دبی، بزرگ‌ترین شهر امارات متحده عربی و پرگردشگرترین شهر منطقه خاورمیانه است که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. با توجه به نزدیک بودن کشور امارات به ایران و زیبایی‌های خاص و منحصر بفرد دبی، این شهر در بین ایرانیان نیز طرفداران زیادی داشته و سالانه بسیاری از هم‌وطنانمان را به سمت خود می‌کشاند. همان‌طور که می‌دانید، برای سفر به امارات باید ویزای این کشور را دریافت کنید. دریافت ویزای دبی برای ایرانیان کار چندان سختی نیست، اما اگر دختر مجرد هستید باید شرایطی را در نظر داشته باشید تا برای دریافت ویزا با مشکل مواجه نشوید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با شرایط گرفتن ویزای دبی برای دختران مجرد آشنا شوید.

برای مشاهده راهنمای کامل دریافت ویزای امارات به همراه لیست مدارک و هزینه‌ها به صفحه "ویزای دبی" مراجعه نمایید.

قوانین دریافت ویزای امارات

قبل از این‌که بخواهید با شرایط گرفتن ویزای دبی برای دختران مجرد آشنا شوید، بهتر است قوانین کلی دریافت ویزای امارات بشناسید تا با مشکلی مواجه نشوید. قوانین ویزای امارات شامل موارد زیر می‌باشد:

 • قبل از ورود به امارات باید شهر و فرودگاه موردنظر خود را انتخاب کنید و در برگه درخواست ویزا ثبت نمایید.
 • برای دریافت ویزای دبی باید حداقل 6 روز در این کشور اقامت داشته باشید. سفارت امارات با ویزاهای زیر 6 روز موافقت نخواهد کرد.
 • دختران و پسران مجرد زیر 18 سال نمی‌توانند به تنهایی برای دریافت ویزا اقدام نمایند. دختران باید حتما یکی از والدین خود را به همراه داشته باشند. برای پسران ارائه شناسنامه پدر و مادر کافیست.
 • دقت داشته باشید که قبل از تمام شدن مدت اعتبار ویزا باید امارات را ترک کنید. در صورتی که بیش از مدت مشخص شده در امارات بمانید، موظف به پرداخت جریمه نقدی بوده و حتی ممکن است زندانی شوید.
 • یکی از جدیدترین قوانین ویزای دبی، کنسل کردن آن در صورت عدم سفر به این شهر است. اگر به هر دلیلی نتوانستید در تاریخ مشخص شده به امارات سفر کنید، باید موضوع را به سفارت اطلاع داده و ویزای خود را کنسل کنید. در این‌جا مبلغی با عنوان جریمه کنسلی از شما دریافت خواهد شد. در صورتی که عدم سفر خود را اطلاع ندهید، نام شما در سیستم ثبت شده و احتمال ریجکت شدن ویزاهای بعدی وجود خواهد داشت.

ویزای دبی

مراحل دریافت ویزای امارات

مراحل دریافت ویزای امارات کمی متفاوت‌تر از دریافت ویزای دیگر کشورهاست. افرادی که قصد سفر به دبی را دارند، باید از طریق یک کفیل برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمایند. کفیل یا نماینده، شخص یا سازمانی است که کارهای ویزای شما را از داخل کشور امارات پیگیری کرده  و در واقع ضمانت شما را برعهده می‌گیرد. اگر برای دریافت ویزای توریستی اقدام می‌کنید، کفیل شما آژانس‌های گردشگری یا ایرلاین‌ها هستند. در صورتی که برای کار به امارات سفر می‌کنید، شرکت یا کارفرمای شما، کفیل شماست. در صورتی که به تنهایی به امارات می‌روید، باید فردی را در امارات داشته باشید تا بتوانید از طریق  او برای دریافت ویزا اقدام نمایید. فرد موردنظر باید بتواند آشنایی خود را با شما ثابت کرده و مدارکی را در این راستا ارائه دهد. در واقع کفیل ضمانت می‌کند که مسافر پس از اتمام اعتبار ویزای خود از امارات خارج می‌شود و قصد ماندن در آن کشور را ندارد.

پس از مشخص شدن کفیل، فرم درخواست و مدارک موردنیاز را با توجه به نوع ویزا برای او ارسال کنید. شما لازم نیست کاری انجام دهید. کافیست منتظر بمانید تا ویزا به صورت الکترونیکی برای شما صادر شود. در صورتی که مدارک شما کامل باشد و هیچ مشکلی وجود نداشته باشد،  ویزای شما 3 تا 7 روز کاری پس از ارائه درخواست صادر خواهد شد. این زمان برای درخواست‌های فوری 1 تا 3 روز کاری است.

ویزای دبی

مدارک لازم برای دریافت ویزای دبی

برای دریافت ویزای دبی باید مدارکی را تهیه نمایید و آن را برای کفیل خود ارسال کنید. این مدارک برای تمامی افراد یکسان است و ربطی به مجرد یا متاهل بودن فرد یا دختر و پسر بودن او ندارد.  مدارک و شرایط کلی برای دریافت ویزای دبی عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای امارات
 • ارائه اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
 • کپی تمام صفحات شناسنامه
 • کپی پشت و روی کارت ملی
 • یک قطعه عکس پرسنلی 3*4
 • پرداخت هزینه لازم برای دریافت ویزا

ویزای دبی

شرایط گرفتن ویزای دبی برای دختران مجرد

شرایط گرفتن ویزای دبی برای دختران مجرد 18 تا 40 سال کمی متفاوت است. دختران زیر 18 سال به هیچ عنوان نمی‌توانند به تنهایی برای دریافت ویزا اقدام کنند و حتما باید یک همراه داشته باشند. در صورتی که سن دختر بالای 18 سال و زیر 40 سال باشد، باید شرایطی را برای دریافت ویزا در نظر بگیرد. این شرایط عبارتند از:  

 • ارائه رسید رزرو هتل
 • ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • دختران بین 18 تا 40 سال حتما باید با یک همراه به دبی سفر کنند که در این صورت مشکلی برای دریافت ویزا ندارند.
 • در صورتی که دختر زیر 40 سال قصد سفر انفرادی به دبی را دارد، باید یک ضمانت‌نامه به کنسول‌گری یا سفارت امارات ارائه دهد. این ضمانت‌نامه تضمین بازگشت او از کشور امارات است.

دقت داشته باشید که اگر ویزای دبی برای دختر مجرد با یک همراه صادر شده باشد، فرد باید با همان همراه وارد دبی شود. در صورتی که ویزا با همراه صادر شده باشد، اما دختر به تنهایی وارد امارات شود، مجرم شناخته شده و علاوه بر پرداخت جریمه‌های سنگین، ممکن است دستگیر شده و حتی روانه زندان گردد.  

ویزای دبی

ویزای دبی

در این مقاله قوانین کلی دریافت ویزای دبی را شرح داده و شرایط گرفتن ویزای دبی برای دختران مجرد را نیز بیان نمودیم.  همان‌طور که مشاهده کردید، دختران مجرد زیر 18 سال به هیچ عنوان نمی‌توانند به تنهایی ویزای این کشور را دریافت نمایند. دختران 18 تا 40 سال نیز با ارائه ضمانت‌نامه برگشت می‌توانند ویزای دبی را دریافت نموده و حتی به تنهایی به این کشور سفر کنند. در کل باید بگوییم، برخلاف آن‌ چیزی که تاکنون شنیده‌اید، هیچ مشکلی برای سفر تنهایی دختران مجرد به دبی وجود ندارد و تنها شرایط گرفتن ویزا برای آن‌ها کمی متفاوت می‌باشد. با توجه به این که برای دریافت ویزای دبی نیاز به یک کفیل در کشور مقصد دارید، پیشنهاد می‌کنیم آژانس گردشگری کایت را به عنوان نماینده خود در نظر گرفته و کارهای دریافت ویزا را از این طریق انجام دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 75097700 – 021  در ارتباط باشید و سوالات خود را از کارشناسان کایت بپرسید.

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد ویزا را در اینجا بخوانید.

خیر، شما می‌توانید اسکن رنگی و باکیفیت از مدارک خود تهیه کرده و برای آژانس موردنظر ارسال کنید.
خیر، هزینه دریافت ویزای دبی در صورت ریجکت شدن به متقاضی برگردانده نمی‌شود.
در صورتی که ویزای دبی از نوع عادی باشد، در عرض 3 تا 4 روز کاری صادر می‌شود و نهایتا 7 روز طول می‌کشد. مدت زمان صدور ویزای فوری نیز 1 تا 3 روز کاری است.
خیر، کافیست مدارک خود را به آژانس موردنظر ارسال کنید و منتظر دریافت ویزا بمانید.
خیر، ویزای دبی به صورت یک فایل برای متقاضی ارسال می‌گردد. مسافر باید یک پرینت از فایل ویزا تهیه کرده و آن را به همراه داشته باشد.
مدت اعتبار ویزای توریستی دبی 14 روز است. به این معنی که شما می‌توانید 14 روز در این کشور اقامت داشته باشید و قبل از تمام شدن زمان اعتبار ویزا باید کشور امارات را ترک کنید.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید