مازندران

تور مازندران | لیست تورهای مازندران گروهی - طبیعت‌گردی | ویژه بهار و تابستان 1403

تورهای اقساطی کایتمازندران کجاست؟

استان مازندران یکی از سرسبزترین و زیباترین استان‌های ایران به حساب می‌آید. بسیاری از مسافران داخلی و خارجی، همه ساله از شهرهای مختلف این استان بازدید می‌کنند. در استان مازندران شما می‌توانید معنای واقعی سرسبزی طبیعت را درک کنید. این استان مملوء از جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا و تماشایی است. جاذبه‌هایی که هر لحظه شما را شگفت‌زده می‌کنند. استان مازندران با 62 شهر، حدود 24 هزار کیلومترمربع مساحت دارد. این استان در بخش شمالی ایران، جنوب دریاچه خزر به‌صورت نواری شرقی – غربی قرار گرفته است. به همین خاطر امکان دسترسی به این استان از شرق و غرب ایران وجود دارد. زمانی که بخواهید در تور مازندران شرکت کنید، می‌توانید از شهرهای مختلف دیدن نمایید. این تور می‌تواند توری بسیار عجیب، فراموش‌نشدنی و خاطره‌انگیز باشد.

پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده لیست تمامی تورهای شمال به صفحه "تور شمال" مراجعه نمایید.

مازندران

به چه شکل می‌توان به مازندران سفر کرد؟

همان طور  که اشاره کردیم، این استان در بخش شمالی ایران و جنوب دریاچه خزر قرار دارد. برای سفر به استان مازندران، سه روش پیش رو دارید. در ادامه شما را با روش‌های سفر به استان مازندران آشنا خواهیم کرد.

سفر زمینی

برای سفر زمینی شما سه مسیر پیش رو خواهید داشت. مسیر اول جاده فیروزکوه است. این جاده جزء جاده‌های نسبتاً کفی به حساب می‌آید. اگر از بابت پیچ‌‌و‌خم جاده نگران هستید، این جاده برای شما بهترین گزینه خواهد بود. البته برای دسترسی به بخش شرقی استان مازندران بهتر است از این جاده استفاده کنید. در کنار جاده فیروزکوه، جاده هراز وجود دارد. این جاده نیز برای دسترسی به شرق استان مازندران مناسب خواهد بود. البته جاده هراز یک جاده کوهستانی است و پیچ‌وخم بسیاری دارد. به همین خاطر جاده هراز به رانندگان بی‌تجربه توصیه نمی‌شود. در نهایت به مسیر سوم و زیباترین جاده ایران، یعنی جاده چالوس می‌رسیم. این جاده در غرب تهران قرار دارد. به همین خاطر بهترین گزینه برای دسترسی به شهرهای غربی استان مازندران به حساب می‌آید.

مازندران

سفر هوایی

برخی از شهرهای مهم و کلیدی مازندران، همانند رامسر و ساری دارای فرودگاه هستند. پس اگر فاصله دوری از استان مازندران دارید، می‌توانید با هواپیما خودتان را به این استان برسانید. البته همان طور  که اشاره کردیم، تعداد انگشت‌شماری از شهرهای استان مازندران دارای فرودگاه هستند. پس برای گشت‌و‌گذار در استان مازندران، باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

سفر همراه تور

برای گشت‌و‌گذار در استان مازندران، بهترین گزینه سفر همراه تورهای گروهی است. در این نوع سفر شما با سایر علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی همراه می‌شوید. در این نوع سفر، معمولاً از وسیله نقلیه توریستی استفاده می‌شود. این وسایل بسیار راحت هستند. در ضمن دیگر لازم نیست پشت فرمان بنشینید و خسته طولانی‌بودن مسیر شوید. در این تورها شما از بیشتر شهرها و روستاهای استان مازندران بازدید می‌کنید. به این طعم تمام زیبایی‌های این استان را یکجا خواهید چشید. برنامه‌ریزی برای چنین سفرهایی بسیار دشوار است. تصور کنید باید حرکت بین هر دو شهر را طوری برنامه‌ریزی کنید که طول شب در مسیر باشید. همچنین برای اقامت نیز باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید. در سفر همراه تور، تمام این برنامه‌ریزی‌ها بر عهده آژانس مسافرتی خواهد بود. در نتیجه می‌توانید از هر لحظه سفر خود لذت ببرید.

مازندران

جاهای دیدنی مازندران

پل ورسک

پله ورسک در ابتدای جاده فیروزکوه قرار دارد. این پل را می‌توان یکی از معروف‌ترین پل‌های ایران دانست. قدمت ساخت پل ورسک به دوران رضاخان باز می‌گردد. در آن دوران ساخت چنین پلی، یک پروژه بسیار بزرگ محسوب می‌شد. این پل باعث شد تا خط آهن جنوب به شمال ایران شکل بگیرد. این مسئله یک نقطه عطف در تاریخ پیشرفت ایران به حساب می‌آید. در کنار این پل می‌توانید از جاذبه‌های طبیعی دیگر نیز دیدن کنید.

باداب سورت

چشمه باداب سورت یکی از مهم‌ترین ژئوپارک‌های تمام دنیا محسوب می‌شود. در این پارک بر اثر چین‌خوردگی زمین، حوضچه‌هایی به‌صورت پلکانی ایجاد شده است. هر حوضچه از آب یک چشمه تغذیه می‌شود. بر اساس مواد معدنی حاضر در هر چشمه، آب حوضچه‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. به همین خاطر هر حوضچه خاصیت متفاوتی در مقایسه با دیگری دارد. از این رو باداب سورت یکی از عجیب‌ترین جاهای دیدنی ایران محسوب می‌شود.

تالاب میانکاله

تالاب میانکاله یکی از مهم‌ترین مقاصد پرندگان مهاجر در زمستان محسوب می‌شود. این تالاب در 45 کیلومتری شهرستان بهشهر قرار دارد. در این منطقه شما می‌توانید از انواع پرندگان همانند عقاب، پلیکان، قو، چرخ‌ریسک و البته فلامینگوها دیدن کنید. میانکاله را می‌توان بهشت پرنده‌نگرها دانست. البته به‌ دلایل مختلف، این تالاب در معرض خطر است. به این ترتیب پرندگان کمتری به این مکان مهاجرت می‌کنند. از این رو سازمان حفاظت از محیط‌زیست، قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای بازدید از این منطقه وضع کرده است. شما نیز باید حین بازدید از این مکان زیبا و زیستگاه امن حیوانات، مراقب رفتار خود باشید.

مازندران

چرا همراه تور سفر کنیم

کاهش هزینه سفر.

در وهله اول در سفرهای انفرادی، شما باید هزینه فراوانی را بابت بنزین بپردازید. هزینه استهلاک خودرو و جرایم احتمالی را باید به این هزینه‌ها اضافه کرد. همچنین هزینه اقامت نیز بخش اعظم هزینه‌های سفر را شکل می‌دهد. در سفر همراه تورهای گروهی، هزینه خودرو از لیست شما حذف می‌شود. همچنین مؤسسات توریستی با اقامتگاه‌های مختلف طرف‌حساب هستند. به همین خاطر تخفیف‌های بسیاری شامل حال آن‌ها می‌شود. از این رو هزینه سفر شما نیز به‌مراتب کاهش پیدا می‌کند.

لیدر.

در سفر همراه تور گروهی، معمولاً یک لیدر شما را همراهی می‌کند. استان مازندران دارای عجایب بسیاری است؛ عجایبی که بسیاری آن‌ها را نمی‌شناسند. زمانی که شما همراه با یک راهنمای محلی سفر کنید، می‌توانید از نقاط خاص و کمتر شناخته‌شده دیدن کنید. به این ترتیب سفر به شما به سفری خاطره‌انگیز و فراموش‌نشدنی تبدیل خواهد شد.

بیمه مسافرتی.

سفر به مازندران شاید سفری خطرناک نباشد؛ اما با این وجود همواره احتمال خطرات مختلف در سفر وجود دارد. در سفرهای گروهی، شما تحت پوشش بیمه مسافرتی از جانب مؤسسات گردشگری قرار خواهید گرفت. به این ترتیب لازم نیست نگران خطرات احتمالی باشید.

برنامه‌ریزی بهینه سفر.

مؤسسات توریستی تجربه بسیاری در زمینه سفر دارند. به همین خاطر آن‌ها می‌دانند بهترین گزینه برای شما کدام است. از این رو بهترین برنامه سفر را برای شما مهیا خواهند کرد.

مازندران

خدماتی که کایت در تور مازندران ارائه می‌دهد

رزرو اقامتگاه؛

سرویس رفت و برگشت؛

تور گردشگری؛

راهنمای محلی؛

غذای اصلی؛

میان‌وعده؛

بیمه مسافرتی.

قیمت تور مازندران

قیمت تور مازندران به عوامل مختلفی بستگی دارد. در وهله اول باید ببینید تور شما چند روزه است؛ با افزایش مدت اقامت، قیمت تور مازندران نیز افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین باید بررسی کنید در مدت سفر خود از چند شهر بازدید می‌کنید. با افزایش تعداد شهرهایی که بازدید می‌کنید، قیمت تور شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. معمولاً تورها با وسیله نقلیه توریستی برگزار می‌شود؛ اما اگر سفر شما همراه اتوبوس، قطار یا هواپیما باشد، قیمت تور مازندران نیز افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین بر اساس زمانی که تور برگزار می‌شود، قیمت تور نیز متفاوت خواهد بود. بر این اساس، قیمت تور مازندران در زمستان به حداقل خود می‌رسد. در فصل بهار و تابستان، مخصوصاً ایام عید نوروز و تعطیلات تابستانی، قیمت تور مازندران تا چند برابر افزایش پیدا می‌کند.

مازندران

بهترین زمان سفر به مازندران

مازندران دارای مناطق مختلفی از نظر آب‌وهوایی است. این یعنی شما بر اساس زمانی که قصد سفر پیدا می‌کنید، می‌توانید بهترین منطقه را انتخاب نمایید. به‌عنوان مثال در تابستان می‌توانید سری به مناطق کوهستانی همانند فیلبند، قدمگاه و بندپی بزنید. با این وجود در فصل بهار، مخصوصاً اردیبهشت ماه، همه جای مازندران زیبا و سرسبز است. پس می‌توان به جرئت گفت که فصل بهار و اردیبهشت ماه، بهترین زمان سفر به مازندران محسوب می‌شود.

مدارک و لوازمی که در سفر به مازندران باید همراه داشته باشید

شناسنامه و کارت ملی؛

پول نقد و کارت بانکی؛

موبایل و پاوربانک؛

کوله‌پشتی کوچک؛

لباس مخصوص شنا؛

کفش مخصوص پیاده‌روی؛

صندل مخصوص ساحل؛

کیسه‌خواب برای کمپ جنگلی؛

دوربین دوچشمی؛

دوربین عکاسی؛

عینک آفتابی؛

کرم دافع حشرات؛

کرم ضدآفتاب؛

داروهای شخصی؛

لوازم بهداشتی؛

ملحفه تمیز.

نحوه خرید تور مازندران

برای خرید تور مازندران سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

  • خرید اینترنتی: برای سهولت و رفاه حال شما عزیزان، امکان خرید اینترنتی تور مازندران برای شما مهیا شده است. برای این کار ابتدا باید فرمی که در همین صفحه قرار دارد را تکمیل نمایید. پرداخت از طریق درگاه ایمن بانکی انجام می‌شود. تمام مراحل خرید در این حالت به‌صورت غیرحضوری و اینترنتی صورت می‌گیرد و لازم به مراجعه حضوری نیست.
  • خرید تلفنی: شما می‌توانید به کمک شماره 02175097700 با کارشناسان کایت در ارتباط باشید. به این طریق فقط کافیست با شماره فوق تماس حاصل نمایید تا مشاوران کایت شما را برای خرید تور مدنظر راهنمایی کنند. همچنین در صورت تمایل می‌توانید خرید خود را نیز به‌صورت تلفنی انجام دهید.
  • خرید حضوری: در صورت تمایل می‌توانید برای خرید حضوری به دفتر اصلی کایت واقع در تهران- خیابان مطهری – پلاک 188 مراجعه نمایید. کایت آماده پذیرایی از شما عزیزان خواهد بود.

سؤالات متداول

تور مازندران چند روزه است؟

تعداد روزهای تور مازندران بر اساس شهرهایی که از آن‌ها بازدید می‌کنید متفاوت خواهد بود.

آیا تور مازندران برای کودکان و افراد سالمند مناسب است ؟

بله، هیچ محدودیت سنی برای شرکت در تور مازندران وجود ندارد.

بهترین زمان سفر به مازندران چه فصلی است؟

فصل بهار و مخصوصاً اردیبهشت ماه بهترین زمان سفر به مازندران محسوب می‌شود.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700