چگونه ویزای تایلند بگیریم ؟


تایلند، واقع شده در جنوب شرقی قاره‌‌‌‌‌‌‌ي آسیا یکی از کشورهای مورد علاقه‌ي بسیاری ازگردشگران جهان و بخصوص ایرانیان است. همچنین افراد زیادی هستند که با اهدافی همانند تحصیل در تایلند و یا کار در تایلند اقدام به سفر به این کشور میکنند. برای سفر به تایلند مانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان،‌ می‌بایست که با توجه به هدف خود از سفر و یا مهاجرت به تایلند با مراجعه به سفارت‌خانه تایلند در تهران نسبت به اخذ ویزای تایلند اقدام کنید.


مراحل دریافت ویزای تایلند


برای داشتن سفری بی دردسر به تایلند، لازم است که مراحل دریافت ویزای تایلند را به درستی طی کنید تا به مشکلی برخورد نکنید. اولین مرحله برای دریافت ویزای تایلند مراجعه به سایت سفارت تایلند در کشور مبدا و پرکردن فرم های مربوطه است. در هنگام پر کردم فرم مربوط به دریافت ویزای تایلند می بایست به نوع ویزای مورد نظر خود توجه کنید. پس از تکمیل فرم مربوطه، از طرف سفارت برای زمان حضور شما در سفارت تایلند و ارائه مدارک مورد نیاز با شما از طریق ایمیل و یا تلفن تماس گرفته می‌شود. در نهایت با حضور در سفارت‌خانه و ارائه مدارک مورد نیاز مراحل دریافت ویزای تایلند به اتمام می‌رسد. جهت تحویل مدارک خود به سفارت تایلند می‌توانید روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ به این سفارت مراجعه کنید. دریافت ویزا از سفارت تایلند نیز از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۶:۰۰ روزهای یکشنبه تا پنجشنبه امکان‌پذیر است.

ویزای تایلند


انواع ویزاهای تایلند :

 • ویزای توریستی تایلند
 • ویزای دانشجویی/تحصیلی تایلند
 • ویزای کاری تایلند
 • ویزای پزشکی تایلند
 • ویزای بازنشستگی تایلند
 • ویزای ازدواج تایلند

دریافت ویزای توریستی تایلند


تایلند از جمله کشورهایی است که در نوروز و تابستان ایرانیان بسیاری را در خود جای می‌دهد. شهرهایی از قبیل: بانکوک، کرابی، پاتایا، پوکت و... از جمله شهرهای پرطرفدار و توریستی تایلند هستند که با داشتن جاذبه های گردشگری متعدد مانند بناهای تاریخی و مذهبی، سواحل دریایی زیبا با آبهای شفاف، مراکز تفریحی و خرید سبب شده اند که سالانه هزاران گردشگر به این مناطق سفر کنند.
ویزای توریستی تایلند در دو نوع یک بار ورود با اعتبار نود روز و یا دوبار ورود با اعتبار شش ماه صادر می‌شود. هزینه ویزای یک بار ورود 35 یورو و ویزای دو بار ورود 70 یورو بوده و غیر قابل بازگشت است. در صورت سفر هوایی به تایلند اجازه دارید بین 30 الی 60 روز در تایلند اقامت داشته باشید و در صورت سفر به صورت زمینی 15 روز اجازه اقامت دارید.
در صورت اتمام مدت زمان ویزای توریستی تایلند می بایست که خاک این کشور را ترک کرده و مجددا اقدام به تمدید ویزا کنید. لازم به ذکر است که اگر حتی یک روز اضافه‌تر از تاریخ اعتبار ویزا، در خاک تایلند بمانید غیر قانونی محسوب شده و توسط پلیس متوقف می‌شوید و باید پاسخگو باشید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی تایلند

 • اصل گذرنامه که حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی برای ویزا داشته باشد.
 • کپی گذرنامه، کارت ملی و شناسنامه ( حتما در صفحه A4)
 • یک قطعه عکس رنگی 3*4 جدید، بدون عینک و تمام رخ که به فرم ویزا پیوست شده باشد.
 • کپی بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • یک برگ فرم ویزا با جزئیات و به صورت کامل به زبان انگلیسی توسط شخص متقاضی تایپ و امضا شده باشد.
 • نامه ضمانت آژانس مسافرتی ( در صورتی که از طریق آژانس مسافرتی اقدام شده باشد.)
 • پرینت از حساب مالی که اثبات کننده تمکن مالی شما است و به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.


دریافت ویزای کاری تایلند


ویزای کاری تایلند از انواع دیگر ویزای تایلند می‌باشد که صرفا به منظور اشتغال در تایلند درخواست و صادر می‌شود. افراد متقاضی جهت دریافت ویزای کاری تایلند باید توجه داشته باشند که از طریق ویزاهای دیگر مانند ویزای توریستی نمی‌شود وارد تایلند شد. ویزای کاری و تجاری تایلند تنها راه ورود به تایلند جهت کار و اشتغال در تایلند است.
دریافت ویزای کاری تایلند نسبت به ویزای توریستی تایلند دارای مراحل و سلسله مراتب بیشتری است. متقاضیان کار در تایلند می‌توانند از طریق ویزای غیرمهاجرتی که دارای شرایط یک بار ورود و اعتبار سه ماهه است به منظور اشتغال در تایلند وارد این کشور بشوند.


مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری تایلند

 • دعوت نامه معتبر از شرکت تجاری مربوطه درتایلند
 • اصل گذرنامه که حد اقل ۶ ماه از تاریخ صدور آن گذشته باشد و یا حد اقل ۶ ماه نیز اعتبار داشته باشد
 • کپی تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • تعداد سه قطعه جدید 6 در 4 جدید تمام رخ
 • ۵۵ یورو جهت دریافت ویزای کار تایلند
 • بلیط سفر به تایلند
 • تکمیل فرم مربوط به ویزای کاری تایلند و ارائه ۲ کپی از آن


البته با توجه به شرایط مختلف کاری، مدارک ارائه شده برای ویزای کار می‌توانند متفاوت باشند که می‌توانید از طریق کارشناسان مربوطه نسبت به کسب اطلاعات بیشتر اقدام فرمایید.


دریافت ویزای تحصیلی تایلند


از دیگر اهداف سفر به تایلند، تحصیل در دانشگاه های معتبر و شناخته شده‌ی تایلند است. افرادی که قصد دارند تا در کشور تایلند تحصیل کنند می بایست از ابتدا جهت اخذ ویزای تحصیلی تایلند اقدام کنند که خود شامل مراحل و مدارک مورد نیاز مربوط به خود است.
از جمله دانشگ های معتبر و دارای رنکینگ بالا در تایلند می توان به Mahidol ، Kasetsart و Chulalongkorn اشاره کرد.
برای اینکه بتوانید تحصیلات خود را در یکی از این دانشگاه ها ادامه بدهید لازم است که دعوتنامه‌ای از طرف دانشگاه بابت پذیرشتان دریافت کنید. با این دعوتنامه می‌توانید جهت دریافت ویزای تحصیلی تایلند اقدام کنید.
برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی تایلند دریافت کنید لازم است که مدارکی از دانشگاه مورد نظر و یا موسسه ای که برای شما پذیرش گرفته اند اخذ کنید. با استفاده از این مدارک می‌توانید به سفارت‌خانه تایلند مراجعه و برای دریافت ویزای تحصیلی تایلند اقدام کنید. برای این منظور شما می‌توانید از طریق ویزای توریستی به تایلند سفر کرده و مدارک خود را دریافت کنید و به کشور بازگردید. سپس از طریق ویزای تحصیلی مجددا به تایلند بازگردید.


دریافت ویزای پزشکی تایلند


ویزای پزشکی تایلند از انواع دیگر ویزا است که مخصوص متقاضیانی است که میخواهند جهت درمان خود و یا یکی از بستگان به تایلند سفر کنند. از طریق ویزای پزشکی تایلند شما می توانید با خیالی آسوده به تایلند سفر کرده و در یکی بهترین بیمارستان‌های این کشور نسبت به درمان خود اقدام فرمایید.
کشور تایلند عضو پیمان شینگن است و به همین سبب شما می‌توانید از طریق ویزای پزشکی شینگن این کشور برای ورود به تایلند استفاده کنید. همچنین شما میتوانید از ویزای چند بار ورود نیز استفاده فرمایید.


دریافت ویزای بازنشستگی تایلند


ویزای بازنشستگی تایلند از دیگر انواع ویزا است که داشتن اقامت یک سال در تایلند از شرایط اولیه دریافت ویزای بازنشستگی تایلند می باشد. همچنین لازم به ذکر است که از طریق ویزای بازنشستگی تایلند شما اجازه کار در تایلند را نخواهید داشت.
فرد متقاضی دریافت ویزای بازنشستگی تایلند باید بالای ۵۰ سال سن و همچنین ملزم به ارائه تضمین نامه مالی است. دانک بوک و نامه از بانک تایلندی از سوی فرد متقاضی و همچنین کارت خروج TM.6 که باید توسط فرد متقاضی ارائه شود از دیگر شرایط دریافت ویزای بازنشستگی تایلند می باشد.


دریافت ویزای ازدواج تایلند


از دیگر انواع ویزای تایلند میتوان به ویزای ازدواج تایلند اشاره کرد که از طریق آن می‌توان اقامت دائم یا موقت تایلند را دریافت کرد. اگر همسر شما فردی تایلندی باشد و یا دارای اقامت دائم تایلند باشد شما میتوانید از طریق ازدواج با ایشان و ارائه مدارک مربوطه نسبت به دریافت ویزای ازدواج تایلند اقدام فرمایید.
برخی از افراد بدون اطلاع و شناخت کافی از شخص مورد نظر خود جهت ازدواج و صرفا با پرداخت مبلغی جهت ازدواج صوری و دریافت اقامت تایلند اقدام می‌کنند؛ فارغ از اینکه این کار می‌تواند عواقب شدید داشته باشد. یکی از قوانین ازدواج تایلند این است که اگر ایشان مرتکب جرمی شود شما نیز شریک جرم او محسوب خواهید شد و باید به شدت مراقب این گونه موارد باشید.
اگر با هدف ازدواج با یک فرد تایلندی میخواهید به این کشور مهاجرت کنید باید در نظر داشته باشید که در صورت جدایی از وی و یا عدم امضای همسر تایلندیتان، شما به سرعت از کشور خارج خواهید شد. علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که از قوانین و شرایط ازدواج در تایلند این است که شما حق داشتن رابطه با شخص دیگری را نخواهید داشت و فقط مجاز به در ارتباط بودن با همسر تایلندی خود هستید.
در نهایت می بایست توجه فرمایید که قبل از سفر و یا مهاجرت به کشور تایلند حتما با کارشناسان با تجربه تماس حاصل فرمایید تا ضمن کسب اطلاعات کافی، سفری آسوده و راحت داشته باشید. کشور تایلند همانطور که ذکر شد همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگران ایرانی در تعطیلات است و همواره باید نسبت به خطرات احتمالی و یا تغییرات احتمالی قوانین دریافت ویزای تایلند هوشیار و آگاه بود.

نظرات، تجربیات و سوالات

 • 1399/10/05

  پیوست پیام قبلیم به سفارت محترم تایلند تقاضای بنده ویزای بازنشستگی وگذران زندگی درتایلندمیباشدواینجانب بسیارمایلم درتایلندادامه زندگی نمایم مستمری بگیرماهانه هستم ازایران

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید