برای سفر به یک کشور خارجی، اولین چیزی که نیاز دارید و باید برای دریافت آن اقدام نمایید، ویزاست. ویزا در واقع اجازه ورود به کشور مقصد می‌باشد که با توجه به هدف فرد از سفر در انواع مختلف صادر می‌گردد. اگر به دنبال تجارت و کسب‌وکار در کشور مقصد هستید، باید برای دریافت ویزای تجاری اقدام نمایید. در مقابل، افرادی که برای تجارت به کشورمان می‌آیند نیز باید ویزای تجاری ایران را دریافت نمایند. اگر صاحب یک شرکت تجاری باشید و با شرکا و مهمانان خارجی ارتباط داشته باشید، می‎دانید که شما به عنوان میزبان باید مقدمات ورود مهمان خارجی خود را فراهم کرده و برای اخذ ویزای تجاری ایران اقدام نمایید. در نتیجه، باید با روند دریافت ویزا آشنایی داشته باشید و بدانید که به چه مدارکی نیاز دارید و چقدر باید هزینه کنید. با ما همراه باشید تا با مراحل اخذ ویزای تجاری ایران آشنا شوید.

ویزای تجاری ایران

افرادی که تابعیت غیر ایرانی دارند، برای ورود به ایران باید ویزا دریافت نمایند. ویزای ایران نیز مانند دیگر کشورها انواع مختلفی دارد که هر فرد باید متناسب با هدف خود، برای دریافت ویزای مربوطه اقدام نماید. اگر فرد برای انجام فعالیت‌های تجاری و بازرگانی وارد ایران می‌شود، باید برای دریافت ویزای تجاری ایران  درخواست دهد. ویزای تجاری ایران 90 روز اعتبار دارد و فرد دارنده ویزا می‌تواند تا 30 روز پس از ورود به ایران، در کشور اقامت داشته باشد. در صورتی که فرد بخواهد بیشتر از یک ماه در ایران بماند، باید به مراجع ذی‌صلاح مراجعه کرده و اجازه اقامت بیشتر را بگیرد.

ویزای تجاری ایران

روند دریافت ویزای تجاری ایران

اقدام برای ویزای تجاری معمولا از طرف شرکت دعوت‌کننده در داخل کشور صورت می‌گیرد. فرد متقاضی از قبل با یک شرکت معتبر در ایران ارتباط برقرار کرده و صحبت‌های ابتدایی را با مسئول مربوطه انجام می‌دهد. شرکت موردنظر باید دارای نام، آدرس و شماره تلفن باشد و علاوه بر این، شماره ثبت نیز داشته باشد. در واقع شرکت باید دارای اعتبار باشد تا بتواند فرد خارجی را به ایران دعوت کند.

قبل از این‌که بخواهید برای دریافت ویزای مهمان خارجی خود اقدام نمایید، باید ابتدا تمامی مدارک موردنیاز را آماده کنید و مکانی را نیز برای اقامت مهمان در نظر بگیرید. دقت داشته باشید که تمامی جزئیات و برنامه سفر، هدف مهمان از سفر به ایران، نوع همکاری و سمت او در شرکت باید به طور کامل مشخص باشد. پس از انجام این کارها و تکمیل مدارک، می‌توانید به وزارت امور خارجه مراجعه نموده  و برای دریافت ویزای مهمان خارجی خود اقدام نمایید.

صدور ویزای تجاری ایران از   داخل کشور حدود 4 تا 10 روز کاری طول می‌کشد. بنابراین، اگر برای دریافت ویزا عجله دارید، زودتر برای انجام این کار اقدام نمایید. دقت داشته باشید که در صورت ناقص بودن مدارک ویزای شما رد شده و وقت و هزینه‌تان به هدر می‌رود. پس حتما مدارک را به طور کامل تحویل دهید تا هیچ مشکلی در روند صدور ویزا برایتان ایجاد نشود.  

ویزای تجاری ایران

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تجاری ایران

برای دریافت ویزای تجاری ایران باید مدارکی را آماده کرده و به سازمان مربوطه ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

فرم درخواست ویزا: برای دریافت ویزا هر دو طرف دعوت‌کننده و دعوت‌شونده باید فرم درخواست ویزا را پر کنند. این فرم شامل اطلاعات شخصی دو طرف، موضوع فعالیت شرکت، سمت مهمان و ... می‎باشد. فرد میزبان می‌تواند فرم مهمان را پر کند، اما فرم باید توسط شخص متقاضی امضا شود.

دعوت‌نامه شرکت میزبان: دعوت‌نامه شرکت از فرد متقاضی یکی از مواردی است که باید در پرونده وجود داشته باشد. این دعوت‌نامه باید در سربرگ رسمی شرکت نوشته شود و با مهر رسمی شرکت که حاوی شماره ثبت است، مهر شود. قرار گرفتن امضای مدیرعامل شرکت در کنار مهر الزامی است. اسکن این برگه به صورت فایل در پرونده ضمیمه می‌گردد.

آگهی شرکت میزبان در یک روزنامه رسمی: آگهی روزنامه که بیانگر جزئیات ثبت شرکت می‌باشد، از دیگر مدارک پرونده است که باید ارائه گردد. آگهی اسکن شده و فایل آن ضمیمه پرونده می‌شود. در صورتی که شرکت از زمان تاسیس تا کنون تغییراتی را در اساس‌نامه یا دیگر بخش‌های مهم شرکت ایجاد کرده باشد، باید تمامی این تغییرات در پرونده لحاظ شود.

گذرنامه: گذرنامه فرد متقاضی که حداقل 6 ماه اعتبار دارد. فرد متقاضی باید یک اسکن رنگی از صفحه اول گذرنامه خود تهیه کرده و ضمیمه پرونده کند. دقت داشته باشید که اسکن باید کاملا خوانا باشد و تمامی اطلاعات به خوبی در آن نشان داده شود.

عکس: دو قطعه عکس 3 در 4 با پس‎‌زمینه سفید که در سه ماه اخیر گرفته شده است. عکس باید تمام رخ گرفته شده و چهره متقاضی به طور کامل در آن مشخص باشد. دقت‌ داشته باشید که عکس‌ها باید پشت‌نویسی شوند.

شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل شرکت: مدیرعامل شرکت دعوت‌کننده تمامی مسئولیت دعوت از مهمان را برعهده دارد و تمامی مراحل باید زیر نظر او انجام شود. از این رو، مدارک مدیرعامل شرکت نیز باید در پرونده ضمیمه گردد. این مدارک شامل اسکن صفحه اول شناسنامه و اسکن دو طرف کارت ملی مدیر عامل شرکت می‌باشد که باید به صورت رنگی گرفته شود. 

آدرس اقامت‌گاه مهمان: قبل از هرگونه اقدام برای دریافت ویزا، فرد دعوت‌کننده باید مکان اقامتی مهمان را مشخص کرده و مقدمات کار را فراهم نماید. آدرس دقیق مکان اقامتی باید در پرونده درج شود.

ویزای تجاری ایران

نکات مهم جهت اخذ ویزای تجاری ایران

  • دریافت ویزای تجاری ایران شامل هزینه نیز می‌باشد که باید پرداخت شده و رسید آن ضمیمه پرونده گردد. دقت داشته باشید که برای اتباع کشورهای مختلف، هزینه ویزا متفاوت است. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم پس از آماده کردن مدارک، استعلام قیمت ویزای کشور موردنظر را از طریق یک آژانس گردشگری معتبر انجام دهید و سپس برای پرداخت هزینه اقدام نمایید. در صورت تمایل می‌توانید با شماره 02175097700 تماس بگیرید و سوالات خود را از کارشناسان کایت بپرسید.
  • ویزای تجاری ایران در حالت عادی به صورت یک بار ورود صادر می‌گردد. در صورتی که فرد قصد چندبار ورود و خروج به ایران را داشته باشد باید ویزای مولتی را دریافت نماید. دریافت ویزای مولتی برای فردی که در یک سال اخیر حداقل سه بار به ایران سفر کرده است، ضروری است.
  • حدود صد کشور دنیا برای ورود به ایران نیاز به ویزا دارند. اتباع کشورهایی که از طریق اخذ ویزای فرودگاهی اجازه ورود به ایران را دارند، می‌توانند ویزای تجاری ایران را نیز به صورت فرودگاهی دریافت نمایند.
  • دقت داشته باشید که تمام جزئیات اقامت متقاضی در ایران باید در درخواست ویزا ذکر شده باشد. از این رو­، اگر متقاضی قصد سفر به دیگر شهرهای ایران را داشته باشد باید این نکته را در برنامه سفر خود مشخص نماید تا مشکلی برایش ایجاد نشود.

ویزای تجاری ایران

در این بخش به معرفی ویزای تجاری ایران پرداخته و در مورد روند دریافت ویزا و مدارک موردنیاز توضیحاتی را عنوان کردیم. همان‌طور که مشاهده کردید درخواست ویزای تجاری ایران از طرف شرکت دعوت‌کننده انجام می‌شود و نیاز به مدارک متعددی دارد. در صورتی که با این روند آشنایی چندانی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم از طریق مراکز معتبر و آژانس‌های گردشگری برای دریافت ویزا اقدام نمایید. پیگیری کارها از طرف افراد کاردان و حرفه‌ای باعث می‌شود تا روند دریافت ویزا به خوبی پیش رفته و ویزا در موعد مقرر آماده شود. اگر قصد دریافت ویزای تجاری ایران را برای مهمان خارجی خود را دارید، همین الان با شماره 02175097700 تماس بگیرید و تمامی کارها را به کارشناسان کایت بسپرید.

ارسال پیام

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

بستن