همان‌طور که می‌دانید، ترکیه یکی از همسایگان ایران است که با کشورمان مرز مشترک دارد. این کشور یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری خارجی در بین ایرانیان بوده و سالانه تعداد بسیاری از هم‌وطنان عزیزمان را به سمت خود جذب می‌کند. کشور ترکیه تنها یک مقصد گردشگری محسوب نمی‌شود. این کشور در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های ایرانی‌ها برای مهاجرت نیز تبدیل شده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت ایرانیان به ترکیه، دریافت پاسپورت این کشور است. در صورتی که بتوانید اقامت دائم ترکیه را به دست آورید، شهروند این کشور محسوب شده و این امکان را دارید که پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده‌تان دریافت نمایید. دارندگان این پاسپورت می‌توانند بدون ویزا به 115 کشور جهان سفر کنند و مسیر خود را برای دریافت اقامت دائم در یکی از کشورهای اروپایی، هموار نمایند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد دریافت ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه را در اختیارتان قرار داده و راه‌های دریافت پاسپورت این کشور را بیان نماییم. با ما همراه باشید.  

دریافت ویزای کانادا

به هر دلیلی که به کانادا سفر می‌کنید، باید ویزای این کشور را دریافت نمایید. هر کشور برای صدور ویزا شرایط و قوانینی خاص خود را دارد و  این شرایط تا حد زیادی وابسته به روابط دو کشور باهم می‌باشد. هرچه رابطه دو کشور باهم بهتر باشد، سخت‌گیری کمتر بوده و دریافت ویزا بسیار راحت‌تر است. کشورهایی که مراودات سیاسی خوبی باهم دارند، شهروندان کشورهای دوست را از دریافت ویزا معاف کرده‌ و تنها با در دست داشتن پاسپورت اجازه ورود به کشورشان را به آن‌ها می‌دهند.

 کشور کانادا از جمله کشورهایی است که روابط سیاسی خوبی با ایران ندارد و برای صدور ویزای ایرانیان سخت‌گیری بسیاری می‌کند. از طرف دیگر، این کشور در ایران دارای هیچ سفارت‌خانه‌ای نمی‌باشد. افرادی که برای دریافت ویزای کانادا اقدام می‌کنند، باید برای پیگیری کارهای خود و وقت مصاحبه به یکی از کشورهای همسایه، مانند ترکیه، ارمنستان، امارات، پاکستان و ... مراجعه نمایند. این مسئله باعث طولانی شدن روند دریافت ویزا می‌گردد و کار را برای متقاضی سخت‌تر می‌کند. از این رو، بسیاری از هم‌وطنان عزیزمان که قصد سفر به کانادا را دارند با مشکلات بسیاری مواجه بوده و همیشه به دنبال یک راه‌حل ساده و مطمئن برای دریافت ویزای این کشور می‌گردند.

یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای دریافت ویزای کانادا، داشتن پاسپورت ترکیه است. پاسپورت این کشور اعتبار بسیار بالاتری نسبت به پاسپورت ایران داشته و امکان دریافت ویزای کانادا را برای دارنده پاسپورت، راحت‌تر می‌کند. در واقع، کشور کانادا سخت‌گیری خاصی برای اتباع ترکیه ندارد و به راحتی ویزای این کشور را برایشان صادر می‌کند. با پاسپورت ترکیه به راحتی می‌توانید برای دریافت انواع ویزای کانادا یا دیگر کشورها اقدام نموده و حتی اقامت کشورهای اروپایی و آمریکایی را نیز به دست آورید.

ویزای کانادا

اعتبار پاسپورت ترکیه در دنیا

طبق آخرین بررسی‌های انجام شده در سال 2021، پاسپورت ترکیه رتبه 40 را در بین کشورهای جهان دارد. افرادی که پاسپورت ترکیه را در دست دارند می‌توانند به راحتی به 115 کشور جهان سفر کنند و نیاز به گذراندن مراحل دریافت ویزا ندارند. در واقع، دارنده پاسپورت ترکیه بدون ویزا می‌تواند به 60 کشور جهان سفر کند و برای ورود به سایر کشورها نیز ویزای فرودگاهی یا الکترونیکی دریافت نماید. کشورهایی که نیاز به ویزا دارند نیز سخت‌گیری چندانی در مورد شهروندان ترکی نداشته و راحت‌تر از اتباع ایرانی ویزای ورود را برای آنان صادر می‌کنند.

علاوه بر این، ترکیه مذاکراتی متعددی را انجام داده و در تلاش است تا با پیوستن به اتحادیه اروپا، اعتبار بین‌المللی خود را افزایش دهد. در صورتی که این مذاکرات نتیجه مثبتی داشته باشد و ترکیه به عضویت این اتحادیه درآید، در لیست کشورهای حوزه شینگن قرار گرفته و شهروندان آن می‌توانند بدون ویزا به 26 کشور اروپایی سفر کنند. همان‌طور که می‌دانید، ویزای شینگن یکی از معتبرترین ویزاهای دنیاست. افرادی که موفق به دریافت ویزای شینگن می‌شوند، به راحتی می‌توانند ویزای سخت‌گیرترین کشورها، مانند کانادا، آمریکا، انگلیس و ... را دریافت نمایند.

با توجه به این موارد، داشتن پاسپورت ترکیه یکی از مهم‌ترین مزایای شهروندی این کشور محسوب می‌شود که برای  ایرانیان و اتباع دیگر کشورها بسیار جذاب و قابل توجه است.

ویزای کانادا

راه‌های دریافت پاسپورت ترکیه

برای دریافت پاسپورت ترکیه، باید شرایط مهاجرت خود به این کشور را فراهم کنید. در این صورت می‌توانید برای اقامت دائم در ترکیه اقدام کرده و از حقوق شهروندی این کشور برخوردار باشید و در نهایت پاسپورت ترکیه را به دست آورید.  

مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور، کار چندان سختی نیست. دولت ترکیه قوانین جدیدی وضع کرده است که امکان مهاجرت و دریافت اقامت دائم این کشور را برای علاقه‌مندان آسان می‌کند. راه‌های متعددی برای این کار وجود دارد که شامل تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، خرید ملک و ازدواج می‌باشد. علاقه‌مندان می‌توانند از یکی از راه‌‎های معرفی شده اقامت کشور ترکیه را دریافت کرده و با اخذ پاسپورت این کشور، برای دریافت اقامت و تابعیت کشورهای اروپایی اقدام نمایند.

ویزای کانادا

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ویزای تحصیلی

کشور ترکیه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیل دانشجویان است. این کشور در همسایگی ایران قرار داشته و امکان رفت‌وآمد را برای دانشجویان راحت می‌کند. علاوه بر این، ترکیه دانشگاه‌های معتبر و خوبی دارد که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و وزارت بهداشت ایران نیز هستند. برای ورود به دانشگاه‌های این کشور، دولتی یا خصوصی، باید در آزمون ورودی شرکت کرده و قبول شوید.  آن‌گاه می‌توانید با پرداخت هزینه‌های تحصیلی خود وارد دانشگاه موردنظر شده و اقامت تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. دقت داشته باشید، تا زمانی که در این کشور تحصیل می‌کنید، نمی‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. شما باید تا اتمام تحصیلات خود منتظر بمانید و پس از آن درخواست اقامت دهید. بنابراین، اگر برای دریافت پاسپورت عجله دارید، دریافت ویزای تحصیلی راهکار خوبی برای شما نیست!

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق کار

یکی از راه‌های مهاجرت به ترکیه، دریافت ویزای کاری است. برای دریافت این نوع ویزا باید یک پیشنهاد شغلی از طرف یک شرکت ترکی داشته باشید. در این صورت کارفرمای شما شخصا برای ویزای کاری اقدام نموده و آن را از وزارت کار ترکیه دریافت  خواهد کرد. دریافت ویزای کاری معمولا 3 ماه طول می‌کشد و امکان یک سال اقامت در ترکیه را برای دارنده ویزا فراهم می‌کند. در صورتی که بتوانید کارفرمای خود را راضی نگه‌ دارید، این فرصت را دارید که ویزای خود را تمدید کرده و چند سال دیگر در این کشور اقامت داشته باشید. افرادی که به مدت 8 سال در ترکیه زندگی کنند، می‌توانند درخواست اقامت دائم داده و پس از 10 سال تابعیت ترکیه را دریافت نمایند. با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در ترکیه، دریافت ویزای کاری این کشور کار چندان آسانی نیست.

ویزای کانادا

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

یکی از راه‌های دریافت اقامت دیگر کشورها، ازدواج با تبعه کشور مورنظر است که امکان شرایط الحاق همسر را فراهم می آورد. بنابراین، در صورتی که با یک تبعه ترکیه ازدواج کنید، می‌توانید اقامت این کشور و در نهایت پاسپورت ترکیه را به دست آورید. البته دقت داشته باشید که ازدواج شما باید کاملا قانونی بوده و ثبت شود. علاوه بر این، شرایط دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از:

  • زوجین در صحت عقل و با اراده خود ازدواج کرده باشند.
  • اگر هریک از زوجین قبلا ازدواج کرده باشند، باید از ازدواج خود خارج شوند و در صورت مطلقه بودن نیز مدت شرعی لازم را رعایت کرده باشند.
  • زوجین باید به مدت 3 سال در کنار هم زندگی کنند.

در صورتی که تمامی شرایط بالا رعایت شده باشد، اقامت دائم و پاسپورت ترکیه به همسر تبعه خارجی تعلق خواهد گرفت.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به ترکیه، سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این کشور است. متقاضیان می‌توانند یکی از روش‌های زیر را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمایند:

  • خرید ملک: ارزش ملک باید حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار باشد.
  • سپرده‌گذاری در بانک: فرد متقاضی می‌تواند پول خود را در یکی از بانک‌های معتبر این کشور سرمایه‌گذاری نماید. حداقل میزان سرمایه‌گذاری در بانک 500،000 دلار آمریکا می‌باشد.
  • خرید سهام: یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری خرید سهام است که حداقل میزان آن ۵۰۰.۰۰۰ دلار می‌باشد.
  • خرید اوراق قرضه: ارزش اوراق قرضه باید حداقل ۵۰۰.۰۰۰ دلار باشد.
  • ثبت شرکت در ترکیه: فرد متقاضی باید یک شرکت را در ترکیه راه‌اندازی کرده و حداقل 5 نفر را استخدام نماید.

توجه داشته باشید، زمانی می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید که سرمایه شما حداقل به مدت 3 سال در این کشور بماند.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه، خرید ملک در یکی از شهرهای این کشور است. در واقع این روش را می‌توان یکی از آسان‌ترین و البته سریع‌ترین روش دریافت پاسپورت ترکیه عنوان کرد. فرد متقاضی می‌تواند تنها 70 روز پس از خرید ملک یا آپارتمان در ترکیه، پاسپورت این کشور را دریافت نماید. ملک خریداری شده باید حداقل 250 هزار دلار آمریکا قیمت داشته باشد و فرد نیز تا 3 سال اجازه فروش آن را ندارد.

ویزای کانادا

ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه

تا این‌جا در مورد اعتبار و مزایای پاسپورت ترکیه صحبت کردیم و روش‌های دریافت پاسپورت این کشور را نیز بیان نمودیم. روند دریافت اقامت ترکیه در چند سال اخیر برای ایرانیان بسیار ساده‌تر شده و تعداد مهاجران به این کشور را تا چند برابر افزایش داده است. این در صورتی است که دریافت ویزای کانادا یا دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی برای ایرانیان بسیار سخت و گاهی اوقات حتی غیرممکن می‌باشد.  بنابراین، اگر سودای اقامت کانادا را دارید یا دوست دارید رفت‌وآمد راحتی به این کشور یا دیگر کشورهای دنیا داشته باشید، بهترین راه اخذ اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت این کشور است. ساده‌ترین و سریع‌ترین راه ممکن برای این کار، خرید ملک در ترکیه است که امکان دریافت پاسپورت این کشور را پس از 7 ماه برای مالک فراهم می‌آورد. با داشتن پاسپورت ترکیه دیگر نگرانی برای دریافت ویزای کانادا ندارید و حتی می‌توانید برای دریافت اقامت کانادا نیز اقدام نمایید.  برای این کار کافیست مدارک خود را به سفارت کانادا در ترکیه تحویل داده و منتظر دریافت ویزا بمانید.

ویزای کانادا

در این مقاله در مورد ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه صحبت کردیم و راه‌های دریافت پاسپورت ترکیه را نیز بیان نمودیم. در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، می‌توانید با بخش ویزای کایت در ارتباط باشید و از تجربیات و خدمات این بخش برای دریافت پاسپورت ترکیه و ویزای کانادا استفاده نمایید. کارشناسان کایت نیز همواره با شماره 75097700- 021   آماده پاسخگویی به سوالات شما می‌باشند.    

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد ویزا را در اینجا بخوانید.

در صورتی که خرید ملک یا سپرده‌گذاری در بانک انجام دهید و مشکلی در این مسیر نداشته باشید، حداکثر تا 7 ماه بعد می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.
بهترین راه برای مهاجرت و دریافت اقامت این کشور، سرمایه‌گذاری است.
با پاسپورت ترکیه امکان سفر به 60 کشور دنیا بدون ویزا و 55 کشور با ویزای فرودگاهی و الکترونیکی وجود دارد.
برای پاسپورت این کشور باید ابتدا اقامت ترکیه را به دست آورید که این کار از طریق دریافت ویزای کاری، تحصیلی، ازدواج، سرمایه‌گذاری و خرید ملک قابل انجام است.
ترکیه از اصل خون برای اعطای تابعیت پیروی می‌کند. از این رو، به فرزندان اتباع بیگانه  تابعیت ترکیه داده نمی‌شود.
مدت اعتبار پاسپورت ترکیه ۱۰ سال می‌باشد که پس از آن نیز قابل تمدید است.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید