پیکاپ پاسپورت چیست؟ | راهنمای کامل پیکاپ ویزا
زهرا نیرومند 1399/01/29 1221 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقههمان‌طور که می‌دانید، کشور ما ایران روابط دیپلماتیک خوبی با برخی از کشورها ندارد و این کشورها در ایران دارای سفارت‌خانه نیستند. بنابراین، اگر قصد داشته باشید ویزای کشور مربوطه را دریافت نمایید باید به یک کشور واسط سفر کنید و با مراجعه به سفارت‌خانه کشور مقصد در آن کشور، کارهای ویزای خود را انجام دهید. قطعا سفر به کشور واسط، زمان و هزینه زیادی را به هدر می‌دهد و این رفت‌و‌آمد فرد را دچار خستگی می‌کند. پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا خدماتی است که با استفاده از آن فرد می‌تواند کارهای ویزا را به نماینده سپرده و از سفرهای مکرر به کشور واسط، خودداری نمایند. در ادامه این بخش با پیکاپ پاسپورت بیشتر آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

پیکاپ پاسپورت


پیکاپ پاسپورت چیست؟


زمانی که درخواست ویزا ارسال می‌شود، سفارت مربوطه یک وقت برای فرد متقاضی در نظر می‌گیرد تا دریافت مدارک و مصاحبه انجام شود. حضور فرد متقاضی در زمان تعیین شده سفارت، الزامی است و فرد باید در موعد مقرر در سفارت‌خانه مربوطه حضور داشته باشد. مامور سفارت مدارک شخص را بررسی کرده و نتیجه درخواست را از طریق ایمیل برای وی ارسال می‌کند. اگر درخواست ویزای فرد متقاضی تایید شده باشد، او باید برای گرفتن ویزا دوباره به سفارت‌خانه مراجعه نماید. زمانی که سفارت‌خانه کشور مقصد در ایران باشد، مشکلی برای دریافت ویزا و مراجعات مکرر وجود ندارد. اما اگر کشور مقصد در ایران دارای سفارت‌خانه نباشد، رفت‌وآمد بین دو کشور هزینه و زمان زیادی را از فرد متقاضی خواهد گرفت.
برای کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان، فرد متقاضی می‌تواند پاسپورت خود را به یک نماینده قانونی تحویل داده و از او بخواهد کار دریافت ویزا را از طرف او انجام دهد. به پروسه ارسال گذرنامه به سفارت‌خانه و برگرداندن آن با مهر ویزا، پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا گفته می‌شود.

پیکاپ پاسپورت


انواع پیکاپ پاسپورت


همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، پیکاپ پاسپورت در صورتی انجام می‌شود که کشور مقصد در ایران سفارت‌خانه نداشته باشد. در این صورت فرد متقاضی برای دریافت ویزا باید به یکی از کشورهای همسایه ایران برود تا بتواند به سفارت‌خانه کشور موردنظر خود دسترسی داشته باشد. در حال حاضر سه کشور آمریکا، کانادا و انگلیس در ایران دارای سفارت‌خانه نیستند. از این رو، افرادی که قصد دریافت ویزا برای این سه کشور را دارند به سفارت‌خانه آن‌ها در کشورهای امارات، ترکیه، ارمنستان، گرجستان و ... مراجعه می‌کنند.
پیکاپ پاسپورت آمریکا: همان‌طور که می‌دانید، ایران روابط خوبی با کشور آمریکا ندارد و سفارت این کشور در ایران، سال‌ها بسته است. از این رو، افرادی که قصد دریافت ویزای آمریکا را دارند، باید برای درخواست ویزا، وقت مصاحبه و انگشت‌نگاری، به یکی از کشورهای اطراف ایران مراجعه نمایند. اغلب ایرانیان 3 کشور ارمنستان، امارات و ترکیه را برای کارهای خود انتخاب می‌کنند.
پیکاپ پاسپورت کانادا: کانادا، یکی از محبوب‌ترین مقاصد ایرانیان برای مهاجرت و سفر است. هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان به کانادا سفر می‌کنند و برای این کار مجبور به دریافت ویزای کانادا هستند. اغلب هم‌وطنانمان پیگیری کارهای ویزای کانادا را از طریق دو کشور امارات و ترکیه انجام می‌دهند. خدمات پیکاپ ویزا از طریق دو شهر استانبول و آنکارا در ترکیه و ابوظبی و دبی در امارات، قابل پیگیری است.
پیکاپ پاسپورت انگلیس: سفارت انگلیس در ایران در حالت نیمه تعطیل است و درخواست ویزا و پیگیری کارها از طریق آن امکان‌پذیر نیست. ایرانیانی که قصد دریافت ویزای این کشور را دارند باید به سفارت انگلیس در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کرده و مصاحبه و انگشت‌نگاری را انجام دهند. پس از موافقت با ویزا و دریافت ایمیل تایید، می‌توانند از خدمات پیکاپ‌ ویزا برای دریافت ویزایشان استفاده نمایند.

پیکاپ پاسپورت


مراحل درخواست پیکاپ پاسپورت


برای استفاده از خدمات پیکاپ ویزا، ابتدا باید یک شرکت یا موسسه معتبر را انتخاب کنید. دقت داشته باشید فردی که مراحل دریافت ویزای شما را انجام می‌دهد باید فردی خبره و آگاه باشد تا بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن کار شما را پیگیری کند. دقت داشته باشید که شما از زمان دریافت ایمیل تایید فقط 30 روز فرصت دارید تا برای پیکاپ ویزا اقدام نمایید، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت شده و از بین خواهد رفت.
پس از پیدا کردن شرکت مورد تایید، مدارک خود را که شامل گذرنامه و پرینت ایمیل تایید ویزا است، به نماینده شرکت تحویل می‌دهید. شرکت مورد نظر پس از بررسی مدارک و تایید صحت ادعای شما، یک فرم وکالت‌نامه در اختیارتان قرار می‌دهد. شما با امضای این فرم، شرکت را به عنوان نماینده‌تان برای دریافت ویزا از سفارت‌خانه معرفی می‌کنید. سپس با خیال راحت به خانه رفته و منتظر دریافت ویزایتان می‌مانید. نماینده شرکت گذرنامه شما را به همراه سایر گذرنامه‌ها به سفارت موردنظر در کشور واسط برده و با ویزای ضمیمه شده برمی‌گرداند. پروسه دریافت ارسال گذرنامه تا دریافت ویزا از یک تا سه هفته طول می‌کشد.


مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت کانادا


اغلب موسسات و شرکت‌هایی که در زمینه پیکاپ ویزا فعالیت می‌کنند، در دو کشور ترکیه و امارات دارای نماینده می‌باشند. مدارک موردنیاز پس از دریافت از شخص متقاضی برای نماینده پست می‌شود که معمولا پس از 3 تا 4 روز به دست او می‌رسد. نماینده مدارک را به سفارت کانادا در شهر موردنظر تحویل می‌دهد. پس از انجام بررسی‌های لازم، ویزا دریافت شده و با اولین پرواز به کشور فرستاده می‌شود. مدارکی که باید به نماینده تحویل داده شود بسته به نوع ویزا متفاوت است:


مدارک لازم جهت دریافت ویزای مهاجرتی


گذرنامه
پرینت ایمیلی که از طرف سفارت ارسال شده است.
در صفحه آخر ایمیل فرمی قرار دارد که باید توسط فرد متقاضی پر شود. این اطلاعات شامل مشخصات فردی مانند نام، قد، رنگ چشم، آدرس ایمیل، آدرس پستی و شماره تلفن می‌باشد.
دو قطعه عس 5*7 که بر روی یکی از آن‌ها آدرس محل عکاسی ثبت شده است.
مدارک لازم جهت دریافت ویزای غیر مهاجرتی
گذرنامه
پرینت ایمیلی که از طرف سفارت ارسال شده است.
رسید انگشت نگاری
اصل وکالت‌نامه
برای پیکاپ ویزای کانادا در کشور امارات علاوه بر مدارک عنوان شده، تعهد پست نیز مورد نیاز است که از طرف شرکت تهیه می‌شود. روند انجام پیکاپ ویزای کانادا و کارهای اداری مربوط به آن بین یک تا سه هفته طول می‌کشد.


مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت انگلیس


برای انجام خدمات پیکاپ ویزای انگلیس، نمایندگانی در دو کشور امارات و ترکیه مشغول فعالیت هستند که کارها را در سریع‌ترین زمان ممکن و با دقت انجام می‌دهند. در این‌جا نیز مدارک به کشور واسط فرستاده می‌شود. نماینده مدارک را دریافت و تحویل سفارت می‌دهد. سپس گذرنامه را به همراه ویزای انگلیس به تهران ارسال می‌کند. پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه به دو صورت انجام می‌شود. در پیکاپ ویزای یک‌طرفه، فرد متقاضی گذرنامه خود را به سفارت‌ انگلیس تحویل داده و با یک برگه عبور به ایران برمی‌گردد. در پیکاپ ویزای دو‌طرفه، فرد متقاضی گذرنامه خود را به همراه می‌آورد و زمان دریافت ویزا نماینده گذرنامه را به سفارت تحویل می‌دهد. مدارکی که باید به نماینده تحویل داده شود، عبارتند از:


مدارک لازم در پیکاپ یک‌طرفه


کپی صفحه اول گذرنامه
اصل رسید سفارت
اصل وکالت‌نامه
پرینت ایمیلی که از طرف سفارت ارسال شده است. این ایمیل دارای عنوان ready for collection می‌باشد.
مدارک لازم در پیکاپ دوطرفه
گذرنامه
اصل رسید سفارت
اصل وکالت‌نامه
پرینت ایمیلی که از طرف سفارت ارسال شده است. این ایمیل دارای عنوان Passport resubmission می‌باشد.
برای پیکاپ ویزای انگلیس در کشور امارات علاوه بر مدارک عنوان شده، اصل رسید واریز وجه سفارت نیز موردنیاز است. روند انجام پیکاپ ویزای انگلیس و کارهای اداری مربوط در ترکیه حدود یک هفته و در امارات دو هفته طول می‌کشد.


مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت کانادا


اغلب متقاضیان ایرانی کارهای ویزای آمریکای خود را در 3 کشور امارات، ترکیه و ارمنستان دنبال می‌کنند. از این رو، موسسات و شرکت‌هایی که در زمینه پیکاپ ویزا فعالیت می‌کنند، در هر سه کشور دارای نماینده هستند و می‌توانند خدمات مربوط به پیکاپ ویزا را انجام دهند. خدمات پیکاپ ویزا در دو شهر آنکارا و استانبول ترکیه انجام می‌شود که پیگیری در آنکارا سرعت بالاتری دارد. در امارات نیز دو شهر ابوظبی و دبی بیشترین متقاضی را دارند. برای پیکاپ ویزای آمریکا باید مدارک خود را به همراه یک وکالت‌نامه محضری به شرکت نماینده تحویل دهید. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

پیکاپ پاسپورت


مدارک لازم برای پیکاپ ویزا از ترکیه


گذرنامه
شناسنامه
وکالت‌نامه محضری
نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری خود را در اختیار نماینده بگذارید.
مدارک لازم برای پیکاپ ویزا از امارات
گذرنامه امضا شده
برگه Case Number
وکالت‌نامه محضری
نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری خود را در اختیار نماینده بگذارید.
تعهد پست
مدارک لازم برای پیکاپ ویزا از ارمنستان
گذرنامه امضا شده
نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری خود را در اختیار نماینده بگذارید.
روند انجام پیکاپ ویزای آمریکا زمان مشخص و دقیقی ندارد، اما معمولا از یک تا 3 هفته طول می‌کشد.

در این مقاله، اطلاعات کاملی در مورد پیکاپ ویزا در اختیارتان قرار دادیم. توصیه می‌کنیم برای دریافت خدمات پیکاپ ویزا به دنبال یک شرکت معتبر و قابل اطمینان باشید. شرکتی که بتواند کارهای شما را در سریع‌ترین زمان و با بالاترین دقت و امنیت انجام دهد. علاوه بر این، شرکت موردنظر باید بتواند پشتیبانی مناسبی را از خدمات خود داشته و اطلاع‌رسانی درستی نیز به مراجعه‌کنندگان داشته باشد. به این نکته توجه داشته باشید که شما برای دریافت ویزای خود تنها 30 روز فرصت دارید. پس نباید زمان خود را به دلیل نمایندگان نا وارد و غیر حرفه‌ای از دست دهید.

تور جام جهانی 2022 قطر

تور جام‌جهانی 2022 قطر

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید