الان که به قسمت مشاوره ویزای کانادا اومدی، دو دلیل داره؛ یا قصد مهاجرت به کانادا رو داری یا علاقه داری که مهاجرت کنی و به این فکر هستی که برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنی یا نه؟ فکر کن که از آب و هوای ایران داری به یکی از سردترین کشورهای دنیا میری، اما نگران نباش کانادا موقعیت‌هایی برات ایجاد می‌کنه که سرما یادت می‌ره و شاید از شدت هیجان برای یک آینده روشن گرمازده هم بشی :) 

یکی از سختی‌هایی که مهاجرت داره به خصوص برای ما ایرانی‌ها که احساساتی هم هستیم و وابستگی به خانواده برامون معنای پررنگی داره، حس غربتی هست که ماه‌های اول مهاجرت خیلی اذیت می‌کنه اما آمار مهاجران ایرانی به کانادا انقدر زیاد هست که خیلی از هم‌وطن‌هامون و اونجا میبینی و احساس غریبی دیگه برات معنا نداره!

گرفتن ویزا از یک کشور سختی‌های زیادی داره اما اگر به دو نکته توجه کنی خیلی هم راحت می‌تونی ویزای کانادا بگیری؛
1-مدارکی که باید برای ویزای کانادا ارائه بدی کامل باشه.
2-کار و به کاردان بسپاری و خیال خودت رو راحت کنی که همه شرایط گرفتن ویزای کانادا رعایت میشه. تجربه به ما ثابت کرده گرفتن ویزای کانادا راحت‌تر از گرفتن ویزای شنگن هست.

دریافت ویزای کانادا

سفارتی به عنوان سفارت کانادا در ایران نداریم که بری و درخواست ویزای کانادا بدی و اگر یه روزی هم داشتیم الان درب سفارت کانادا تخته شده! در این شرایط برای گرفتن ویزای کانادا دو تا کار میتونی انجام بدی: 

1-به یکی از سفارت های کانادا در کشورهای همسایه (ترکیه، ارمنستان، امارات و گرجستان) بری و از اونجا اقدام  به گرفتن ویزای کانادا بکنی.

2-گرفتن ویزای کانادا رو به یک نماینده قانونی و کار بلد بسپاری. 

سفر به یک کشور دیگه برای گرفتن ویزای کانادا، زمان و هزینه زیادی میبره. بهترین انتخاب ثبت نام و گرفتن ویزای کانادا به صورت آنلاین هست که زمان وهزینه خیلی کمتری تلف میشه و اگر مدارک برای صدور ویزای کانادا ناقص باشه فرصت داری تا اصلاح کنی اما در روش حضوری ناقص بودن مدارک ریجکت میشی.  


انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا به چهار گروه تقسیم میشه:

● ویزای کانادا ترانزیت؛

● ویزای کانادا Single یا ویزای تک ورودی کانادا؛

● ویزای کانادا Multiple یا ویزای چند بار ورود به کانادا (ویزای 5 ساله کانادا)؛

● ویزای کانادا Super Visa یا سوپر ویزای کانادا (ویزای والدین).


ویزای ترانزیت کانادا


اگر کمتر از 48 ساعت در کانادا بمونی و از کانادا به جای دیگه‌ای می‌خوای سفر کنی و قصد دیدن کانادا رو نداری باید برای گرفتن ویزای کانادای ترانزیت اقدام کنی.


ویزای Single کانادا


با ویزای کانادا تک ورودی فقط یک بار می‌تونی وارد کانادا بشی و بعد از خارج شدن از کانادا اعتبار ویزای کانادا هم تموم میشه.

به نکته‌های زیر در مورد ویزای کانادا سینگل یا تک ورودی کانادا دقت کن:

● در مدت اعتباری که ویزای کانادا سینگل داره، فقط یک بار می‌تونی وارد کانادا بشی!

● این ویزای کانادا بعضی وقتا تا شش ماه قبل از زمان سفر صادر میشه!

● از وقتی که به کانادا میرسی باید ویزای سینگلی که دریافت کردی حداقل یک ماه پاسپورتت اعتبار داشته باشه! 


ویزای Multiple کانادا


با ویزای مولتی کانادا که به ویزای پنج ساله کانادا هم شناخته میشه، چند بار میتونی به کانادا بری و برگردی. هر باری که با ویزای مولتی کانادا یا ویزای سینگل، وارد کانادا میشی، فقط 6 ماه اجازه داری که در کانادا اقامت کنی. ویزای 5 ساله کانادا ده سال اعتبار داره اما چون ما با پاسپورت ایرانی وارد کانادا میشیم و پاسپورت ایرانی هم 5 سال بیشتر اعتبار نداره فقط 5 سال از اعتبار 10 ساله این ویزا میتونی استفاده کنی. 

سفارت در مورد ویزای مولتی کانادا تصمیم گیرنده هست که:

1- ویزای کانادا تا چه مدتی اعتبار داره! (شاید سفارت تشخیص بده که این ویزای کانادا کمتر از 6 ماه اعتبار داشته باشه که با وجود سخت گیری‌هایی که برای ما ایرانی‌ها در مورد صدور ویزای مولتی کانادا میشه خیلی دور از ذهن نیست. نگران نباش، ما تضمینی برات ویزای کانادا می‌گیریم.

2- چند بار میتونی با ویزای کانادا وارد کانادا بشی!


انواع ویزای مولتی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا Visitor Visa که هدف آن صادر شدن ویزا برای توریست هست. طبق خبری که وب سایت سفارت کانادا اعلام کرده به افسر مهاجرت سفارت این اجازه صادر شده که بدون در نظر گرفتن اعتبار پاسپورت متقاضی ویزای مولتی صادر کنه که این خبر خوشی هم برای ما ایرانی‌ها میتونه باشه.این سیاستی کانادا برای جذب مهاجر هست که به نفع ما هم شده که بتونیم بلند مدت در کانادا بمونیم.

اگر موفق به گرفتن ویزای مولتی کانادا شدی فقط 6 ماه میتونی کانادا بمونی و در این مدت، ورود و خروجت به این کشور مانعی نداره اما بعد از 6 ماه باید از کشور خارج بشی حتی 6 ساعت هم خارج از خاک کانادا باشی و دوباره به کانادا برگردی، کفایت میکنه.


ویزای تحصیلی کانادا

دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل درجه یک هستن و خیلی از دانشجوها و دانش‌آموزان به کانادا برای تحصیل مهاجرت می‌کنن.

ویزای تحصیل در کانادا دو بخش داره:

• ویزای تحصیلی بلند مدت کانادا که شامل:

1- ویزای دانشجویی کانادا؛

2- ویزای دانش آموزی کانادا.

• ویزای تحصیلی کوتاه مدت کانادا که برای فرصت های مطالعاتی، شرکت در دوره های آموزشی کوتاه‌مدت و... صادر میشه.


سوپر ویزای کانادا

اگر کسی در کانادا اقامت دائم داشته باشه میتونه با سوپر ویزای کانادا پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خودش رو به مدت ده سال به کانادا بیاره اما اگر با اعتبار پاسپورت ایرانی که 5 ساله هست وارد کانادا بشه که فقط به مدت اعتبار پاسپورتش اجازه موندن داره.

اگر فرد دعوت‌کننده شرایط زیر و داشته باشه میتونه دعوت نامه رو ارسال کنه:

- حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از ۲۴۰۰۰ دلار در سال کمتر باشه؛

- مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده حتما باید ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا بشه

- دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کنه و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه بشه. تاییده پزشک معتمد سفارت به این خاطر هست که سلامت متقاضی قبل از ورود به کانادا تایید بشه تا بعد از اقامت در کانادا، هزینه‌های درمانی به دولت کانادا تحمیل نشه.


رویای گرفتن ویزای کانادا رو با کایت خاطره کن.امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.
بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید