید که ویزای تحصیلی چین بر دو نوع X1 ( برای تحصیل بیش از 6 ماه ) و X2 ( برای تحصیل کم‌ تر از 6 ماه ) می‌باشد. مدت اعتبار نوع X1 از ویزای تحصیلی 5 سال می‌باشد که پس از آن می‌توان ویزای خود را تمدید کرد. کسانی که متقاضی ویزای تحصیلی چین می‌باشند باید یک محل اقامت مناسب داشته باشند و به علاوه باید بتوانند هزینه ‌های تحصیل خود را به طور کامل پرداخت کنند.

ویزای چین

بررسی شرایط و راهنمای دریافت ویزا چین

کسانی که قصد دارند ویزای چین را دریافت باید توجه داشته باشند که شرایط دریافت ویزا چین با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت می‌باشد اما مراحل اخذ تمامی ویزاها تقریبا شبیه به هم می‌باشد. از این رو در مرحله اول برای دریافت ویزا چین باید از طریق سایت به صورت اینترنتی درخواست داده شود. پس از این‌ که درخواست شما با موفقیت به ثبت رسید می‌توانید فرم مخصوص درخواست یا ثبت نام ویزا را دریافت کنید. این فرم برای اخذ ویزای چین بسیار مهم و حیاتی است و تمامی اطلاعات شخصی فرد متقاضی ویزا باید به درستی در آن درج شود به گونه‌ای که هیچ مغایرتی با اطلاعات شخصی وجود نداشته باشد. پس از آن باید فرم را به سفارت چین ارسال کنید تا درخواست شما بررسی و در صورت کامل بودن اطلاعات و داشتن شرایط لازم با درخواست شما موافقت شود.

ویزای چین

در صورتی که سفارت چین موافقت خود را با درخواست شما اعلام کرد باید وقت سفارت چین را دریافت کنید که در این زمان تمامی مدارک مورد نیاز ویزا به سفارت ارائه داده می‌شود. به علاوه لازم است بدانید که وقت سفارت چین از مراحل بسیار مهم اخذ ویزای چین می‌باشد که این وقت به منظور مراجعه حضوری به سفارت گرفته می‌شود. از این رو فرد متقاضی ویزا به همراه تمامی مدارک مورد نیاز ویزا چین در تاریخ مشخص شده به سفارت مراجعه می‌کند. در این وقت با فرد متقاضی مصاحبه می‌شود و درباره هدف سفر از او سوالاتی پرسیده می‌شود. به علاوه در این وقت از فرد متقاضی ویزا مدارک تحویل گرفته می‌شود و انگشت نگاری انجام می‌شود که پس از آن فرد تقریبا باید دو تا سه هفته منتظر بماند تا از نتیجه دریافت ویزای خود مطلع شود. سپس در صورت پذیرفته شدن ویزا فرد می‌تواند مقدمات سفر خود را انجام دهد و راهی کشور پهناور چین شود.

چین

مدارک مورد نیاز ویزای چین

هر شخصی که قصد دارد راهی سفر به دنیای کهن و تاریخی کشور چین شود باید برای دریافت ویزا مدارک بسیار مهمی را ارائه دهد که این مدارک شامل:

 • پاسپورت ( پاسپورتی که بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد و حداقل دارای 2 صفحه خالی باشد تا بر روی آن مهر ویزا بخورد. )
 • کپی ویزاهای دریافتی قبلی کشور چین ( اگر پاسپورت قبلی را دارید که مهر چین بر روی آن خورده است را نیز به همراه خود داشته باشید. )
 • دو قطعه عکس با پس زمینه سفید و روش متعلق به همان سال فرد متقاضی ویزا
 • ارائه فرم درخواست ویزا که حاوی اطلاعات شخصی فرد متقاضی ویزا می‌باشد.
 • ضمانت یا دعوت نامه از طرف شرکت یا نهادی که با کشور چین ارتباط داشته باشد. (اگر دعوت نامه به همراه خود ندارید حتما باید به تعداد شب ‌های اقامتتان در کشور چین واچر هتل به سفارت ارائه دهید.)
 • فیش پرداختی قیمت یا هزینه ویزا
 • پرداخت بیعانه به صورت دلار به حساب بانکی
 • پرداخت مبلغی به سفارت چین برای دریافت ویزا
 • ارائه بلیط رزرو شده رفت و برگشت هواپیما
 • تمکین مالی به مبلغ 10 میلیون تومان و بیمه مسافرتی

چین

قیمت ویزای چین

قیمت ویزا چین از دیگر نکات بسیار مهم می‌باشد که در زمان دریافت ویزا با آن مواجه خواهید شد. معمولا هزینه ویزا چین برای کسانی که قصد تجارت با این کشور را داشته باشند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای دریافت هر کدام از ویزاهای چین باید حتما مدارکی همانند تمکین مالی، پاسپورت که حداقل بیشتر از 7 ماه اعتبار داشته باشد و 3 صفحه خالی در آن باشد و دو قطعه عکس 6 در 4 را به همراه فیش پرداختی ارائه دهید. به طور کلی مقدار هزینه ویزای چین با توجه به نوع ویزای درخواستی کاملا متفاوت می‌باشد که در ادامه هزینه برخی از ویزاهای چین را به طور مختصر برای شما شرح خواهیم داد.

چین

 • ویزا توریستی انفرادی چین

به طور کلی هزینه ویزا توریستی انفرادی چین به دو صورت فوری و عادی می‌باشد که در ویزای فوری هزینه حدود 135 دلار می‌باشد که در 5 روز تحویل داده می‌شود اما در ویزای عادی هزینه حدود 105 دلار است که پس از 7 روز آماده می‌شود.

 • ویزا توریستی گروهی چین

ویزا توریستی گروهی چین نیز در دو نوع فوری و عادی می‌باشد که در ویزای فوری قیمت حدود 120 دلار و در ویزای عادی قیمت حدود 90 دلار می‌باشد که ویزای فوری در 5 روز و ویزای عادی پس از 7 روز کاری تحویل داده می‌شود.

 • ویزا یک ماه تجاری

ویزای یک ماه تجاری چین نیز در دو نوع فوری و عادی می‌باشد که در ویزای فوری هزینه حدود 220 دلار و در ویزای عادی هزینه حدود 190 دلار می‌باشد که ویزای فوری در 8 روز و ویزای عادی پس از 12 روز تحویل داده می‌شود.

چین

 • ویزا سه ماه تجاری

در این نوع از ویزای چین فقط ویزای عادی وجود دارد که هزینه آن تقریبا حدود 390 دلار است که بعد از 14 روز تحویل داده می‌شود. هم‌ چنین در این نوع از ویزا دارا بودن 5 فقره ویزای انفرادی ضروری می‌باشد.

 • شش ماه تجاری ( مولتی )

در این نوع از ویزای چین نیز فقط ویزای عادی وجود دارد که قیمت آن 570 دلار است که پس از 14 روز تحویل داده می‌شود که دارا بودن 5 فقره ویزای انفرادی نیز همانند ویزا سه ماه تجاری ضروری می‌باشد.

 • یک ساله مولتی

در نوع یک ساله مولتی ویزای چین فقط ویزای عادی وجود دارد که قیمت آن 700 دلار است و پس از 14 روز به فرد متقاضی ویزا تحویل داده می‌شود. در این نوع از ویزای چین نیز دارا بودن 5 فقره ویزای انفرادی ضروری می‌باشد.

چین

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی لازم است گفته شود درخواست ویزای بسیاری از افراد متقاضی بنا به دلایل بسیاری ممکن است رد شود که هنگام اعلام نتیجه دلیل رد شدن درخواست از طرف سفارت اعلام می‌شود. در این صورت فرد متقاضی می‌تواند با برطرف کردن تمامی نواقص پس از یک مدت زمان خاص دوباره نسبت به درخواست ویزای چین اقدامات لازم را انجام دهد و با خیالی راحت راهی سفر به کشور زیبای چین شود و از اقامت خود نهایت لذت را ببرد و لحظه ‌های متفاوتی را در آنجا تجربه کند. در پایان امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با استفاده از مطالب بالا در کوتاه‌ ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنید.

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.
بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید