داروهای غیر مجاز در سفر به تایلند| لیست داروهای ممنوع تایلند
علیرضا مشرقی 1399/01/13 1458 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقهکشورهای مختلف دنیا قوانین متفاوتی را برای گمرک خود در نظر می‌گیرند و برخی از آنها، روی مسائل خاصی بیش از دیگر کشورها حساس هستند. به عنوان مثال، کشور تایلند، بر روی ورود داروهای غیر مجاز حساسیت بسیار زیادی نشان می‌دهد و در صورتی که حتی به صورت کاملا سهوی، داروهای غیرمجازی همراه خود داشته باشید، قطعا دچار مشکل خواهید شد. حتی زمانی که شما به یک شهر داخلی سفر می‌کنید، ممکن است درگیر یک سری تفاوت‌های فرهنگی شوید. خب این مساله در مورد سفرهای خارجی به مراتب پیچیده‌تر و مهم‌تر است. قطعا با وجود پایین آمدن سطح کیفیت سلامت در ایران، اکثر ما از داروهای خاصی برای کنترل سلامت خود استفاده می‌کنیم. برخی از این داروها شاید در ایران حتی بدون مجوز پزشک هم به فروش برسند، اما ممکن است همان داروهای ساده، در لیست داروهای غیر مجاز تایلند قرار داشته باشند و در صورتی که آنها را همراه خود به این کشور بیاورید، دچار مشکل می‌شوید و مجبور به پرداخت جریمه‌های سنگین خواهید بود. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم تا شما را با داروهای غیر مجاز در سفر به تایلند آشنا کنیم تا بدانید کدام داروها حق ورود به این کشور را ندارند. همچنین در نهایت به شما نشان خواهیم داد که اگر تحت هر شرایطی باید این داروها را در سفر مصرف کنید، لازم است چه تدابیری بیاندیشید. پس امروز هم با کایت همراه باشید.


با داروهای غیر مجاز در سفر به تایلند آشنا شوید

  • هر گونه داروی خواب به هر شکل دارویی که باشد، اجازه ورود به این کشور را ندارد و جزء داروهای غیرمجاز در سفر به تایلند محسوب می‌شود. اگر حتی برای خوابیدن در حین پرواز، قرص خواب آور همراه خود داشته باشید و مسئولین فرودگاه این موضوع را متوجه شوند، قطعا مجبور به پرداخت جریمه‌های سنگین خواهید بود.
  • همراه آوردن هر گونه قرصی که حاوی هروئین باشد، به کشور تایلند غیر مجاز است. شاید برخی از داروهایی که مصرف می‌کنید، به میزان کم حاوی هروئین باشند و شما از آن بی اطلاع باشید. به همین خاطر باید حتما در مورد ترکیبات دارویی که مصرف می‌کنید، تحقیق نمایید. زیرا اگر حتی به صورت سهوی دارویی همراه داشته باشید که حاوی مقادیر بسیار کمی از هروئین باشد، شما زندانی خواهید شد.
  • همراه داشتن داروهای حاوی آمفتامین یکی از جرایم مهم کشور تایلند محسوب می‌شود. به همین خاطر هر گونه دارویی که در ترکیبات آن از آمفتامین استفاده شده باشد، جزء داروهای غیر مجاز در سفر به تابلند به شمار می‌آید. شاید با خودتان بگویید که چرا باید داروهایی حاوی آمفتامین مصرف کنید؟ اما جالب است بدانید که در برخی از داروهای لاغری نیز مقادیر کمی آمفتامین وجود دارد. پس بهتر است به هیچ وجه از این نوع داروها همراه خود نداشته باشید زیرا همانند مورد قبلی، جزای همراه داشتن این نوع دارو، زندان خواهد بود و با پرداخت نقدی قادر به حل کردن موضوع نیستید.
  • حمل نمودن هر گونه دارویی که حاوی اکستازی باشد نیز جرم بوده و جریمه نقدی سنگینی را باید بابت آن پرداخت نمایید. حتی اگر قرص‌های اکستازی فاقد لیبل و نام باشند، به آزمایشگاه انتقال داده می‌شوند تا اجزای تشکیل دهنده آن مشخص شود.
  • همراه داشتن هر گونه داروی حاوی کوکائین و LSD نیز مجازات سنگینی برای افراد خاطی در بر خواهد داشت. بر اساس آمار به دست آمده، کسانی که داروهای حاوی کوکائین همراه خود داشته اند، در 90 درصد مواقع، به زندان فرستاده شده‌اند. البته میزان، دوز و دلیل همراه داشتن چنین داروهایی نیز مهم است. اگر مقدار آن بسیار اندک باشد، مجبور به پرداخت جرایم نقدی بسیار سنگین خواهید بود.
  • هر گونه داروی روان‌گردان نیز جزء داروهای غیر مجاز در سفر به تایلند محسوب می‌شود و کاملا مشخص است که باید از همراه داشتن آنها اجتناب کنید. اما شاید برخی از داروهای اعصاب، درصد کمی از داروهای روانگردان را همراه خود داشته باشند و برای شما ایجاد مشکل کنند. به همین خاطر اگر قصد سفر به کشور تایلند را دارید و از داروهای اعصاب یا ضد افسردگی استفاده می‌کنید، بهتر است در صورت امکان دارو را همراه خود نبرید و اگر خیلی بر این موضوع اصرار دارید، حتما مراتب را به پزشکان دارو ساز اطلاع دهید تا از بابت ترکیبات آن آسوده خاطر باشید.
  • لازم به ذکر است که همراه داشتن هر گونه داروی حاوی کدئین و مورفین نیز جزء داروهای غیر مجاز در سفر به تایلند محسوب می‌شود و مسئولین حکم سنگینی برای افراد خاطی در نظر خواهند گرفت. شاید عجیب باشد اما برای کسانی که داروهای حاوی مورفین و کدئین همراه داشته باشند، بین 3 تا 5 سال زندانی در نظر گرفته خواهد شد. این در حالی است که همه ما می‌توانیم حتی بدون مجوز دکتر، استامینوفن کدئین را از تمامی داروخانه‌های ایران تهیه کنیم.
  • در نهایت باید این مساله را به شما خاطر نشان کنیم که همراه داشتن تعداد و حجم زیادی از یک یا چند نوع مختلف دارو در سفر به تایلند، غیر مجاز خواهد بود. این یعنی حتی اگر داروی قلب یا فشار خون‌تان را همراه می‌برید، بهتر است بیش از یک برگه آن را در چمدان قرار ندهید. زیرا حکم کالای قاچاق پیدا کرده و شما را دچار دردسر می‌کند.

با-داروهای-غیر-مجاز-در-سفر-به-تایلند-آشنا-شوید


اگر مجبور به مصرف دارویی در سفر به تایلند باشید، باید چه کنید؟


معمولا خیلی بعید است که مورادی که در لیست بالا به آنها اشاره کردیم، جزء داروهای حیاتی باشند به طوری که بدون مصرف روزانه آنها، دچار مشکل شوید. اما اگر به دلایل پزشکی خاص، یک یا چند مورد از داروهای ذکر شده در لیست بالا را مصرف می‌کنید، می‌توانید پیش از سفر خود به پزشک معتمد کشور تایلند در تهران مراجعه کنید و مدارک لازم برای همراه داشتن داروهای مد نظر خود را دریافت نمایید. همچنین بهتر است پیش از سفر، این مدارک را به فرودگاه ارائه دهید و اعلام کنید که قرار است یک داروی غیر مجاز را همراه خود در سفر داشته باشید. تنها تحت این شرایط شما می‌توانید برخی از داروهای غیر مجاز در سفر به تایلند را همراه خود ببرید و دچار مشکل نشوید.

اگر-مجبور-به-مصرف-دارویی-در-سفر-به-تایلند-باشید،-باید-چه-کنید؟


خب همراهان عزیز کایت، به نظر شما رایج‌ترین دارو‌هایی که مسافران در سفرهای خارجی طولانی مدت همراه خود می‌برند، کدام داروها هستند؟ آیا تا به حال به خاطر همراه داشتن داروی غیر مجاز در فرودگاه یک کشور خارجی دچار مشکل شده‌اید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که ما بی‌صبرانه منتظر دیدن نظرات شما عزیزان همراه هستیم.

تور جام جهانی 2022 قطر

تور جام‌جهانی 2022 قطر

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید