ویزای طلایی امارات، یکی از محبوب‌ترین انواع ویزاهای ورودی این کشور است که به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، دانشمندان، نخبگان، متخصصین و افراد با استعدادهای خاص تعلق می‌گیرد و اجازه اقامت بلندمدت در این کشور را می‌دهد. دارندگان ویزای طلایی می‌توانند به مدت 10 سال در امارات متحده عربی اقامت داشته باشند و به فعالیت‌ بپردازند. در این بخش در مورد شرایط دریافت ویزای طلایی صحبت کرده و راهنمای اخذ این ویزا را در اختیارتان قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده‌ی راهنمای اخذ ویزای امارات، به صفحه "راهنمای گرفتن ویزای امارات" و برای مشاهده لیست قیمت ویزای دبی، به صفحه "قیمت ویزای دبی" مراجعه نمایید.

ویزای طلایی امارات چیست؟

ویزای طلایی امارات (Golden Visa)، یک ویزای اقامتی 5 یا 10 ساله است که برای افراد با شرایط خاص صادر می‌گردد. این ویزا به 5 گروه زیر تعلق می‌گیرد:

 • سرمایه گذاران
 • خریداران ملک
 • کارآفرینان
 • متخصصین، پزشکان، محققان، نوآوران و ...
 • دانشجویان و دانش‌آموزان نخبه

این دسته افراد با دریافت ویزا امکان اقامت بلندمدت در امارات را به دست آورده و می‌توانند پدر، مادر یا افراد تحت تکفل خود را نیز به همراه داشته باشند. فرد دریافت‌کننده ویزا، با توجه به مدت اعتبار ویزای طلایی خود می‌تواند به مدت 5 یا 10 سال در کشور امارات اقامت داشته باشد  و پس از آن، ویزای خود را تمدید نماید. ویزا در صورتی تمدید می‌گردد که فرد در طول اقامت خود تمامی ضوابط و قوانین کشور امارات را رعایت کرده باشد. ویزای طلایی امارات به دو دسته ویزای طلایی 10 ساله و ویزای طلایی 5 ساله تقسیم می‌شود.

ویزای طلایی امارات

دریافت ویزای طلایی 10 ساله

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، ویزای طلایی امارات برای سرمایه‌گذاران و افراد با استعدادهای خاص، صادر می‌شود. دریافت این ویزا شرایطی دارد که برای هر گروه به صورت زیر می‌باشد:

سرمایه‌گذاران عمومی: سرمایه‌گذارانی که قصد دریافت ویزای 10 ساله را دارند باید:

 • بیش از 10 میلیون درهم سرمایه داشته باشند.
 • 60 درصد از کل مبلغ، در دارایی‌های غیرمنقول سرمایه‌گذاری شده باشد.
 • دارایی نباید دارای اختلاف مالی باشد یا هیچ ادعایی بابت آن وجود داشته باشد.
 • سرمایه‌گذار باید مالکیت همه دارایی‌های خود را در اختیار داشته باشد.

در صورتی که سرمایه‌گذار تمامی این شرایط را داشته باشد، می‌تواند دارایی خود را به صورت سپرده یا راه‌اندازی یک تجارت، وارد امارات کند. در صورتی که فرد قصد راه‌اندازی تجارت را داشته باشد می‌تواند با افراد دیگر شریک شود که در آن صورت هریک از شرکا نیز باید 10 میلیون درهم سرمایه داشته باشند. ویزای 10 ساله طلایی برای اقامت فرد متقاضی و تمامی افراد تحت تکفل او اعتبار دارد. علاوه بر این، در صورتی که سرمایه‌گذار، مدیر اجرایی یا مشاور به همراه داشته باشد، می‌توانید ویزای 10 ساله را برای آن‌ها نیز دریافت نماید.

افراد با استعدادهای خاص: این افراد شامل مخترعین، متخصصین، محققین، دانشمندان و پزشکان می‌باشند. مخترعین، محققین و دانشمندان برای دریافت ویزا باید حق ثبت اختراع یا مقاله منتشر شده داشته باشند و مدارک تحصیلی خود را نیز ارائه دهند. متخصصان می‌توانند با یک قرارداد کاری معتبر، ویزای طلایی 10 ساله را دریافت کنند. دقت داشته باشید که نقش فرد موردنظر باید به طور دقیق در قرارداد مشخص شده باشد.  این افراد می‌توانند همسر و فرزندان خود را نیز به همراه داشته و برای آن‌ها ویزای طلایی دریافت نماید.

ویزای طلایی امارات

دریافت ویزای طلایی 5  ساله 

ویزای طلایی با اعتبار 5 ساله نیز تنها برای افراد خاصی صادر می‌گردد. این افراد باید شرایطی را دارا باشند که عبارت است از:

سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات: شرایط سرمایه‌گذاران املاک در امارات نیز مانند سرمایه‌گذاران عمومی است، با این تفاوت که میزان سرمایه این افراد حداقل 5 میلیون درهم است. سرمایه‌گذاران املاک می‌توانند برای افراد تحت تکفل، مشاوران و مدیران اجرایی خود ویزای 5 ساله دریافت کرده و آن‌ها را به امارات بیاورند.

کارآفرینان: کارآفرینانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار و فعالیت‌های تجاری در امارات را دارند نیز می‌توانند ویزای طلایی 5 ساله این کشور را دریافت کنند. این افراد باید حداقل 500 هزار درهم داشته باشند و گواهینامه‌های اعتباربخشی را نیز از دولت دریافت کرده باشند. شرایط لازم برای صدور ویزای طلایی 5 ساله برای کارآفرینان عبارت است از:

 • تجربه کارآفرینی داشته باشد و آن را به تایید برساند.
 • مالک یک شرکت بوده باشد یا بخش عمده‌ای از سهام یک شرکت تازه ‌تاسیس را در اختیار داشته باشد. در صورتی که فرد متقاضی راهنمای ارشد یک شرکت بوده باشد نیز می‌تواند برای دریافت این ویزا اقدام نماید.
 • فرد متقاضی قصد راه‌اندازی کسب‌وکار و تجارت قانونی در امارات را داشته باشد.
 • برای فعالیت تجاری در امارات ایده داشته باشد و طرح خود را ارائه دهد.

برای این دسته از افراد در ابتدا ویزای چندبار ورود شش‌ماهه‌ی امارات صادر می‌شود. فرد متقاضی با داشتن این ویزا می‌تواند به امارات رفت‌وآمد کند و شرایط راه‌اندازی پروژه‌ی تجاری یا سرمایه‎‌گذاری را مورد بررسی قرار دهد و پس از نهایی شدن کار، برای دریافت ویزای 5 ساله اقدام کند.  ویزای 5 ساله کارآفرینی برای تمامی افراد تحت تکفل متقاضی و سه مدیر اجرایی صادر می‌شود. علاوه بر این، فرد می‌تواند ویزای خود را به ویزای سرمایه‌گذاری نیز ارتقا دهد.

دانشجویان و دانش‌آموزان نخبه: دانش‌جویان و دانش‌آموزانی که با معدل بالا از دبیرستان و دانشگاه فارغ‌التحصیل شده باشند، در این دسته قرار می‌گیرند. این افراد می‌توانند برای دریافت ویزای طلایی 5 ساله اقدام نموده و خانواده خود را نیز به همراه ببرند.

ویزای طلایی امارات

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات

درخواست ویزای طلایی امارات را می‌توانید از طریق وب‌سایت goldenvisa ارسال کنید. برای شروع، ابتدا وارد آدرس business.goldenvisa.ae  شوید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار به یک آدرس ایمیل نیاز دارید و باید یک رمز عبور را نیز برای خود انتخاب کنید. پس از ثبت، کد تایید به آدرس شما فرستاده شده و حساب کاربری ایجاد خواهد شد. در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ثبت مشخصات فردی: وارد صفحه کاربری خود شوید و مشخصات فردی‌تان را ثبت نمایید. این مرحله شامل چندین فرم می‌باشد. شما باید علاوه بر ثبت اطلاعات، مدارکتان را نیز آپلود نمایید. در بخشی از فرم از شما در مورد جزئیات کار سوال می‌شود که باید به طور دقیق به همه آن‌ها پاسخ دهید. ویزای طلایی امارات برای دو شهر ابوظبی و دبی صادر می‌شود. در این مرحله باید شهر موردنظر خود را نیز انتخاب کنید. در ادامه از شما خواسته می‌شود تا یک کلیپ ویدیویی دو دقیقه‌ای از خود ضبط کرده و بارگذاری نمایید.
 • ارسال درخواست: پس از ثبت مشخصات، درخواست خود را ارسال نمایید. درخواستتان بررسی شده و جواب آن حدود یک ماه بعد اعلام می‌گردد. تایید درخواست به منزله صدور ویزا نیست، به این معناست که مدارکتان بررسی شده و شما واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات شناخته شده‌اید.
 • فراهم نمودن شرایط ویزا: زمانی که تایید درخواست را دریافت کردید، باید شرایط دریافت ویزا را فراهم نمایید. ابتدا باید مدارک درخواستی اداره فدرال هویت و تابعیت را تکمیل کنید. بررسی مدارک در این مرحله­، حدود یک ماه طول می‌کشد. پس از آن، ایمیل دیگری برای شما ارسال می‌شود که نحوه دریافت ویزا را شرح می‌دهد.
 • صدور ویزا: در صورتی که در خارج از امارات اقامت داشته باشید، می‌توانید ویزای 6 ماهه چندبار ورود دریافت کنید و به بررسی شرایط تجارت و راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور بپردازید. علاوه بر این، در طول این مدت باید برای دریافت ویزای طلایی امارات نیز اقدام نمایید.

ویزای طلایی امارات

هزینه ویزای طلایی امارات

هزینه ویزای طلایی امارات بسته به نوع آن، متفاوت می‌باشد:

 • هزینه ویزای 5 ساله: هزینه کل ویزای طلایی 5 ساله، 650 درهم است که 150 درهم آن هزینه درخواست ویزا و 500 درهم آن نیز مربوط به هزینه صدور ویزاست.
 • هزینه ویزای 10 ساله امارات: هزینه کل ویزای طلایی 10 ساله، 1150 درهم  است که 150 درهم آن هزینه درخواست ویزا و 1000 درهم آن نیز مربوط به هزینه صدور ویزاست.    

ویزای طلایی امارات

در این مقاله به معرفی ویزای طلایی امارات پرداخته و اطلاعاتی در مورد ویزای بلندمدت  5 ساله و 10 ساله این کشور در اختیارتان قرار دادیم. امارات متحده عربی همیشه به دنبال جذب گردشگر بیشتر، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، متخصصین و ... بوده و برای انجام این کار نیز ایده‌های جذاب و قابل‌توجهی را ارائه نموده است. ویزای طلایی از جمله جدیدترین اقدامات این دولت می‌باشد که به صورت طولانی‌مدت صادر شده و امکان تمدید و اقامت دائم را نیز برای دارنده ویزا فراهم می‌آورد. اگر در یکی از دسته‌های معرفی شده در بالا قرار دارید و دوست دارید امارات را برای اقامت خود انتخاب نمایید، می‌توانید برای دریافت ویزای طلایی این کشور اقدام کنید.

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد ویزا را در اینجا بخوانید.

متقاضی دریافت ویزا می‌تواند برای والدین و تمامی افراد تحت تکفل خود ویزای طلایی بگیرد.
حداقل میزان برای سرمایه‌گذاری عمومی، 10 میلیون درهم و برای سرمایه‌گذاری بر ملک، 5 میلیون درهم می‌باشد.
 بله، ویزای طلایی تجاری به صورت 6 ماهه صادر می‌گردد و در نهایت می‌تواند به ویزای دائم امارات تبدیل شود.
بررسی درخواست ویزا و مدارک حدودا یک ماه طول می‎کشد. 
ویزای طلایی امارات، ویزای بلند مدت 5 ساله یا 10 ساله است که برای سرمایه‌گذاران، دانشمندان، کارآفرینان، نخبگان و افراد با استعدادهای خاص صادر می‌شود.
 بله، در صورتی که فرد در دوره اقامت خود تمامی قوانین و ضوابط کشور امارات را رعایت کرده باشد، می‌تواند ویزای خود را مجددا تمدید کند.

نظرات، تجربیات و سوالات

 • ویزا برای دانش اموز نخبه 1400/04/22

  سلام دختری دارم ۱۳ ساله در ریاضی بسیار عالی و نخبه است برای ایشان در زمینه ی تحصیلات و گذشتن دوره‌ی برنامه نویسی را بصورت حرفه ای بگذراند

 • ویزای ورزشی 1400/04/22

  سلام. من سال 94 کارشناسی ارشد تربیت بدنی گرفتم. اینجا تو خیلی رشته ها کار کردم. اما تو دارت تو کشور حرفه ای کار کردم و مربی و بازیکن دارت هستم. میخوام بدونم میتونم به عنوان بازیکن یا مربی بیام امارات؟

 • ویزای طلایی دبی 1400/05/02

  سلام پزشک هستم و میخواستم شرایط ویزای طلایی دبی برای پزشکان رو بپرسم

 • Goldenvisa 1400/05/04

  سلام.من یک پزشک هستم ولیسانسdhaرابرای کاردارم.میخواهم برای گرفتن اقامت دردبی اقدام کنم.ایاامکان دارد برای اخذویزای طلایی درخواست بدم؟یااینکه اول بایداقامت۳ساله رابگیرم؟

 • استخدام برنامه نویس 1400/05/08

  با عرض سلام و احترام همسر من نرم افزار خوندن و برنامه نویس هستند تخصص در زمینه جاوا se,eeدارند سابقه کاری در بانک مرکزی شرکت نفت و ایران خودرو دارند خواستم ببینم این درسته امارات صد هزار نفر نیرو در زمینه کامپیوتر میگیرند چطوری میتونیم اقدام کنیم

 • ویزای طلایی برای هنرمندان 1400/05/15

  درود وقت بخیر.ویزای طلایی برای هنرمندان هم میشه گرفت؟ من شنیدم به هنرمندان هم میدن ممنون میشم توضیح بدین.

 • ویزا ورزشی یا تحصیلی 1400/05/16

  سلام .. من دختر ۸ ساله ای دارم که در زمینه تحصیلی بسیار باهوش است و در زمینه ورزشی در رشته ژیمناستیک بسیار فعال وبا استعداد است و در چندین مسابقه ی کشوری مقام اول را کسب کرده است میخواستم بدونم واسه دخترم میتونم ویزای طلایی بگیرم .. ممنون از راهنماییتون

 • ویزای طلایی امارات 1400/05/17

  سلام ویزای طلایی امارات برای دخترم. متولد سال ۱۳۸۹ دارای بیست مدال در زمینه مسابقات اسکیت سرعت که چندین مقام دومی کشور هم دارد شنا کامل ریاضیات تیزهوش ومتولد کشور مالزی است همسرم دکتری رشته مدیریت تحول هیئت علمی دانشگاه و مدیر گروه می باشند شامل ویزای طلایی امارات می شویم؟ سپاس

 • ویزا طلایی 1400/05/23

  لیسانس تربیت بدنی دارم با معدل الف از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دارای ۸مدال قهرمانی اسیا در رشته قایقرانی(روئینگ) ۲۴ساله هستم.شامل ویزا طلایی میشم؟میتونم تحصلی بورس بشم یا ملییت اونجارو بگیرم مسابقاتشون شرکت کنم؟

 • اشکال در ورود به سایت 1400/05/30

  هر چقدر تلاش میکنم وارد سایتاش بشم خطا میزنه !

 • ویزای طلایی 1400/06/22

  سلام من مدرک دکتری بیوتکنولوژی دارم و شهروندی انگستان، و هشت سال سابقه کار در دانشگاه های انگلستان. می خواستم برای ویزای طلایی امارات اقدام کنم، آیا به اسپانسر نیاز دارم؟ شما در این زمینه خدماتی دارید؟

 • 1400/07/16

  سلام دوستان اول از همه باید اقامت امارات بگیرید بعد اقامت طلایی اقدام کنید برای جواب سوالاتتون لطفا آمر توی گوگل سرچ کنید

 • 1400/08/06

  سلام .پزشک عمومی هستم .میخوام برای ویزای طلایی و کار در امارات اقدام کنم .

 • 1400/09/17

  سلام من رتبه ی ۱ کنکور کارشناسی ارشد در رشته ی طراحی مد و لباس بودم و در دانشگاه هنر تهران درس خوندم آیا ویزای طلایی شامل حال من میشود؟

 • 1400/12/28

  سلام، بنده برنامه نویس هستم، 8 ساله به صورت حرفه ای برنامع نویسی میکنم، نرم افزار های زیادی طراحی و تولید کردم که موفق بودن، لیسانس دارم، میتونم برا دریافت ویزای طلایی اقدام کنم؟

ارسال پیام

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

بستن