فرودگاه مهرآباد | ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد
زهرا نیرومند 1399/04/27 1660 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقهزمانی که بلیط هواپیمای خود را خریداری می‌کنید شاید به این نکته توجه نداشته باشید که هواپیمای شما از کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد پرواز می‌کند. وارد فرودگاه می‌شوید و 4 ترمینال را در مقابل خود می‌بینید، اما نمی‌دانید که باید وارد کدام‌یک از آن‌ها شوید. شاید اگر فرصت کافی داشته باشید، کمی پرس‌وجو کنید و ترمینال مربوطه را پیدا نمایید، اما اگر تاخیر داشته باشید و زمان کمی به پروازتان مانده باشد، چه می‌کنید؟ اغلب مسافران در این زمان دچار نگرانی و استرس می‌شوند و حتی پیش آمده است که پروازشان را از دست داده‌اند. اگر نمی‌خواهید دچار چنین مشکلاتی شوید باید از قبل تحقیق کنید و ترمینال پرواز هواپیمای خود را پیدا کنید. در این صورت می‌توانید پس از ورود به فرودگاه مستقیما وارد ترمینال مربوطه شده و کارهای پرواز خود را سر وقت و با آرامش انجام دهید. برای اطلاع از ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد و شرکت هواپیمایی مربوط به هرکدام از آن‌ها، ادامه مطلب را دنبال نمایید.


ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد


فرودگاه مهرآباد شامل 4 ترمینال است که ورود و خروج پروازهای داخلی از طریق این ترمینال‌ها انجام می‌شود. ترمینال‌ها فرودگاه مهرآباد عبارتند از:


  • ترمینال ۱ فرودگاه مهرآباد: این ترمینال دارای امکاناتی چون سالن عمومی، رستوران، کافی‌شاپ، نمازخانه و یک غرفه کتاب می‌باشد و تنها برای خروج پروازهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سه شرکت هواپیمایی کیش‌ایر، زاگرس و وارش تمامی پروازهای خروجی‌شان را از طریق این ترمینال انجام می‌دهند.
    ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد: ترمینال شماره 2 دارای امکاناتی چون سالن عمومی، سالن ترانزیت، رستوران، کافی‌شاپ، ساندویچی، نمازخانه و یک غرفه کتاب است. تمامی پروازهای ورودی سه شرکت هواپیمایی کیش ایر، زاگرس و وارش و تمامی پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی آتا، ایران‌ایر، قشم‌ایر، ایران ایرتور، معراج و کارون از طریق ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.
    ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد: ترمینال شماره 4 مختص خروج پروازهای داخلی است. در این ترمینال نیز امکاناتی چون سالن ترانزیت، رستوران، کافی‌شاپ، ساندویچی و جایگاه ویژه مسافران پروازهای تاخیری فراهم شده است. تمامی پروازهای خروجی شرکت‌های هواپیمایی ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، پویا، ساها و سپهران از طریق این ترمینال انجام می‌شود.
    ترمینال 6 فرودگاه مهرآباد: این ترمینال برای ورود پروازهای داخلی است و مسافرانی که وارد ترمینال می‌شوند می‌توانند از امکاناتی چون بوفه نوشیدنی سرد و گرم استفاده نمایند. ترمینال 6 فرودگاه مهرآباد پروازهای ورودی شرکت‌های هواپیمایی ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، پویا، ساها و سپهران را پوشش می‌دهد.


ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد


جدول ورود و خروج پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد

ترمینال 6ترمینال 4ترمینال 2ترمینال 1شرکت هواپیمایی


ورودی/خروجی
ایران‌ایر


ورودی/خروجی
آتا
ورودیخروجی

ماهان


ورودیخروجیکیش‌ایر


ورودی/خروجی
قشم‌ایر


ورودی/خروجی
ایران ایرتور


ورودیخروجیزاگرس
ورودیخروجی

آسمان
ورودیخروجی

کاسپین


ورودی/خروجی
معراج


ورودیخروجیوارش


ورودی/خروجی
کارون
ورودیخروجی

اترک
ورودیخروجی

تابان
ورودیخروجی

پویا
ورودیخروجی

سپهران
ورودیخروجی

ساها


در این بخش اطلاعاتی در مورد ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد در اختیارتان داده و پروازهای ورودی و خروجی شرکت‌های هواپیمایی داخلی مربوط به هر ترمینال را معرفی کردیم. برای پیدا کردن ترمینال مربوطه کافیست شرکت‌ هواپیمایی خود را با جدول داده شده تطبیق داده و مبدا و مقصد را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر با شرکت هواپیمایی ماهان از مبدا تهران به سمت مشهد پرواز می‌کنید، باید خروجی هواپیمایی ماهان را مورد بررسی قرار دهید که طبق جدول داده شده ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد می‌باشد. در صورتی که مقصد شما شهر تهران است باید ورودی‌ها را مورد بررسی قرار دهید و البته شرکت هواپیمایی خود را نیز در نظر بگیرید. برای راحتی کار پیشنهاد می‌کنیم جدول مربوط به شرکت‌های هواپیمایی و ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد را در گوشی همراه خود ذخیره کنید تا در صورت نیاز از آن استفاده نمایید.

بنر وان سیما شوق

نظرات، تجربیات و سوالات

ارسال پیام

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

بستن