ویزای تحصیلی دبی یکی از بهترین امکانات رفاهی در کشور امارات به حساب می‌آید و همچنین ویزای تحصیلی دبی از 6 سالگی بصورت اجباری می‌باشد و دانش اموزان ابتدایی باید تا پایان تحصیل خود 6 سال را پشت سر بگذارند بنابرین درس خواندن در این مقطع تا 12 سالگی ادامه دارد.

یکی از ویژگی‌های این مسئله رایگان بودن تحصیل برای دانش اموزان بومی‌میباشد و اما مدرسه‌های دولتی جدا سازی جنسیتی دارد ومهمترین موضوعاتی که در این مدارس به دانش اموزان درس میدهند زبان عربی ،علوم دینی و انگلیسی ،ریاضی و علوم میباشد.

البته این نکته که دختران در این مدارس درس خانواده هم دارند فراموش نشود.و کل طول سال تحصیلی در این مقطع تحصیلی بین 34 هفته تا 36 هفته میباشد.

مقطع راهنمایی 3 سال میباشد و از سن 12 سالگی به بعد یعنی پایان دوره ابتدائی شروع میگردد و تا پایان سن 15 سالگی ادامه دار میباشد. این دوره بصورت اجباری می‌باشد ودانش اموزان پایان این مقطع دیپلم درجه 2 دریافت می‌کنند.

و اما توجه داشته باشید که مقطع دبیرستان کمی‌فرق دارد و به دو نوع تقسیم میشود و هر دو نوع 3 ساله است و از سن‌های 15 تا سن 18 سالگی ادامه میابند و دانش اموزان در این مقطع حق انتخاب رشته دارند و میتوانند در دوره نظری و هم در دوره فنی شرکت نمایند، و امروزه با پیشرفت کارخانه جات و اقتصاد وابسته به نفت نگاه منحصر به فردی بر دوره‌های فنی حرفه ای دارد.

صفحات مرتبط:

تور دبی

ویزای دبی

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های دبی

ویزای تحصیلی دبی برای ادامه تحصیل دردانشگاه‌های دبی در مقطع لیسانس اکثرا 3 تا 4 سال طول میکشد بیشتر افرادی که تحصیل در دبی را در مقطع لیسانس را انتخاب میکنند به دلیل اخذ اقامت کشور‌های امریکا،انگیلیس،و کانادا می‌باشند زیرا دانشجویان در ان مقطع تحصیلی با گذشت 2 تا 3 سال میتوانند درخواست ادامه تحصیل خود را بفرستند به دانشگاه‌های معتبر کشور‌های امریکا،انگلیس و کانادا و تحصیلات خودرا درسایر کشور‌ها به اتمام برسانند

دانشجویان مقطع لیسانس در دبی میتوانند 10 ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود 12 دلار به ازای هر ساعت کارکردن دریافت نمایندکه این مبلغ میتواند قسمتی از هزینه‌های مربوط به تحصیل دانشجو را تامین کند. پیدا کردن کار مناسب برای یک دانشجو در دبی با توجه به تسلط به زبان انگلیسی ،ویژگی‌های شخصیتی ، تجربه کاری و... برای هر دانشجو تفاوت دارد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس حدود 2 سال طول میکشد دروس در این مقطع تحصیلی به دو زبان انگلیسی و عربی عرضه می‌گردد و دانشجویان مقطع فوق لیسانس در دبی پس از به اتمام رساندن تحصیلات تکمیلی خود در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نداشته باشند دولت دبی به ان‌ها وقت 1 ساله برای پیدار کردن شغل مناسبی میدهد که ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری دبی تقییر دهند.

دانشجویان مقطع فوق لیسانس در دبی در زمان تحصیل میتوانند فقط 20 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 10 تا 12 دلار به ازای هر ساعت کار کردن دریافت کنند که این مبلغ قسمتی از هزینه تحصیلشان را تامین میکند

تحصیل در مقطع دکترا حدود 3 تا 4 سال طول میکشد و دانشجویان هم میتوانند در  دانشگاه‌های خوده دبی ادامه تحصیل بدهند و مقطع دکترا در دبی با کیفیت بالایی ارائه میشوند در سطح بین المللی ارائه میدهند که رشته‌های متنوعی را شامل میشوند.

برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی دبی در دبی در مقطع دکترا دانشجویان میبایست رزومه تحصیلی چشمگیری در مقطع فوق لیسانس داشته باشند و از مدارج علمی‌بالایی برخوردار باشند برای درخواست پذیرش دانشگاه باید حتما مدرک زبان ایلتس یا تافل داشته باشند.

تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه‌های دبی این امکان را به دانشجویان میدهد درک مناسبی از مسائل مربوط به کسب و کار فراهم کنید اورید و پاسخ صحیحی برای سوالات خود بدست اورید و دانشجویان میتوانند به صورت یک فرد بسیار حرفه ای در اژانس‌های تحقیقاتی و یا در مراکز دولتی یا حتی در کارهای شخصی مشغول به کار شوند.

اگر دانشجویان مقطع دکترا به صورت تمام وقت به تحصیلات خود ادامه دهند با گذراندن تنها 8 ترم به اتمام می‌رسانند اما زمانی که دانشجویان بصورت نیمه وقت مشغول تحصیل میشوند ممکن است این مقطع تا 10 یا 12 ترم متوالی طول بکشد البته لازم به ذکر است که حداکثر زمان تحصیل در مقطع دکترای دبی 14 ترم میباشد دانشجویان مقطع دکترا باید با استفاده از راهنمایی و یا مشاوره یک استاد راهنما در پایان تحصیل پایان نامه ای جامع تحویل دهند و برای اخذ پذیرش ابتدا باید نظر یک استاد راهنما را جلب کرده باشند.

ویزای تحصیلی دبی

شرایط تحصیل به همراه بورسیه ی تحصیلی

تحصیل در دبی میتواند به همراه بورسیه تحصیلی باشد. بسیاری از افراد تمایل دارند هم ادامه تحصیل داده هم این تحصیل برایشان رایگان یا با حداقل هزینه ممکن انجام شود در امارات انواع بورسیه‌های تحصیلی وجود دارد و برخی از کشور‌هایی که در دبی دانشگاه دارند برای دانشجو‌های خود بورسیه ای در نظر بگیرند علاوه بر بورسیه امکان وام دانشجویی هم وجود دارد

ویزای تحصیلی دبی

بورسیه کامل

تعداد محدودی بورسیه کامل برای دانشجویانی که عملکرد برجسته ای دارند  در دانشگاه است و علاوه بر این 20 نفر دانشجویانی که در مقطع لیسانس میانگین امتیاز بالار از 3.8 داشته باشند

امارات از جمله کشور‌هایی است که به دلیل نزدیکی به ایرانیان در بین بهترین گزینه‌های مهاجرت برای ایرانیان قرار دارد. از بین روش‌های مهاجرت نیز تحصیل در این کشور دارای محبوبیت است. نکته مهم این است که ایرانیان برای تحصیل در این کشور نیاز به اخذ ویزای تحصیلی امارات دارند.

چگونگی تحصیل در امارات متحده عربی

تحصیل در امارات دارای چند مقطع تحصیلی دارد. این مقاطع شامل ابتدایی،راهنمایی،دبیرستان و دانشگاه میباشد و تحصیل در 9 سال تحصیلی اول اجباری و رایگان است و مدارکز اموزشی ان به زبان عربی تدریس می‌شود.

ویزای امارات متحده عربی مقطع لیسانس

تحصیل در امارات در مقطع لیسانس نیازمند اخذ ویزای تحصیلی میباشد و مدت زمان تحصیلی در این 3 تا 5 سال بوده است و به زبان انگلیسی است. از نیازمندی‌های تحصیلی در این دوره میتوان به داشتن مد رک دیپلم و پیش دانشگاهی و مدرک زبان ایلتس 5 به بالا اشاره نمود. از جمله رشته‌های  پر طرفدار بارای تحصیل در این مقطع میتوان به بازرگانی ، IT ، حقوق و رشته‌های مهندسی اشاره نمود.

ویزای تحصیلی دبی

ویزای امارات متحده عربی برای مقطع فوق لیسانس

در امارات دوره فوق لیسانس به طور معمول یک یا دوسال برای دانشجویان بین مللی طول میکشد. سال تحصیلی در امارات متحده عربی از سپتامبر تا ژوئن است که معمولا به دو گروه تقسیم میشود . از سپتامبر تا دسامبر یا ژانویه ، و از ژانویه یا فوریه تا ژوئن.

همچنین فرصت‌هایی برای تحصیل در مقاطع فوق لیسانس به مدت 5 سال طول می‌کشد و بعضی از دوره‌های فوق لیسانس تا یک سال نیز میتوانند به اتمام برسند که تعدادشان بسیار کم است. از نیازمندی‌های تحصیل در این دوره میتوان به داشتن مدرک تحصیلی لیسانس به همراه ریز نمرات تحصیلی و مدارک زبان ایلتس 5.5 به بالا اشاره نمود.

ویزای امارات متحده عربی مقطع دکترا

تحصیل در این دوره پیش نیاز یک استاد راهنما مجرب میباشد بخش اصلی دکترای امارات متحده عربی مشابه با بریتانیا و کشور‌های دیگر است.تحصیل دانشجو در این مقطع به صورت تحقیقاتی خواهد‌بود و در پایان دوره دانشجو باید از پایان نامه علمی‌و تحقیقاتی خود دفاع کند.

شما در این دوره می‌توانید برای کار تحقیقاتی حین تحصیل خود مبلغی را از دانشگاه‌های امارات دریافت نمایید. تحصیل در دوره دکترا امارات عموماً سه یا چهار سال به طول خواهد انجامید . دانشجویان این دوره مجاز به تحصیل نیمه وقت و پاره وقت نخواهند بود.

از نیازمندای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا می‌توان به رزومه قوی علمی، مدرک زبان کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات و مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا اشاره کرد.

ویزای تحصیلی دبی

ویزای تحصیلی امارات از طریق بورس تحصیلی

تحصیل در امارات متحده عربی از طریق اخذ  بورسیه تحصیلی امکان پذیر می‌باشد. بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در امارات به دو دسته رایگان و نیمه رایگان طبقه بندی می‌شوند که در دسته نیمه رایگان دانشجو مجبور به پرداخت نصف شهریه تحصیلی خود خواهد‌بود.

دانشگاه‌ها وابسته به ان نوع بورسیه ارائه شده مبلغی را به عنوان هزینه تحصیلی را به دانشجوی مربوطه پرداخت می‌کنند تا به نوعی تحصیلش رایگان شود.

بررسی ویزای همراه دانشجو در امارات متحده

بدون شک مهمترین مساله در رابطه با تحصیل در امارات بعد هزینه شهریه، امکان و شرایط بردن یک همراه را به این کشور دارند. اخذ ویزای همراه دانشجو برای تحصیل در امارات، برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر خواهد‌بود

برای اخذ ویزای همراه در امارات، باید واجد شرایط باشید. به این منظور می‌بایست حقوق ماهانه دانشجو بین 2 تا 3 هزار درهم به نسبت هر نفر میباشد و واجد شرایط درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندانش باشد. اخذ ویزای همراه امارات ‌متحده‌عربی هزینه کمتری دارد .

اگر خانواده دانشجو خارج از امارات ‌متحده‌ عربی باشند ، ابتدا باید درخواست ویزای اقامت برای خانواده خود داشته باشید، و زمانی که آنها به خاک امارات پا گذاشتند ، دانشجو تا۳۰ روز وقت دارد تا برای ویزای همراه آنها درخواست دهد.

مدارک مورد نیاز شامل فرم درخواست ویزا ، فیش حقوقی ، نامه اشتغال به تحصیل دانشگاه، گواهی ازدواج ، گواهی تولد نوزاد ، پرینت بانکی سه ماهه و پاسپورت اعضای خانواده به همراه عکس پاسپورتی است.

ویزای تحصیلی دبی

مدارکی که مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی امارات است

جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات بایستی پس از اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام به گرفتن ویزای دانشجویی امارات را نمود. جهت اخذ ویزای تحصیلی مدارک زیر احتیاج است:

پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی و 2 نسخه کپی از آن

پر کردن فرم مخصوص اخذ ویزا

دوازده قطعه عکس پاسپورتی

نامه پذیرش دانشگاه از امارات

نامه تمکن مالی از بانک

اگر خوابگاه از دانشگاه گرفته باید نامه تأییدیه از دانشگاه در این خصوص

کپی فیش‌های واریزی دانشگاه

آخرین مدرک تحصیلی

کپی واریزی هزینه‌های ویزا

گواهی پزشکی که باید در امارات انجام شود

ویزای‌های دانشجویی امارات 1 ساله صادر می‌شود و هر ساله می‌توان آنرا تمدید کرد. اگر همه مدارکی که جهت اخذ ویزا ارائه می‌شود درست باشد ویزای دانشجویی امارات بین 2 تا 5 هفته صادر می‌شود.

مراحل به این تر تیب است که، در مرحله اول، فرم درخواست ویزا را پر کنید و عکس ویزای خود را امضاء کنید

در مرحله دوم، اطمینان حاصل کنید که همه مدارک درست است در صورتی که مدارک نقص داشته باشند درخواست شما رد می‌شود.

در مرحله سوم، درخواست خود را به مرکز درخواست ویزای دانشجویی در دبی به همراه هزینه‌های اخذ ویزا  به صورت نقدی ارائه دهید.

هزینه‌های اخذ ویزای دانشجویی امارات می‌تواند در دانشگاه‌ها و شهر‌های مختلف متفاوت باشد این هزینه به شرح زیر می‌باشد

ویزای دانشجویی : 1000 درهم تا 3000 درهم متغیر است

هزینه تمدید ویزا : 500 درهم

برخی از کالج‌ها و دانشگاه‌ها برای هزینه‌های جانبی صدور ویزا ممکن است در ابتدا مبلغی را دریافت کنند و برخی دیگر این مبلغ را به مرور از دانشجو بگیرند.

سخن آخر

ما در این مقاله در را بطه با ویزای تحصیلی دبی با شما سخن گفته ایم اگر در رابطه با این موضوع با مشکل و یا ابهامی‌رو به رو شدید لطفا با کارشناسان محترم سایت کایت تماس برقرار کنید.

نظرات، تجربیات و سوالات

ارسال پیام

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

ارسال پیام