تور تهران‌گردی | لیست تورهای تهران‌گردی

تاج تراولتهران کجاست؟

مگر می‌شود کسی نام تهران را نشناسد؟ تهران از دوران قاجار تا به امروز، پایتخت قدرتمند ایران عزیزمان بوده و رویدادهای زیادی را هر روز در دل خود به تصویر می‌کشد. این شهر زیبا، از دوران قاجار اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و این روزها نه تنها از اهمیت آن کاسته نشده، بلکه مهم‌تر شده و ارزش بیشتری نیز پیدا کرده است. شاید اکثر افرادی که در شهرهای دیگر ایران ساکن هستند، برای فعالیت‌های اداری، اقتصادی یا درمانی به تهران سفر می‌کنند. اما بیشتر این افراد از این موضوع غافل هستند که تهران نیز همانند بسیاری از شهرهای گردشگری دیگر، دارای جاذبه‌های توریستی بسیار زیادی است که باید حتما از آنها بازدید کنید. به همین خاطر بر خلاف تصور، تور تهرانگردی یکی از محبوب‌ترین تورهای گردشگری، حتی بین ساکنین خود پایتخت به حساب می‌آید.

به چه شکل می‌توانیم تهرانگردی کنیم؟

تهرانگردی اصلا دشوار نیست و هر کس از هر جای ایران و حتی از هر جای دنیا می‌تواند به پایتخت سفر کند و به بازدید ابنیه تاریخی و اماکن مختلف دیدنی آن برود. اما به صورت کلی دو روش مختلف برای تهرانگردی وجود دارد که ما در این مقاله آنها را به صورت کامل به شما معرفی می‌کنیم تا با مزایا و معایب آنها آشنا شوید.

تهرانگردی به صورت انفرادی

منظور از تهرانگردی به صورت انفرادی این نیست که در پایتخت به تنهایی گشت و گذار کنید و همراهی نداشته باشید. بلکه منظور عدم مشارکت در تورها و گروه‌های دسته‌جمعی است. در این نوع از تهرانگردی، شما باید دست به تلفن همراه باشید و لحظه به لحظه جاذبه‌های گردشگری مختلف تهران را در اینترنت جستجو کنید. برای اینکه بتوانید تهرانگردی خوشی را تجربه کنید، باید مواردی همچون خطوط مترو، شلوغی شهر، محدوده طرح ترافیک و اینگونه مسائل را به صورت کامل بررسی نمایید و پیش از شروع، حتما تلاش کنید مسیربندی مناسبی داشته باشید تا بازدید از هیچ جاذبه‌ای را در یک مسیر فراموش نکنید.

تهرانگردی همراه تور گروهی 

با وجود آنکه تهرانگردی می‌تواند برای گردشگران خارجی و یا ساکنین شهرهای دیگر ایران بسیار جذاب باشد، اما یک تفریح بسیار عالی آخر هفته برای ساکنین پایتخت نیز به حساب می‌آید. با شرکت در تور تهرانگردی، ساکنان پایتخت که از شلوغی، ترافیک و رانندگی خسته شده‌اند، همراه دوستان و افراد مشتاق دیگر، در یک ون توریستی به گوشه گوشه تهران سفر می‌کنند و به سراغ جاذبه‌هایی می‌روند که شاید پیش از آن تصور نمی‌کردند که در شهر مادری خود امکان بازدید از چنین مناطقی را داشته باشند!

جاذبه‌های دیدنی تهران که در تهرانگردی می‌توانید از آنها بازدید کنید

تهران با حدود هشت میلیون نفر جمعیت و 730 کیلومتر مربع مساحت، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهرهای ایران به حساب می‌آید. با این وجود خود تهران و نه حاشیه آن همانند شهر ری، تنها بین 100 تا 200 سال قدمت دارد و می‌توان گفت که باید تاریخ تهران را از دوران قاجار به بعد نوشت. زیرا از همین دوران بود که سلسله‌های مختلف شاهنشاهی، به کیفیت معماری و فرهنگ این شهر بسیار اهمیت می‌دادند. به همین خاطر در تهران می‌توانید، انواع مختلفی از جاذبه‌های گردشگری را نظاره‌گر باشید.

اماکن تاریخی تهران

 • محدوده بازار و محله عودلاجان:
  شاید شما نیز بارها و بارها در بازار تهران قدم زده باشید. اما آیا تا به حال وارد کوچه و پس کوچه‌های آن شده‌اید؟ محله بازار و به صورت کلی مرکز تهران، یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران به حساب می‌آید. در تورهای تهرانگردی، بسیاری از موسسات، گردشگران را به منطقه بازار می‌برند تا از محله‌هایی همانند عودلاجان، بقعه سر قبر آقا، منطقه مولوی و غیره بازدید کنند.
 • کاخ‌های تهران:
  تهران از دوران قاجار تا به امروز پایتخت و محل خلافت بسیاری از پادشاهان قاجار و پهلوی بوده است. به همین خاطر، می‌توانید شاهد حضور کاخ‌های مجلل و زیبایی همانند کاخ نیاوران، کاخ سعد آباد و کاخ گلستان در تهران باشید.
 • خانه مقدم:
  خانه مقدم یکی از زیباترین ابنیه تاریخی تهران به حساب می‌آید که در خیابان شاه یا همان جمهوری قرار گرفته است و قدمت آن به دوران قاجار باز می‌گردد. در گذشته خانواده‌ای فرهیخته داخل این خانه زندگی می‌کردند و می‌توانید از تماشای نقطه به نقطه این خانه لذت ببرید.
 • عمارت مسعودیه:
  عمارت مسعودیه یکی دیگر از ابنیه تاریخی تهران محسوب می‌شود که در میدان بهارستان و نزدیکی مرکز شهر قرار گرفته است. این خانه به یکی از فرزندان ناصرالدین شاه قاجار که بسیار خون خوار و مستبد بوده، تعلق داشته است.

پارک‌های تهران

 • پارک‌های جنگلی:
  در تهران پارک‌های جنگلی متعددی وجود دارند که برخی آنها بسیار قدیمی هستند. پارک لویزان یا همان بام شرق تهران، پارک جمشیدیه در شمال تهران، پارک سرخ حصار در شرق تهران، بوستان یاس فاطمی در شرق تهران و همچنین پارک چیتگر در غرب تهران جزء بهترین پارک‌های جنگلی پایتخت به حساب می‌آیند که در جریان تهرانگردی خود، حتما باید سری به آنها بزنید.
 • پارک ساعی:
  پارک ساعی یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های پایتخت است که همه مردم آن را به نام پارک پله‌ها می‌شناسند! این پارک که در خیابان ولیعصر قرار گرفته‌ است، حیوانات زیادی را در خود جای داده و خانه‌ای آرام برای آنها به حساب می‌آید. همین مساله، پارک ساعی را تبدیل به یک جاذبه زیبای گردشگری تهران کرده است.
 • پارک ملت:
  به جرات می‌توان گفت که پارک ملت یکی از معروف‌ترین پارک‌های تهران است که در خیابان ولیعصر و در نزدیکی تقاطع نیایش قرار دارد. این پارک بسیار وسیع است و بسیاری از مردم پایتخت برای تفریحات آخر هفته به آن سر می‌زنند.
 • پارک لاله:
  در مرکز شهر و نزدیکی میدان انقلاب، پارکی زیبا، بزرگ و قدیمی به نام لاله وجود دارد که قدمت آن به دوران پهلوی باز می‌گردد. در این پارک بزرگ که به سبب هم جواری با دانشگاه تهران، پاتوق افراد دانشجو و فرهیخته شده است، موزه فرش و هنرهای معاصر نیز به چشم می‌خورد.

اماکن تفریحی تهران

 • دریاچه چیتگر:
  دریاچه چیتگر نام یک دریاچه مصنوعی است که در غرب تهران و نزدیکی پارک چیتگر در سال 1392 بنا شده است. این دریاچه یکی از مهم‌ترین مراکز تفریحی در غرب تهران به حساب می‌آید و در محدوده آن می‌توانید انواع تفریحات همانند بازی‌های مهیج فوتبال حبابی، فوتبال دستی انسانی، دوچرخه سواری، تنیس و غیره را تجربه کنید. همچنین مراکز خرید و فودکورت‌های بزرگی نیز در این محدوده واقع شده‌اند.
 • برج میلاد:
  بازدید از برج میلاد نیز یکی از بخش‌های مهم تهرانگردی به حساب می‌آید. برج میلاد یک برج مخابراتی بسیار مرتفع است که در غرب تهران قرار دارد و آن را به عنوان نمادی از پایتخت می‌شناسند.
 • موزه‌های تهران:
  یکی از بخش‌های تفریحی مهم تهرانگردی را قطعا بازدید از موزه‌های مختلف تشکیل می‌دهد. موزه‌های بسیار زیبایی همانند موزه هنرهای معاصر، موزه فرش، موزه جواهرات ملی و موزه عباسی در پایتخت وجود دارند که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و خاطره‌ای بسیار زیبا را در ذهن شما به یادگار می‌گذارند.

چرا همراه تورهای گروهی از تهران لذت ببریم؟

 • دوری از ترافیک:
  زمانی که همراه تورهای گروهی سفر کنید، دیگر لازم نیست که در ترافیک‌های سنگین تهران رانندگی کنید. به این ترتیب با آسایش در خودروی توریستی می‌نشینید و از پایتخت لذت می‌برید.
 • بازدید اماکن متنوع:
  یکی از مزایای مهم سفر همراه تورهای گروهی این است که شما می‌توانید از اماکنی بازدید کنید که پیش از آن حتی از وجود آنها اطلاع نداشتید. آژانس‌های مسافرتی اطلاعات بسیار کامل و دقیقی در مورد جاذبه‌های گردشگری تهران در دست دارند.
 • مقرون به صرفه بودن:
  زمانی که در تورهای گروهی شرکت می‌کنید، لازم نیست که هزینه زیادی بابت حمل و نقل بپردازید.
 • همراهی راهنما:
  در تورهای تهرانگردی معمولا یک راهنما شما را همراهی می‌کند و به شما اطلاعات مفیدی در مورد اماکن مختلف ارائه می‌دهد که کمتر کسی در مورد آنها اطلاع دارد.

خدماتی که در تور تهرانگردی ارائه می‌شوند

 • سرویس ایاب و ذهاب
 • میان وعده یا وعده نهار
 • همراهی لیدر
 • تامین هزینه ورودیه

قیمت تور تهرانگردی

قیمت تور تهرانگردی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به صورت کلی هر چه قدر در طول تهرانگردی به اماکنی که ورودیه گران قیمتی دارند سر بزنید، قیمت تور تهرانگردی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال قیمت تور تهرانگردی در بازدید از برج میلاد بسیار متفاوت از بازدید از موزه‌ها خواهد بود. به همین خاطر برای تعیین قیمت و همچنین ارزندگی یک تور، باید اماکنی که مورد بازدید قرار می‌دهید را بررسی کنید.

بهترین زمان تهرانگردی

تهرانگردی در چهار فصل سال مزه می‌دهد، اما همانطور که می‌دانید پایتخت شهر بسیار شلوغی است و شاید تنها در 13 روز تعطیلات عید و جمعه‌ها از ترافیک و دود خبری نباشد و بتوانید کمی نفس راحت بکشید. به همین خاطر، بهترین زمان تهرانگردی را باید 13 روز تعطیلات عید و همچنین جمعه‌ها دانست. در ضمن ناگفته نماند که تهران زمستان‌های سرد و تابستان‌های بسیار گرمی دارد. پس اگر با سرما یا گرمای شدید میانه خوبی ندارید، بهتر است پاییز و زمستان را برای تهرانگردی انتخاب کنید!

مدارک و وسایلی که در تهرانگردی باید همراه خود داشته باشید

 • پول نقد
 • میان وعده
 • دوربین
 • عینک آفتابی
 • لباس راحتی
 • کفش مخصوص پیاده‌روی

نحوه خرید تور تهرانگردی

برای خرید تور تهرانگردی سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

 • خرید اینترنتی: قطعا خرید اینترنتی یکی از بهترین روش‌های خرید تور تهرانگردی به حساب می‌آید که کایت این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است.
 • خرید تلفنی: اگر در زمینه تور تهرانگردی سوالی برای شما به وجود آمده است و یا می‌خواهید پس از مشاوره، تور خود را خریداری کنید، می‌توانید با شماره 02175097700 تماس بگیرید تا متخصصان کایت به صورت رایگان شما عزیزان را راهنمایی کنند.
 • خرید حضوری: همچنین کایت در آدرس تهران، خیابان مطهری، پلاک 188 آماده پذیرایی از شما عزیزان است تا بتوانید تور تهرانگردی خود را به صورت حضوری خریداری نمایید.

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد تور را در اینجا بخوانید.

بله، معمولا بر طبق توافق، هزینه ورودیه توسط تور پرداخت می‌شود و شما لازم نیست هزینه اضافی پرداخت کنید.
تورهای تهرانگردی به صورت یک روزه یا نصف روزه برگزار می‌شوند.
معمولا در تورهای تهرانگردی از مینی باس‌های توریستی مخصوص یا ون‌های گردشگری استفاده می‌شود.

نظرات، تجربیات و سوالات

 • 1401/03/22

  سلام خسته نباشید.آیا برای ۴ شنبه تور تهران گردی دارید؟

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700