10 رستوران برتر استانبول که باید غذاهایشان را تست کنید!
3756 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقه


یکی از تفریح‌های هیجان‌انگیزی که در سفرهایتان نباید آن را فراموش کنید؛ شکم‌گردی است. با کایت همراه باشید تا با بهترین رستوران‌ های استانبول آشنا شوید. در این مقاله 10 تا از بهترین رستوران‌ های استانبول را به شما معرفی می‌کنیم تا طعم خوشمزه غذاهای استانبولی را در سفر مزه کنید.

10 تا از بهترین رستوران‌ های استانبول که غذاهای آن را باید تست کنید
1. La Mouette لاموئت با سرآشپزی نخبه؛ یکی از بهترین رستوران ‌های استانبول


 در تراس هتل Tomtom Suites یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول وجود دارد که حتما باید غذاهای آن را امتحان کنید. شهرت رستوران لاموئت به دو سرآشپز نخبه است که بهترنی غذاهای محلی ترکیه را تهیه می‌کنند. پیشنهاد میکنم که حتما طعم بی‌نظیر Arnavut ciğeric را امتحان کنید که برای طبخ غذای جگر آرناووت از بهترین مواد اولیه محلی استفاده می‌شود. دسر پیشنهادی panna cotta با ماست که بهترین انتخاب برای شما می‌تواند باشد. خلاقیت سرآشپز در این رستوران حرف اول را در بین بهترین رستوران‌ های استانبول می‌زند.

La Mouette لاموئت با سرآشپزی نخبه
2. Lokanta Maya مایا  یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول با فضایی دنج


اگر به دنبال رستورانی با فضایی صمیمی و دنج هستید؛ بهترین انتخاب شما می‌تواند Lokanta Maya باشد. شما در این مکان با منویی منحصر به فرد در بین بهترین رستوران‌ های استانبول رو به رو می‌شوید. در هر فصلی که به رستوران مایا بروید غذای مخصوص همان فصل را می‌توانید امتحان کنید. غذای پیشنهادی ما به شما mucver است که بسیار محبوب است و در حدی این غذا در بین بهترین رستوران‌ های استانبول پرطرفدار است که سرآشپز دستور پخت آن را بر روی آیینه در رستوران نوشته تا دیگر کسی در مورد آن سوال نپرسد.

Lokanta Maya مایا  یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول
3. Rumelihisari Iskele  روملی‌حصار اسکله یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول به شکل کلبه‌ی ماهیگیری


اگر دوست دارید در محیطی سنتی از دوران قرون وسطی غذایتان را نوش جان کنید؛ روملی‌حصار اسکله را انتخاب کنید که درجه یک در بین بهترین رستوران‌ های استانبول است. تصور کنید بر روی یک اسکله به جا مانده از عثمانیان رو به روی یک قلعه قرون وسطایی در یک رستوران کلبه‌ای نشسته‌اید و طعم یک غذای ناب محلی را مزه می‌کنید. Rumelihisari Iskele  طرفداران زیادی دارد که حتی گارسون‌ها مشتری‌های خود را به اسم صدا می‌شناسند و با سلیقه غذایی آن‌ها آشنا هستند. روملی‌حصار اسکله  در بین گردشگران نیز شناخته شده است به شما نیز پیشنهاد می‌شود که طعم غذاهای دریایی را در این رستوران امتحان کنید که در بین بهترین رستوران‌ های استانبول تجربه‌ای به یاد ماندنی است.

مطالب مرتبط:

Rumelihisari Iskele یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول
4. Fish رستوران فیش  یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول در تنگه بسفر


رستورانی در نزدیکی خلیج Kuruçeşme بر روی تنگه بسفر قرار دارد که نام آن فیش است و از بهترین رستوران‌ های استانبول به شمار می‌آید. قرار گرفتن فیش در منطقه‌ای منحصر به فرد فضای رستوران را خاص کرده است. اگر به دنبال محیطی لوکس و با پرستیژ هستید؛ فیش بهترین انتخاب برای شماست. در نزدیکی فیش سالن‌های بیلیارد و کلوپ‌های جذاب وجود دارد که مناسب برای شب‌گردی و تفریح است. فیش یکی از بهترین رستوران‌های استانبول است که غذاهای دریایی آن را باید امتحان کنید.

Fish یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول
5. Xرستوران ایکس از بهترین رستوران‌ های استانبول بر روی پشت بام


یکی از بزرگترین لذت‌های دنیا خوردن است اگر بر روی پشت بام Deniz Palas دوست دارید در برابر منظره زیبای شاخ طلایی منطقه اروپایی-آسیایی استانبول مزه ناب غذاهای محلی و دریایی استانبول را تجربه کنید یک از بهترین رستوران‌ های استانبول که می‌توانید انتخاب کنید رستوران ایکس است. ساختمان دنیز پلاس که رستوران ایکس بر فراز آن قرار دارد سازمان فرهنگ و هنر استانبول IKSV است که در سال ۲۰۰۹ بازسازی شده است و با فضایی سنتی مدرن رو به رو هستید که با دیدن منوی رستوران ایکس در مقایسه با بهترین رستوران‌ های استانبول هم می‌توانید این تضاد را احساس کنید و غذاهای خوش طعم مدیترانه‌ای را در کنار پیتزاهای تنوری امتحان کنید.

Xرستوران ایکس از بهترین رستوران‌ های استانبول
6. Giritliرستوران گریتیلی باغی در لیست بهترین رستوران‌ های استانبول


گریتیلی رستورانی لوکس و در منطقه‌ای دنج برای کسانی که به دور از هر هیاهویی دوست دارند با منوی یونانی این رستوران طعم بی‌نظیر غذا را در بهترین رستوران‌ های استانبول امتحان کنند. به شما پیشنهاد می‌شود که هشت پای سرخ شده در زیتون گریتیلی را امتحان کنید. قبل از سرو پیش‌غذاهایی که نباید آن را از دست دهید سالاد پاستا هست که با پنیر فتا و زیتون‌های یونانی بسیار لذیذ است. اگر در یک روز گرم تابستانی به استانبول می‌روید بهترین انتخاب شما برای خوردن غذا باغ رستوران گریتیلی است که در منطقه دنج Sultanahmet در بین بهترین رستوران‌ های استانبول قرار دارد و قیمت منوی آن همیشه ثابت است که با نوشیدنی‌های محلی پذیرای شما است.

Giritliرستوران گریتیلی باغی در لیست بهترین رستوران‌ های استانبول
7. Leb-i derya لب دریا یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول بر روی پشت‌بام


لب دریا اولین رستورانی است که بر روی پشت بام افتتاح شد و در بین بهترین رستوران‌ های استانبول از Leb-i derya استقبال زیادی شد و محلیان و گردشگران زیادی طعم غذاهای اصیل این رستوران را سفارش می‌دهند. این رستوران در خیابان استقلال معروفترین منطقه گردشگری در بین بهترین رستوران‌ های استانبول واقع شده است که محلی برای پاساژگردی و خرید است.شما می‌توانید بعد از دیدن ویترین‌های رنگارنگ به لب دریا یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول بروید و یک روز خاطره‌انگیز را در استانبول تجربه کنید. پیشنهاد ما برای منوی این رستوران؛ ماهی خاردار و کباب بره است که طعمی به یاد ماندنی را برای شما به همراه دارد.

 Leb-i derya یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول
8. Mikla میکلا؛ از بهترین رستوران‌ های استانبول با آشپزخانه‌ای به شکل سِن تئاتر


وقتی هنر و خلاقیت دست به دست هم می‌دهند تا رستورانی هیجان‌انگیز در بین بهترین رستوران‌ های استانبول به نام میکلا افتتاح شود که آشپزخانه آن به صورت سن تئاتر درست شده است و حتما غذاهایی که بر روی صحنه درست می‌شود شاهکاری تماشایی می‌شود. Mehmet Gürs صاحب خلاق رستوران Mikla که دو رگه ترکیه‌ای – سوئدی است که با منویی درجه یک پذیرای مهمان‌هایش است. پیشنهاد ما به شما سفارش دادن گوشت دنده بره دودی است که با سس مخصوصی که دارد بهترین انتخاب است. برای رفتن به این رستوران منحصر به فرد باید به پشت بام هتل Marmara Pera بروید که در سال 2005 در بین بهترین رستوران‌ های استانبول این مکان افتتاح شده است.

Miklaاز بهترین رستوران‌ های استانبول
9. Müzedechanga موزه ‌دشنگا  یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول با بالاترین کیفیت غذایی


در تراس موزه ‌دشنگا رستورانی است که بالاترین کیفیت غذایی را در بین بهترین رستوران‌ های استانبول دارد. شما می‌‌توانید رو به روی منظره بکر تنگه بسفر بنشینید و غذای مخصوص سرآشپز پیتر گوردون را امتحان کنید. برای رفتن به Müzedechanga در بین بهترین رستوران‌ های استانبول باید به محله Emirgan بروید.

Müzedechangaیکی از بهترین رستوران‌ های استانبول
10. Meze by Lemon Tree رستوران مزه کنار درخت لیمو نمونه‌ای از بهترین رستوران‌ های استانبول


مزه کردن غذاهای رستوران  Meze by Lemon Treeرا نباید از دست بدهید زیرا با دقت و ظرافت سرآشپز بسیار خوب  طبخ می‌شود که با طعمی منحصر به فرد پذیرای مهمانان این رستوران است. پیشنهاد می‌شود که  غذاهای دریایی که از سواحل دریای اژه صید می‌شود را از دست ندهید که راز مزه لذیذ آن در بین بهترین رستوران‌ های توراستانبول  استفاده از گیاهان معطر سرخ شده‌ای است. 

Meze by Lemon Treeنمونه‌ای از بهترین رستوران‌ های استانبول


بنر وان سیما شوق

نظرات، تجربیات و سوالات

ارسال پیام

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

بستن