لیست مطالب این صفحه


کشور امارات، یکی از موفق‌ترین کشورهای منطقه خاورمیانه است که در سال‌های اخیر رشد بسیار بالایی داشته و به یکی از محبوب‌ترین و پرگردشگرترین کشورهای آسیایی تبدیل شده است. این کشور امکانات خوبی را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد و بهترین شرایط را برای زندگی آنان فراهم می‌کند. از این رو، موردتوجه بسیاری از مهاجرین قرار دارد. برای مهاجرت به امارات راه‌های متعددی دارید، اما یکی از بهترین راه‌ها استفاده از ویزای نخبگان امارات است که امکان اقامت 10 ساله را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند. برای دریافت ویزای نخبگان امارات باید شرایط و ویژگی‌هایی داشته باشید که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات کامل در مورد ویزای امارات از جمله قیمت، هزینه تمدید، مدارک، شرایط جدید و بیمه کرونا ویزا و ...  وارد صفحه "ویزای دبی" شوید.

ویزای نخبگان امارات

امارات همیشه به دنبال بهترین‌ها بوده و از هر فرصتی برای رشد و توسعه هرچه بیشتر کشورش استفاده کرده است. یکی از مهم‌ترین اقدامات این کشور، جذب افراد موفق و سرمایه‌گذار می‌باشد که با هدف رونق صنعت گردشگری و توسعه اقتصادی انجام می‌شود. ویزای طلایی از جمله جدیدترین طرح‌های دولت امارات است که در یک سال اخیر مطرح شده و توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و نخبگان را به سمت خود جلب کرده است.

طرح ویزای طلایی امارات برای اولین بار در فوریه سال 2021 مطرح شد. بر اساس این طرح سرمایه‌گذاران و افراد با استعدادهای خاص می‌توانند با ارائه مدارک موردنظر، ویزای ورود به امارات را دریافت کرده و به همراه خانواده‌شان به مدت 10 سال در این کشور اقامت داشته باشند. افرادی که ویزای طلایی امارات را به دست می‌آورند از حقوق شهروندی این کشور نیز برخوردار می‌شوند. با توجه به این‌که قانون کشور امارات اجازه اقامت دائم به مهاجران را نمی‌دهد، دریافت ویزای طلایی یک فرصت فوق‌العاده‌ محسوب شده و امکان زندگی، کار و تحصیل را به مدت طولانی برای علاقه‌مندان فراهم می‎کند.  افرادی که موفق به دریافت ویزای طلایی امارات می‌شوند، می‌توانند پس از اتمام اعتبار ویزای خود آن را تمدید نمایند و هیچ محدودیتی در این زمینه ندارند. صدور این ویزا با هدف جذب سرمایه‌گذاران و استعدادهای خاص انجام شده و به رشد و پیشرفت هرچه بیشتر امارات کمک می‌کند.  

ویزای نخبگان امارات

مزایای دریافت ویزای نخبگان امارات

افرادی که ویزای کشور امارات را دریافت می‌کنند علاوه بر زندگی، کار و تحصیل در این کشور، مزایای دیگری نیز دارند که عبارت است از:

 • متقاضیان ویزای نخبگان امارات می‌توانند خانواده خود را به همراه داشته باشند و برای آنان نیز اقامت 5 ساله یا 10 ساله دریافت نمایند.
 • این افراد هیچ محدودیتی در ثبت دارایی، باز کردن حساب بانکی یا تاسیس شرکت در امارات ندارند. این محدودیت‌ها در مورد خارجی‌ها و مهاجران وجود دارد. در واقع با داشتن ویزای نخبگان با شما مانند یکی از شهروندان کشور امارات برخورد می‌شود.
 • افرادی که ویزای نخبگان امارات را دریافت می‌کنند از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند.
 • دارندگان ویزای نخبگان می‌توانند گذرنامه کشور امارات را دریافت کرده و بدون ویزا به 167 کشور دنیا سفر کنند.

ویزای نخبگان امارات

شرایط دریافت ویزای نخبگان امارات

بسیاری از افراد فکر می‌کنند تنها با سرمایه‌گذاری در کشور امارات می‌توانند اقامت بلندمدت این کشور را به دست آورند، اما این‌طور نیست. در جدیدترین قوانین ویزای این کشور، طرح ویزای نخبگان امارات مطرح شده و مورد استقبال بسیاری از افراد از سراسر دنیا قرار گرفته است. بنابراین، اگر دارای استعداد خاصی هستید و در یکی از دسته‌های دانشمندان،  مخترعان، نویسندگان، هنرمندان، پزشکان، مهندسین، دانش‌آموزان و دانشجویان نخبه قرار دارید، می‌توانید به همراه خانواده خود اقامت 10 ساله امارات را به دست آورده و در یکی از شهرهای این کشور ساکن شوید. شرایط دریافت ویزای نخبگان امارات  عبارتند از:

 • دانشمندانی که در زمینه رشته تخصصی خود فعالیت علمی بالایی داشته و مقالاتی در ژورنال‌های معتبر دنیا به ثبت رسانده باشند. این افراد باید توسط شورای دانشمندان امارات تایید شوند.
 • مخترعانی که حداقل یک اختراع را به ثبت رسانده‌اند. حق ثبت اختراع باید توسط وزارت اقتصاد کشور امارات تایید گردد.
 • مدیران اجرایی که صاحب یک شرکت معتبر بین‌المللی هستند و موقعیت خوبی دارند.
 • نویسندگان، هنرمندان و روشنفکرانی که دارای یک جایزه بین‌المللی شناخته شده هستند. این افراد باید توسط وزارت فرهنگ و جوانان امارات، مورد تایید قرار گیرند.
 • دانش‌آموزان استثنایی دبیرستان‌ها که رتبه‌های برتر کشوری را کسب کرده و حداقل 95 درصد نمره را به دست آورده باشند.
 • فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر که با معدل 3.75 یا بالاتر فارغ‌التحصیل شده باشند.

ویزای نخبگان امارات

 پزشکان، مهندسین و متخصصان باید حداقل دو شرط زیر را دارا باشند:

 • مدرک PhD خود را از یکی از 500 دانشگاه برتر جهان دریافت کرده باشند.
 • یک جایزه بین‌المللی یا تقدیرنامه در زمینه کاری خود داشته باشند.
 • یک تحقیق علمی خوب و کارآمد در حیطه تخصص خود ارائه داده باشند.
 • صاحب کتاب یا مقالات علمی معتبر بین‌المللی باشند.
 • مدرک دکترا داشته و در رشته خود 10 سال تجربه کار حرفه‌ای داشته باشند.

ویزای نخبگان امارات

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای نخبگان امارات

در صورتی که قصد دریافت ویزای نخبگان را دارید باید  مدارک زیر را آماده کرده و مراحل درخواست ویزا را دنبال نمایید. مدارک موردنیاز عبارتند از:

 • مدارک شناسایی: شامل شناسنامه، کارت ملی و ...
 • یک کپی رنگی از گذرنامه: گذرنامه باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • مدارک شغلی و گواهینامه‌های تحصیلی و علمی که به تایید سازمان‌های مربوطه رسیده است.

برای ثبت درخواست باید وارد سایت business.goldenvisa.ae شوید و پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، مدارک را آپلود نمایید. درخواست خود را ارسال کنید و منتظر پاسخ بمانید. پروسه بررسی مدارک حدود یک ماه طول می‌کشد و نتیجه آن، چه مثبت باشد یا منفی، به اطلاع شما خواهد رسید. تایید درخواست به این معنی است که شما شرایط دریافت ویزای نخبگان را دارید و می‌توانید اقدامات لازم را انجام دهید. در این مرحله باید مدارک درخواستی اداره فدرال هویت و تابعیت را تکمیل و ارسال نمایید و  منتظر ایمیل بعدی بمانید. پس از یک ماه ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن نحوه دریافت ویزا شرح داده شده است. 

ویزای نخبگان امارات

در این مقاله به معرفی ویزای نخبگان امارات پرداخته و شرایط دریافت ویزا و مدارک مورد نیاز را بیان کردیم. همان‌طور که گفتیم، ویزای نخبگان برای افراد با استعدادهای خاص صادر می‌شود. بنابراین، اگر در یکی از دسته‌های پزشکان، متخصصین، مهندسان، محققان، مخترعان، هنرمندان و ... قرار دارید و شرایط عنوان شده در مقاله را دارا هستید، می‌توانید برای دریافت این ویزا اقدام نموده و اقامت 5 ساله یا  10 ساله امارات را به دست آورید.

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد ویزا را در اینجا بخوانید.

 ویزای نخبگان به دو صورت 5 ساله و 10 ساله صادر می‌شود. هزینه ویزای 5 ساله 650 درهم و هزینه ویزای 10 ساله در حال حاضر 1150 درهم می‌باشد.
ویزای نخبگان به صورت 5 ساله یا 10 ساله صادر می‌گردد و در صورتی که  فرد در دوره اقامت خود در این کشور تمامی قوانین را رعایت کرده و مشکلی ایجاد نکرده باشد، ویزای او به صورت خودکار تمدید می‌گردد.
هیچ محدودیتی برای دریافت ویزای نخبگان وجود ندارد. اتباع تمامی کشورها در صورتی که شرایط دریافت را داشته باشند، می‌توانند برای اخذ ویزا اقدام نمایند.
دارنده این ویزا می‌تواند مانند یک شهروند اماراتی در این کشور زندگی کرده و از مزایا و امکانات کامل آن برخوردار باشد.
خیر، در حال حاضر هیچ قانونی مبنی بر دریافت اقامت دائم کشور امارات برای افراد خارجی وجود ندارد. فردی که ویزای 10 ساله را دریافت می‌کند، می‌تواند پس از اتمام اعتبار ویزا به صورت نامحدود آن را تمدید نماید.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید