ویزای تحصیلی کانادا
1299 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقه

چرا ویزای تحصیلی کانادا؟

شاید در ابتدا برای دانشجویان و دانش آموزان متقاضی اخذ ویزای کانادا سوال باشد که چرا تحصیل در  کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا هدف و مقصد اکثر دانشجویان و دانش آموزان بین المللی است.

در اینجا نظر شما را به چند نکته مهم در رابطه با اخذ ویزای تحصیلی کانادا جلب میکنیم :


ویزای تحصیلی کانادا

1. نکته اول اینکه اعتبار مدارک تحصیلی کانادا در سطح جهانی بسیار بالاست و کیفیت آموزش در سطح بالایی قرار دارد.

2. نکته دوم که حائذ اهمیت است مرغون به سرفه بودن هزینه های تحصیل نسبت به کشورهای تراز اولی مانند آمریکا و انگلیس است.

3. نکته سوم و بسیار مهم اینکه شما به عنوان یک دانشجو از ابتدای ورود به دانشگاه دارای خدمات، امکانات و حقوق شهروندی یک شهروند کانادایی می باشید. به زبان ساده تر شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی دارای حقوق و امکانات برابر با یک شهروند کانادایی هستید.

4. نکته چهارم و کلیدی برای انتخاب کشور کانادا به عنوان کشور مقصد برای تحصیل، امکان اخذ اقامت دائم کانادا بدون نیاز به ترک خاک کانادا می باشد. به این صورت که بعداز اتمام تحصیل و در دست داشتن مدرک تحصیلی کانادا و تجربه کاری که حین تحصیل کسب می کنید، می‌توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

5. نکته پنجم حضور نام ۲۶ دانشگاه کانادایی در لیست رنکینگ جهانی ۵۰ دانشگاه برتر است که خود می‌تواند یکی از مهم ترین دلایل برای تحصیل در سطح بین المللی برای دانشجویان متقاضی ویزای تحصیلی کانادا باشد.


اخذ ویزای تحصیلی کانادا :


ویزای تحصیلی کانادا یکی از چند نوع ویزای موقت کانادا می باشد. شما با اخذ ویزای تحصیلی کانادا قادر خواهید بود به مقدار روزهای تعیین شده بسته به نوع ویزا در داخل خاک کانادا به تحصیل ادامه دهید.

به طور کلی ویزای تحصیلی کانادا به دو شاخه تقسیم می شود :

ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان

ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان

که این دو ویزا شباهت ها و تفاوت هایی با یکدیگر دارند.


اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان


کانادا دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بسیاری است که تحصیل در آنها آرزوی بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در این کشور پیشرفته است.

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان مسلما اولین قدم اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های کاناداست.

 نکته اول این است که اخذ پذیرش می بایست برای دوره های بالای شش ماه انجام شود.

نکته دوم که باید مدنظر قرار گرفته شود مورد تایید بودن دانشگاه پذیرش دهنده است که حتما باید مورد تایید اداره مهاجرت کانادا باشد.

اما چگونه بدانیم دانشگاه پذیرش دهنده مورد تایید اداره مهاجرت هست یا خیر؟

در واقع لیستی در سایت اداره مهاجرت کانادا موجود هست که به لیست DLIشهرت دارد که اسامی دانشگاه هایی که در این لیست منتشر شده در واقع مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است.

لیست دی ال ای

ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان :


ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان دارای تشابه هایی با ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان می باشد. 

در ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان نیز متقاضی نیازمند دریافت پذیرش از یکی از مدارس کشور کانادا می باشد اما با این تفاوت که دیگر نیازی نیست مدرسه مورد نظر مورد تایید اداره مهاجرت کشور کانادا باشد. دلیل عدم لزوم این تاییده این است که تمامی مدارس کشور کانادا مورد تایید اداره مهاجرت کشور کانادا می باشد. نکته مهم در ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان همراه داشتن یک همراه یا تعیین قیم قانونی برای دانش آموز است. ما بقی مراحل امور ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان به شکل ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان انجام می شود.

مدت زمان ویزای تحصیلی کانادا به مدت زمان تحصیل شما در آن مقطع بستگی دارد. به زبان ساده تر تا زمانی مشغول تحصیل در مقطع مشخص شده می باشید ویزای شما معتبر است. 

این اعتبار به این معناست که در این مدت بدون محدودیت به این کشور سفر کرده یا در آن زندگی کنید. 

در بعضی موارد ویزای تحصیلی کانادا مشروط به گذراندن دوره زبان داده می‌شود این بدین معناست که فرد

متقاضی در صورت گذراندن دوره زبان می‌تواند ویزای تحصیلی کانادا را دریافت نماید و بدیهی است عدم رعایت این شرط باعث می شود ویزای تحصیلی فرد باطل شود.

ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا


برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مدارک دیگری نیز مورد نیاز است که در ذیل به آنها اشاره می کنیم

تصویر پاسپورت متقاضی – شناسنامه ترجمه شده – یک قطعه عکس – نامه تمکن مالی – سوابق کاری – بیمه – نامه تعیین هدف از تحصیل – تکمیل فرم درخواست – پرداخت هزینه درخواست ویزا (150$ کانادا) – پرداخت هزینه انگشت نگاری (85$ کانادا) – دریافت نامه CAQ (برای پذیرش از دانشگاه های ایالت کبک)

 CAQ مخفف عبارتCertificate Acceptance Quebec  می باشد. این گواهی به معنای دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های ایالت کبک می باشد

این گواهی را می‌توانید با مراجعه به سایت های دانشگاه های ایالت کبک در کانادا بدست آورید.

در ضمن دریافت این گواهی خود شامل هزینه می شود که هزینه آن برای سال جاری (2019) 114$ کانادا می باشد.

در آخر و پس از حدود سه ماه پس از اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا، در وبسایت اداره مهاجرت کانادا ویزای تحصیلی کانادا شما آماده خواهد شد و متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا خود و انگشت نگاری به یکی از سفارتخانه های کانادا در کشور های همسایه که در ذیل به آنها اشاره می‌کنیم مراجعه نماید


ویزای-تحصیلی-کانادا

آنکارا:

استانبول:

دبی:

ابوذبی:

باکو:

ایروان:

تفلیس:

بنر وان سیما شوق

نظرات، تجربیات و سوالات

ارسال پیام

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

بستن