در چند سال اخیر به دلیل ارزان‌ بودن هزینه‌های درمان و نیاز کشور به درآمد زایی دلاری، نگاه ویژه‌ای به گردشگری سلامت شده است و در همین راستا حتی با وجود کرونا و عدم صدور ویزای توریستی و زیارتی، ویزای درمانی ایران (Treatment Visa Type T) قابل صدور است و متقاضیان درمان در ایران می‌توانند با گرفتن این ویزا ایران ، تا سه ماه بعد به ایران سفر کنند و  به مدت 30 تا 45 روز در ایران اقامت داشته باشند. ویزای درمانی در شرایط فعلی به صورت فرودگاهی صادر نمی‌گردد و حتما باید از طریق یک آژانس مسافرتی در ایران برای اخذ بارکد و تاییدیه اقدام شود و سپس متقاضی با حضور در سفارت ایران در کشور محل اقامت، نسبت به تایید و نهایی کردن ویزای خود اقدام نماید. مدت زمان اخذ ویزای سلامت ایران برای اکثر ملیت‌ها کمتر از 7 روز است و برای گرفتن آن نیاز به نامه پزشک و مجوز IPD می‌باشد. در ادامه به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای درمان، مراحل اخذ، هزینه‌ها و ... پرداخته‌ایم.

   در نظر داشته باشید امکان اخذ ویزای ایران فقط به همراه تور و انجام مراحل کامل درمان در ایران وجود دارد و ویزا به صورت تکی قابل اخذ نمی‌باشد.  


ویزای درمانی یا پزشکی (
medical visa) چیست؟

افرادی که دارای نوعی بیماری جسمی هستند که در کشور خودشان قابل درمان نیست یا هزینه‌های درمان در کشورشان بالاست برای درمان این بیماری و برخورداری از تجهیزات پزشکی پیشرفته به کشورهای دیگر که دارای این تجهیزات هستند یا هزینه‌ی درمان در آن‌ها پایین‌تر است سفر می‌کنند، برای انجام این سفر فرد باید ویزای درمانی یا پزشکی کشور مقصد را اخذ نماید. ویزای درمانی یکی از انواع ویزاهای ایران است که در زمان کوتاهی صادر می‌شود و فرد متقاضی با داشتن آن بدون هیچ دغدغه و نگرانی می‌تواند به درمان بیماری خود در کشور مقصد بپردازد.


ویزای درمانی ایران

ویزای درمانی ایران (ویزای نوعT ) از چند سال اخیر به انواع ویزای ایران اضافه شده و یکی از ویزاهایی است که بسیار سریع صادر می‌شود، اعتبار ویزای درمانی ایران 30 تا 45 روز است که البته این زمان بسته به شرایط بیماری شخص متقاضی قابل تمدید است. ویزای درمانی ایران را به 2 روش می‌توان اخذ کرد:

 • دریافت ویزای پرشکی ایران از طریق آژانس مسافرتی

دریافت ویزای درمانی ایران ملزم به دریافت خدمات کامل تور درمانی در ایران است و در صورتی که بخواهید برای ویزای درمانی اقدام کنید، می‌بایست ابتدا با گرفتن مشاوره رایگان از آژانس مسافرتی یا شرکت تسهیلگر تمامی اطلاعات مورد نیاز برای درمان در ایران را کسب کنید و سپس با جمع آوری مدارک و ارسال آن برای آژانس مسافرتی، آن‌ها برای ویزای شما و درمانتان در ایران برنامه ریزی کنند. سپس با پرداخت هزینه و سفر به ایران، مراحل درمان را کارشناسان آژانس مسافرتی، بسپارید.

 • دریافت ویزای درمانی فرودگاهی ایران

در سال‌های گذشته امکان دریافت ویزای درمانی ایران به صورت فرودگاهی فراهم شده و شهروندان کشورهای ونزوئلا، ترکیه، سوریه، سریلانکا، مالزی، بولیوی، مصر، گرجستان، آذربایجان و ارمنستان می‌توانند در فرودگاه‌هایی که اسامی آن‌ها در زیر آمده ویزای درمانی فرودگاهی دریافت کنند. فرد متقاضی از یکی از این کشورها باید قبل از سفر از یک مرکز درمانی در ایران دعوت نامه‌ای برای درمان بیماری‌اش بگیرد، سپس به ایران آمده و در یکی از فرودگاه‌های بین المللی ایران ویزای درمانی فرودگاهی دریافت کند، (البته به دلیل اینکه ممکن است با وجود صرف وقت و هزینه‌ی بسیار در نهایت تقاضای ویزای شما رد شود ما این روش را پیشنهاد نمی‌کنیم). لیست فرودگاه‌های بین المللی ایران که ویزای فرودگاهی صادر می‌کنند:

 1. فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران
 2. فرودگاه مهرآباد تهران
 3. فرودگاه بین المللی کیش
 4. فرودگاه بین المللی قشم
 5. فرودگاه بین المللی اصفهان
 6. فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز
 7. فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد
 8. فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز
 9. فرودگاه بین المللی اهواز
 10. فرودگاه بین المللی بندر عباس
 11. فرودگاه بین المللی بوشهر

البته در شرایط کنونی و به دلیل شیوع ویروس کرونا ویزای درمانی فرودگاهی ایران برای اتباع هیچ  یک از کشورهای جهان صادر نمی‌شود، این شرایط تا زمانی که این ویروس در سطح جهان شیوع دارد پابرجاست.


ویزای درمانی ایران


مراحل اخذ ویزا و درمان در ایران:

 1. تماس با کارشناسان تورهای ورودی کایت جهت مشاوره رایگان

 2. جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزای درمان

  • نامه پزشک متخصص مبنی بر نیاز متقاضی به درمان بیماری در ایران
  • اسکن از مدارک پزشکی مرتبط متقاضی
  • اسکن پاسپورت و عکس پرسنلی

 3. هماهنگی و برنامه ریزی تور درمانی برای متقاضی و همراه توسط کایت و اعلام آن به متقاضی
 4. تایید برنامه تور توسط متقاضی ویزا و درمان در ایران
 5. ارسال مدارک و پرداخت هزینه (به صورت کامل یا به صورت پیش‌پرداخت)

 6. دریافت EVISA سلامت ایران

 7. دریافت ویزا (Pickup) در سفارت‌ یا دفاتر خدمات کنسولی ایران در کشور محل اقامت


مدارک لازم جهت دریافت ویزای درمانی ایران

 • پاسپورت: اسکن شده و با اعتبار حداقل 6 ماه از زمان ورود به ایران

 • عکس پرسنلی: به صورت اسکن شده که دارای پس‌زمینه روشن بوده و چهره فرد در آن کاملا مشخص است. دقت داشته باشید که عکس باید در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد و مطابق با چهره کنونی متقاضی باشد.

 • نامه پذیرش مراکز درمانی IPD: پذیرش باید از طرف یک بیمارستان دولتی یا خصوصی که دارای واحد بین‌الملل باشد.

 • مدارک پزشکی: آزمایشات و فعالیت‌های انجام شده برای بیمار مانند سونوگرافی، رادیوگرافی، سی تی اسکن و...
  (وجود این مدارک الزامی نیست ولی درصد قبولی ویزا را افزایش می‌دهد.)

 • نامه پزشک متخصص: نامه‌ای با مهر رسمی از طرف یک پزشک متخصص در ایران یا خارج از کشور با موضوع نیاز فرد متقاضی به درمان

مدت اعتبار ویزای درمانی ایران برای اتباع خارجی

مدت اعتبار ورود: مدت اعتبار ورود ویزای درمانی ایران برای اتباع خارجی، 90 روز یا سه ماه است و متقاضی ویزا می‌تواند پس از صدور ویزا، تا سه ماه بعد وارد ایران شود.


مدت اعتبار اقامت: 
اعتبار اقامت ویزای ایران از یک روز تا 45 روز بنا به درخواست ثبت شده در سامانه وزارت خارجه متفاوت است. البته این مدت اقامت را می‌توان تا دو بار و هر بار به مدت اقامت اصلی ویزا تمدید کرد.


نامه IPD از بیمارستان

 نامه IPD یک نامه به زبان فارسی است که از واحد بین الملل بیمارستان برای وزارت امور خارجه ایران نوشته می‌شود و در آن توضیح داده می‌شود متقاضی با مشخصات ذیل، در این بیمارستان نیاز به درمان دارد و درخواست می‌شود با ویزای این فرد موافقت شود. این نامه بیانگر این موضوع است که متقاضی در بیمارستان ارائه دهنده نامه تشکیل پرونده داده است و بیمارستان تایید می‌کند که فرد متقاضی ویزا درمان قرار است در این بیمارستان مداوا شود.

این نامه مهم‌ترین مدرک مورد نیاز برای اخذ ویزای درمان است و در صورتی که این نامه وجود نداشته باشد، درخواست به طور حتمی ریجکت خواهد شد. کایت از طریق همکاری با شرکت‌های تسهیلگر و مراکز درمانی مختلف، می‌تواند صفر تا صد اخذ نامه IPD و معرفی مسافران به مراکز درمانی و همچنین پیگیری تمام مراحل درمان متقاضی در ایران را انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نامه IPD پیشنهاد می‌کنیم به صفحه "نامه IPD چیست؟" مراجعه نمایید.

ویزای درمانی ایران


هزینه ویزای درمانی ایران

هزینه‌ی ویزای درمانی ایران دو قسمت دارد:

 1. هزینه‌ی خدمات ویزا و اخذ بارکد

کایت به عنوان حامی، دعوت‌کننده و اقدام کننده ویزا برای فرد متقاضی و همچنین جمع آوری مدارک، آپلود، پیگیری و .... هزینه‌ای را به عنوان خدمات ویزا دریافت می‌کند که این هزینه می‌تواند به ریال یا دلار و به صورت حضوری یا غیرحضوری پرداخت شود. در نظر داشته باشید این مبلغ با توجه به خدمات دیگر آژانس که همراه تور ارائه خواهد شد مشخص می‌شود و قیمت نهایی تور به متقاضی اعلام خواهد شد.

هزینه‌ی صدور ویزا در سفارت

هزینه‌ی صدور ویزا مبلغی است که فرد متقاضی دریافت ویزای درمانی در هنگام مراجعه به سفارت ایران در محل اقامتش و درخواست دادن برای ویزای درمانی باید به سفارت پرداخت کند، مقدار این مبلغ نیز با توجه به کشور فرد متقاضی متفاوت است و پس از اقدام برای ویزا در سامانه و تایید ویزا، مبلغ قابل پرداخت به سفارت ایران مشخص می‌شود و از سمت کایت به متقاضی اطلاع داده خواهد شد. مثلا هزینه صدور ویزا برای ملیت بلژیکی 30 یورو است.
 


تمدید ویزا درمان ایران

اگر مراحل درمان فردی که با استفاده از ویزای درمانی برای درمان بیماری‌اش به ایران سفر کرده در مدت 30 روز اعتبار ویزایش تمام نشود و فرد ناچار باشد مدت بیشتری در ایران بماند فرد باید ویزای درمانی خود را تمدید کند، این ویزا را می‌توان برای ۹۰ روز تمدید کرد ولی در صورتی که فرد به زمانی بیشتر از این برای درمان، نیاز داشته باشد باید از طریق مراکز مسئول اقدام نموده و اجازه‌ی تمدید دوباره‌ی ویزایش را بگیرد. برای تمدید ویزای درمانی ایران حضور در دفتر پلیس اتباع خارجی یا پلیس 10+ در شهری که فرد درخواست کننده در آن حضور دارد و داشتن مدارک زیر لازم است:

 • نامه‌ی تایید پزشک: پزشک معالج فرد باید در نامه‌ای تایید کند که مراحل درمان فرد کامل نشده و نیاز است که این فرد مدت بیشتری در ایران بماند.

 • رسید هزینه‌ها: فرد متقاضی باید رسید هزینه‌هایی را که تا به حال برای درمان بیماری تقبل کرده به دفتر پلیس اتباع ارائه دهد.

 • مشخص کردن زمان دقیق شروع درمان فرد در ایران و میزان پیشرفت درمان بیماری: باید مشخص باشد که فرد برای درمان بیماری‌اش دقیقا چه زمانی وارد ایران شده و تا به حال چه مقدار در درمان بیماری پیشرفت داشته است.

 • هزینه‌ی تمدید ویزای درمان: فرد باید برای تمدید ویزایش مبلغی را به دفتر پلیس اتباع پرداخت کند که میزان این مبلغ در دفاتر مذکور مشخص می‌شود.


مزایای اخذ ویزای درمانی ایران از طریق کایت

 • سرعت و دقت بالای انجام کارها

تیم کایت همواره سعی می‌کند با تکیه بر تجربه‌ی فراوان خود در گرفتن ویزا مراحل اخذ دعوت نامه برای ویزای درمانی را با بیشترین سرعت و بالاترین دقت انجام دهد، پس شما نباید از این بابت نگرانی داشته باشید.

 • مطمئن و قابل اعتماد بودن

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کایت قابل اعتماد بودن آن است، تیم ما از زمانی که مسئولیت اخذ دعوت نامه برای ویزای درمانی شما را بر عهده می‌گیرد به عنوان یک حامی در کنار شما بوده و تا آخرین لحظه تنهایتان نخواهد گذاشت.

 • کوتاه شدن پروسه‌ی دریافت ویزا

چنانچه شما اخذ ویزای درمانی ایران را به تیم کایت بسپارید پروسه‌ی دریافت ویزا به دلیل تجربه‌ی بالای پرسنل ما بسیار کوتاه شده و این عمل در زمان کم‌تری انجام خواهد گرفت.

 • پایین آمدن ریسک ریجکت شدن (رد شدن درخواست اخذ ویزای درمانی ایران)

هنگامی که شما اخذ دعوت نامه برای ویزای درمانی ایران را از طریق کایت انجام می‌دهید، احتمال اینکه درخواست ویزای شما رد شده و نتوانید ویزا بگیرید به حداقل رسیده و می‌توانید با خیالی آسوده‌تر برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

 • معقول، ارزان و به صرفه‌ بودن هزینه‌ی انجام مراحل دریافت ویزا

هزینه‌ای که کایت برای انجام پروسه‌ی اخذ دعوت نامه برای ویزای درمانی ایران از شما دریافت می‌کند با توجه به کیفیت ارائه شده از طرف تیم ما و نسبت به هزینه‌ای که سایر سایت‌ها تعیین کرده‌اند بسیار کم‌تر و مناسب‌تر بوده و شما می‌توانید از این بابت کاملا مطمئن باشید.

 • پشتیبانی 24 ساعته‌

کایت برای همه‌ی افرادی که به منظور دریافت ویزا یا دعوت نامه برای ویزای درمانی ایران به آن مراجعه می‌کنند پشتیبانی ۲۴ ساعته در نظر گرفته است، به این معنی که شما در هر ساعتی از شبانه روز که سوالی برایتان پیش بیاید یا در مورد موضوعی دچار ابهام شوید می‌توانید با عوامل ما تماس گرفته و مشکل خود را برطرف نمایید.


به چند نکته در مورد ویزای درمانی ایران توجه نمایید:

 • کشور ایران به دلیل برخورداری از پزشکان ماهر و زبردست، تجهیزات پزشکیِ پیشرفته، مراکز درمانیِ مجهز و قیمت مناسبِ خدماتِ پزشکی به یکی از کشورهای محبوب، به عنوان مقصد گردشگریِ سلامت تبدیل شده و ویزای درمانی ایران طرفداران فراوانی دارد.

 • شهروندان کشور آمریکا باید زمان بیشتری را برای دریافت ویزای درمانی ایران صرف کنند شاید تا چند ماه، چرا که صدور ویزا برای آن‌ها کمی پیچیده‌تر است.

 • شهروندان دو کشور افغانستان و پاکستان نمی‌توانند شخصا برای گرفتن دعوت نامه‌ی پزشکی اقدام کنند بلکه حتما باید این دعوت نامه را از طریق شرکت‌های گردشگری سلامت که در سامانه‌ی الکترونیک روادید وزارت امورخارجه‌ی ایران ثبت شده‌اند دریافت نمایند.

 • نمایندگی‌های وزارت امور خارجه‌ی ایران در کشورهای مختلف روزهای ۵ شنبه و جمعه هم فعال بوده و برای درخواست کنندگان، ویزا صادر می‌کنند.

 • امروزه خدمات گردشگریِ سلامت علاوه بر درمان بیماری‌های جسمی، مواردی چون خدمات پوست و مو، آب درمانی، خدمات زیبایی و حتی چکاپ را شامل می‌شود.

 • در صورت ناقص بودن مدارک، درخواست اخذ ویزای درمانی ایران از وزارت خارجه برگردانده شده و فرد متقاضی یا شرکتی که برای اخذ ویزا اقدام کرده باید در عرض 12 ساعت این نواقص را به طور کامل برطرف کرده و مدارک را کامل نمایند.

 • فهرستی از مراکز درمانی که مجاز به پذیرش بیماران بین المللی هستند در اختیار وزارت امور خارجه قرار دارد که فقط دعوت نامه‌هایی را تایید می‌کنند که از سمت مراکز حاضر در آن لیست باشند (بنابراین دعوت نامه‌ی مراکز درمانی که در این فهرست حضور ندارند، حتی اگر آن مرکز دارای مجوز IPD باشد، قابل قبول نیست)

 • اتباع برخی کشورها همچون آمریکا باید علاوه بر مدارک ذکر شده در بالا یک تور لیدر برای خود انتخاب و معرفی نمایند که این فرد باید در تمامی مراحل درمان به همراه بیمار باشد.

 • در شرایط امروزی و با وجود شیوع بیماری کرونا افرادی که قصد دارند با ویزای درمانی وارد ایران شوند، باید علاوه بر مدارک گفته شده تست منفی PCR خود را که اعتبار آن حداکثر ۹۶ ساعت است و به زبان انگلیسی ترجمه شده در هنگام ورود به ایران به مسئولان مربوطه تقدیم کنند.

 • صدور ویزا پس از ارسال مدارک، بین 7 تا 10 روز کاری طول می‌کشد، اما می‌توان این زمان را با توجه به نظر پزشک و نامه تاییدیه او، تا سه روز نیز کاهش داد.

 • دقت داشته باشید که زمان تاییدیه ویزا برای شهروندان کشورهای مختلف، متفاوت است. تابعین کشور آمریکا و برخی دیگر از کشورها ممکن است تا 2 منتظر دریافت ویزای خود باشند.

 • کشور ایران برای راحتی حال مسافران و بیمارانی که برای خدمات پزشکی به کشور وارد می‌شوند، امکان دریافت ویزای درمانی فرودگاهی را نیز فراهم کرده است. البته توجه داشته باشید که این مورد در مورد تعدادی از کشورها صدق می‌کند.

 • نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که فرد متقاضی با ویزای توریستی نمی‌تواند از خدمات درمانی استفاده نماید و باید حتما برای دریافت ویزای درمانی ایران اقدام نماید. البته این گزینه در مورد افرادی که در طول سفر نیاز به خدمات درمانی پیدا می‌کنند، صدق نمی‌کند.

 • مدت اعتبار ویزای درمانی ایران 30 روز است، اما اگر بیمار نیاز به زمان بیشتری داشته باشد، ویزای او تا 90 روز نیز تمدید می‌گردد. حضور در ایران بیش از 90 روز نیاز به هماهنگی و تایید مراجع ذی‌صلاح دارد.سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد ویزا را در اینجا بخوانید.

ویزای درمان معمولا در یک هفته کاری صادر می‌شود ولی با توجه به شرایط خاص، مثل متقاضی با ملیت‌های آمریکایی، کانادایی، انگلیسی و یا دیگر شرایط خاص، ممکن است این مدت تا یک ماه هم زمان ببرد. وزارت امور خارجه در این رابطه، اطلاعات دقیقی منتشر نکرده است.
هزینه صدور ویزا دو بخش دارد. یک، هزینه‌ای که آژانس مسافرتی بابت دریافت بارکد از وزارت امور خارجه دریافت می‌کند که این هزینه حدود 60 تا 80 دلار است و دو، هزینه‌ای که متقاضی اخذ ویزا باید به سفارت یا دفاتر خدمات کنسولی ایران در محل اقامتش و در هنگام پیکاپ (گرفتن ویزا به صورت حضوری) پرداخت کند که این هزینه با توجه به ملیت متقاضی متفاوت است.
بله، ویزای درمان برای آمریکایی‌ها هم صادر می‌شود ولی با توجه به حساسیت وزارت امور خارجه بر شهروندان آمریکا، انگلیس و کانادا، مدت زمان لازم برای صدور ویزا از حالت عادی بیشتر است و ممکن است ویزا ریجکت نیز شود.
نامه پزشک باید بیانگر این موضوع باشد که متقاضی اخذ ویزا نوع T ایران یک بیماری دارد و برای درمان آن بیماری نیاز است تا به مراکز درمانی ایران مراجعه کند. این نامه می‌تواند هم فارسی و هم انگلیسی باشد و می‌تواند توسط پزشکان داخل ایران و یا مراکز درمانی معتبر در محل اقامت متقاضی صادر شده باشد. نامه حتما باید دارای مهر معتبر باشد. اسکن نامه نیاز است و به نامه به صورت فیزیکی نیازی نیست.
به صورت خلاصه، گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه، نامه از پزشک متخصص، مجوز IPD از بیمارستانی در ایران، مدارک پزشکی نظیر جواب آزمایشات، اسکن عکس پرسنلی می‌باشد.
مدارک پزشکی مرتبط به بیماری فرد متقاضی نظیر جواب آزمایشات، عکس‌های رادیولوژی و ... را باید در هنگام اقدام برای ویزا ارسال نمایید. در نظر داشته باشد تکمیل بودن مدارک، شانس صدور ویزا و سرعت صدور ویزا را افزایش خواهد داد.
بله امکان تمدید ویزای ایران به مدت سی روز و برای دو دفعه وجود دارد. نهایتا متقاضی می‌تواند با دو بار تمدید کردن ویزای خود، 90 روز در ایران اقامت داشته باشد.
خیر. این کار مغایر با قوانین ارائه شده از سمت وزارت امور خارجه است، ولی برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از انواع روش‌های اخذ ویزا برای ورود به ایران، با کارشناسان بخش ویزا کایت تماس بگیرید.
بخشی از هزینه که توسط وزارت امور خارجه قابل استرداد است، عودت داده می‌شود.
خیر. ویزای سلامت ایران فقط باید توسط آژانس‌های مسافرتی خاص که امکان ثبت این نوع ویزا را در سامانه وزارت امور خارجه دارند، ثبت شود و امکان گرفتن ویزای درمان به صورت شخصی وجود ندارد.
خیر. با توجه به این که وزارت امور خارجه هیچ تضمینی برای صدور ویزا حتی برای افرادی که تمامی مدارک را دارند، ارائه نمی‌دهد و ما نیز خودمان مرجع صدور ویزا نیستیم، امکان تضمین دادن نداریم ولی با توجه به تخصص کارشناسان ما و سابقه ما در امر اخذ ویزا، ما با کمترین ریسک ریجکت شدن ویزا را اقدام خواهیم کرد و در صورتی که بدانیم درصد احتمال ریجکت شدن ویزای متقاضی بالاست، این موضوع را اطلاع داده و ویزا را اقدام نخواهیم کرد.
صدور ویزای درمان ایران دو مرحله دارد. مرحله اول گرفتن بارکد از وزارت امور خارجه است که توسط آژانس مسافرتی در داخل کشور انجام می‌شود و مرحله دوم این است که پس از صدور بارکد، متقاضی اخذ ویزای نوع T ایران بایستی به سفارت یا دفاتر خدمات کنسولی ایران در کشور محل اقامت مراجعه کند و ویزای اصلی و قعطی را اخذ نماید. در نظر داشته باشید هر مرحله هزینه مخصوص به خود را دارد.
برای ملیت اسرائیلی یا افرادی که سابقه سفر به سرزمین‌های اشغالی را داشته باشند، برای افراد پاکستانی، افغانستان و عراقی در حال حاضر امکان اخذ ویزای ایران از نوع درمان وجود ندارد.
نامه IPD نامه پذیرش بیمار توسط بیمارستان است که برای وزارت امور خارجه صادر می‌گردد و مشخص می‌کند متقاضی خدمات درمانی خود را در آن بیمارستان خواهد گذراند. در صورتی که نامه IPD نداشته باشید، کایت می‌تواند این مجوز را برایتان اخذ کند که هزینه‌ای 20 دلاری دارد.
امکان پرداخت هزینه صدور بارکد ویزا سلامت نوع تی ایران به صورت انتقال به حساب مستر کارت وجود دارد و می‌توانید هزینه را به این روش پرداخت نمایید.
مدت اعتبار اقامت ویزای درمان ایران یک ماه است و مدت زمان اعتبار ورود این ویزا (یعنی زمانی که متقاضی می‌تواند پس از صدور ویزا، از این ویزا برای وارد شدن به ایران از آن استفاده کند) 2ماه یا 60 روز است.
امکان پرداخت هم به ریال و هم دلار وجود دارد و متقاضی می‌تواند هزینه اخذ ویزای درمان ایران را به ارز دلخواه خود پرداخت نماید.
شرایط عمومی صدور ویزا ایران برای فرد همراه وجود دارد. در نظر داشته باشید هزینه صدور بارکد ویزا برای همراه، هزینه کمتری نسبت به خود فرد بیمار دارد.

نظرات، تجربیات و سوالات

 • 1400/02/26

  ویزای درمانی چیطور تمدید کنم

 • 1400/04/21

  با تشکر فراوان از کارکنان آژانس مسافرتی کایت با ارائه خدمات عالی و موثر

 • 1400/04/23

  باسلام خدمت عزیزان من جواد هستم هلند زندگی میکنم از اتباع هلندی میخواستم به ایران سفر کنم اما ویزا داده نمیشه میخواستم ویزای پزشکی تقاضا کنم ایا شما به من میتونید برای اخذ ویزا کمک کنید؟ ممنون میشوم اگر پاسخ دهید

 • 1400/04/31

  من هالند هستم احتیاج به ویزا درمانی دارم چطور اقدام کنم رهنمایی کنید ممنون میشم

 • 1400/05/17

  سلام من در افغانستان زندگی میکنم و میخوام برای ویزای درمانی اقدام کنم، شما میتونید کمک کنید؟ ( اینکه میگین امکان اخذ ویزای درمانی برای اتباع افغانستان وجود نداره، باید بگم در حال حاضر خیلی از شرکت های افغانستانی ویزای درمانی میگیرن!) با تشکر

 • 1400/07/16

  سلام من تبعه بلژیک هستم ویزه پزشکی میخوام لطفا رهنمایی کنید

 • 1400/10/30

  سلام من دو ماه قبل از افغانستان وارد ایران شدم و ویزه م درمانی هست تا هالی سفارت نرفتم و چی وقت باید مراجعه کنم تا ویزه بدهند و هیچ نامه پزشک ندارم ایا بدون او هم امکان دارد

 • 1401/11/08

  با سلام. من ساکن اصفهان هستم . نامزدم اتباع المان هست و برای عمل چشم میخوام براش ویزای درمانی بگیرم. از کجا باید شروع کنم و آیا نامه IPD از کلینیک هم قابل دریافت و معتبر هست با تشکر از تیم کایت ملکی

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.
بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید