جنگل لفور

جنگل لفور | تور جنگل لفور و سواد کوه

تورهای اقساطی کایت


تور جنگل لفور و هفت آبشار

جنگل لفور یکی از زیباترین جنگل‌های ایران است. این جنگل در استان مازندران قرار دارد و جزو جنگل‌های هیرکانی محسوب می‎شود. از جمله زیبایی‌های جنگل لفور می‌توان به تنوع بالای درختان و آبشارهای متعدد آن اشاره کرد. هفت آبشار، اسکلیم، گزو و پلنگ‌دره از جمله زیباترین آبشارهای لفور هستند. این آبشارها مقصد بسیاری از طبیعت‌دوستان می‌باشند و در دو فصل بهار و تابستان گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشانند. برای دیدن هریک از این آبشارها باید ساعاتی در دل جنگل پیاده‌روی کنید و شاید لازم باشد از میان رودخانه‌ها و صخره‌ها عبور کنید. پیاده‌روی در دل جنگل نیاز به یک راهنمای حرفه‌ای و راه‌ بلد دارد. بهترین راه برای این‌که یک راهنمای حرفه‌ای در کنار خود داشته باشید این است که با تورهای طبیعت‌گردی همراه شوید. ادامه مطلب را دنبال نمایید تا با تور جنگل لفور، شرایط و ویژگی‌های آن آشنا شوید.

جاذبه‌های گردشگری جنگل لفور

لفور بخشی از جنگل‌های هیرکانی چند میلیون ساله است. این جنگل پوشش گیاهی متنوعی دارد و دارای آبشارهای متعدد و زیبایی می‌باشد. لفور یکی از بهترین انتخاب‌ها برای طبیعت‌گردی محسوب می‌شود. در جنگل لفور می‌توانید کمپ بزنید و عکس‌های زیبا بگیرید. اگر دوست داشتید تنی به آب بزنید و حتی ماهیگیری کنید. جنگل لفور جاذبه‌های دیدنی فوق‌العاده‌ای دارد. این جاذبه‎ها عبارتند از:

هفت آبشار: در بخش غربی جنگل 7 آبشار بزرگ و کوچک وجود دارد. این آبشارها در یک مسیر 3 کیلومتری پراکنده شده‌اند و به هفت آبشار تیرکن معروفند. بلندترین آبشار 9 متر ارتفاع دارد و یک حوضچه پر از آب در زیر آن دیده می‎شود. این حوضچه مکانی مناسب برای شنا و آب‌تنی است. برای رسیدن به هفت آبشار باید حدود 2 ساعت جنگل‌نوردی کنید.

پارک جنگلی آذررود: بخشی از جنگل ‌لفور به پارک جنگلی اختصاص داده شده است. اگر می‌خواهید از امکانات رفاهی چون آلاچیق و سرویس بهداشتی برخوردار باشید، می‎توانید در این قسمت از جنگل اتراق کنید.

سد لفور: سد لفور بزرگ‌ترین سد خاکی ایران است. این سد در منطقه جنگلی لفور قرار دارد و تصویری زیبا از رنگ آبی دریاچه را در کنار سرسبزی اطراف به نمایش می‎گذارد. می‌توانید در اطراف دریاچه قدم بزنید و از تماشای زیبایی‌های آن لذت ببرید یا به ماهیگیری بپردازید. از جمله ماهی‌های سد لفور می‌توان به ماهی سفید رودخانه‌ای، ماهی سرخ باله و ماهی زرد پر اشاره کرد. مسیر دسترسی به سد نیز جنگلی است و مناظر جذاب بسیاری دارد. اطلاعات بیشتر در مورد دریاچه و سد لفور  را در این مطلب بخوانید.

منطقه پلنگ دره: پلنگ دره یکی از معروف‎ترین مناطق جنگل لفور است. این منطقه یک رودخانه دارد که در انتها به یک آبشار 8 متری می‌رسد.  بسیاری از گردشگران در ماه‌های گرم سال به پلنگ دره سفر می‎کنند و در رودخانه به آب‌بازی می‌پردازند.

آبشار اسکلیم: اسکلیم یک آبشار آهکی است که در دل جنگل‌های لفور قرار دارد. این آبشار در میان درختان سرسبز واقع شده و به صورت پلکانی به سمت پایین سرازیر می‎گردد. اسکلیم عنوان عروس آبشارهای سوادکوه را به خود اختصاص داده است.

آبشار گزو: گزو با ارتفاع 48 متر، یکی از بلندترین آبشارهای ایران است که در دل جنگل‌های هیرکانی لفور قرار دارد. مسیر دسترسی به این آبشار کمی دشوار است، اما چشم‌انداز زیبای آن ارزش این سختی را دارد. برای بازدید از آبشار زیبای گزو باید کمی جنگل‌نوردی کنید و در بخشی از مسیر نیز به کوهنوردی و صخره‌نوردی بپردازید. آبشار گزو در فاصله 15 کیلومتری از شیرگاه واقع شده و حدود 25 کیلومتر با زیراب فاصله دارد.

آبشار جلسنگ و اسپی آر: جلسنگ و اسپی آر از جمله زیباترین  آبشارهای لفور هستند که در منطقه سوادکوه شمالی قرار دارند. برای رسیدن به این آبشارهای زیبا باید جنگل‌نوردی کنید و از میان درختان سرسبز بگذرید. دو آبشار در فاصله کمی از هم قرار دارند. در این مسیر ابتدا آبشار جلسنگ را می‌بینید و با کمی پیاده‌روی، اسپی آر را نیز مشاهده خواهید کرد.

لفور یک منطقه  گسترده است. این منطقه از جنوب به ارتفاعات البرز می‌رسد و از شمال به جنگل‌های شیرگاه منتهی می‎شود. لفور از غرب تا منطقه بابلکنار پیش می‎‌رود و از شرق به جنگل‌های زیراب و جوارم می‌رسد. این منطقه وسیع بخش‌های مختلفی دارد و مناظر طبیعی فوق‌العاده‏ای را به نمایش می‌گذارد. اگر به طبیعت‌گردی علاقه‌مندید بازدید از منطقه لفور را از دست ندهید. برای آشنایی بیشتر با این منطقه مقاله اطلاعات کامل جنگل لفور را مطالعه نمایید.

را‌ه‌های سفر به جنگل لفور

جنگل لفور در استان مازندران، شهرستان سوادکوه شمالی واقع شده است. این شهرستان از شمال به قائمشهر، از شرق به ساری و از غرب به بابل می‎رسد.  اگر از تهران به سمت جنگل لفور حرکت می‌کنید، جاده فیروزکوه بهترین مسیر برای دسترسی به این جنگل است. جاده فیروزکوه را دنبال کنید تا به پل سفید و سپس شیرگاه برسید. شیرگاه در دل منطقه لفور قرار دارد. به هر سمت خود که نگاه کنید، درختان سرسبز و زیبای لفور را خواهید دید.  

قیمت تور جنگل لفور

قیمت تور جنگل لفور به عواملی چون تعداد روزهای سفر، نوع  وسیله نقلیه و خدمات ارائه شده توسط تور بستگی دارد. تور لفور از تهران با اتوبوس‌های وی‌آی‌پی یا معمولی انجام می‌شود و خدماتی چون وعده غذایی صبحانه، راهنمای حرفه‌ای و بیمه مسافرتی را شامل می‌گردد.

جنگل لفور در دسته تورهای طبیعت‌گردی قرار می‌گیرد و در اغلب موارد از تهران به صورت یک یا دو روزه برگزار می‌شود. تورهای یک روزه لفور از صبح خیلی زود شروع می‌شوند و مسافر را تا آخر شب به تهران برمی‌گردانند.  تورهای دو روزه یک شب کمپینگ در لفور دارند.

مزایای سفر با تور جنگل لفور

تور جنگل لفور و هفت‌ آبشار یک تور طبیعت‌گردی است. اگر قصد جنگل‌نوردی و بازدید از آبشارهای زیبای لفور را دارید، باید با یک راه بلد همراه شوید تا مسیر آبشار را گم نکنید.  تور لفور یک راهنمای حرفه‌ای و آشنا به مسیر را در اختیارتان قرار می‌دهد و مسیر سفر را برایتان آسان می‌کند. راهنمای سفر به شما می‌گوید که چه مسیری با چه درجه سختی را در پیش دارید و چه وسایلی باید به همراه داشته باشید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا سفری راحت و بدون دغدغه را تجربه کنید.

علاوه بر این، کارهایی چون تهیه وسیله حمل‌ونقل، برنامه‌ریزی سفر و ... نیز بر عهده مسئول تور می‌باشد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که در ساعت مقرر در محل تعیین شده حاضر شوید و به سمت مقصد حرکت کنید. آشنایی با دیگر مسافران و دورهمی‌های شاد و جذاب از دیگر مزایای سفر با تور لفور است.

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد تور را در اینجا بخوانید.

تور لفور جزو تورهای طبیعت‌گردی محسوب می‎شود و معمولا از تهران یک یا دو روزه می‌باشد.  
بهترین زمان برای سفر به جنگل لفور، دو فصل بهار و تابستان است. در این دو فصل آب‌وهوا برای سفر به دریاچه و آبشارهای زیبای لفور مساعدتر می‌باشد. از این رو، اغلب تورهای جنگل لفور در این دو فصل برگزار می‌شود. البته این به این معنی نیست که تور لفور در دیگر ماه‌های سال برگزار نمی‎شود. شما می‌توانید از بخش تورهای طبیعت‌گردی کایت، تور جنگل لفور و هفت آبشار را پیدا کنید و بهترین زمان را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید.
قیمت تور لفور به عوامل متعددی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تعداد روزهای سفر، نوع اتوبوس و خدمات تور اشاره کرد.
برای خرید تور لفور سه راه پیش رو دارید. می‌توانید خرید خود را به صورت حضوری انجام دهید که در این صورت باید به دفتر کایت در تهران، خیابان مطهری، پلاک 188  مراجعه نمایید. خرید به صورت تلفنی با شماره 75097700 -021 انجام می‌شود. کارشناسان کایت با صبوری شما را در خرید تور موردنظرتان همراهی می‌کنند. اگر تمایل به خرید اینترنتی دارید، از طریق همین صفحه تور مورد نظر خود را انتخاب و رزرو نمایید.
بله، تمامی تورهای کایت به صورت اقساطی ارائه می‌شوند. برای خرید تور اقساطی نیاز به ارائه ضامن ندارید. 20 درصد مبلغ کل تور را می‌پردازید و مابقی آن را در اقساط 4 تا 12 ماهه پرداخت می‌کنید. کافیست تور مورد نظر خود را انتخاب کنید و به تعداد اقساط چک و سفته ارائه دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر صفحه تورهای اقساطی کایت را مطالعه کنید تا با شرایط آن به طور کامل آشنا شوید. 

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700