ویزای شنگن| گرفتن ویزای شنگن بدون مدرک معتبر امکان‌پذیر است؟
زهرا نیرومند 1399/01/27 939 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقهحتما نام شنگن را شنیده‌اید و شاید برای دریافت ویزای آن نیز اقدام کرده باشید. شنگن ویزای بسیار معتبری است و گرفتن آن کار چندان ساده‌ای نیست! اگر به دنبال دریافت این ویزا بوده باشید، حتما تبلیغاتی تحت عنوان "ویزای شنگن بدون مدرک" را دیده‌اید. در این‌جا این سوال مطرح می‌شود که آیا گرفتن ویزای شنگن بدون مدرک معتبر امکان‌پذیر است؟ آیا می‌توان بدون مدرک به مطرح‌ترین کشورهای دنیا سفر کرد و به راحتی بین آن‌ها تردد داشت؟ در این بخش قصد داریم در مورد ویزای شنگن بدون مدرک صحبت کنیم و اطلاعات مفید و مهمی را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.


ویزای شنگن


شنگن (Schengen) نام منطقه‌ای در اروپاست که 26 کشور فرانسه، آلمان، ایتالیا، اتریش، بلژیک، هلند، نروژ، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، مجارستان، یونان، ایسلند، اسپانیا، لتونی، لیتوانی، سوئد، لوکزامبورگ، پرتغال، مالت، لهستان، اسلواکی، اسلوونی، سوئیس و لیختن اشتاین را شامل می‌شود. افرادی که در هریک از این کشورها اقامت دارند می‌توانند بدون پاسپورت و ویزا به 25 کشور دیگر این منطقه سفر کرده و ورود و خروج آزادانه‌ای داشته باشند. در واقع این 26 کشور با یکدیگر متحد شده و از لحاظ عبور و مرور مرزی، کشور واحدی را تشکیل داده‌اند. کشورهایی که در خارج از محدوده شنگن هستند می‌توانند با دریافت ویزای شنگن به این منطقه وارد شده و به راحتی در بین این 26 کشور رفت و آمد داشته باشند. ویزای شنگن توسط یکی از کشورهای عضو منطقه صادر می‌شود و برای دیگر کشورها نیز معتبر و پذیرفته شده است.

ویزای شنگن


مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شنگن


مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای شنگن، بستگی به نوع سفر دارد. مدارکی که ارائه می‌دهید باید هدف شما را از سفر مشخص کند. به عنوان مثال اگر برای تحصیل سفر می‌کنید باید مدارکی چون پذیرش دانشگاه کشور مقصد، سابقه تحصیلی و ... را نیز به همراه دیگر مدارک ارائه دهید. اگر به سفر تجاری می‌روید، باید از طرف شرکتی که برای کار یا سرمایه‌گذاری به آن‌جا می‌روید، دعوت‌نامه داشته باشید. اگر قصد دریافت ویزای توریستی را دارید، باید مدارک زیر را آماده کرده و به سفارتخانه مورد نظر تحویل دهید:

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شنگن


فرم درخواست ویزای شنگن
گذرنامه معتبر که باید تا 3 ماه بعد از تاریخ انقضای ویزا، اعتبار داشته باشد.
اصل شناسنامه و کپی از تمامی صفحات آن
عکس رنگی با زمینه سفید
اصل بیمه مسافرتی بین‌المللی با پوشش حداقل 30000 یورو
ارائه مدارک شغلی معتبر که شامل جواز کسب، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، گواهی اشتغال به کار یا تحصیل می‌باشد.
تمکن مالی و گردش حساب سه الی شش ماه آخر حساب جاری
وضعیت اقامت در کشور محل زندگی که شامل سند ملکی، اجاره‌نامه یا قولنامه است.
مدارک مربوط به محل اقامت در کشور مقصد که شامل رزرو هتل یا مدارک مربوط به محل اقامت فردی است که از شما دعوت کرده است.
رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
مدرکی که ثابت کند شما به محل اقامتتان برمی‌گردید و قصد ماندن در کشور مقصد را ندارید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شنگن


در این‌جا مدارکی که برای دریافت ویزای توریستی به کشورهای حوزه شنگن نیاز دارید را عنوان کردیم. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، جمع‌آوری این مدارک کار چندان ساده‌ای نیست. شما باید مدارک معتبری از تمکن مالی و گردش حساب خود ارائه دهید تا بتوانید ثابت کنید که از پس هزینه‌هایتان در کشور مقصد برمی‌آیید. علاوه بر این، باید مدارکی ارائه کنید که محل اقامتتان را در کشور مقصد مشخص نماید. شما می‌توانید رسید رزرو هتل را ضمیمه مدارکتان کنید یا آدرس محل سکونت خانواده، دوست یا آشنایتان را که از شما دعوت کرده است، در اختیار سفارتخانه مربوطه قرار دهید. در هر حال باید بتوانید ثابت کنید که در کشور مقصد دارای اقامتگاه هستید و مشکلی را ایجاد نمی‌کنید. همچنین باید مدارکی را ارائه دهید که ثابت کند شما قصد ماندن در کشور مقصد را ندارید و پس از به پایان رسیدن تاریخ ویزا به کشور خود باز خواهید گشت. برای اثبات این مورد می‌توانید گواهی اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار را ارائه دهید. برای ماموران ویزا، وضعیت اقامت شما در کشور خودتان نیز مهم است و برای اثبات آن نیز به مدرک نیاز دارید.


ویزای شنگن بدون مدرک


همان‌طور که گفتیم، کشورهای عضو شنگن کشورهای مطرحی هستند که بسیاری از گردشگران رویای سفر به آن را در سر دارند. برخی از افراد شاید نتوانند مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای شنگن را تهیه نمایند و رویای خود را به واقعیت تبدیل کنند. در این مواقع به جای کمک گرفتن از افراد آگاه و موسسات معتبر، به سراغ تبلیغات پوچ و بیهوده می‌روند و اسیر دروغ‌های افراد سودجو و کلاه‌بردار می‌شوند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که دریافت ویزای شنگن بدون مدرک به هیچ عنوان ممکن نیست. شما حتی برای ثبت نام در دانشگاه، رفتن به مدرسه، دریافت گواهینامه و ... نیز نیاز به ارائه مدارک معتبر دارید، چگونه ممکن است بدون مدارک معتبر بتوانید به مطرح‌ترین کشورهای دنیا وارد شوید.
گاهی اوقات تبلیغاتی را با عنوان "ویزای شنگن تضمینی" مشاهده می‌کنید. دقت داشته باشید که هیچ تصمینی برای دریافت ویزای شنگن وجود ندارد. کشورهای عضو شنگن، کشورهای سخت‌گیری هستند و به راحتی ویزای ورود نمی‌دهند. شما باید تمامی مدارک خود را به طور کامل و بدون هیچ نقصی ارائه دهید، تا بتوانید ویزای شنگن را دریافت کنید. البته اگر بتوانید! گاهی اوقات دیده می‌شود متقاضی حتی با کامل‌ترین مدارک نیز موفق به دریافت ویزا نشده است و درخواست او برگشت خورده است. در واقع موافقت برای دریافت ویزا به روابط کشورها باهم و مسائل سیاسی روز نیز بستگی دارد. در نتیجه هیچ تضمینی برای دریافت ویزا وجود ندارد! این جملات و عبارات تنها شما را تحریک می‌کنند و باعث می‌شوند عمر و هزینه‌ خود را برای نتیجه‌ای نامعلوم بر باد دهید. بسیاری از این افراد هزینه‌های هنگفتی را بابت انجام کارهایتان دریافت می‌کنند و در نهایت پس از ماه‌ها معطل کردن، هیچ کاری از پیش نمی‌برند.
از طرف دیگر برخی از شرکت‌ها با تبلیغات ویزای شنگن بدون مدرک، سعی در جذب افراد خام داشته و پس از دریافت مبالغ هنگفت از شما و برای این‌که کاری انجام داده باشند، مدارک جعلی به سفارتخانه ارسال می‌کنند. دقت داشته باشید که ماموران ویزا تمامی مدارک را به طور دقیق بررسی می‌کنند و مدارکی جعلی را تشخیص می‌دهند. در صورت دریافت مدارک جعلی، سفارت نه تنها ویزای شما را ریجکت می‌کند، بلکه شما را نیز بلاک خواهد کرد. دقت داشته باشید که در صورت بلاک شدن تا 5 سال نمی‌توانید وقت سفارت بگیرید و برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

ویزای شنگن بدون مدرک


در این مطلب مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای توریستی شنگن را معرفی کردیم و توضیح دادیم که دریافت ویزا بدون مدرک به هیچ عنوان ممکن نیست. برخی از شرکت‌ها از ناآگاهی افراد سود استفاده کرده و با واژه‌هایی چون تضمینی و بدون مدرک، آن‌ها را جذب خود می‌کنند و متاسفانه هیچ کاری از پیش نمی‌برند. برای این‌که زمان و پول خود را صرف کار بیهوده نکنید و بتوانید از بهترین راه به نتیجه مطلوب و دلخواه برسید، توصیه می‌کنیم حتما از طریق آژانس‌های مسافرتی و موسسات معتبر برای دریافت ویزای شنگن اقدام نمایید. برای مشاوره و دریافت اطلاعات کامل در این زمینه می‌توانید از طریق شماره 02175097700 با کارشناسان کایت در ارتباط باشید.

بنر وان سیما شوق

نظرات، تجربیات و سوالات

ارسال پیام

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

بستن