کاشان

تور کاشان | تورهای گلاب‌گیری کاشان | ویژه بهار 1403

تورهای اقساطی کایتکاشان کجاست؟

کاشان یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین شهرهای ایران است که در استان اصفهان واقع شده است. این شهر که بعد از خود شهر اصفهان، پر جمعیت‌ترین شهر استان است، همواره از مقاصد توریست‌های داخلی و خارجی بوده است. کاشان قدمتی در حدود 7 هزار سال دارد و از اولین مراکز سکونت دسته جمعی انسان‌ها بر روی کره‌ی زمین به شمار می‌رود. این شهر کویری ایران دارای 304487 نفر جمعیت است که غالب آن‌ها مسلمان و شیعه بوده و به لهجه‌ی کاشانی که شاخه‌ای از زبان فارسی است صحبت می‌نمایند. دارالمومنین ایران علاوه بر آثار تاریخی، به خاطر فرش‌های نفیس و گل و گلابش نیز در سطح جهان شهرت دارد. همه‌ی این عوامل سبب شده که تورهای گروهی سفر به کاشان یکی از محبوب‌ترین تورها در میان گردشگران باشد و افراد زیادی تمایل دارند از طریق این تورها لحظات شاد و خاطره انگیزی را در این شهر تاریخی سپری کنند.

کاشان

به چند طریق می‌توان به کاشان سفر کرد؟

به دو روش زیر می‌توان به کاشان سفر کرد:

سفر به کاشان به صورت شخصی:

شما می‌توانید با خودروی شخصی خود به کاشان سفر کنید، برای این منظور باید از طریق اتوبان خلیج فارس ( اتوبان تهران_ قم) راه را آغاز کرده و پس از رسیدن به قم وارد اتوبان قم_ کاشان شده، به سمت کاشان حرکت کنید، این مسیر حدودا 2 ساعت و نیم طول می‌کشد. مسیر تهران تا کاشان دارای جاده‌ای تقریبا مطمئن و مناسب است، مسیر، کویری است اما مراکز خدماتی بسیاری در میانه‌ی راه وجود دارد. ضمنا برای سفر به کاشان می‌توان از اتوبوس، قطار و هواپیما نیز استفاده کرد.

تور گروهی کاشان

همان طور که ذکر شد مسیر رسیدن به کاشان مسیری طولانی است که اگر قرار باشد خودتان رانندگی کنید نمی‌توانید از زیبایی‌های ای جاده‌ی کویری لذت ببرید، ضمن اینکه در فصول سرد، بارش برف و باران کار را سخت‌تر می‌کند. در صورتی که سفربه کاشان را با تور و به صورت گروهی انتخاب نمایید می‌توانید ضمن لذت بردن از مسیر، از بابت مهارت راننده و قدرت خودرو در آسودگی کامل باشید. تورهای کاشان معمولا ۲ و نیم روز طول می‌کشد، ۲ و نیم روز پر از آرامش،‌ امنیت، شادی و تفریح.

کاشان

جاذبه‌های دیدنی کاشان

شهر کاشان جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوانی در خود دارد که باعث شده به یکی از محبوب‌ترین شهرها برای گردشگران تبدیل شود، از میان این جاذبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تپه‌ی سیلک:

تپه‌ی سیلک یکی از قدیمی‌ترین اماکن تاریخی ایران است که در جنوب غربی شهر کاشان و در قسمت چپ جاده‌ی‌ فین به کاشان قرار گرفته است. با توجه به اشیایی که از این منطقه به دست آمده تاریخ ساخت آن به حدود 8 هزار سال پیش برمی‍‌گردد اما برخی محققان عقیده دارند این زمان ممکن است به 10 هزار سال نیز برسد. در محوطه‌ی‌ تپه‌ی سیلک 2 تپه در دو طرف و 2 گورستان قرار دارد و اشیای بسیاری از این منطقه به دست آمده است. مردگان در این منقطه در کف خانه‌هایشان و به صورت چمباتمه به خاک سپرده می‌شدند و با توجه به جایگاهی که داشتند، اشیای گران قیمت یا کم ارزش با آن‌ها دفن می‌شد. بازدید از تپه سیلک شاید در ابتدا تفریحی ساده به نظر برسد، اما برای علاقمندان به تاریخ و تمدن می‌تواند دروازه‌ای برای سفر به هزاران سال پیش باشد.

کاشان

 • باغ فین:

باغ فین یکی از زیباترین باغ‌های ایران است که در زمان صفویه ساخته شده و طراحی آن را غیاث الدین جمشید کاشانی بر عهده داشته است. این مکان در ابتدا دارای باغی بزرگ و عمارتی در مرکز آن بود که کاملا به صورت قرینه ساخته شده و پادشاهان صفویه از آن به عنوان تفرجگاه استفاده می‌کردند، اما در دوره‌های بعدی قسمت‌هایی به آن اضافه گردید که تقارنش را بر هم زد. این مجموعه شامل عمارت مرکزی صفوی، باغی پر از گل و درخت، سیستم آبرسانی قوی، اتاق شاه نشین، خلوت کریم خانی، اصطبل، ساختمان سر در، موزه‌ی ملی و حمام سلطنتی است که مقتل امیر کبیر بود. هر سال گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای بازدید از این مکان به کاشان سفر می‌کنند به طوری که دو سال، باغ فین به عنوان پربازدیدترین مکان در استان اصفهان انتخاب شد.

کاشان

 • روستای ابیانه:

روستای ابیانه یکی از زیباترین و جذابترین شهرهای ایران است که حدود 1500 سال پیش ساخته شده و از چندین جهت دارای اهمیت بالایی است، اول معماری خانه‌ها، ساختمان بناها و شکل قرار گیری کوچه‌ها، دوم آب و هوای آن که با وجودی که در استانی کویری قرار گفته اما به سبب ارتفاع زیادش از سطح دریا، دارای آب و هوایی بسیار دلپذیر و معتدل است، سوم اماکن تاریخی جذابی که در این شهر قرار دارد که قدمت بسیار زیادی دارند و در نهایت آداب و رسوم و پوشش اهالی ابیانه است که هنوز هم مانند گذشته‌های دور لباس می‌پوشند، حرف می‌زنند و رسوم قدیمی‌اشان را حفظ نموده‌اند. در ابیانه خانه‌هایی با معماری سنتی، نمای قرمز رنگ و در و پنجره‌های رنگی، 2 قلعه‌ی تاریخی، چندین آب انبار، چندین حمام تاریخی، گورستانی قدیمی و آتشکده‌ای که قدیمی‌ترین بنای ابیانه است و ساختش به دوره‌ی ساسانیان برمی‌گردد. بدون شک گشت و گذار در ابیانه یکی از بهترین قسمت‌های سفر به کاشان خواهد بود.

کاشان

 • خانه‌ی بروجردی‌ها:

خانه‌ی بروجردی‌ها یکی از شاهکارهای معماری ایران است که در زمان قاجار و به دست معمار علی کاشانی ساخته شده است. حاج سید حسن نطنزی عاشق دختر جعفر طباطبایی (که خانه‌ی طباطبایی‌ها از آن او بود) می‌شود و پدر دختر برایش شرط می‌گذارد که باید خانه‌ای به زیبایی و بزرگی خانه‌ی من برای دخترم بسازی، به این ترتیب خانه‌ی بروجردی‌ها طی 11 سال ساخته می‌شود. این بنا دارای دو بخش اندرونی و بیرونی است و شامل قسمت‌هایی همچون 2 ورودی اصلی و فرعی، راهرو، هشتی، تابستان نشین، زمستان نشین، حیاط، زیر زمین، آشپزخانه، بادگیرهای قرینه و سرداب می‌باشد. مساحت خانه‌ی بروجردی‌ها 1700 و زیر بنای آن 1000 متر است و دارای گچ بری‌های بینظیر، نقاشی‌های نفیس، در و پنجره‌های ارسی رنگارنگ و زیبایی‌های بی نهایت دیگری می‌باشد. اگر به کاشان سفر کردید به هیچ عنوان بازدید از خانه‌ی بروجردی‌ها را از دست ندهید.

کاشان

مزایای سفر به کاشان با تور

 • صرفه‌ی اقتصادی

سفر با تور کاشان از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است، زیرا دیگر با خودروی شخصی سفر نمی‌کنید تا مجبور باشید برای بنزین یا استهلاک خودرو هزینه کنید، نگران خورد و خوراک و هزینه‌هایش نیستید، در مکانی با قیمت مناسب اقامت خواهید کرد و... . به طور کلی تور، مسئولیت همه‌ی امور را پذیرفته و شرایط را برای شما بسیار آسان می‌کند.

 • بیمه‌ی مسافرتی

‌در صورتی که با تور سفر کنید تحت پوشش بیمه‌ی مسافرتی قرار می‌گیرید، این بیمه به مدت زمان سفر یا مقصد ارتباطی ندارد و شامل همه‌ی سفرهای گروهی کایت می‌شود.

 • آسودگی خیال از بابت محل اقامت

مسئولان تور به دلیل آشنایی با محیط و محلی‌های هر منطقه می‌توانند بهترین محل اقامت را با کمترین هزینه تهیه کنند،‌ پس شما می‌توانید بدون دغدغه برای تهیه‌ی محل اقامت، فقط به تفریح و استراحت بپردازید.

 • خسته نشدن در طول مسیر

در سفر با تور به این دلیل که نیازی نیست رانندگی کنید علاوه بر اینکه دچار خستگی نمی‌شوید، می‌توانید از زیبایی‌های مسیر و هم صحبتی با همسفران خود لذت بیشتری ببرید، به این ترتیب در مقصد انرژی بیشتری برای تفریح دارید.

کاشان

قیمت تور کاشان

قیمت تور کاشان به عوامل متعددی بستگی دارد: مثلا زمان سفر به این شهر که اگر در زمان‌های شلوغ و پر مسافر باشد طبیعتا گران‌تر است، همچنین نوع خدماتی که در تورها ارائه می‌شود، بر قیمت آن تاثیر گذار است. برای آگاهی از قیمت به روز تورها می‌توانید به صفحه‌ی جزئیات تور مورد نظر خود مراجعه کرده و قیمت آن تور را در زمان مدنظرتان مشاهده کنید.

کاشان

بهترین زمان سفر به کاشان

بهترین زمان سفر به کاشان هم، مانند هر مکان دیگر به بودجه‌ی فرد، هدف او از سفر و زمانِ در اختیار او بستگی دارد. از آنجا که کاشان دارای آب و هوای به شدت گرم و خشک است، پیشنهاد می‌شود که در تابستان به این شهر سفر نکنید، اما بر عکس پاییز و زمستان که هوای کاشان بسیار مطبوع و دل انگیز است بهترین زمان سفر به این شهر می‌باشد. قطعا به دلیل پیک مسافرِ زمستان‌ها قیمت‌ها در کاشان بیشتر است، پس اگر از نظر مالی محدودیت دارید می‌توانید در روزهای گرم سال که تعداد مسافران کم و هزینه‌ها نیز پایین‌تر است به کاشان سفر کنید.

کاشان

مدارک مورد نیاز برای سفر به کاشان

 • اصل کارت ملی و شناسنامه
 • کفش مخصوص پیاده روی (برای کویر گردی)
 • کوله پشتی سبک و مناسب
 • دوربین عکاسی
 • پول نقد
 • داروهای مورد نیاز
 • پتو
 • وسایل بهداشتی شخصی مانند مسواک، لیوان، حوله و...
 • وسایلی مثل بشقاب، قاشق و...
 • لباس اضافه (به خصوص در زمان‌های سرد سال)

کاشان

نحوه‌ی خرید تور کاشان

 • خرید اینترنتی

شما می‌توانید با کامل کردن فرم خرید تور کاشان در همین صفحه و پرداخت آنلاین ِهزینه‌ی آن از طریق درگاه الکترونیک بانک، بسیار سریع و راحت برای خرید تور کاشان اقدام کنید.

 • خرید تلفنی

روش دیگر خرید تور کاشان، تماس با شماره تلفن ۰۲۱۷۵۰۹۷۷۰۰ و مشاوره‌ی رایگان با کارشناسان تورهای کایت است، به این ترتیب می‌توانید تور مورد نظر خود را انتخاب، خریداری و هزینه‌ی آن را به شماره حساب شرکت واریز نمایید.

 • خرید حضوری

در صورتی که تمایل دارید تورها را به صورت حضوری خریداری کنید، می‌توانید به دفتر کایت که در تهران- خیابان مطهری- پلاک ۱۸۸ واقع شده مراجعه کرده و اقدام به خرید تور مورد نظر خود نمایید.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700