تورهای ویتنام

تاج تراولویتنام کجاست؟ 

زمانی که صحبت از ویتنام به میان می‌آید، قطعا همه ما به یاد یک کشور جنگ زده می‌افتیم که تا همین چند دهه پیش، در جنگ مستقیم با آمریکا بود و جای آبادی نداشت. اما جالب است بدانید پس از اتحاد ویتنام شمالی و جنوبی و تغییر احذاب سیاسی، ویتنام دیگر کشوری که تصور می‌کنید نیست و تبدیل به یکی از قطب‌های اقتصاد جنوب شرق آسیا شده است. این کشور در همسایگی چین و در حاشیه دریای چین جنوبی قرار دارد. جالب است بدانید که شعار ملی این کشور، استقلال، آزادی و شادی است! پس باید انتظار بازدید از یک کشور بسیار شاد، دیدنی و جذاب را داشته باشید. ویتنام این روزها در رقابت نزدیک با مالزی و سنگاپور است و در برخی از موارد نیز پیشرفت‌های بسیار چشم‌گیری داشته است. به نظر می‌رسد که دیگر باید ویتنام را یکی از کشورهای پیشرفته جنوب شرق آسیا بدانیم که به واسطه جاذبه‌های طبیعی بسیار منحصر به فرد، گردشگران زیادی را نیز جذب خود کرده است. بد نیست بدانید که با پیشرفت صنعت گردشگری ویتنام، از تعداد مسافران تایلند کاسته شده و برخی از گردشگران ترجیح می‌دهند از طبیعت بکر ویتنام بازدید کنند. سفر به ویتنام، این کشور استوایی، می‌تواند سفری بسیار خاطره‌انگیز و منحصر به فرد باشد که شاید کمتری کسی آن را در طول زندگی خود تجربه کرده است.  


به چه شکل می‌توانیم به ویتنام سفر کنیم؟ 

ویتنام در آسیای دور واقع شده و کاملا طبیعی است که تنها راه دسترسی به آن، استفاده از هواپیما خواهد بود. اما در اینجا قصد داریم تا سفر همراه تور ویتنام را با سفرهای انفرادی مقایسه کنیم. 


به چه شکل می‌توانیم به ویتنام سفر کنیم؟ تصویر از Quang-Le

تور ویتنام به صورت هوایی 

یکی از محبوب‌ترین تورهای گروهی آسیایی، تور ویتنام به صورت هوایی است و خوشبختانه ایرلاین‌های متفاوتی، پرواز‌های مستقیم یا غیر مستقیم را به ویتنام انجام می‌دهند. پرواز مستقیم حدود 15 ساعت به طول می‌انجامد تا در نهایت شما را به شهر زیبای هوشی مین برساند. اما در برخی از پروازهای غیر مستقیم ابتدا به استانبول می‌روید و از آنجا باید سوار بر پرواز دیگری شوید تا به هوشی مین برسید. این روش حدود چهار ساعت بیشتر طول می‌کشد و می‌تواند کمی خسته کننده باشد. هوشی مین شهری نسبتا کوچک است که در گذشته، پایتخت ویتنام جنوبی بوده و  مراکز فرهنگی فراوانی دارد. به همین خاطر، در اکثر مواقع، مخصوصا در زمان‌های مناسب سفر، مسافرین و گردشگران بسیاری سراغ این شهر می‌روند و از این رو یافتن هتل کار دشواری خواهد بود. 

اما در سفر همراه تور، همه چیز برای شما آماده است تا بتوانید از تک تک لحظات خود  نهایت لذت را ببرید. همچنین در سفر همراه تور لازم نیست تمام مدت تنها در یک شهر اقامت داشته باشید، بلکه در سفر همراه کایت می‌‌توانید از شهر زیبای هانوی دیدن کرده و گشتی داخل کشتی هالونگ بزنید و از اقامت در شهر زیبای هوشی مین لذت ببرید. برنامه ریزی چنین سفری به صورت انفرادی تقریبا غیر ممکن است و هزینه بسیار زیادی در بر خواهد داشت. در ضمن باید بدانید که کایت دو نوع تور ویتنام را برگزار می‌کند:  

تور هشت روزه همراه با هواپیمایی قطر ایرویز : 3 شب هانوی + 1 شب کشتی هالونگ+ 3 شب هوشی مین

تور 10 روزه همراه با هواپیمایی عمان ایر: 3 شب هانوی + 1 شب کروز + 3 شب دانانگ + 3 شب هوشی مین


سفر به ویتنام به صورت انفرادی 

در مورد سفر به ویتنام باید این مساله را در نظر داشته باشید که ویتنام دارای شهرهای نسبتا کوچکی است و امکان دارد با اقامت ثابت در یک شهر، سفر شما کمی کسل کننده شود. معمولا در تورهای گروهی ویتنام، شما می‌توانید از شهرهایی مثل هانوی، دانانگ و هوشی مین بازدید کنید و یک شب را در کشتی سپری کنید. اما در سفرهای انفرادی اگر بخواهید بین شهرهای مختلف تردد کنید، قطعا دچار مشکل خواهید شد و نمی‌توانید خودتان را به پرواز بازگشت برسانید. از طرف دیگر هزینه این تردد بین شهرهای مختلف برای شما که مجری تور نیستید، بسیار زیاد خواهد بود. به علاوه اینکه شما اصلا قادر نخواهید بود تا با کارت‌های ایرانی که بین المللی نیستند، هتل‌های مختلف را در شهرهای متفاوت رزرو کنید و به این ترتیب امکان دارد که مجبور شوید در هتل‌های بی کیفیت با قیمت بالا اقامت کنید. جالب است بدانید که بر خلاف تصور، اخذ ویزای ویتنام نیز کار ساده‌ای نیست و می‌تواند شما را کاملا به دردسر بیاندازد. در حالی که آژانس‌های مسافرتی با سفارت ویتنام ارتباط مناسبی دارند و می‌توانند به راحتی کارهای مربوط به اخذ ویزای شما را انجام دهند.  


جاذبه‌های دیدنی ویتنام

ویتنام دارای شهرهای مختلفی است که تورهای بازدید از آنها معمولا به صورت ترکیبی برگزار می‌شوند. اغلب کسانی که به ویتنام سفر می‌کنند، به دنبال آرامش، آسایش و استراحتی جانانه هستند. به علاوه اینکه از دیرباز تا به امروز، اجناس و مخصوصا کفش‌های ویتنامی شهرت بسیار زیادی داشته‌اند. به همین خاطر می‌توانید از مراکز خرید لوکس و امروزی ویتنام دیدن کنید و خرید یک سال خود را انجام دهید یا برای دوستان و آشنایان خود سوغات بخرید! 


سیکس سنسز کان دائو

سیکس سنسز کان دائو نام هتلی زنجیره‌ای است که در ویتنام قرار دارد و خوشبختانه شما می‌توانید از امکانات تفریحی این هتل به صورت جداگانه استفاده کنید. این هتل همان فضایی را برای شما تدارک دیده که شاید در خواب و رویا برای داشتن استراحتی عالی آن را تصور می‌کنید. سینما‌های روباز کنار آب با نمای طبیعت، استخر‌های بی نظیر، چشمه‌های آب گرم، اتاق ماساژ، ماهیگیری در روستاهای ویتنام و به صورت کلی هر چیزی که با تصور آن می‌توانید آرامش را حس کنید، در این هتل وجود دارد. 


سیکس سنسز کان دائوتصویر از Jane-Poulsen

مرکز تجاری بیتکس کو

مرکز تجاری بیتکس کو یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجاری جهان محسوب می‌شود که در سال 2010 داخل آسمان خراش بیتکس کو و با الهام از لاله مردابی یا همان لوتوس ویتنامی ساخته شده است. با دیدن این مرکز تجاری قطعا شگفت‌زده خواهید شد و از خود می‌پرسید که ویتنام طی این چند سال چطور چنین پیشرفت چشم‌گیری را تجربه کرده است؟ در بالای این برج، بالکنی بزرگ قرار دارد که محل فرود هلیکوپتر است، اما شما می‌توانید بر فراز آن رفته و از مناظر بی‌نظیر هوشی مین لذت ببرید. در تور ویتنام حتما باید سری به این مرکز خرید بی نظیر بزنید تا هم خریدی لذت‌بخش را تجربه کنید و هم از زیبایی‌های ساخت این پاساژ لذت ببرید. 


مرکز تجاری بیتکس کوتصویر از Huy-Nguyen

پارک ملی با به 

پارک ملی با به یکی از زیباترین بخش‌های تور ویتنام را تشکیل می‌دهد. در این پارک زیبا سه دریاچه طبیعی وجود دارد که شما می‌توانید درون آنها با قایق‌های سنتی، قایق سواری کنید. فقط چشمان خود را ببندید و منظره‌ای را تصور کنید که با قایق پارویی روی دریاچه‌ای سبز رنگ شناور هستید و هر جا که سر بر می‌گردانید، جز جنگلی انبوه چیزی نمی‌بینید. در این پارک ملی مکان‌های اقامت سنتی و کلبه‌های چوبی بسیار زیبایی تعبیه شده است که می‌توانید یک شب اقامت را در آن تجربه کنید. همچنین در این پارک، غار‌های طبیعی مختلفی نیز وجود دارند که دیدن آنها خالی از لطف نخواهد بود.


پارک ملی با به تصویر از Peter-Walter

چرا همراه تور سفر کنیم؟ 

کاهش هزینه‌های سفر.

بر خلاف تصور عوام مردم، در سفر با تور، هزینه‌های شما کاهش پیدا می‌کند. دلیل آن هم این است که آژانس‌های مسافرتی با هتل‌ها و شرکت‌های هوایی مختلف طرف قرارداد هستند و از تخفیف‌های ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. در نتیجه هزینه‌ای که آژانس برای بلیت هواپیما یا هتل پرداخت می‌کند، کمتر از هزینه‌ای است که شما در سفر انفرادی مجبور به پرداخت آن هستید. در نتیجه هزینه تور ویتنام از سفر انفرادی کمتر خواهد بود. 

رزرواسیون هتل.

در سفر همراه تور، می‌توانید از بابت رزرو هتل در تمامی مراحل آسوده خاطر باشید. در غیر این صورت باید در کشوری که هیچ شناختی در مورد آن ندارید، با چندین و چند ساک و چمدان، به دنبال محلی مناسب برای اقامت خود بگردید. در عین حال رزرو هتل در ویتنام از ایران با کارت‌های بانکی داخلی قابل انجام نیست و نیاز به کارت‌های بین المللی یا اعتباری خواهید داشت. 

استقبال فرودگاهی.

پس از اینکه وارد خاک ویتنام شدید، کایت با گرمی به استقبال‌تان خواهد شتافت و شما را تا هتل همراهی می‌کند. به این طریق دیگر لازم نیست نگران استفاده از وسایل نقلیه عمومی باشید.  

بیمه مسافرتی.

در هر نوع سفر، حتی سفرهای کوتاه داخلی، احتمال خطر وجود دارد. به همین خاطر منطقی است که پیش از وقوع حادثه، به فکر علاج آن باشیم و از بیمه استفاده کنیم. در سفر همراه تورهای گروهی کایت، می‌توانید تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار بگیرید. 

اخذ ویزا.

یکی از مشکلات سفرهای خارجی، اخذ ویزای آن کشور محسوب می‌شود و حتی امکان دارد بلیت خود را تهیه کنید، اما در نهایت با ویزای شما موافقت نشود و به این طریق تمام پولی که صرف کرده‌اید به هدر خواهد رفت. اما آژانس‌های مسافرتی ارتباط خوبی با سفارت‌ها دارند و می‌توانند ویزای شما را به راحتی اخذ نمایند. 

لیدر فارسی زبان.

برقراری ارتباط با مردم ویتنام می‌تواند بسیار دشوار باشد اما نه تا زمانی که یک لیدر فارسی زبان شما را همراهی می‌کند! 

تجربه سفر ترکیبی.

در سفر همراه تور ویتنام کایت، شما می‌توانید از شهر‌های مختلف دیدن فرمایید و طعم جاذبه‌های دیدنی هر شهر را به صورت جداگانه بچشید. 


خدماتی که کایت در تور ویتنام به شما ارائه می‌دهد

 • بلیت رفت و برگشت در قسمت‌های مختلف سفر 
 • گشت شهری با نهار
 • هتل همراه با صبحانه
 • راهنما
 • ترانسفر فرودگاهی
 • بیمه مسافرتی
 • ویزای توریستی


قیمت تور ویتنام

قیمت تور ویتنام به عوامل مختلفی مثل زمان سفر، محل اقامت، مدت اقامت، خدمات تور، هواپیمایی و شهرهایی که از آن دیدن می‌کنید، بستگی دارد. قیمت تور در فصل بهار و پاییز کمی افزایش پیدا می‌کند و این مساله نه به خاطر مجریان تور بلکه به خاطر افزایش قیمت بلیت هواپیما و هزینه اقامت خواهد بود. به علاوه اینکه با افزایش مدت اقامت، قیمت تور ویتنام نیز افزایش پیدا می‌کند. در حال حاضر کایت از پرواز‌های خارجی مثل عمان ایر و قطر ایرلاینز استفاده می‌کند تا سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه را برای شما فراهم کند. همچنین شما می‌توانید تورهای هشت روزه یا 10 روزه ویژه نوروز را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید. 


بهترین زمان سفر به ویتنام

بخش‌هایی از ویتنام را می‌توان استوایی دانست و در نتیجه آب و هوایی نسبتا گرم و مرطوب دارند. به همین خاطر، بهترین زمان سفر را باید فصل‌های بهار و پاییز دانست. البته در این بازه‌های زمانی، قیمت تور ویتنام نیز کمی افزایش پیدا می‌کند. اگر بخواهیم دقیق باشیم، یعنی از فوریه تا آوریل و از آگوست تا اکتبر را می‌توان بهترین زمان سفر به ویتنام دانست. 


بهترین زمان سفر به ویتنامتصویر از Đinh-Quang-Khuê

مدارک و وسایلی که در سفر به ویتنام باید همراه خود داشته باشید

 • پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار 
 • وسایل شنا 
 • چند دست لباس اضافه 
 • عینک آفتابی و کلاه آفتاب گیر 
 • چتر و لباس بارانی در مواقع بارش باران 
 • لباس راحتی، کفش پیاده روی و صندل 
 • داروهای مورد نیاز 
 • وسایل شخصی که خارج از هتل به آنها نیاز دارید
 • دوربین عکاسی و دوربین دو چشمی 
 • پول نقد 
 • اسپری ضد گزش حشرات برای طبیعت گردی 


اخذ ویزای ویتنام

در سال‌های اخیر اخذ ویزای ویتنام مخصوصا برای مسافرت‌های انفرادی کمی دشوار شده و ممکن است شما را با مشکل مواجه کند. در گذشته این امکان وجود داشت که در فرودگاه، ویزای لحظه‌ای دریافت کنید اما مدتی است که دیگر امکان انجام این کار برای ایرانیان وجود ندارد و باید از طریق سفارت این کشور اقدام کنید. پس برای اخذ ویزا باید به سفارت ویتنام واقع در تهران، زعفرانیه، خیابان آصف، نبش خیابان برزو، پلاک 54 مراجعه نمایید. به یاد داشته باشید که سفارت ویتنام از روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 16:30 آماده پاسخگویی به شما عزیزان است. فقط پیش از مراجعه بهتر است این مدارک را همراه داشته باشید:   

 • اصل پاسپورت با دارا بودن حداقل شش ماه اعتبار
 • عکس ۳*۴ با زمینه رنگی
 • کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه
 • پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزا
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پرینت گردش حساب سه ماهه آخر سال
 • مدارک شغلی
 • برگه تایید رزرواسیون هتل در ویتنام
 • بلیط رفت و برگشت به ویتنام
 • گواهی تمکن مالی به میزان حداقل اعلامی سفارت ویتنام به علاوه تایید و مهر بانک مربوطه

البته برای ساده‌تر شدن مراحل اخذ ویزای ویتنام، می‌توانید به صورت گروهی و همراه تور سفر کنید تا مجریان تور با استفاده از ارتباطات خود، به راحتی ویزای شما را تهیه کنند. 


نحوه خرید تور ویتنام

برای خرید تور ویتنام سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

 • خرید اینترنتی: اگر قصد ثبت نام در تور ویتنام را دارید، ما این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم تا با تکمیل فرمی که در همین صفحه قرار دارد و پرداخت هزینه از درگاه ایمن بانکی، به صورت غیر حضوری، خرید خود را انجام دهید. 
 • خرید تلفنی: اگر در زمینه تور ویتنام هر گونه ابهامی برای شما وجود دارد، آزادانه با شماره 02175097700 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان کایت شما را به صورت کاملا رایگان راهنمایی کنند.
 • خرید حضوری: کایت در آدرس تهران، خیابان مطهری، پلاک 188 آماده پذیرایی از شما عزیزان است تا خریدتان را به صورت حضوری انجام دهید. 


سوالات متداول

بله، هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
مردم ویتنام از واحد پولی دونگ، استفاده می‌کنند.
مردم ویتنام به زبان ویتنامی صحبت می‌کنند. 

آیا آژانس هزینه دریافت ویزا و عوارض خروج از کشور را پرداخت می‌کند؟

خیر، پرداخت هزینه ویزا و همچنین عوارض خروج به عهده خود مسافر است. 

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700