بهترین کویر ایران| بهترین کویر به انتخاب مسافران در سال 1398
حامد مقتدایی 1399/01/20 1844 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقهسه کویر مرنجاب، مصر و کاراکال را می‌توان در فهرست بهترین کویر ایران به انتخاب مسافران براساس تعداد تورها و نظرات مثبت ثبت‌شده در سال 1398 درنظر گرفت. در این مقاله، ما قصد داریم تا شما را با ارائه توضیحاتی جامع و مختصر با این سه بهترین کویر ایران آشنا کنیم:


1. کویر کاراکال، بهترین کویر ایران


کویر کاراکال، منطقه‌ای در نزدیکی شهر بافق و روستای صادق‌آباد بوده و زیباترین و بهترین کویر ایران محسوب می‌شود. این کویر همچنین، یکی از معروف‌ترین زیستگاه‌های کاراکال، از گربه‌سانان است.


جاذبه‌های تماشایی کویر کاراکال


از دیدنی‌های کویر کاراکال می‌توان به قلعه باقرآباد، از دژهای تاریخی یزد و یادگار دوران قاجار اشاره کرد که به دستور عبدالرحیم خان، فرزند محمد تقی خان بافقی، ساخته شده و دارای 45 اتاق، 2 برج نگهبانی، 3 جایگاه سنگ‌اندازی و 10 جایگاه تیراندازی است. نخلستان‌ها و باغ‌های انار و پسته و تپه‌های شنی و روان با ارتفاع 50 متری را می‌توان از دیگر جاذبه‌های گردشگری کویر کاراکال، بهترین کویر ایران دانست.


کویر-کاراکال،-بهترین-کویر-ایران


جاذبه‌های تفریحی کویر کاراکال


از جاذبه‌های تفریحی کویر کاراکال می‌توان به پیاده‌روی در نخلستان‌ها، پیاده‌روی در کویر و بالا رفتن از تپه‌های شنی، عکاسی از چشم‌اندازهای کویری، تماشای غروب آفتاب، آفرودسواری، شترسواری، موتور چهارچرخ سواری و رصد ستارگان اشاره کرد.


امکانات کویر کارال


از امکانات کویر کارال، بهترین کویر ایران، می‌توان از سرویس بهداشتی، کافه رستوران، اقامتگاه، و آلاچیق نام برد.


2. کویر مرنجاب، دومین بهترین کویر ایران


کویر مرنجاب، دومین بهترین کویر ایران، در فاصه تقریبی 48 کیلومتری از شمال شهرستان آران و بیدگلِ استان اصفهان واقع شده و می‌توان آن را بخشی از بیابان بزرگ بند ریگ واقع در غرب آن دانست. کویر مرنجاب از شمال به دریاچه نمک یا مسیله محدود شده و در ارتفاع 850 متری از آب‌های آزاد قرار دارد.


جاذبه‌های تماشایی کویر مرنجاب


کاروانسرای عباسی که در سال 1012 هجری قمری به دستور شاه عباس صفوی در مسیر جاده ابریشم برای رفاه حال تاجران و مسافران مسیرهای کویری ساخته شده، به شکل مربع در زمینی به مساحت 3500 متر مربع دارای 29 اتاق و بازوهایی در بالای کاروانسرا به شکل سنگرهای حفاظتی با ظرفیت 500 پاسدار مسلح از جاذبه‌های تماشایی کویر مرنجاب است.
از دیگر جاذبه‌های تماشایی کویر مرنجاب، بهترین کویر ایران، نیز می‌توان به دریاچه نمک آران و بیدگل، جزیره سرگردان مرنجاب و چاه دستکند اشاره کرد.


کویر-مرنجاب،-بهترین-کویر-ایران


جاذبه‌های تفریحی کویر مرنجاب


از جاذبه‌های تفریحی کویر مرنجاب، بهترین کویر ایران، می‌توان به پیاده‌روی روی شن‌های روان، شترسواری، موتور چهارچرخ‌سواری، آفرودسواری، کمپینگ و شب‌نشینی، رصد آسمان و عکاسی شب اشاره کرد.


امکانات کویر مرنجاب


از امکانات اقامتگاه کاروانسرای مرنجاب می‌توان به سرویس بهداشتی و غرفه فروش اقلام ضروری همچون آب معدنی اشاره کرد.


3. کویر مصر، سومین بهترین کویر ایران


کویر مصر در فاصله 55 کیلومتری از شهرستان خور از توابع استان اصفهان و در کنار روستایی به همین اسم واقع شده است. جهت رسیدن به کویر مصر، سومین بهترین کویر ایران و تپه‌های شنی تماشایی‌اش باید از این روستا و کنار خانه‌های قدیمی و کاهگلی عبور کنید و پس از عبور از روستا، با پهنه‌ای به رنگ خاک روبرو شوید، جایی که تا چشم‌تان کار می‌کند، شن‌های روان می‌بینید، یا به عبارتی بهتر، دریای شنی کویر.


جاذبه‌های تفریحی کویر مصر


از جاذبه‌های تفریحی کویر مصر، بهترین کویر ایران، می‌توان به پیاده‌روی و بالا رفتن از تپه‌ها برای تماشای چشم‌انداز اطراف، عکس‌برداری از مناظر فوق‌العاده تماشایی کویر، شترسواری در نزدیکی روستای مصر، موتورچهار‌چرخ‌سواری، سافاری، دوچرخه‌سواری، شب‌نشینی و تماشای آسمان شب اشاره کرد.


کویر-مصر،-بهترین-کویر-ایران


امکانات کویر مصر


از امکانات کویر مصر، بهترین کویر ایران، می‌توان به سرویس بهداشتی در روستا، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و سوپرمارکت برای تهیه اقلام ضروری اشاره کرد.


لوازم ضروری سفر به کویر


از لوازم ضروری سفر به کویر می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:


آب آشامیدنی، سوخت، لباس گرم، لباس نخی و خنک، عینک آفتابی، شارژر موبایل، میان وعده، نقشه یا GPS، وعده‌های غذایی، پاور بانک، کارت شناسایی، پول نقد، کرم ضد آفتاب، کفش پیاده‌روی، کیسه زباله، کوله پشتی، کمک‌های اولیه، دمپایی و صندل، دفترچه بیمه، داروهای عمومی و دوربین.


بهترین فصل سفر به کویر


بهترین فصل سفر به بهترین کویر ایران، کویرهای مصر، کاراکال و مرنجاب، را می‌توان اوایل پاییز تا نیمه بهار دانست. اما ایده‌آل‌ترین شرایط برای رفتن به کویر، پاییز و زمستان و آب‌وهوای معتدل آن است.


بهترین-کویر-ایران


در این مقاله از مجله گردشگری کایت ما شما را با نکات جذاب و خواندنی از سه کویر در جایگاه بهترین کویر ایران، یعنی کویرهای کاراکال، مرنجاب و مصر، جاذبه‌های تفریحی و دیدنی و امکانات و بهترین فصل سفر به آن‌ها آشنا کردیم. اگر قصد سفر به تورهای کویری را دارید، می‌توانید با شماره تلفن 02175097700 تماس بگیرید تا کارشناسان کایت شما را درخصوص ثبت نام در تورهای کویری راهنمایی کنند.

تور جام جهانی 2022 قطر

تور جام‌جهانی 2022 قطر

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید