تور کربلا | تور کربلا و نجف + آخرین اخبار مرز
کربلا کجاست؟

توصیف مکان جغرافیایی کربلا، توضیح واضحات است. کربلا قبله تمام عاشقان اهل بیت و مخصوصا عاشقان امام حسین (ع) است. بسیاری از شیعیان، همه ساله برای زیارت حرم حضرت اباعبدالله (ع) و حضرت عباس (ع) راهی کربلا می‌شوند. تور کربلا یکی از معنوی‌ترین تورهایی است که در تمام ایران برگزار می‌شود. همه کسانی که راهی کربلا می‌شوند، یک دست عاشق امام حسین (ع) هستند و تنها به قصد زیارت عازم می‌شوند.

آموزش ثبت نام در سامانه سماح برای گرفتن ویزای اربعین 99

چند سالی است که ویزای عراق برای سفر اربعین از طریق سامانه سماح، ثبت و صادر می‌شود. ثبت نام سامانه سماح کربلا در سال 99 در حال حاضر هنوز شروع نشده ولی مراحل ثبت نام به شرح زیر است:

 1. ورود به سایت سامانه سما 
 2. ثبت اطلاعات فرد متقاضی
 3. ثبت اطلاعات سرگروه و سایر اعضای گروه
 4. ثبت اطلاعات تکمیلی
 5. تایید اطلاعات و پرداخت هزینه
 6. اطلاعات پرداخت و پیگیری
 7. پیگیری وضعیت سفر و ویرایش

برای مشاهده راهنمای ثبت نام کامل سامانه سماح و اطلاعات بیشتر کلیک کنید.


به چه شکل می‌توانیم به کربلا سفر کنیم؟

امکان سفر زمینی و هوایی به کربلا وجود دارد و با توجه به شرایط شما، می‌توانید به صورت زمینی، هوایی و گروهی به کربلا سفر کنید. سفر به کربلا نکات ریز و درشتی دارد که باید آن‌ها را قبل از سفر مطالعه کنید، به همین منظور ما در مقاله‌ای کامل به راهنمای سفر به کربلا و عتبات پرداختیم که در صورت تمایل می‌توانید به صفحه "راهنمای سفر به کربلا" مراجعه نمایید.  

سفر به کربلا با وسیله نقلیه شخصی

همانطور که اشاره کردیم، امکان سفر زمینی به کربلا وجود دارد. برای این کار بهتر است خودتان را به مرز مهران برسانید. سپس در آنجا وسیله نقلیه خود را پارک کرده و از مرز عبور کنید. در مرز چندین بار پاسپورت شما بررسی می‌شود. بعد از ورود به خاک عراق، می‌توانید با تاکسی، ون یا اتوبوس عازم کربلای معلی شوید.

تور زمینی کربلاتصویر از Same Hosseini

تور هوایی کربلا

همانطور که می‌دانید، پرواز مستقیم از تهران به کربلا وجود ندارد. به همین خاطر شما باید ابتدا عازم نجف شوید. در نجف هم سوار اتوبوس شده و به کربلای معلی مشرف شوید. در حال حاضر هزینه بلیت هواپیما تهران نجف در بخش اکونومی حدود دو میلیون تومان است. برای برگشت نیز باید همین هزینه را در نظر بگیرید. هزینه اتوبوس از نجف تا کربلا نیز حدود یکصد هزار تومان خواهد بود.

تور هوایی کربلاتصویر از Same Hosseini

تور گروهی کربلا

شرایط کنونی کربلا، نجف، سامرا و کاظمین کمی نا امن شده. به همین خاطر بهتر است همراه تورهای گروهی سفر کنید. مجریان تور از وضعیت سیاسی این شهرها آگاه هستند و در مواقع خطر، این موضوع را به شما اطلاع می‌دهند. همچنین اگر همراه تور سفر کنید، به صورت هم زمان می‌توانید در نجف و کربلا اقامت داشته باشید. کایت در حال حاضر تور ترکیبی کربلا و نجف را برگزار می‌کند. در این تور شما دو شب را در نجف مقدس اقامت خواهید داشت و به زیارت حرم حضرت امیر المومنین علی (ع) خواهید رفت. پس از آن به کربلا مشرف می‌شوید و پنج شب باقی مانده را در جوار حرم حضرت اباعبدالله حسین (ع) خواهید بود. در طی این هفت شب، هر سه وعده صبحانه، نهار و شام را مهمان تور خواهید بود و تنها دغدغه شما باید زیارت و لذت بردن از این سفر روحانی باشد.

تور گروهی کربلاتصویر از Ali Juma

جاذبه‌های دیدنی کربلا

کمتر کسی وجود دارد که به خاطر خرید یا دیدن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی عازم کربلا شود. همه مسافران کربلا به عشق دیدن حرم آقا امام حسین (ع) تن به این سفر می‌دهند.

حرم امام حسین (ع)

قطعا یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های کربلا که تمامی شیعیان برای دیدن آن جان می‌دهند، حرم آقا اباعبدالله حسین (ع) است. در تور کربلا قطعا ساعت‌ها غرق زیارت و دعا در حرم این حضرت خواهید بود.

حرم حضرت عباس (ع)

یکی دیگر از اماکن مذهبی و دیدنی در کربلا، حرم حضرت عباس (ع) است. شیفتگان این حضرت نیز در سراسر جهان کم نیستند و همه ساله برای زیارت حرم مطهر ایشان، از سراسر دنیا با هر نژاد و فرهنگی عازم کربلا می‌شوند. شور و عشق خاصی در حرم حضرت عباس (ع) موج می‌زند.

گشت کاظمین و سامرا

یکی از خدماتی که مجریان تور معمولا در تور کربلا ارائه می‌دهند، گشت کاظمین و سامرا است. البته در برخی موارد امنیت در کاظمین و سامرا برقرار نیست و در این مواقع، مجریان تور به اجبار این گشت را لغو می‌کنند. اما اگر از نظر امنیتی مشکل خاصی وجود نداشته باشد، شما می‌توانید به این دو مکان زیارتی و مذهبی نیز مشرف شوید و سفر معنوی خود را به درجه کمال برسانید.

جاذبه های دیدنی شهر کربلا عراقتصویر از Same Hosseini

چرا همراه تور سفر کنیم؟

امنیت بیشتر در سفر با تور

مجریان تور در مورد امنیت بخش‌های مختلف عراق اطلاع دارند. پس اگر قصد دارید تا امنیت شما و خانواده‌تان تامین شود، بهتر است با تور کربلا سفر کنید.

هزینه سفر کمتر با تور کربلا

همانطور که شاهد بودید، هزینه بلیت هواپیما نجف بسیار زیاد است. به همین خاطر هزینه رفت و برگشت شما بسیار گران خواهد شد. اما اگر همراه تور سفر کنید، به دلیل آفرهای ویژه‌ای که مجریان تور از جانب شرکت‌های هوایی و همچنین هتل‌ها دریافت می‌کنند، هزینه سفر شما بسیار کاهش پیدا می‌کند.

آماده سازی همه چیز برای شما

کمی پیش‌تر اشاره کردیم که پرواز مستقیم از تهران به کربلا وجود ندارد. به همین خاطر شما باید ابتدا عازم نجف شوید. در نجف باید بتوانید اتوبوس‌های کربلا را پیدا کنید و سوار آنها شوید. در یک کشور غریب، انجام این کار برای همه و مخصوصا برای افراد کم توان، آن هم با وسایل و چمدان‌های زیاد، ممکن است خیلی دشوار باشد. اما مجریان تور کربلا، همه چیز را برای شما فراهم می‌کنند و لازم نیست نگران چیزی باشید.

بیمه مسافرتی

در سفر به کربلا داشتن بیمه مسافرتی بسیار حائز اهمیت است. اگر همراه تور کربلا سفر کنید، تحت پوشش بیمه مسافرتی خواهید بود.

تامین غذایی سالم و مطمئن

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از غذاهای عراق میل نکنند. اگر شما هم به مواد غذایی عراق اطمینان ندارید و از این بابت نگران هستید، پس حتما همراه تور کربلا سفر کنید. در تورهای کایت، هر سه وعده صبحانه، نهار و شام توسط آشپز ایرانی و مجرب سرو می‌شود.

گزینه‌های ایمن و مختلف برای اقامت

در سفر به کربلا همراه با تور، شما می‌توانید بین هتل‌های مختلف، بهترین گزینه را انتخاب کنید. تور به شما این امکان را می‌دهد تا بر اساس بودجه و علاقه شخصی خود، هتل مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

همراهی مداح و مدیر کاروان

در این تور یک مداح اهل بیت و مدیر کاروان همراه شما خواهند بود تا بتوانید سفری بی‌خطر، معنوی و خاطره انگیز را تجربه کنید.


قیمت تور کربلا

قیمت تور کربلا به عوامل متعددی بستگی دارد. در درجه اول باید بدانید که در ایام مذهبی مثل اعیاد یا وفات‌ها، قیمت تور کربلا کمی افزایش پیدا می‌کند. اما ایام محرم، عاشورا، تاسوعا و همچنین اربعین حسینی، شلوغ‌ترین ایام برای تور کربلا محسوب می‌شوند. در نظر داشته باشید که در این ایام قیمت تور کربلا به شدت افزایش پیدا می‌کند و یافتن هتل یا هواپیما بسیار دشوار می‌شود.

اما به صورت کلی باید بدانید که محل اقامت و ایرلاینی که انتخاب می‌کنید، بر قیمت تور کربلا تاثیر می‌گذارند. به همین خاطر شما می‌توانید با انتخاب هتل‌های مختلف و یا ایرلاین‌های متفاوت، قیمت تور کربلای خود را کاهش یا افزایش دهید. مجریان تور این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بر اساس بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین زمان سفر به کربلا

عراق یک کشور کویری است. به همین خاطر تابستان‌های بسیار گرمی را در آن تجربه خواهید کرد. در تابستان دمای هوا به 50 درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد. اما در عین حال، زمستان‌های کربلا مشابه فصل پاییز یا بهار تهران است. شما در فصل زمستان عراق می‌توانید شاهد دمایی بین 18 تا 22 درجه سانتی‌گراد باشید. پس بهترین زمان سفر به کربلا از نظر آب و هوایی، فصل پاییز و زمستان خواهد بود. اما برای لذت بیشتر از شور حسینی، باید دهه اول محرم، روز عاشورا، روز تاسوعا یا اربعین حسینی را در کربلا تجربه کنید.


مدارک و وسایلی که در سفر به کربلا باید همراه خود داشته باشید

 • اصل پاسپورت با حداقل هفت ماه اعتبار
 • داروهای مورد نیاز
 • وسایل بهداشتی و شخصی
 • کفش راحت و مخصوص پیاده‌روی
 • آب و تنقلات شور و شیرین و مغذی ( مثل خرما، شکلات یا آبنبات)
 • پول نقد


نحوه خرید تور کربلا

برای خرید تور کربلا سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

 • خرید اینترنتی: شما می‌توانید به راحتی و با تکمیل فرم در همین صفحه، این تور را خریداری نمایید و هزینه را به صورت آنلاین از درگاه الکترونیکی بانک پرداخت کنید.
 • خرید تلفنی: شما می‌توانید از طریق شماره 02175097700 با کارشناسان بخش تورهای ایران‌گردی ما تماس حاصل کرده و پس از دریافت مشاوره رایگان، تور مد نظر خود را خریداری نمایید و هزینه را به شماره حساب شرکت واریز کنید.
 • خرید حضوری: برای انجام خرید حضوری، می‌توانید با مراجعه به دفتر کایت واقع در تهران- خیابان مطهری پلاک 188 نسبت به خرید این تور اقدام نمایید.

همچنین باید بدانید آژانس مسافرتی کایت برای اینکه بتواند کمی در فیض این سفر زیارتی شریک باشد، امکان خرید اقساطی تور کربلا را نیز مهیا کرده. شما با خرید تور اقساطی کربلا ، می‌توانید ابتدا سفر کنید و بعدا هزینه آن را پرداخت نمایید. البته باید گفت که 20 درصد هزینه تور در ابتدا دریافت می‌شود و ما بقی آن را باید به صورت اقساط پرداخت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط خرید تور اقساطی کربلا با شماره 02175097700 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان باشند.

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد تور را در اینجا بخوانید.

خدمات تور بسته به تور انتخابی متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن خدمات دقیق و توضیحات کامل، تور انتخابی خود را باز کرده و در صفحه جزئیات تور، قسمت خدمات رو مشاهده بفرمایید.
فاصله هتل‌های انتخابی کایت در کربلا و نجف تا حرم به صورت پیاده 5 دقیقه است و هتل‌ها کاملا به حرم نزدیک‌اند.
کایت از هواپیمایی‌های معتبر نظیر ماهان، ایران‌ایر و قشم‌ایر برای پروازها استفاده می‌کند و برای دیدن هواپیمایی هر تور می‌توانید به صفحه جزئیات آن تور مراجعه نمایید.
در صورتی که شرایط امنیت در این شهرها برقرار باشد، زیارت کاظمین و سامرا هم در تور خواهد بود و در غیر این صورت به دلیل حفظ امنیت مسافران زیارت کاظمین و سامرا در تور کربلا ارائه نخواهد شد.
شرایط تورهای اقساطی کربلا نظیر شرایط اقساط دیگر تورهای کایت است با این تفاوت که کارمزد کمتری (2.5 درصد) دارد. داشتن چک صیادی و پرداخت حداقل 20 درصد مبلغ تور به عنوان پیش پرداخت، از شرایط مورد نیازه تورهای اقساطی کایت است. تعداد اقساط با توجه به دلخواه شما می‌تواند بین 4 الی 10 قسط باشد. برای مشاهده اطلاعات کامل در مورد شرایط اقساطی، به صفحه تورهای اقساطی کایت مراجعه فرمایید.
بله تورهای VIP انفرادی کربلا کایت اقامت فقط در کربلا اقامت دارند و بنا به دلخواه شما، خدمات، مدت اقامت و شرایط متفاوتی خواهند داشت.
تورهای کاروانی کربلا کایت، به صورت ترکیبی برای شهرهای نجف و کربلاست که مدت اقامت در شهر نجف 2 شب و مدت اقامت در کربلا 5 شب است.
بله تمامی تورهای کربلا کایت، دارای مدیر و مداح هستند که در طول مسیر با شما همراه خواهند بود.
بله. در تمامی تورهای کربلا کایت یک شب جمعه در کربلا خواهید بود.
خیر. ارز دولتی دیگر پرداخت نمی‌شود.
هتل‌هایی که کایت در تور ارائه می‌کند درجه الف هستند و بالاترین کیفیت را در بین هتل‌های عراق دارااند.
نه نیاز به پرداخت 10 دلار نیست و این مبلغ در تورها و کاروان های کربلا کایت برای مسافران رایگان است.
در این مورد نمی‌توان پاسخ قطعی داد و تا زمانی که وارد کربلا نشوید و شرایط توسط مدیر کاروان بررسی نشده باشد، امکان گشت سامرا و کاظمین وجود ندارد.
قیمت تورها بنا به زمان، درجه هتل و شرایط دیگر متفاوت است. شما می‌توانید با وارد شدن به جزئیات هر تور اطلاعات کامل تور از جمله قیمت تور در تاریخ‌های مختلف را مشاهده بفرمایید.

نظرات، تجربیات و سوالات

ارسال پیام
 • رینب جعفری 1399/10/17

  سلام خسته نباشید. واسه بهمن 99 با توجه به اینکه مرز عراق بازگشایی شده، تور کربلا دارید؟ هزینه تقریبی تور چقدره؟

 • 1400/02/21

  سلام امسال برای کربلا تور دارید

 • 1400/02/30

  سلام خسته نیاشید ایا در خرداد ۱۴۰۰ تور کربلا میبرد؟

 • 1400/03/05

  سلام ایا مرزهای عراق برای سفر باز است

 • 1400/03/15

  سلام وقت بخیر واسه امسال تور زیارتی کربلا دارید ؟ چجوری باخبر شیم از زمان تور ؟

 • خرید تور زمینی 1400/06/28

  سلام آیا تور در زمان اربعین به صورت زمینی یا قطار هست امسال میشه به بنده در صورت بودن خبر دهید .

 • 1400/07/02

  سلام‌امسال‌مرز‌کی‌باز‌میشه.اصلا‌میشه

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

ارسال پیام