در کل منطقه خاورمیانه  کشوری را پیدا نمی‌کنید که به اندازه امارات متحده عربی رشد و پیشرفت داشته باشد.   کشور امارات در چند دهه اخیر، تمام تلاش خود را برای جذب پول و سرمایه بکار گرفته و با راه‌اندازی کسب‌وکارهای بین‌المللی و تاسیس شرکت‌های چند ملیتی، این کشور را به یکی از بهترین مکان‌ها برای سرمایه‌گذاری تجار و فرصت‌های جذاب کاری تبدیل کرده است. در واقع دولت امارات سعی دارد علاوه بر پول نفت، از راه‌های دیگری نیز برای کسب درآمد و رونق اقتصادی بیشتر استفاده نماید. امارات متحده عربی در طول این سال‌ها برای رسیدن به اهداف خود راه‌های مختلفی را در پیش گرفته و با تصویب قوانین هوشمندانه، توجه سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و متخصصین بسیاری را به سمت کشورش جلب کرده است. یکی از جدیدترین تصمیمات این دولت برای پیشرفت کشور امارات و رونق اقتصادی آن، جذب استعدادها و نخبگان سراسر دنیا می‌باشد که این کار را از طریق صدور ویزای تلنت دبی انجام می‌دهد. ویزای نخبگان امارات یکی از انواع ویزاهای ورودی دبی است که به صورت 10 ساله برای نخبگان کشورهای مختلف دنیا صادر می‎شود. در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا با ویزای نخبگان امارات، مدارک و شرایط دریافت آن آشنا شوید.  

ویزای تلنت دبی

دولت امارات در جدیدترین اقدام خود در جهت جذب گردشگر، ویزای طلایی بلندمدت را تصویب نمود. این ویزا به دو صورت 5 ساله و 10 ساله صادر می‌شود و به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، دانشمندان و دانشجویان نخبه اجازه اقامت در دبی یا دیگر شهرهای امارات را می‌دهد.  این اقدام دولت به منظور جذب استعدادهای طلایی و پرورش آن‌ها در امارات صورت گرفته و جزو اهداف بلندمدت این کشور محسوب می‌شود.

در حال حاضر پزشکان، محققین، مخترعین، دانشجویان نخبه، مهندسین الکترونیک، برق، تکنولوژی، مهندسین کامپیوتر، برنامه‌نویسان، متخصصین هوش مصنوعی و افرادی که در زمینه داده‌های کلان فعالیت می‌کنند،  در ابتدای لیست این نوع ویزا قرار دارند و می‌توانند برای دریافت ویزای تلنت دبی اقدام نمایند. فرد متقاضی با دریافت ویزای نخبگان امارات اقامت 10 ساله این کشور را به دست آورده و می‌تواند به همراه خانواده خود در امارات زندگی کند.

ویزای تلنت دبی

شرایط دریافت ویزای نخبگان امارات

همان‌طور که در بالا عنوان کردیم، دولت امارات برای پیشرفت و رونق اقتصادی کشورش، سعی در جذب استعدادهای برتر از تمامی نقاط دنیا داشته و شرایط خوبی را نیز برای اقامت و پرورش این استعدادها در نظر گرفته است. این استعدادها شامل محققین، متخصصین، مخترعین، مهندسان، پزشکان و ... می‌باشند. سوال این‌جاست، آیا تمامی افرادی که در این رشته‌ها تحصیل کرده‌اند اجازه دریافت ویزای تلنت دبی را دارند؟

در حال حاضر کشور امارات الویت‌های شغلی را برای جذب این افراد در نظر گرفته و شرایطی نیز برایشان قائل شده است. از این رو، افرادی که قصد دریافت ویزای نخبگان امارات و اقامت 10 ساله در این کشور را دارند، باید در یکی از دسته‌های زیر قرار داشته باشند:

 • دارندگان مدرک دکترا: ویزای طلایی امارات به افرادی داده می‌شود که تا مقطع دکترا تحصیل کرده و مدرک خود را از یکی از 500 دانشگاه برتر جهان دریافت کرده باشند.
 • پزشکان: پزشکان هیچ محدودیتی در دریافت ویزای تلنت دبی ندارد. کشور امارات به همه پزشکان اجازه اقامت 10 ساله این کشور را می‌دهد تا مشکل کمبود متخصصان پزشکی در امارات را برطرف کند.
 • مهندسین: افرادی که در رشته‌های کامپیوتر، برق، الکترونیک، برنامه‌نویسی، هوش مصنوعی و کلان داده‌ها مدرک مهندسی خود را دریافت کرده باشند، در الویت دریافت ویزای نخبگان امارات قرار دارند.
 • دانشمندان: افرادی که در زمینه تخصصی خود فعالیت علمی بالایی داشته و تایید شورای دانشمندان امارات را دریافت کرده باشند، می‌توانند اقامت 10 ساله دبی را به دست آورند.
 • مخترعین: افرادی در این دسته قرار می‌گیرند که موفق به ثبت اختراع شده باشند و تاییدیه وزارت اقتصاد امارات متحده عربی را به دست آورده باشند.
 • محققین: این افراد باید مدارک مستند در حوزه پژوهشی خود ارائه داده و حداقل یک پژوهش علمی در مجلات معتبر جهانی منتشر کرده باشند.
 • دانشجویان: دانشجویانی که در یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید تحصیل کرده و نمره 3.8 یا بیشتر از آن را کسب کرده باشند، می‌توانند برای دریافت ویزای تلنت دبی اقدام نمایند.
 • هنرمندان: افرادی که در زمینه فرهنگ و هنر فعالیت داشته و دارای خلاقیت هستند نیز می‌توانند برای دریافت ویزای تلنت دبی اقدام کنند. این افراد باید توسط وزارت فرهنگ و توسعه دانش تایید شده باشند.

پزشکان و متخصصانی که برای دریافت ویزای تلنت دبی اقدام می‌کنند باید حداقل یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

 • فرد متقاضی باید در حوزه کاری خود تقدیرنامه یا جایزه دریافت کرده باشد.
 • دارای پژوهش، مقالات چاپ‌شده یا کتاب باشد.
 • در سازمان‌های مرتبط با حوزه کاری خود عضو باشد.
 • حداقل ده سال سابقه کار در حوزه کاری خود را داشته باشد.
 • رشته‌ تخصصی‌اش در امارات دارای الویت باشد. متخصصان علوم کامپیوتر، الکترونیک و برق، برنامه‌نویس‌های حرفه‌ای و محققان بیوتکنولوژی در این دسته قرار می‌گیرند.

ویزای تلنت دبی

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای نخبگان

ویزای نخبگان همان کارت طلایی امارات است که به صورت 5 ساله یا 10 ساله برای فرد متقاضی صادر شده و به او و خانواده‌اش اجازه اقامت در این کشور را می‌دهد. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم این ویزا به افراد با استعدادهای خاص تعلق می‌گیرد و البته سرمایه‌گذاران و کارآفرینان را نیز شامل می‌شود. نخبگانی که قصد دریافت ویزای تلنت دبی را دارند باید مدارک مورد نیاز برای تایید ویزا را آماده کرده و سپس مراحل دریافت ویزا را دنبال نمایند.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای نخبگان شامل گذرنامه و مدارک شناسایی فرد متقاضی می‌باشد. در صورتی که فرد قصد دارد اعضای خانواده خود را به همراه داشته باشد، باید مدارک شناسایی مربوط به آن‌ها را نیز ارسال نماید. علاوه بر این، فرد نخبه باید مدارک و گواهینامه‌های تحصیلی و علمی خود را آماده کرده و تاییدیه سازمان مربوطه را نیز دریافت کند.

ویزای تلنت دبی

مراحل درخواست ویزای نخبگان امارات

برای درخواست ویزای نخبگان امارات مراحل زیر را دنبال نمایید:

 •  سایت goldenvisa.ae  باز کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید.  
 • وارد صفحه کاربری خود شوید و مشخصات فردی‌تان را ثبت نمایید.
 • مدارک مورد نیاز را که از قبل آماده نموده‌اید، آپلود کنید.
 • ویزای طلایی امارات برای دو شهر ابوظبی و دبی صادر می‌شود. یکی از این دو شهر را برای اقامت انتخاب نمایید.
 • بارگزاری کلیپ، آخرین مرحله از ثبت مشخصات است. یک کلیپ ویدیویی دو دقیقه‌ای از خود ضبط کرده و در سایت بارگزاری نمایید.
 • درخواست خود را ارسال کنید.

پس از ثبت درخواست، مدارکتان مورد بررسی قرار گرفته و تایید یا عدم تایید آن به اطلاع شما خواهد رسید. پروسه بررسی مدارک حدود یک ماه طول می‌کشد. تایید درخواست به این معنی است که شما شرایط دریافت ویزای نخبگان امارات را دارید. پس از دریافت این تاییدیه باید برای اخذ ویزا اقدام نمایید. مدارک درخواستی اداره فدرال هویت و تابعیت را تکمیل و ارسال کنید.  پس از یک ماه یک ایمیل دریافت خواهید کرد که در آن نحوه صدور ویزا  شرح داده شده است.  

ویزای تلنت دبی

در این مقاله به معرفی ویزای نخبگان امارات پرداخته و شرایط دریافت ویزا را شرح دادیم. همان‌طور که گفتیم این ویزا برای افراد با استعدادهای خاص صادر می‌شود و اجازه اقامت 10 ساله در امارات را به آن‌ها می‌دهد. افرادی که دکترا دارند و مدرک خود را از دانشگاه‌های معتبر دنیا اخذ کرده‌اند، می‌توانند برای دریافت این ویزا اقدام نمایند. علاوه بر این، دانشجویان نخبه،  مخترعین، محققین، متخصصان و هنرمندان خلاق نیز در این دسته قرار می‌گیرند و با ارائه مدارک لازم می‌توانند ویزای خود را دریافت کنند.  ویزای تلنت دبی از جمله جدیدترین اقدامات دولت امارات است که امکان اقامت طولانی‌مدت را برای دارنده ویزا فراهم می‌کند. در صورتی که شما نیز دارای استعدادهای خاص هستید و قصد مهاجرت دارید، می‌توانید برای دریافت ویزای تلنت دبی اقدام نمایید.

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد ویزا را در اینجا بخوانید.

خیر، در حال حاضر هیچ‌یک از انواع ویزاهای امارات منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نمی‌شود. فرد متقاضی می‌تواند ویزای 10 ساله دبی را دریافت کرده و پس از اتمام اعتبار، آن را به تعداد نامحدود تمدید نماید.
بله، فرد متقاضی می‌تواند همسر، فرزندان و حتی پدر و مادر خود را نیز به همراه داشته و برای آن‌ها اقامت 10 ساله دریافت نماید.
امارات یک کشور پیشرفته است که امکانات خوبی را برای شهروندان خود فراهم می‌کند. فرد دارنده ویزا می‌تواند بدون حمایت مالی اقامت 10 ساله این کشور را به دست آورده و در این کشور مشغول تحصیل و کار شود.
بر اساس آخرین اطلاعیه‌های منتشر شده هزینه ویزای تلنت دبی در حال حاضر حدود 1150 درهم است.
یکی از انواع ویزاهای ورودی امارات است که اجازه اقامت 10 ساله را به دارنده ویزا و خانواده‌اش می‎‌دهد. این ویزا در حال حاضر برای نخبگان رشته‌های مختلف مهندسی از جمله مهندسین برق و الکترونیک و مهندسین کامپیوتر صادر می‌شود.

نظرات، تجربیات و سوالات

ارسال پیام
 • ویزای هنرمندان برای دبی 1400/06/16

  سلام من در زمینه کار منبت روی چوب به صورت خطوط برجسته روی چوب کار میکنم میتونم درخواست ویزا ی هنرمندان کنم؟

 • استفاده از ویزای نخبگان 1400/06/19

  موسسه چه کمکی می تواند انجام دهد

 • 1400/08/27

  سلام .اعضای هیات علمی دانشگاه ازاد با سابقه پژوهشی عالی و داشتن مقاله و کتاب در رشته معماری نیز می توانند از طریق تلنت ویزای دبی اقدام نمایند ؟

 • 1400/10/21

  سلام. من با داشتن مدرک دکتری در رشته زبان انگلیسی می توانم برای دریافت ویزای تلنت اقدام کنم؟

 • 1400/11/02

  سلام. ثبت نام اولیه رایگان است یا نیاز به پرداخت هزینه دارد؟ هزینه ای که در سایت قید شده است برای اخذ ویزا است یا بررسی مدارک؟

 • 1400/11/30

  سلام دانش آموزان دبیرستانی که مدال المپیاد کشوری را گرفته باشند جهت تحصیل در دانشگاه های امارات متوانند ویزای نخبگان دریافت کنند

 • 1400/12/10

  سلام خوبید شما دختر من سال گذشته در المپیاد زمین شناسی کشوری رتبه سوم آورده و مدال برنز گرفته آیا می تونه در دانشگاه دبی پزشکی بخونه و بورسیه بشه. مسائل مالی برای ما خیلی مهم هست. برای همین بورسیه اگه بشه می تونیم بفرستیمش

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

بستن