معرفی کامل هواپیمایی تابان
حامد مقتدایی 1398/12/03 2827 بازدید 0 نظرهواپیمایی تابان یکی از جوان‌ترین ایرلاین‌های ایرانی در برگزاری پروازهای روزانه داخلی و خارجی با بیش از چندصد پرواز به 24 مقصد خارجی و داخلی است.


معرفی و تاریخچه کامل هواپیمایی تابان


هواپیمایی تابان یکی از شرکت‌های هواپیمایی خصوصی و جوان کشور در سال 1384 بعد از اخذ مجوز از جانب سازمان هواپیمایی کشور، فعالیت خود را به طور رسمی از سال 1385 به کمک خلبان عبدالله‌پور و با مشارکت شرکت سهامی توس گستر خراسان آغاز نمود.


/پرسنل-هواپیمایی-تاباندفتر مرکز هواپیمایی تابان در شهر مشهد واقع در استان خراسان رضوی و در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد قرار دارد. از جمله قطب‌های اصلی هواپیمایی تابان هم می‌توان به فرودگاه بین‌المللی تهران و فرودگاه بین‌المللی شهیدبهشتی اصفهان اشاره داشت.


مسیرهای پروازی هواپیمایی تابان


مسیرهای پروازی هواپیمایی تابان با سابقه 13 سال فعالیت، 24 مقصد داخلی و خارجی را شامل می‌شود.
از مقاصد داخلی هواپیمایی تابان می‌توان به شهرهای اهواز، اصفهان، خرم آباد، جزیره کیش، مشهد، رشت، شیراز، تبریز، تهران، یزد، ماکو، کاشان و زاهدان و از مقاصد خارجی آن می‌شود به بغداد و نجف در عراق، لاهور و کراچی در پاکستان، مسکو، سن پترزبورگ و آستاراخان در روسیه، استانبول در ترکیه، تفلیس در گرجستان و ایروان در ارمنستان اشاره کرد.


ناوگان هواپیمایی تابان


9 فروند هواپیما ناوگان هوایی ایرلاین تابان را تشکیل می‌دهند که در بین‌شان 5 فروند هواپیمای بوئینگ MD-88، یک فروند هواپیمای بی‌ای‌ئی سیستمز مدل RJ85-145 و سه فروند هواپیمای ایرباس A310-304 دیده می‌شود. اکنون عمر این ناوگان هوایی، حدوداً 20 سال تخمین زده می‌شود.


کلاس‌های پروازی هواپیمایی تابان


باید گفت که خوشبختانه یا متاسفانه، هواپیمایی تابان درحال‌حاضر از پروازهای فرست کلاس و بیزینس کلاس برخوردار نبوده و فقط یک نوع پروزار اکونومی کلاس یا اقتصادی را پشتیبانی می‌کند.


کترینگ هواپیمایی تابان


نوسازی و مجهزسازی کیترینگ هواپیمایی تابان از سوی شرکت پرشیااستیل انجام شد و در ادامه و در راستای بهبود و ارتقای سطح کیفی خدماتی خود، تابان ایر در آینده‌ای نه چندان دور سرویس‌های ویژه در اختیار مسافرانش قرار خواهد داد.


قوانین پروازی هواپیمایی تابان


بنابر قوانین مصوب پروازهای هواپیمایی تابان، مسافران باید در پروازهای داخلی حداقل 2 ساعت و در پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت زودتر در فرودگاه حضور داشته باشند.


نمای-داخل-کابین-هواپیمای-هواپیمایی-تاباندر پروازهای داخلی، گیت‌های پرواز 30 دقیقه و در پروازهای خارجی، 60 دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شوند و از پذیرش مسافران ممانعت به عمل می‌آید.
در پروازهای خارجی با مدت زمان بالا، زنان باردار اجازه پرواز نخواهند داشت و تنها درصورت ارائه گواهی پزشکی شخص پیش از پرواز و تایید از سوی پزشکان این ایرلاین، برایشان مجوز پرواز صادر می‌گردد.
لازم به ذکر است که زنان باردار تا هفته 32 بارداری و در صورت ارائه گواهی پزشک، مجاز به پرواز هستند.
در پروازهای داخلی نیز شخص تا هفته ۳۲ بارداری و تنها در صورت ارائه گواهی پزشک، مجاز به پرواز خواهد بود.


قوانین بار مجاز هواپیمایی تابان


اگر مسافر هواپیمایی تابان باشید صرفاً مجاز به حمل 30 کیلوگرم خواهید بود.
همچنین ساک‌دستی‌تان را می‌توانید تا ظرفیت حداکثر 5 کیلوگرم وارد کابین هواپیما کنید.
اما اگر قصد دارید بیش از مقدار بار مصوب، با خودتان حمل کنید، پیش از سفر یا حتی اقدام به خرید بلیط بهتر است با ایرلاین تابان و فرودگاه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.
و در نهایت اگر قصد حمل لوازمی غیر از لوازم شخصی دارید، باید آن‌ها را به عنوان بار چمدان تحویل بخش بار هواپیما بدهید.


اقلام ممنوعه در شرکت هواپیمایی تابان


بنابر قوانین اعلام‌شده از سوی هواپیمایی تابان، آن دسته مسافرانی که می‌خواهند این ایرلاین را برای سفرهای داخلی و خارجی خود انتخاب نمایند، باید از به همراه داشتن اقلام زیر خودداری نمایند:
حمل هرگونه مواد منفجره، قابل اشتعال و آتش‌زا به داخل کابین هواپیما
ممنوعیت ورود کپسول‌ها و اسپری‌های شیمیایی
ممنوعیت ورود هرگونه ماده خورنده شیمیایی همچون اسید و سرکه


از-هواپیماهای-هواپیمایی-تابانتوجه مهم: در ضمن هواپیمایی تابان، هیچ‌گونه تعهدی در قبال اقلام زینتی، قیمتی، پول و اوراق بهادار و همچنین مواد فاسد شدنی و شکستنی نمی‌پذیرد.


هزینه اضافه بار هواپیمایی تابان


اگر مسافران پروازهای هواپیمایی تابان بخواهند مقدار باری بیش از مقدار مصوب این ایرلاین را با خود حمل نمایند، موظف به پرداخت هزینه‌های مربوط به اضافه بار خواهند شد. نرخ محاسبه اضافه بار تابان ایر به ازای هر کیلوگرم، 1.5 درصد نرخ تمام بهای بلیط یک‌سره درجه عادی درنظرگرفته خواهد شد.


سوانح هوایی تابان


از حائزاهمیت‌ترین حوادث هواپیمایی تابان می‌شود به وقایع زیر اشاره داشت:
1. مصدومیت 47 نفر در حادثه آتش‌سوزی داخل و موتور هواپیما به طور کامل و جداشدن چرخ، دم و بال سمت راست هواپیمای توپولوف 154 حین فرود به مورخ 3 بهمن ماه 1388
2. سانحه 18 اردیبهشت ماه 1394 به شماره پرواز 6357 که پس از گذر یک ساعت و نیم پرواز در مسیر تهران به نجف، به خاطر نقص فنی و از کار افتادن یکی از موتورهای هواپیما مجبور به بازگشت به فرودگاه امام خمینی (ره) تهران شد.
3. بازگشت به فرودگاه هواپیما به علت از کار افتادن موتور هواپیما و قطعی برق آن در پرواز کیش به اصفهان به مورخ 12 فرودین ماه 1398


اطلاعات تماس هواپیمایی تابان


اطلاعات تماس هواپیمایی تابان به شرح زیر است:
آدرس: تهران، بلوار فردوس غرب، خیابان سازمان برنامه مرکزی، خیابان 17 مرکزی، کوچه وحدت، پلاک 505
کدپستی: 1483713519
تلفن تماس: 40441214 – 021، 4854-021
فاکس: 40441295 – 021
مرکز پیامک: 300074931
آدرس دوم: فرودگاه جزیره کیش - دفتر ایستگاه شرکت هواپیمایی تابان


از-هواپیماهای-هواپیمایی-تاباندر این مقاله از مجله گردشگری کایت ما شما را با دانستنی‌های مفید و خواندنی از هواپیمایی تابان، تاریخچه، مسیرهای پروازی، ناوگان هوایی، قوانین پروازی، اقلام ممنوعه و سوانح هوایی آن آشنا کردیم. اگر قصد سفر دارید، می‌توانید با شماره تلفن 02175097700 تماس بگیرید تا کارشناسان کایت شما را درخصوص ثبت نام در تورهای داخلی و خارجی با هواپیمایی تابان راهنمایی کنند.

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید