قطر ایرویز یا هواپیمایی امارات | مقایسه امارات با قطرایرویز
حامد مقتدایی 1399/01/05 3232 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقهبین ایرلاین‌های قطر ایرویز و هواپیمایی امارات برای داشتن یک سفر آرامش‌بخش و لذت‌بخش، باید کدامیک از این هواپیمایی‌های مشهور در سطح خاورمیانه و جهان را انتخاب کرد؟


مقایسه‌ای کلی بین هواپیمایی امارات و قطر ایرویز


هواپیمایی امارات در دوبی واقع شده و در سال 1985 تاسیس شده و از فرودگاه DXB پروازهای خود را انجام می‌دهد.
قطر ایرویز، هواپیمایی ملی قطر بوده و از فرودگاه بین‌المللی حمد پروازهای خود را از سال 1993 به این طرف اجرایی می‌کند.
هواپیمایی امارات، بزرگتر از قطر ایرویز است. در اولی، 268 هواپیمای ایرباس A380 و بوئینگ 777 و در دومی، 228 هواپیمای ایرباس و بوئینگ فعالیت دارند.


نمای-داخل-کابین-قطرایرویز


هواپیمایی امارات در بیش از 140 مقصد در 85 کشور به ارائه خدمات پروازی می‌پردازد و قطر ایرویز در 150 مقصد.


قوانین مربوط به حمل بار


قوانین مربوط به حمل بار در بین هواپیمایی امارات و قطر ایرویز مدام تغییر می‌کنند و شما باید پیش از زمان سفر، آخرین تغییرات آن‌ها را بررسی کنید تا به مشکل برخورد نکنید:


سیاست حمل بار هواپیمایی امارات


برای کلاس‌های پروازی متفاوت، میزان حمل بار برحسب کیلوگرم در جدول زیر آورده شده است:

حجم بار (برحسب کیلوگرم)کلاس اقتصادی
15اکونومی ویژه
25اکونومی مقرون‌به‌صرفه
30اکونومی انعطاف‌پذیر
35اکونومی انعطاف‌پذیر ویژه
40بیزینس
50فرست کلس


سیاست حمل بار قطر ایرویز


برای کلاس‌های پروازی غیر از کشورهای برزیل، آرژانتین، کانادا و ایالات متحده، میزان حمل بار برحسب کیلوگرم در جدول زیر آورده شده است:

حجم بار (برحسب کیلوگرم)کلاس اقتصادی
30اکونومی
40بیزینس
50فرست کلس


صندلی‌های اقتصادی


این بستگی به هواپیمایی دارد که برای پرواز در آن می‌نشینید، البته ناگفته هم نماند که هیچ‌چیزی درخصوص کلاس اقتصادی، راحت و مطلوب نیست، بلکه صرفاً قابل‌تحمل است.


هواپیمای-قطرایرویز


فاصله بین صندلی‌های اقتصادی هواپیمایی امارات بین 82 تا 86 سانتی‌متر و پهنای آن‌ها بین 43 تا 45 سانتی‌متر است و فاصله بین صندلی‌های اقتصادی قطر ایرویز حداقل 82 سانتی‌متر و پهنای آن 18 سانتی‌متر می‌باشد.


پرداخت هزینه برای صندلی‌های دلخواه


از 48 ساعت پیش از پرواز می‌توانید در وبسایت هواپیمایی امارات به انتخاب صندلی‌های دلخواه خود، مانند صندلی‌های دوتایی، صندلی‌های دارای فضای بزرگتر برای جای پا و... پرداخته و هزینه بیشتری برایشان پرداخت کنید.
در قطر ایرویز نیز می‌توانید به صورت آنلاین یا تلفنی نسبت به انتخاب صندلی‌های دارای فضای پای بزرگتر، و دارای موقعیت بهتر نسبت به خروجی هواپیما یا کنار پنجره بودن و در راهروی میانی نبودن، بپردازید.
هر دوی این هواپیمایی‌ها برای خانواده‌ها خدمات ویژه‌ای قائل‌شده و آن‌ها را در یک ردیف قرار می‌‍دهند.


امکانات و خدمات پروازی


هر دوی این هواپیمایی‌ها از ناوگان جدیدی بهره‌مند شده‌اند و خدمات کیفی ارائه‌شده به شما در حین پرواز با در اختیار داشتن خدمه پروازی مجرب، در سطح کیفی بسیار بالا و فوق‌العاده‌ای قرار دارد.


اهمیت وفاداری


اگر مکرراً از یکی از این هواپیمایی‌ها استفاده کنید، این مسئله به سطح تجربه و کیفیت پروازی شما کمک بسیار شایان ذکری خواهد کرد. دسترسی به صف‌های ویژه برای ورود به هواپیما، اجازه ورود به محوطه استراحت فرودگاه و معرفی هواپیما برای شخص شما در کنار حفظ امتیازهای وفاداری برای پروازهای بعدی از جمله مزایای یک مسافر وفادار است.

صفحات مرتبط:

تور دبی

ویزای دبی


کیت‌های سلامت برای راحتی


هر دوی هواپیمایی‌ها کیت‌های سلامت شخصی را برای پروازهای طولانی‌مدت، مانند مسواک، چشم‌بند، جوراب، و گوش‌گیر در اختیارتان قرار می‌دهند. همچنین در طول سفر به شما بالش، پتو و هدفون برای راحتی بیشترتان، پیشنهاد خواهد شد.


نمای-داخل-کابین-هواپیمایی-امارات


امکانات سرگرم‌کننده در مسیر


هر دو شرکت، سامانه‌های سرگرم‌کننده پروازی فوق‌العاده‌ای دارند، اما سامانه‌های ICE (سرگرمی ارتباطی اطلاعاتی) بسیار فوق‌العاده است. بیش از 4000 کانال وجود دارد و شما می‌توانید پیش از پرواز، لیست پخش خود را با اپ هواپیمایی امارات هماهنگ‌سازی کنید.
صفحات نمایش صندلی‌های هواپیماهای A380 و 777 امارات در کلاس اقتصادی، اندازه‌ای 13.3 اینچی دارند. سامانه سرگرمی داخلی پرواز اریکس وان به نمایش جدیدترین فیلم‌های شبکه‌های دیزنی و نیکلدئون پرداخته و به بیبی‌تی‌وی هم دسترسی دارد. با وجود صفحات نمایشی در پروازهای A350، A380 و 787 کودکان می‌توانند روی یک صفحه نمایش بازی کنند و روی دیگری فیلم ببینند.
هر دو هواپیمایی برنامه‌های‌شان به صورت آنلاین دردسترس قرار دارد و پیش از پرواز می‌توانید فیلم‌های بلاک‌باستری موردنظرتان را انتخاب کنید و در صورت نیاز به تبلت، این مسئله را هم اعلام نمایید.
هر دو هواپیمایی به شما امکان دسترسی به وای‌فای با پرداخت هزینه را می‌دهند.


وعده‌های غذایی


وعده‌های غذایی سروشده در هر دو هواپیمایی از سطح کیفی مناسبی برخوردار است و اگر از 24 ساعت قبل به آن‌ها اطلاع دهید، وعده‌های غذایی مخصوص کودکان هم برایتان سرو می‌شود، اما خیلی مطمئن نباشید از اینکه فرزندان‌تان از آن خیلی خوششان بیاید.
در هر دو هواپیمایی نوشیدنی‌های متنوعی بسته به طول مسیر پروازی برایتان در ساعات مشخص سرو می‌گردد و می‌توانید از نوشیدن‌شان لذت ببرید.


هواپیمای-امارات


مطمئناً، در مسیرهای طولانی، شما خیلی تشنه‌تان می‌شوید و به آب و آب‌میوه زیاد احتیاج پیدا می‌کنید، خدمات ارائه‌شده از سوی این هواپیمایی بسیار مطلوب عمل کرده و نباید ازاین بابت هیچ‌ نگرانی به خود راه دهید.
در این مقاله از مجله گردشگری کایت ما شما را با دانستنی‌های مفید و کاربردی از تاریخچه، ناوگان، سیاست پرواز، قوانین حمل بار، صندلی‌ها، امکانات سرگرم‌کننده و وعده‌های غذایی هواپیمایی امارات و قطر ایرویز آشنا کردیم. اگر قصد سفر دارید، می‌توانید با شماره تلفن 02175097700 تماس بگیرید تا کارشناسان کایت شما را درخصوص ثبت نام در تورهای خارجی راهنمایی کنند.

تور جام جهانی 2022 قطر

تور جام‌جهانی 2022 قطر

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید