ایرانیان برای ورود به کشور سنگاپور نیازمند دارا بودن ویزای این کشور هستند و ویزای فرودگاهی یا همان VOA برای ایرانیان صادر نمی‌گردد. سنگاپور در دو سال اخیر به دلیل شیوع کرونا به ایرانیان ویزا ارائه نمی‌کرد و برای بقیه کشورها نیز صدور ویزا با محدودیت‌های زیادی همراه بود. از تاریخ 1 آپریل 2022، مجدد دولت سنگاپور صدور ویزای این کشور با محدودیت کمتر و حتی برای افراد ایرانی را آغاز کرده است. در ادامه می‌توانید شرایط جدید اخذ ویزای سنگاپور، قیمت، مدارک جدید و ... را مطالعه بفرمایید.

 شرایط جدید ویزای سنگاپور آپدیت بهار 1401 

برای اخذ ویزای توریستی سنگاپور در حال حاضر، شرایط زیر مورد نیاز است:

مدارک:

 1. پاسپورت با اعتبار حداقل 7 ماه
 2. اسکن عکس پرسنلی با پشت زمینه سفید
  (دقت کنید عکس بایستی با عکس داخل پاسپورت متفاوت باشد و در 3 ماه اخیر گرفته شده باشد.)
 3. فرم پر شده 14A

شرایط:

 • در صورتی که مسافر ویزا را به صورت تکی بخواهد، بایستی حتما ترانسفر برگشت را رزرو نماید که این هزینه بر روی قیمت نمایش داده شده روی سایت، محاسبه شده است.
 • مسافر موظف به ثبت نام در سایت SG Travel Card سه روز قبل از وارد شدن به سنگاپور می‌باشد.
 • اطلاعات ثبت شده در سایت SG Travel Card و A14 Form حتما باید یکسان باشد. در صورت یکسان نبودن اطلاعات، امکان بوجود آمدن مشکل در هنگام ورود وجود دارد که کاملا به عهده‌ی مسافر خواهد بود.
 • اطلاعات محل اقامت مسافر بایستی در این وبسایت به صورت کامل ثبت شود و از صفحه اطلاعات، پرینت کاغذی گرفته شود و در هنگام ورود به سنگاپور همراه دارنده ویزا باشد.
 • در صورت تغییر تاریخ سفر به سنگاپور و یا تغییر محل اقامت، بایستی تغییرات به اطلاع آژانس اقدام کننده ویزا برسد.
 • متقاضی برای ورود به اماکن گردشگری نیازمند نصب اپلیکیشن Tracetogether خواهد بود.
 • داشتن تست PCR برای افرادی که به صورت هوایی سفر می‌کنند در 48 ساعت قبل از پرواز الزامی است ولی برای افرادی که زمینی سفر می‌کنند (مثلا با اتوبوس از مالزی به سنگاپور) داشتن تست PCR ضروری نیست. 

قیمت ویزای سنگاپور

قیمت ویزای سنگاپور با شرایط جدید 185 دلار است که این عدد را می‌توانید هم به صورت دلاری و هم به صورت ریالی پرداخت نمایید. در نظر بگیرید ترانسفر بازگشت نیز محاسبه شده است. 


با انواع ویزای سنگاپور بیشتر آشنا شوید

به صورت کلی شما می‌توانید برای دریافت سه نوع مختلف از ویزای سنگاپور اقدام کنید که در این مقاله شما را با تمام آنها آشنا می‌کنیم:

با-انواع-ویزای-سنگاپور-بیشتر-آشنا-شوید


ویزای توریستی سنگاپور

تقریبا می‌توان گفت که از هر 10 درخواست دریافت ویزای سنگاپور، 9 مورد آن مربوط به ویزای توریستی است. تمام کسانی که قصد بازدید از این کشور به عنوان یک گردشگر و توریست خارجی را دارند، باید ابتدا برای دریافت ویزای توریستی سنگاپور اقدام کنند. این نوع ویزا یک ماه اعتبار دارد و به صورت کاملا عادی و فوری صادر می‌شود. در زمینه این نوع ویزای سنگاپور، باید بدانید که به هیچ وجه اجازه اقامت بیش از مدت یک ماه را در این کشور ندارید و در صورتی که مدت اقامت شما بیش از یک ماه باشد، دولت این کشور با شما برخورد قانونی خواهد کرد و به احتمال زیاد شما را به ایران دیپورت می‌کند.
البته بهتر است بدانید که دریافت ویزای توریستی سنگاپور نیز به سادگی انجام نمی‌شود و شما باید با استفاده از مدارک و مستندات قانونی به مسئول کنسولگری ثابت کنید که قصد اقامت طولانی مدت و پناهندگی در سنگاپور را ندارید. همچنین شایان ذکر است که برای صدور درخواست ویزای سنگاپور، باید 87 دلار آمریکا پرداخت نمایید که این هزینه باید همزمان با دریافت مدارک پرداخت شود و همچنین در صورتی که با درخواست شما مخالفت کنند، این هزینه برگشت داده نخواهد شد. بهتر است برای دریافت ویزای توریستی سنگاپور، 30 روز پیش از تاریخ پرواز خود اقدام کنید تا اگر مشکلی در مراحل دریافت ویزای شما رخ داد، مجبور به لغو پرواز یا رزرو هتل خود نباشید. عدم تکمیل مدارک، یکی از دلایل رایج ریجکت شدن درخواست دریافت ویزای سنگاپور محسوب می‌شود. 

برای مشاهده بهترین تورهای سنگاپور کشور سنگاپور، وارد صفحه "لیست تورهای سنگاپور" شوید.

ویزای تحصیلی سنگاپور

سنگاپور یکی از کشورهای پیشرفته در آسیای جنوب شرقی محسوب می‌شود و به همین خاطر مراکز تحصیلی و دانشگاه‌های بسیار پیشرفته‌ای را در خود جای داده است. بسیاری از کسانی که به دنبال آینده‌ای روش با کمک تحصیلات عالیه هستند، ترجیح می‌دهند که به کشور سنگاپور سفر کنند و تحصیلات خود را در این کشور آسیایی ادامه دهند. اما برای انجام این کار، نیاز به دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور خواهید داشت. برای دریافت این نوع ویزای سنگاپور، باید بتوانید مسئول کنسولگری و صدور ویزا را قانع کنید که به هیچ وجه پس از پایان دوره تحصیلی خود قصد اقامت و پناهندگی در این کشور را ندارید و به کشور خود ایران باز می‌گردید.
در ضمن پیش از صدور درخواست خود، باید حتما بدانید که قصد ادامه تحصیل در چه موسسه یا دانشگاهی را دارید و ترجیحا موسسه یا دانشگاه مربوطه نیز با حضور شما در آنجا موافقت خود را اعلام کرده باشد. تمامی این مراحل باید به صورت کاملا رسمی صورت بگیرند تا مسئول صدور ویزا بتواند به صداقت در اطلاعات شما اطمینان کند. البته شرایط دیگری نیز برای دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور وجود دارند که همگی حول موضوع ایجاد اطمینان از بابت برگشت شما به ایران هستند. به همین خاطر باید پیش از مراجعه به سفارت و صدور درخواست خود، مدارک زیر را به صورت کامل آماده نمایید.

 • گذرنامه معتبر (تا ۳ ماه پس از اقامت شما در سنگاپور اعتبار داشته باشد.)
 • نامه وام بانکی (در صورت لزوم)
 • مدرک ها، دیپلم ها، مدارک تحصیلی یا مدارک دوره هایی که در آن حضور داشتید
 • نمرات آزمونی که برای کالجی که در آن ثبت نام کردید مورد نیاز است، مانند TOEFL، GRE، یا GMAT
 • فرم درخواست تحصیلی ویزای دانشجویی ( فرم ICA 16 ، فرم باید تکمیل و ارسال شود.)
 • پرداخت هزینه درخواست ویزای دانشجویی و هزینه گذرنامه که به ترتیب به مبلغ ۳۰ دلار و۶۰ دلار می باشند. (پس از اخذ گذرنامه باید برای پرداخت اقدام کنید.)
 • نامه پیشنهاد دانشگاه
 • دو عکس پاسپورتی (۴×۶)
 • گواهی تمکن مالی از بانک
 • نامه ای مبنی بر اینکه هزینه ی تحصیل شما در سنگاپور چطور قرار است پرداخت شود.
 • دریافت سپرده ثابت (در صورت لزوم)

با-روش‌های-مختلف-درخواست-صدور-ویزای-سنگاپور-آشنا-شوید


ویزای کاری سنگاپور

همانطور که مشخص است، ویزای کاری سنگاپور برای کار در کشور سنگاپور صادر می‌شود. البته در حال حاضر به دلیل عدم وجود شغل برای نیروی کار خارجی، صدور این نوع ویزا عملا غیر ممکن است. اما باید بدانید که در کشور سنگاپور، بدون داشتن مدرک مخصوص کار، شما قادر به داشتن هیچ گونه شغلی نخواهید بود و در صورتی که کارفرما بدون داشتن مجوز کار، شما را استخدام کند، شما اصطلاحا صاحب یک شغل سیاه خواهید بود. در صورتی که مامورین دولتی متوجه این موضوع شوند، شما و کارفرما را جریمه نقدی کرده و همچنین امکان دارد که شما را از کشور اخراج کنند. پس اگر قصد کار در کشور سنگاپور را دارید، بهتر است از طریق مراجع قانونی اقدام کنید.
با روش‌های مختلف درخواست صدور ویزای سنگاپور آشنا شوید

به صورت کلی دو روش برای دریافت ویزای سنگاپور وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد:

صدور ای – ویزا

ای ویزا یا همان ویزای آنلاین، یک روش درخواست صدور ویزای سنگاپور محسوب می‌شود که در آن شما می‌توانید بدون مراجعه به سفارت این کشور و به صورت کاملا اینترنتی و آنلاین، درخواست خود را صادر نمایید. برای انجام این کار باید ابتدا به وبسایت singaporevisaonline.sg مراجعه کنید. اما به یاد داشته باشید که پیش از مراجعه، تمامی مدارک مورد نیاز را در فرمت تعیین شده توسط وزارت امور خارجه سنگاپور، اسکن کنید و در رایانه خود آماده داشته باشید. برای ثبت نام و درخواست صدور ویزای سنگاپور، بین 5 تا 10 دقیقه زمان نیاز است. اما این تحت شرایطی خواهد بود که مدارک‌تان تکمیل باشد. حتما در تکمیل مدارک و فرم‌های مخصوص صداقت پیشه کنید. زیرا در صورت شک کردن به کوچک‌ترین اطلاعات شما، با درخواست‌تان مخالفت خواهد شد.


مراجعه حضوری

پیش از هر چیز باید بدانید که کشور سنگاپور در ایران هیچ‌گونه سفارتی ندارد و به همین خاطر برای درخواست صدور ویزای این کشور، باید به کشورهای دیگری که سنگاپور در آن سفارت دارد، مراجعه نمایید. نزدیک‌ترین کشوری که اکثر ایرانیان برای صدور ویزای سنگاپور به آن مراجعه می‌کنند، کشور همسایه آن، یعنی مالزی است. اگر به این طریق درخواست خود را اعلام کنید، در صورت پذیرفته شدن، می‌توانید در کمتر از یک ساعت خودتان را وارد خاک سنگاپور کنید. البته این روش بسیار دشوار است و باید هزینه زیادی را برای آن در نظر بگیرید.

بهترین روش برای دریافت ویزای سنگاپور چیست؟

اگر قصد دریافت ویزای سنگاپور را دارید، بهتر است از طریق آژانس‌های مسافرتی همانند کایت اقدام کنید. آژانس‌های مسافرتی ارتباط مثبتی با مسئولین صدور ویزا برقرار می‌کنند و به همین خاطر ویزای شما در کمترین زمان ممکن و بدون درگیری‌ها و مشکلات رایج، صادر می‌شود. به صورت کلی بر اساس اطلاعیه سفارت سنگاپور، این کشور با درخواست‌های گروهی راحت‌تر موافقت می‌کند و به نوعی مسئولیت بازگشت را به عهده آژانس واگذار می‌کند. پس اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید، بهتر است از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام نمایید و دیگر نگران مشکلاتی که در خصوص صدور ویزا با آن مواجه می‌شوید، نباشید.

بهترین-روش-برای-دریافت-ویزای-سنگاپور-چیست؟


خب همراهان عزیز، به نظر شما بهترین روش برای دریافت ویزای سنگاپور چیست؟ شما از بین سه روش آنلاین، حضوری یا اقدام از طریق آژانس‌های مسافرتی، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که ما بی‌صبرانه منتظر دیدن نظرات شما عزیزان همراه هستیم.

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.
بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید