نامه گردش حساب برای دریافت ویزا چیست و فرق آن با تمکن مالی
علیرضا مشرقی 1399/01/11 16739 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقهاگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید، این یعنی باید خودتان را برای تهیه مدارک مختلف صدور ویزا آماده کنید. صدور ویزا سخت‌ترین مرحله برای سفر شما به شمار می‌آید و وقتی همه چیز سخت‌تر می‌شود که قصد سفر به کشورهای پیشرفته همانند کشورهای حوزه شینگن را داشته باشید. شما حین تمامی مراحل دریافت ویزا، باید بتوانید مسئولین صدور ویزا را قانع کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید و در کشور آنها اعلام پناهندگی نخواهید کرد. به همین منظور، باید تمکن مالی، داشتن شرایط مناسب در ایران و مشغول بودن به یک شغل مناسب را ثابت کنید. یکی از مدارکی که به وسیله آن می‌توانید نشان دهید که علاوه بر داشتن تمکن مالی در لحظه، طی مدت طولانی نیز مبادلات مالی مناسبی در ایران داشته‌اید و در کشور خودتان کیفیت زندگی مطلوبی دارید، نامه گردش حساب است. مسئولین صدور ویزای برخی از کشورها با اتکا به این نامه رسمی می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا شما شرایط لازم برای دریافت ویزا را دارید یا خیر. به همین خاطر قصد داریم تا در این مقاله شما را با نامه گردش حساب بیشتر آشنا کنیم. در گام اول به شما نشان می‌دهیم که نامه گردش حساب چیست و در گام بعدی تفاوت نامه گردش حساب با تمکن مالی را نشان خواهیم داد. در ضمن اگر نگران دریافت این نامه هستید، ما روش دریافت آن را نیز شرح خواهیم داد. پس این مقاله را همراه با کایت از دست ندهید.


نامه گردش حساب چیست؟


نامه گردش حساب در حقیقت همان پرینت حساب یا به عبارتی همان ریز تراکنش‌هایی است که انجام داده‌اید. قطعا برای شما نیز این موضوع پیش آمده که برای انجام یک نقل و انتقال جزئی پول، مجبور به دریافت پرینت حساب شده‌اید. نامه گردش حساب نیز در حقیقت همان پرینت حساب است و هیچ تفاوت خاصی بین این دو وجود ندارد. نامه گردش حساب، تمامی تراکنش‌های انجام شده شما را طی دو بازه زمانی نشان می‌دهد. این یعنی کوچک‌ترین نقل و انتقال، واریزی، پرداختی یا خرج کردن در این برگه با ذکر تاریخ، ساعت و دقیقه قید می‌شود و زمانی که ممهور به مهر بانک باشد، جزء مدارک رسمی به شمار می‌آید که می‌توان به آن استناد کرد. این نامه بر اساس تعداد تراکنش شما در بازه زمانی تعیین شده، ممکن است چندین و چند برگه داشته باشد.
اما در مورد صدور ویزا، مسئولین کنسولگری با این نامه می‌توانند وضعیت اقتصادی شما را در کشور خودتان مشاهده کنند و ببینند که اگر اعلام کرده‌اید از وضعیت خوب اقتصادی بهره‌مند هستید، چه مبالغی به حساب‌تان واریز می‌شود و معدل حساب شما طی بازه تعیین شده چقدر بوده است. در این مرحله، کسانی که معدل حساب بالا و تعداد تراکنش‌های زیادی داشته باشند، احتمال بیشتری دارد تا بتوانند ویزای کشور مورد نظر خود را به دست بیاورند.

نامه-گردش-حساب-چیست؟


تفاوت نامه گردش حساب با نامه تمکن مالی چیست؟


کنسولگری بسیاری از کشورها، به دریافت نامه تمکن مالی اکتفا می‌کنند و دیگر نیازی نیست که نامه گردش حساب را به آنها ارائه دهید. اما نامه تمکن مالی چیست و چه تفاوتی با نامه گردش حساب دارد؟ نامه تمکن مالی یک برگه کاغذ ساده است که به زبان انگلیسی از بانکی که در آن حساب با موجودی بالا دارید، دریافت می‌کنید. در این نامه، موجودی لحظه‌ای و تاریخ افتتاح حساب شما قید می‌شود. همچنین در برخی مواقع حتی معدل حساب شما طی شش یا سه ماه گذشته را نیز در این نامه اعلام می‌کنند. بانک مربوطه این نامه را مهر می‌کند و هیچ مسئولیتی در قبال صوری بودن این اطلاعات قبول نمی‌کند و تنها موجودی شما را به سفارت اعلام خواهد کرد.
متاسفانه برخی از مسافران، مبلغی وجه نقد از دوستان و آشنایان خود قرض می‌کردند، در حساب خود قرار می‌‌دادند و بدین وسیله نامه تمکن مالی خود را دریافت می‌نمودند. این در حالی بود که وضعیت مالی مناسبی نداشتند و به قصد مهاجرت سفر می‌کردند. این مساله برای برخی از کشورها مشکل‌ساز شد. به همین خاطر نامه گردش حساب را جایگزین آن کردند.

تفاوت-نامه-گردش-حساب-با-نامه-تمکن-مالی-چیست؟


چطور باید نامه گردش حساب را دریافت کنیم؟


برای دریافت نامه گردش حساب تنها کافیست به شعبه بانکی که در آن حساب اصلی خود را باز کرده‌اید، مراجعه کنید. دریافت این نامه نیاز به هیچ‌گونه مجوز یا مدرک خاصی، به جز کارت ملی ندارد. تنها کافیست نوبت گرفته و به یکی از باجه‌های معمولی مراجعه کنید و از مسئول باجه بخواهید تا نامه گردش حساب شما را طی بازه زمانی مد نظر چاپ نماید. البته تفاوتی که این نامه با یک پرینت حساب ساده دارد، زبان آن است. معمولا بانک‌ها برای صدور ویزا، نامه گردش حساب را به زبان انگلیسی و فارسی صادر می‌کنند و هر دو را مهر می‌نمایند تا مورد تایید باشد. توجه داشته باشید که تعداد صفحات نامه گردش حساب به میزان تراکنش شما در مدت زمان تعیین شده بستگی دارد. به همین خاطر، بهتر است از بانک بخواهید تا تمامی صفحات را مهر کند یا حداقل سربرگ صفحه اول و انتهای صفحه آخر باید مهر داشته باشند. هزینه دریافت این نامه در بسیاری از بانک‌ها رایگان است. اما برخی از بانک‌ها به ازای هر ورق چاپ شده، هزینه آن را دریافت می‌کنند و معمولا هزینه آن چیزی در حدود پنج تا 10 هزار تومان خواهد بود.

چطور-باید-نامه-گردش-حساب-را-دریافت-کنیم؟


برای صدور ویزای کدام کشورها به نامه گردش حساب نیاز داریم؟


همانطور که اشاره کردیم، بسیاری از کشورها به نامه تمکن مالی برای صدور ویزا اکتفا می‌کنند و تنها برخی از کشورها نامه گردش حساب را از شما درخواست می‌نمایند. در ادامه به شما کشورهایی را نشان می‌دهیم که برای دریافت ویزای آنها، نیاز به نامه گردش حساب خواهید داشت:

نام کشوربازه زمانی مورد نیاز
آفریقای جنوبیسه ماه
اروپا (شینگن)سه ماه
استرالیاشش ماه
بلغارستانشش ماه
ژاپنسه ماه
قبرسشش ماه
کاناداسه ماه
انگلیسسه ماه
اندونزیسه ماه
تایلندسه ماه


برای-صدور-ویزای-کدام-کشورها-به-نامه-گردش-حساب-نیاز-داریم؟

خب دوستان عزیز و همراهان کایت، امیدواریم با نامه گردش حساب برای صدور ویزا به خوبی آشنا شده باشید. آیا تا به حال برای دریافت این نامه دچار مشکل شده‌اید؟ تجربیات خود را در زمینه دریافت نامه گردش حساب با ما در میان بگذارید. فراموش نکنید که ما بی‌صبرانه منتظر دیدن نظرات شما عزیزان همراه هستیم.

تور جام جهانی 2022 قطر

تور جام‌جهانی 2022 قطر

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید