کثیف ‌ترین شهرهای دنیا | قبل از دیدن این شهرها ماسک بزنید!
علیرضا مشرقی 1399/06/11 8869 بازدید 1 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقههمیشه زمانی که صحبت از ترین‌ها به میان می‌آید، همه ما تصور می‌کنیم که تنها باید از صفات خوب و نیکو یاد کنیم. اما حتی برای کنجکاوی‌ هم که شده، شاید بد نباشد در مورد ترین‌های منفی و صفات رذل هم یاد کنیم! زمانی که با بهترین‌ها آشنا شویم، تلاش می‌کنیم از آنها کمک بگیریم تا زندگی و سفر بهتری داشته باشیم. اما فایده درک بدترین‌ها چیست؟ خب کاملا واضح است! با این کار می‌توان جلوی ایجاد یک خاطره بد در زندگی را گرفت! به عنوان مثال وقتی شما بدانید که بدترین رستوران دنیا کجاست، قطعا به هیچ وجه در آن رستوران غذا نمی‌خورید! به همین ترتیب، در این مقاله قصد داریم تا شما را با کثیف ترین شهرهای دنیا آشنا کنیم! تعجب نکنید! بله! درست متوجه شدید! امروز قرار است تا در مورد کثیف ترین شهرهای دنیا با شما صحبت کنیم! شهرهایی که اصلا نباید حتی فکر سفر به آنها را هم کنید! پس با کایت همراه شوید و فراموش نکنید که حتی حین خواندن این مقاله نیز ماسک به صورت بزنید...!

کثیف ‌ترین شهرهای دنیا کجا هستند؟

خب همه ما به کرات مقالات زیادی در مورد پاکیزه‌ترین شهرها، بهترین شهرها، شادترین مردم، زیباترین خیابان‌ها و بهترین شهرسازی خوانده‌ایم. اما همیشه "ترین‌ها" در خاطر همه باقی می‌مانند، حال می‌خواهد ترین از جهت مثبت باشد و خواه از جهت منفی! به همین خاطر، امروز قصد داریم تا در مورد کثیف ترین شهرهای دنیا با شما صحبت کنیم! شهرهایی که اصلا بهداشت در آنها رعایت نمی‌شود و انواع امراض در بین مردم شایع است!

هائتی، پورتو پرنس

پورتو پرنس یکی از کثیف ترین شهرهای دنیا به شمار می‌آید و شیوع انواع بیماری در آن بیداد می‌کند. سطح بهداشت در این شهر بحرانی است و میزان شیوع بیماری‌های واگیردار به حدی بالاست که از نظر کیفیت زندگی، این شهر رتبه 219 در دنیا را از آن خود کرده است! البته این مساله یک تراژدی واقعی محسوب می‌شود. زیرا پیش از سال 2010، پورتو پرنس وضعیت بهتری از امروز خود داشت و همه چیز از زلزله مهیبی که در آن سال رخ داد، آغاز شد. پس از زلزله، این شهر به حالت ابتدایی خود باز نگشت و مردم در فقر، بیماری و کثیفی زندگی می‌کنند. ظاهر این شهر همانند شهرهای جنگ زده است و هنوز هم بعد از گذشت 10 سال، لاشه خودروهای منهدم شده و آوار ساختمان‌ها قابل مشاهده هستند.

کثیف ‌ترین شهرهای دنیا

مکزیک، مکزیکو سیتی

قطعا با شنیدن نام مکزیکو سیتی در بین کثیف ترین شهرهای دنیا تعجب کرده‌اید! زیرا این شهر به هر صورت در قاره آمریکا قرار دارد و یکی از مهم‌ترین شهرهای آمریکای جنوبی به حساب می‌آید اما با این حال اصلا سطح بهداشتی بالایی ندارد! بد نیست بدانید که این وضعیت نه به خاطر عدم رعایت بهداشت فردی، بلکه به دلیل موقعیت جغرافیایی شهر است! این شهر در میان چندین و چند کوه آتشفشانی مختلف واقع شده است و به همین خاطر، گوگرد زیادی در هوای آن وجود دارد. همچنین مکزیکو سیتی یک شهر کاملا صنعتی به شمار می‌آید و کارخانه‌جات آن باعث افزایش سطح آلودگی هوا می‌شوند. به همین خاطر جمعیت 26 میلیون نفری این شهر، با آلودگی شدید هوا دست و پنجه نرم می‌کنند و البته بهتر است این شهر را جزء آلوده‌ترین‌ها و نه کثیف‌ترین‌ها قرار دهیم. اما به هر صورت مکزیکو سیتی شهر مناسبی برای سفر نیست!

کثیف ‌ترین شهرهای دنیا

اتیوپی، آدیس آبابا

اگر به نقشه جهان نگاهی سطحی بیاندازید، خواهید دید که آدیس آبابا، پایتخت کشور اتیوپی است و با این حال وضعیت بهداشتی در آن به قدری وحشتناک است که هنوز هم خانواده‌های آن در خانه خود توالت شخصی ندارند! از نظر روزنامه آمریکایی فربر، آدیس آبابا ششمین شهر کثیف دنیا محسوب می‌شود و متاسفانه آمار مرگ و میر و همچنین سقط جنین در این شهر بسیار بالاست. حتی برای سفر به این شهر، بسیاری از کشورها شهروندان خود را مجبور می‌کنند تا در برابر بسیاری از بیماری‌های واگیردار و عفونی، واکسینه شوند.

هند، بمبئی

هندوستان، دومین کشور پر جمعیت در دنیا محسوب می‌شود و پس از چین، جمعیت بسیار زیادی از جهان را در خود جای داده است. بد نیست بدانید که حدود یک ششم جمعیت دنیا، در هندوستان زندگی می‌کنند و این واقعا باور کردنی نیست! مردم هندوستان دارای اقوام مختلفی هستند که هر یک آیین و مذهب خاصی دارند. برخی از این ادیان بر این باور هستند که وجود توالت در خانه اشتباه است و نباید یک چیز نجس در خانه و محل سکونت باشد! در نتیجه برای اجابت مزاج، فضای بیرون خانه و فضای باز را انتخاب می‌کنند! البته برخی مورخان تاریخی بر این باور هستند که مردم هندوستان با این کار قصد داشتند تا خودشان را از دست استعمار انگلستان نجات دهند! از طرف دیگر با وجود آنکه بمبئی افراد ثروتمند زیادی دارد، اما خانواده‌های تهی دست فراوانی نیز در این شهر زندگی می‌کنند. همه این دلایل دست به دست هم داده‌اند تا بمبئی را تبدیل به یکی از کثیف ترین شهرهای دنیا کنند! اگر به هندوستان سفر کردید، بهتر است اصلا فکر شنا کردن در رود گنگ به سرتان نزند!

کثیف ‌ترین شهرهای دنیا

همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده تورهای هند وارد صفحه "تور هند" شوید.

خب دوستان و همراهان عزیز کایت، نظر شما در مورد لیست کثیف ترین شهرهای دنیا چیست؟ به نظر شما کثیف ترین شهر دنیا کجاست؟ آیا به دید شما جای شهری در این لیست خالی است؟ به ما کمک کنید تا این لیست را با کمک هم کامل کنیم! فراموش نکنید که ما بی‌صبرانه منتظر دیدن نظرات و تجربیات شما عزیزان همراه هستیم. پس ما را بیش از این منتظر نگذارید!

تور جام جهانی 2022 قطر

تور جام‌جهانی 2022 قطر

نظرات، تجربیات و سوالات

  • 1401/09/10

    سیاهپوستا در همه جای دنیا شلخته و کثیفن. تمام شهرهای مناطق گرمسیری با ساکنان بومی با معضلات شدید محیط زیستی و بهداشتی مواجهن.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید