سفر به کره شمالی | شرایط سفر، قوانین و ویزا
پارسا قاسمی 1399/03/24 9596 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقهسفر یکی از بزرگترین لذت‌های این دنیا برای بسیاری از انسان‌ها است. تجربیاتی که در طول سفر می‌توان کسب کرد، با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. تا زمانیکه چیزی را از نزدیک ندیده باشیم، قادر نخواهیم بود که واقعیت آن را درک کنیم. بیل بریسون، نویسنده‌ی آمریکایی- انگلیسی، در این باره می‌گوید " با ارزش ترین و بزرگترین دستاورد سفر، تجربه چیزهای جدیدی است که در هیچ کتابی نوشته نشده است". در این مقاله تصمیم داریم شما را با کره‌ شمالی که می‌توان آن را یکی از مرموزترین کشورهای جهان دانست آشنا کنیم و همچنین درباره‌ی اینکه " چگونه به کره شمالی سفر کنیم " صحبت خواهیم کرد.
از آنجا که در کره شمالی مردم این کشور به اینترنت دسترسی ندارند، بسیاری از مردم جهان نسبت به آنچه در این کشور می‌گذرد اطلاعی ندارند و بخش اعظم اطلاعات ما درباره‌ی این کشور محدود به اخباری است که در رسانه‌ها منتشر می‌شود. بدون شک سفر به کره شمالی بهترین راه برای درک واقعیت‌های این کشور است؛ اما اینکه "چگونه به کره شمالی سفر کنیم " مهمترین سوالی است که برای توریست‌های مطرح می‌شود. اگر شما از علاقه‌مندان سفر به کره شمالی هستید، با ما در این مقاله همراه باشید.


نگاهی اجمالی به کره شمالی


پیش از اینکه بخواهیم به این موضوع که " چگونه به کره شمالی سفر کنیم " بپردازیم، بهتر است نگاهی اجمالی به موقعیت این کشور داشته باشیم. کره شمالی مساحتی حدود 120540 کیلومتر مربع دارد. این کشور در شرق قاره‌ی آسیا واقع شده و از شمال با جمهوری خلق چین و از جنوب، با کره جنوبی همسایه است. پایتخت کره شمالی، شهر پیونگ یانگ است. کره شمالی جمعیتی حدود 26 میلیون نفر دارد؛ از این میزان حدود 70 درصد مردم بی دین هستند و در میان سایر مردم آیین‌های بودایی و شمن‌باوری رواج دارد.
در سال 1945 میلادی دو کنفرانس یالتا و پوتسدام در فوریه و ژانویه برگزار و شبه جزیره کره به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شد. قسمت شمالی به تصرف شوروی و قسمت جنوبی آن به تصرف آمریکا در آمد. از آنجا که شوروی نظامی کمونسیتی داشت و با دیدگاه‌های غربی در تعارض بود، آمریکا و شوروی نمی‌توانستند برای اداره‌ی شبه جزیره با یکدیگر همکاری کنند. سرانجام در سال 1984 به صورت رسمی کره شمالی به دو کشور تقسیم شد. در حال حاضر حکومت کره شمالی یک حکومت کمونیستی است و کیم جونگ اون، رهبری این کشور را به عهده دارد. حالا که با تاریخچه‌ی مختصری از این کشور آشنا شدید وقت آن رسیده که به دنبال پاسخ پرسش چگونه به کره شمالی سفر کنیم " باشیم.

نگاهی اجمالی به کره شمالی


آیا سفر به کره شمالی خطرناک است؟


شما باید پیش از سفر به کره شمالی با قوانین این کشور آشنا شوید و در سفر باید به آنها احترام بگذارید. جیمز آلبرت میچنر، رمان نویس آمریکایی، می‌گوید: "اگر می‌خواهید غذایی را پس بزنید، آب و رسوم را نادیده بگیرید، از دین و مذهب بترسید و از مردم فرار کنید، همان بهتر که در خانه بمانید". اگر حس می‌کنید که نمی‌توانید با برخی از قوانین سخت گیرانه‌ی این کشور کنار بیایید، بهتر است که به این کشور سفر نکنید؛ البته فراموش نکنید که گردشگرانی که در چارچوب قوانین رفتار کرده‌اند، تجربه‌ی جالب و خوبی از سفر به این کشور داشته‌اند.

آیا سفر به کره شمالی خطرناک است؟


چگونه به کره شمالی سفر کنیم؟


هیچ گردشگری نمی‌تواند به صورت انفرادی ویزا کره شمالی را دریافت و با تهیه‌ی بلیط و رزرو هتل به این کشور سفر کند؛ تنها افرادی می‌توانند وارد این کشور شوند که تورهای مورد تایید کره شمالی را رزرو کرده باشند. افرادی که به این کشور سفر کرده‌اند می‌گویند از لحظه‌ی ورود به کره شمالی دو نفر همراه شما خواهند بود و بدون حضور آن‌ها نمی‌توانید به خارج از هتل بروید.

چگونه به کره شمالی سفر کنیم؟


دریافت ویزا کره شمالی


مسئولین این کشور ادعا می‌کنند که تلاش‌هایی برای رونق صنعت گردشگری در کره شمالی صورت گرفته است؛ اما متاسفانه همچنان قوانین سختگیرانه‌ی این کشور پا بر جا هستند و هر چند که راه‌های سفر و بازدید از این کشور باز گذاشته شده است اما صدور ویزا به سادگی اتفاق نمی‌افتد. افرادی که تصمیم دارند به قصد تفریح و تماشای مکان‌های دیدنی به کره شمالی سفر کنند باید نسبت به دریافت ویزای توریستی اقدام کنند. برای دریافت این ویزا می‌توانید به دفاتر آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه کنید و نیازی به مراجعه حضوری و مصاحبه در سفارت ندارید. مدارکی که برای دریافت ویزا کره شمالی مورد نیاز است عبارتند از:

 • اصل پاسپورت متقاضی که دارای 6 ماه اعتبار باشد
 • پکپی از تمامی صفحات پاسپورت
 • اصل کارت ملی و شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
 • دو قطعه عکس 4*6 رنگی و زمینه سفید
 • اصل فرم درخواست ویزای مورد نظر
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • گواهی مبنی بر رزرو بلیط رفت و برگشت به این کشور
 • رزرو یکی از هتل های کره شمالی
 • گواهی تمکن مالی متقاضی که پرینت سه گردش آخر حساب بانکی می باشد
 • ویزا توریستی کره شمالی از تاریخ صدور 1 ماه اعتبار دارد و پس از ورود به کره 45 روز اجازه اقامت در این کشور را دارید.

دریافت ویزا کره شمالی


بایدها و نبایدها در طول سفر به کره شمالی


دانستن این موضوع که چگونه به کره شمالی سفر کنیم، به تنهایی کافی نیست؛ شما باید پیش از سفر همه‌ی قوانینی که ملزم به رعایت آن‌ها در طول سفر هستید به مراتب مهمتر هستند؛ چون یک خطای کوچک ممکن است برای شما مشکلات زیادی را رقم بزند. در ادامه با هم این بایدها و نبایدها را بررسی می‌کنیم:
احتمالا بارها در رسانه‌ها شنیده‌اید که اگر مردم کره شمالی به رهبر خود احترام نگذارند، مجازات می‌شوند. گردشگران نیز از این قاعده مستثی نیستند، پس به هیچ عنوان فراموش نکنید که هر کجا تصویر یا مجسمه‌ای از رهبران کره شمالی دیدید، به آن‌ها ادای احترام کنید.
از راهنمای تور درباره‌ی رهبران کره شمالی سوالی که حساسیت برانگیز باشد نپرسید؛ حتی بهتر است هیچگونه سوالی در این مورد مطرح نکنید. سعی کنید محتاطانه عمل کنید.
همانطور که گفتیم شما به تنهایی اجازه‌ی خروج از هتل را ندارید، پس سعی نکنید که بدون راهنما به جایی بروید.
در برقراری ارتباط با ساکنان کره‌ محتاط باشید؛ از راهنمای خود حتما بپرسید که آیا اجازه‌ی صحبت کردن با افراد محلی را دارید یا خیر.
در کره شمالی مکان‌های ممنوعه زیادی وجود دارد، به طور مثال ممکن است ورود به یک طبقه از هتل ممنوع باشد؛ به مکان‌هایی که ورود به آن‌ها ممنوع است وارد نشوید.
در کره شمالی سوژه‌های عکاسی به شدت کنترل می‌شود و معمولا به گردشگران تذکر داده می‌شود که اگر عکس غیر قانونی و خارج از چارچوب تعیین شده گرفته شود، اجازه‌ی خروج به آن شخص داده نمی‌شود.
آنچه گردشگرانی که به کره سفر کرده‌اند بیان می‌کنند، حاکی از این است که می‌توان از سفر به کره شمالی لذت برد به شرط اینکه در چارچوب قوانینی که برای شما تعیین شده است، رفتار کنید.

بایدها و نبایدها در طول سفر به کره شمالی


جاذبه‌های گردشگری کره شمالی


حال که پاسخ سوال " چگونه به کره شمالی سفر کنیم " را دریافتید و با شرایط لازم برای اخذ ویزا و قوانین موجود برای توریست‌ها آشنا شدید؛ بهتر است برخی از جاذبه‌های گردشگری این کشور را نیز بشناسید؛ این مکان‌های دیدنی عبارتند از:

 • برج جوچه (juche tower)
 • پدریاچه بهشت در کوه Paektu
 • کاخ خورشید کامسوسان
 • بنای یادبود 3 منشور
 • مقبره شاه کانمین
 • طاق پیروزی کره شمالی
 • پارک آبی مانسو
 • بنای یادبود بزرگ در مانسو هیل
 • میدان کیم ایل سونگ
 • بنای یادبود تاسیس حزب
 • موزه جنگ Fatherland
 • بنای اتحاد دو کره


اگر در زمان‌های مناسب به این کشور سفر کنید علاوه بر بازدید از جاذبه‌های گردشگری کره شمالی می‌توانید از تماشای جشن‌های زیبای این کشور که به مناسبت‌های مختلفی مانند روزهای تولد رهبران کره، روز پیروزی و ... برگزار می‌شوند، لذت ببرید.

جاذبه‌های گردشگری کره شمالی


جمع‌بندی


کره شمالی کشوری تک حزبی با قوانین بسیار عجیب و خاص است. قوانین سختگیرانه‌ی این کشور و نبود اطلاعات کافی در مورد این کشور سبب می‌شود که افراد بسیاری تمایل چندانی برای سفر به این کشور نداشته باشند؛ اما همیشه در جهان افراد ماجراجویی وجود دارد که تمایل دارند که به نقاط کمتر شناخته شده‌ی جهان سفر کنند و خودشان تجربه‌ی حضور در این مکان‌ها را داشته باشند تا بتوانند آن منطقه را خارج از چارچوب رسانه‌ها درک و بررسی کنند. در این مقاله سعی کردیم به سوال " چگونه به کره شمالی سفر کنیم " پاسخ دهیم و شرایط دریافت ویزا را توضیح دادیم. حال به خوبی می‌دانید که برای اینکه در سفر به کره شمالی با هیچگونه مشکلی مواجه نشوید باید به قوانین این کشور به خوبی عمل کنید و احترام به رهبران این کشور را در سفر فراموش نکنید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

تورهای اقساطی کایت

خرید تور اقساطی

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید