کشور سریلانکا جزیره کوچکی می‌باشد که در سواحل اقیانوس هند و در جنوب آسیا واقع شده است. در گذشته این کشور را به دلیل داشتن سنگ‌های قیمتی می‌شناختند اما امروزه در سراسر جهان این کشور را علاوه بر سنگ‌های قیمتی به دلیل چای معروف سیلان نیز می‌شناسند که در حال حاضر چای سیلان معروف‌ترین چای جهان نیز به شمار می‌رود. با پایان یافتن جنگ داخلی در کشور سریلانکا یعنی از سال 2009 به بعد ورود گردشگران به این کشور بسیار شدت گرفته است، به گونه‌ای که امروزه سریلانکا برای گردشگران به یک مقصد محبوب سفر تبدیل شده است. سریلانکا نیز همانند سایر کشورها دارای انواع مختلف ویزا می‌باشد که با توجه به ملیت فرد متقاضی می‌تواند از مراحل و انواع مختلفی برخوردار باشد. در این مقاله از کایت با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی از ویزای سریلانکا را در اختیارتان قرار دهیم.

انواع ویزای سریلانکا

همان‌طور که گفته شد سریلانکا یکی از کشورهای گردشگرپذیر جنوب شرق آسیا می‌باشد که مقصد بسیار محبوب و پرطرفداری برای سفر و تعطیلات خاص می‌باشد. سریلانکا نیز همانند سایر کشورها به منظور ورود خارجی‌ها به خاک خود برای مسافران ویزا صادر می‌کند. به طور کلی ایرانی‌ها نیز برای سفر به سریلانکا به ویزا نیاز دارند اما حداقل برای دریافت ویزای توریستی نیازی نیست که مسافر در سفارت‌خانه سریلانکا حضور داشته باشد، اما هنگام ورود به سریلانکا برای مسافران ویزای فرودگاهی صادر می‌شود. بنابراین لازم است نهایت دقت خود را به کار گیرید تا مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا را به همراه داشته باشید. ویزای سریلانکا انواع مختلفی دارد که در این بخش از مقاله هر کدام از ویزاها را همراه با شرایط دریافت آن برای شما به طور کامل شرح خواهیم داد.

انواع ویزای سریلانکا و شرایط دریافت آن

 • ویزای توریستی 30 روز یا فرودگاهی

اکثر کشورهای جهان برای‌ این‌که بتوانند وارد کشور سریلانکا شوند، به این نوع از ویزا نیاز دارند. ویزای توریستی 30 روز یا فرودگاهی پس از ورود مسافر به یکی از فرودگاه‌های سریلانکا با مهر شدن پاسپورت مسافر صادر می‌گردد. در واقع می‌توان گفت این ویزا به صورت الکترونیکی یا ETA صادر می‌شود. مسافران ایرانی نیز برای سفر توریستی یا تفریحی خود به سریلانکا می‌توانند پس از ورود به فرودگاه این کشور، ویزای فرودگاهی را دریافت کنند و به مدت 30 روز در این کشور اقامت داشته باشند و به تفریح و گشت و گذار بپردازند. بنابراین همان‌طور که گفته شد برای دریافت این نوع از ویزا نیازی نیست که به سفارت سریلانکا بروید و در صورت تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای توریستی هنگام ورود به سریلانکا به راحتی برای شما صادر می‌شود.

ویزای سریلانکا

لازم است بدانید که برای دریافت ویزای 30 روزه یا توریستی سریلانکا باید مدارکی نظیر واچر هتل، بلیط برگشت به کشور مبدا و اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار را به همراه داشته باشید. ویزای توریستی یا فرودگاهی همان‌طور که گفته شد 30 روز اعتبار دارد و باید بدانید که این نوع از ویزا به هیچ وجه قابل تمدید نمی‌باشد و هنگامی که اعتبار آن به پایان برسد باید کشور سریلانکا را ترک کنید. توجه داشته باشید که زمان مدت اعتبار ویزای توریستی از لحظه‌ای که وارد کشور سریلانکا می‌شوید، محاسبه می‌گردد. به علاوه لازم است بدانید که اگر شما بدون هیچ دلیل قانع کننده‌ای بیشتر از 30 روز در کشور سریلانکا اقامت داشته باشید، پلیس فرودگاه شما را جریمه خواهد کرد. توصیه می‌کنیم قبل از ورود به سریلانکا فرم‌های آنلاین ویزا را پر کنید تا در صف‌های طولانی معطل نشوید.


 • ویزای 6 ماهه سریلانکا

ویزای 180 روزه یا 6 ماهه یکی دیگر از ویزاهای کشور سریلانکا می‌باشد که بسیار پراستفاده است. لازم است بگوییم که بعضی از کشورها به ویزای سریلانکا تا 180 روز اقامت نیازی ندارند و ویزای 6 ماهه یا 180 روزه این کشور به ملیت فرد متقاضی ویزا و پاسپورت بستگی دارد. کشورهای عضو اتحادیه اروپا نظیر تایلند، کره جنوبی، آمریکا، نیوزلند، سنگاپور، مالزی، کانادا و استرالیا کشورهایی هستند که مجوز 6 ماهه سریلانکا را دارا می‌باشند و می‌توانند بدون ویزا به مدت 180 روز در این کشور اقامت داشته باشند. نکته قابل توجه این است که مدت زمان 6 ماه بدون ویزا به صورت عادی قابل تمدید نمی‌باشد.

 • ویزای 2 ماهه و 1 ماهه سریلانکا

ویزای 60 روزه یا 2 ماهه نوع دیگری از ویزای کشور سریلانکا می‌باشد که برای تعداد کمی از کشورها صادر می‌شود و سالانه به مدت 90 روز به صورت مجدد تمدید می‌گردد. به علاوه ویزای 30 روزه یا 1 ماهه نیز نوع دیگری از ویزای کشور سریلانکا است که همانند ویزای 2 ماهه برای تعداد محدودی از کشورها صادر می‌گردد و به مدت 5 ماه یا 150 روز مجددا تمدید می‌شود.

ویزای 2 ماهه یا 1 ماه سریلانکا

 • ویزای پیش از ورود

به طور کلی 21 کشور که پاسپورتشان از اعتبار پایینی برخوردار است و وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند، لازم است قبل از سفر به سریلانکا از مراجع مخصوص اقدام به گرفتن ویزای پیش از ورود یا Visa In Advance سریلانکا کنند. از جمله این 21 کشور می‌توان به اوگاندا، سوریه، سودان، سیرالئون، نیجریه، میانمار، مالی، لیبی، کنیا، گینه بیسائو، گینه، غنا، گابون، مصر، جمهوری دموکراتیک کنگو، جمهوری کنگو، کره شمالی، ساحل آج، کامرون و افغانستان اشاره کرد.

 • ویزای ترانزیت

به طور کلی ویزای ترانزیت کشور سریلانکا همان‌طور که از نامش پیداست برای کسانی صادر می‌شود که برای رفتن به کشور مقصد مجبور به توقف در سریلانکا هستند. این نوع از ویزای سریلانکا به مدت 48 ساعت اعتبار دارد و ویزای کشور مقصد، پاسپورت به همراه حداقل 7 ماه اعتبار و بلیط هواپیما به کشور مقصد از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ترانزیت سریلانکا می‌باشد.

همه چیز در مورد ویزای کاری سریلانکا

ویزای کاری سریلانکا برای کسانی صادر می‌شود که مایل هستند در آن کشور کار کنند. متقاضیان این نوع از ویزا باید قبل از سفر بدون توجه به ملیت خود ویزای ورود را دریافت کنند. توجه داشته باشید که جویندگان کار به هیچ عنوان نباید از سیستم ویزای آنلاین برای دریافت ویزا اقدام کنند و یا با ویزای کوتاه مدت توریستی به سریلانکا سفر کنند، زیرا در سریلانکا نوع ویزا به هیچ وجه قابل تغییر نمی‌باشد. اجازه صدور ویزای کاری برای سفر به سریلانکا فقط بر عهده وزارت مهاجرت واقع در پایتخت سریلانکا یعنی شهر کلمبو می‌باشد. مرحله اول برای اخذ این نوع از ویزا داشتن قرارداد معتبر از کارفرمایی و یا پیشنهاد شغلی در این کشور است. پس از آن کارفرما باید به منظور تصویب ویزای ورود شما به این کشور درخواست خود را به اداره مهاجرت سریلانکا ارائه دهد و سپس توسط این اداره تصویب ویزای کاری شما به اداره امور خارجی سریلانکا اعلام شود که پس از دریافت ویزای کاری، استیکر مربوط به این ویزا بر روی پاسپورتتان درج می‌شود. پس از‌ این‌که فرد متقاضی با این ویزا وارد سریلانکا شد، باید تا قبل از اتمام مهلت آن به اداره مهاجرت مراجعه کند و ویزای کاری خود را از این اداره دریافت کند.

ویزای کاری سریلانکا

ویزای تحصیلی سریلانکا

در مرحله اول برای دریافت ویزای تحصیلی سریلانکا باید رشته و مقطع مورد نظرتان را انتخاب کنید. ویزای تحصیلی کشور سریلانکا به مدت یکسال صادر می‌شود که پس از آن فرد متقاضی تا پایان دوره تحصیلی می‌تواند آن را سالیانه تمدید کند. فرد متقاضی تحصیل در سریلانکا باید قبل از سفر به این کشور ویزای ورود را دریافت کند. تصویب اجازه ورود دانشجویان یا دانش‌آموزان به سریلانکا بر عهده وزارت مهاجرت واقع در شهر کلمبو است. والدین دانش آموزانی که زیر 16 سال هستند برای همراهی فرزندان خود نیز می‌توانند ویزای گاردین یا والدین را درخواست کنند. نکته قابل توجه این است که دانش‌آموزان به هیچ عنوان نمی‌توانند سیستم ویزای آنلاین یا ویزاهای تجاری و توریستی را مورد استفاده قرار دهند و هم‌چنین در این کشور به هیچ وجه تغییر نوع ویزا امکان‌پذیر نمی‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سریلانکا

برای اخذ ویزا سریلانکا اولین قدم آماده کردن مدارک مورد نیاز برای این امر می‌باشد. بدیهی است که با توجه به نوع ویزا در اسنادی که باید ارائه دهید، تفاوت جزیی وجود خواهد داشت. اما به طور کلی برای دریافت ویزای کشور سریلانکا به مدارکی نظیر عکس پاسپورتی معتبر، پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان ورود شما به کشور سریلانکا، آدرس ایمیل ( برای دریافت نتیجه فرآیند ثبت نام ویزای الکترونیکی به صورت پی دی اف)، نحوه پرداخت از طریق ویچت، پی‌پال، دبیت کارت، کارت اعتباری و...، ارائه مدارک شناسایی و فرم تکمیل شده درخواست ویزا نیاز است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور سریلانکا

توصیه‌های مهم در مورد ویزای سریلانکا

جالب است بدانید که کشورهایی نظیر سنگاپور، سیشل و مالدیو برای ورود و اقامت در کشور سریلانکا به ویزا نیازی ندارند و تنها با پاسپورت می‌توانند بدون محدودیت هر چند روز که بخواهند در این کشور اقامت داشته باشند. با وجود این‌که شرایط دریافت انواع ویزاهای کشور سریلانکا را برای شما شرح دادیم اما توصیه می‌کنیم که برای اقامت دائم به کشور سریلانکا فکر نکنید. زیرا با توجه به رشد اقتصادی و نرخ بیکاری ضعیف و هم‌چنین اعتبار پایین پاسپورت سریلانکا، مهاجرت بلند مدت به این کشور را پیشنهاد نمی‌کنیم. بنابراین اگر قصد مهاجرت دارید و به فکر آینده خود و فرزندانتان هستید، توصیه می‌کنیم در مورد کشورهای پیشرفته‌تر با نرخ بیکاری پایین و رشد اقتصادی بالا نظیر کانادا، هلند، آلمان، اتریش، سوییس و... تحقیق کنید و بهترین کشور را با توجه به شرایط و موقعیت خود انتخاب کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از کایت ما به معرفی انواع ویزا و آموزش گرفتن ویزا سریلانکا پرداختیم. بنابراین توصیه می‌کنیم برای اخذ هر کدام از ویزای سریلانکا تحقیقات لازم را به عمل آورید تا پس از ورود به آن کشور با مشکل مواجه نشوید. در صورتی که قصد دریافت هر کدام از ویزای سریلانکا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با شماره 02175097700 تماس بگیرید تا کارشناسان کایت شما را برای اخذ ویزای سریلانکا و اقامت در این کشور به طور کامل راهنمایی کنند.

نظرات، تجربیات و سوالات

ارسال پیام
 • امکان اخذ ویزای سریلانکا 1400/04/28

  سلام به شما میخواهم همراه خانواده ام ویزای سریلانکا بگیرم، فعلا در افغانستان زندگی میکنم. امکان دارد ویزا بگیرم؟ و از کجا باید بگیرم؟ ممکن است شما کمکم کنید لطفا؟

 • 1400/07/02

  ما سه زوج هستیم که قصد رفتن داریم و شنیدیم که مدارک بیش از انها هست مثل تمكن مالی ۱۰ نزار دلار که اصلا عقلاني به نظر. نمیاد. و اینکه ممنون مهشم راهنمایی امل بفرمایید که فرمها رو کجا باشد پر کنیم. ممنون

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

بستن