انواع مختلف کلاس‌های بلیط هواپیما | مقایسه کلاس‌های پروازی
حامد مقتدایی 1398/12/26 1372 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقهانتخابی شایسته براساس انواع مختلف کلاس‌های بلیط هواپیما، از ارزان‌ترین و تخفیف‌دارترین تا گران‌ترین و لوکس‌ترین، در بین کلاس‌های پروازی، به بودجه شما بستگی دارد.
در ادامه بین 4 دسته از کلاس‌های بلیط هواپیما، یک مقایسه جامع صورت گرفته و برای شما آورده شده است:

معرفی کلاس‌های پرواز


کلاس اقتصادی


با انتخاب کلاس پروازی اقتصادی از بین کلاس‌های پروازی، همه‌چیز به قیمت بلیط‌تان بستگی پیدا خواهد کرد. کیفیت صندلی و میزان فضایی که در اطراف‌تان وجود دارد، وعده‌های غذایی و خدمات ارائه‌شده –تعداد کارکنان تخصیص‌داده‌شده به کابین کلاس اقتصادی- به میزان هزینه پرداختی از سوی مسافران بستگی خواهد داشت.


کابین-کلاس-اقتصادی


اما همیشه هم شرایط در کلاس اقتصادی بد نیست، برخی هواپیمایی‌ها وعده‌های غذایی‌شان را جهت بهبود طعم و مزه غذاها، انتخاب گزینه‌های سالم‌تر و ارائه آیتم‌های بهتر به عنوان وعده غذایی اصلی همراه با اسنک پیشنهادی در طول سفر برای این مورد از کلاس‌های پروازی تغییر داده‌اند.
در پروازهای اقتصادی، سامانه سرگرمی داخل پروازی وجود دارد که می‌تواند حواس شما را از پرواز پرت کند. بهتر است بنشینید و چند فیلم ببینید تا حواستان از کیفیت بد شرایط کلاس اقتصادی پرت شود. فقط حواستان باشد، برخی هواپیمایی‌ها برای ارائه خدمات پخش فیلم حین پرواز، پتو و بالش، هزینه‌های اضافی دیگری در این دسته از کلاس‌های پروازی به شما تحمیل می‌کنند.


2. کلاس اقتصادی پریمیوم


کلاس اقتصادی پریمیوم یکی از آن دسته‌بندی‌ها بین کلاس‌های بلیط هواپیماست و یک کلاس پروازی بروزرسانی‌شده از کلاس اقتصادی بوده و هزینه خیلی مقرون‌به‌صرفه‌تری از یک بلیط بیزینس کلاس برایتان به همراه خواهد داشت.
مخاطبان این کلاس پروازی، آن دسته افرادی هستند که به دلایل کاری یا خانوادگی، یا در کنار همسران‌شان قصد سفر می‌کنند. همه هواپیماها، کلاس اقتصادی پریمیوم را در بین کلاس‌های پروازی خود ارائه نمی‌کنند.
کلاس اقتصادی پریمیوم در مقایسه با کلاس اقتصادی، فضای پای بیشتری ارائه می‌کند – با این فضا، می‌توانید پاهای‌تان را راحت دراز کنید و در طول پروازهای طولانی به مشکل برنخورید.
صندلی‌ها، خودشان پهن‌تر هستند و فضای پشت گردنی بهتری را با امکان تنظیم درجه در اختیارتان می‌گذارند. همچنین، فضای آرنج بیشتری دارید، چون مسافران زیادی در کابین کلاس اقتصادی پریمیوم حضور ندارند. در یک کابین اقتصادی، سه صندلی بین پنجره و راهرو وجود دارد، اما در اقتصادی پریمیوم، دو صندلی دیده می‌شود.
فضای بیشتری برای جای دادن وسایل‌تان در کابین وجود دارد و بخش زیادی از خریدهای‌تان را می‌توانید، آنجا بگذارید. سطح کیفی وعده‌های غذایی، نوشیدنی‌ها و حتی اسنک‌ها بالاتر از استاندارد کلاس اقتصادی است.


کابین-کلاس-اقتصادی-پریمیوم


در بخش سرگرمی داخل پرواز، یک صفحه نمایش بزرگتر، یک جفت هدفون مجهز به نویزگیر، پریز برق برای لپتاپ یا تبلت‌تان وجود داشته و در کل جذابیت بیشتری برای مسافران دارد که بخواهند آن را در بین کلاس‌های پروازی انتخاب کنند.


3. بیزینس کلاس


بیزینس کلاس، یک دنیا با کلاس اقتصادی تفاوت دارد. در بازه‌های زمانی متفاوت، می‌توانید بیزینس کلاس را از هواپیمایی موردنظرتان و بسته به سفر انتخابی تهیه نمایید.
تجربه استفاده از بیزینس کلاس، در فرودگاه با یک صف جداگانه برای چک‌این و اجازه حمل بار بیشتر آغاز می‌گردد. در بسیاری از فرودگاه‌ها، روند بررسی مدارک دارندگان این بلیط از کلاس پروازی بسیار سریع‌تر انجام می‌شود.
شما بعد از چک‌این، وقت زیادی خواهید داشت، و می‌توانید به محوطه استراحت مخصوص بیزینس کلاس بروید، و از نوشیدنی‌های گرم و سرد و غذاهای فوق‌العاده‌شان در بین این دسته از کلاس‌های پروازی استفاده کنید.
صندلی‌های بیزینس کلاس، هم خیلی پهن هستند و هم فضای زیادی در اطرافش وجود دارد. نه تنها، جای پای بیشتری در اختیار خواهد بود، بلکه وسایلی که به همراه دارید را می‌توانید، همانجا بگذارید. وعده‌های غذایی و نوشیدنی‌های موجود در حد کیفیت رستوران‌ها هستند و منویی فصلی به همراه تازه‌ترین مواد تشکیل‌دهنده برایتان سرو می‌شود.
زمان سرو غذا نیز در بیزینس کلاس، انعطاف‌پذیر است. به شما یک کیت سلامتی همراه با مرطوب‌کننده برای تازه نگه‌داشتن پوست‌تان، بالم لب، کرم دست، گوش‌گیر، ماسک صورت و سایر تنقلات در این دسته از کلاس‌های پروازی می‌دهند.


کابین-بیزینس-کلاس-از-کلاس‌های-پروازی


طراحی‌های صندلی بیزینس کلاس طوری هستند که هر مسافر می‌تواند بدون ناراحتی جایگاه مناسبی در راهرو داشته باشد. شاید یکی از بهترین مزایای بیزینس کلاس این باشد که صندلی‌های‌شان به یک تخت‌خواب بدل می‌شود و می‌توانید در مسیرهای طولانی بخوابید تا به مقصد برسید.


4. فرست کلاس


فرست کلاس، آن دسته از کلاس‌های پروازی هواپیمایی است، که ایرلاین‌های مختلف بر سر ارائه بهترین خدمات به ثروتمندان، افراد مشهور و قدرتمند در آن با هم به رقابت می‌پردازند. فرست کلاس متعلق به آن دسته افرادی است که هزینه برای‌شان اهمیتی ندارد و سطح کیفی امکانات را بیش از هرچیزی می‌پسندند.
ایرلاین‌های پیشرو برایتان شوفر می‌فرستند تا شما را به فرودگاه ببرند و بعد از انجام کارهای لازم برای پرواز، آن‌ها را به سوی محوطه استراحت اختصاصی فرست کلاس راهنمایی می‌کنند. در یک محوطه استراحت فرست کلاس پیشرفته، یک اتاق غذاخوری همراه با بهترین و باکیفیت‌ترین منوی موجود، وجود دارد و برای شما در این دسته از کلاس‌های پروازی، خدمات ماساژ، اصلاح صورت، مانیکور و پدیکور ارائه می‌گردد.
شما در انتهای هواپیما، طوری در سفر خواهید بود، که گویا انگار یک جت اختصاصی هستید. کابین فرست کلاس، جوی بسیار آرام و لذت‌بخش دارد، و خدمه به شما خدماتی ویژه ارائه می‌دهند. وعده‌های غذایی داخل پرواز معمولاً از سوی بهترین سرآشپزهای هواپیمایی آماده می‌شوند و منوی ارائه‌شده در این دسته از کلاس‌های پروازی بسیار فوق‌العاده خواهد بود.
صندلی‌های فرست کلاس، حتی قابل مقایسه با صندلی‌های بیزینس کلاس نیستند. آن‌ها پهن‌تر بوده و کیفیت ساخت فوق‌العاده بهتری دارند و این کابین، از سایر کابین‌ها با درهای کشویی جدا می‌شود.


کابین-فرست-کلاس


در برخی هواپیما‌های ایرلاین‌های بین‌المللی کابین فرست کلاس، به مانند یک پنت هاوس در آسمان، با یک اتاق نشیمن، یک حمام و اتاق خواب با یک تخت دونفره و کمد لباس ظاهر می‌شود.
در این مقاله از مجله گردشگری کایت ما شما را با دانستنی‌های مفید و کاربردی از انواع کلاس‌های پروازی، اقتصادی، پریمیوم اقتصادی، بیزینس کلاس و فرست کلاس و ویژگی‌های‌شان آن آشنا کردیم. اگر قصد سفر دارید، می‌توانید با شماره تلفن 02175097700 تماس بگیرید تا کارشناسان کایت شما را درخصوص ثبت نام در تورهای داخلی و خارجی راهنمایی کنند.

تور جام جهانی 2022 قطر

تور جام‌جهانی 2022 قطر

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید