ترابزون

تور ترابزون | تور زمینی و هوایی ترابزون ترکیه اقساطی | ویژه بهار و تابستان 1403

تورهای اقساطی کایت


ترابزون کجاست؟ 

شاید در ذهن بسیاری از افراد، سفر خارجی مساوی با یک سفر بسیار گران قیمت است. اما همیشه اینطور نیست و شما می‌توانید با کمی تحقیق، سفرهای خارجی خاطره انگیزی را با قیمتی بسیار مقرون به صرفه تجربه کنید. شاید باورش سخت باشد، اما در برخی مواقع، تورهای خارجی مقرون به صرفه می‌توانند قیمتی کمتر از تورهای داخلی نیز داشته باشند! در اینجا قصد داریم تا شما را با شهری زیبا و ساحلی آشنا کنیم که در شمال شرق کشور زیبای ترکیه قرار دارد. این شهر که آن را به نام ترابزون می‌شناسند، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ترکیه محسوب می‌شود که در گذشته به دلیل قرار داشتن در مسیر راه ابریشم، رونق بسیار زیادی داشت. از آنجا که این شهر بین ایران و قفقاز قرار داشته است، مبادلات بسیاری نیز در آن صورت می‌گرفت. به همین خاطر ترکیب جمعیتی مردم ترابزون بسیار جالب است و نژاد‌های مختلفی در آن زندگی می‌کنند. از نظر طبیعی، ترابزون دارای جاذبه‌های بسیار زیبایی است که همه ساله گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند. در سفر به ترکیه، ایرانیان نیاز به اخذ ویزا ندارند، از طرف دیگر، می‌توان به ترابزون به صورت زمینی نیز سفر کرد و به همین خاطر این شهر یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفری خارجی، خاطره انگیز و ارزان قیمت است. 


به چه شکل می‌توانیم به ترابزون سفر کنیم؟ 

ترابزون فاصله کمی تا تهران دارد و همچنین به دلیل عدم وجود دریا یا رودخانه‌ در طول مسیر، شما می‌توانید به صورت زمینی عازم ترابزون شوید. ترابزون یک سفر خارجی ارزان قیمت محسوب می‌شود و به همین خاطر کمتر کسی به دنبال روش‌های مختلف برای سفر هوایی به آن می‌گردد. از این رو کایت هم تور ترابزون را به صورت زمینی برگزار می‌کند و شما می‌توانید در تمامی طول مسیر، از مناظر مختلف طبیعی لذت ببرید. در اینجا قصد داریم تا شما را با انواع روش‌هایی که می‌توانید خودتان را به ترابزون برسانید، آشنا کنیم. 


به چه شکل می‌توانیم به ترابزون سفر کنیم؟ تصویر از Cem-Ayden

تور ترابزون به صورت زمینی همراه اتوبوس 

در حال حاضر کایت ارائه دهنده تور زمینی ترابزون همراه با سه شب اقامت است. در این تور از اتوبوس VIP استفاده می‌شود و باید بدانید که این اتوبوس‌ها تنها حدود 25 نفر ظرفیت دارند و می‌توانید به راحتی در آن استراحت کنید و اذیت نخواهید شد. این سفر بیشتر برای کسانی مناسب است که به دنبال لذت بردن از جاذبه‌های طبیعی مختلف در طول مسیر هستند. زیرا این مسیر در حدود 24 ساعت به طول می‌انجامد و باید خودتان را برای پیمودن یک راه طول و دراز آماده کنید. اما مسیر دسترسی به ترابزون از مناطق کوهستانی و جنگلی بسیار زیبایی می‌گذرد و به همین خاطر حتی مسیر سفر نیز می‌تواند تبدیل به یک خاطره بسیار خوش و فراموش نشدنی شود.  


سفر انفرادی به ترابزون با وسیله نقلیه شخصی

بد نیست بدانید که شما حتی می‌توانید با وسیله نقلیه شخصی خودتان نیز عازم ترابزون شوید. البته این نوع سفر به افراد مبتدی و یا خانواده‌های کم تعداد که کودکان زیر پنج سال همراه دارند، توصیه نمی‌شود. معمولا کسانی که از مسیر زمینی عازم ترابزون می‌شوند، مرز بازرگان را برای خروج خود انتخاب می‌کنند. پیش از خروج، حتما باید پلاک و گواهی نامه بین المللی تهیه کنید و همچنین خودرو خود را تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار دهید. مسیر می‌تواند بسیار خسته کننده و طولانی باشد، پس بایدخودتان را برای یک سفر بسیار ماجراجویانه حاضر کنید. کایت به شما اکیدا توصیه می‌کند که اگر قصد تجربه چنین سفری را دارید، حتما از سلامت وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنید. زیرا کوچک‌ترین خرابی و مشکل می‌تواند خاطره شیرین سفر شما را تبدیل به کابوسی تلخ کند که هیچ گاه آن را فراموش نخواهید کرد. به علاوه اینکه باید قیمت بنزین را در ترکیه مد نظر داشته باشید که برای هر لیتر بین 15 تا 20 هزار تومان متغیر است. 


جاذبه‌های دیدنی ترابزون

ترابزون یک شهر بسیار کوچک و ساحلی است، اما با این وجود شما می‌توانید از جاذبه‌های متعدد آن دیدن کنید و سفر خود را به سفری دل انگیز و فراموش نشدنی تبدیل کنید. 


مسجد ایا صوفیه ترابزون

حتما تا به حال نام مسجد ایا صوفیه استانبول به گوش شما خورده است و شاید با شنیدن نام مسجد ایا صوفیه ترابزون کمی تعجب کنید. بد نیست بدانید که مسجدی با قدمت حدود 800 سال در ترابزون وجود دارد که ساخت آن به دوران اوج امپراطوری ترابزون باز می‌گردد. این مسجد در ابتدا کاربری یک کلیسا را داشت اما پس از فتح ترکیه توسط دولت عثمانی، این کلیسا تبدیل به مسجدی زیبا شد که امروزه از آن به عنوان موزه استفاده می‌کنند و حتما در تور ترابزون سری به آن خواهید زد. 


مسجد ایا صوفیه

عمارت آتاتورک

آتاتورک در زمان حکومت خود محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم ترکیه داشت و بر طبق روایات تاریخی، فرمانروای بسیار عادل و موفقی بود. او در سال 1913، به ترابزون سفر کرد تا از شرایط بخش‌های مختلف کشور خود آگاهی پیدا کند و در طی این سفر دو روز داخل عمارت کلاه فرنگی اقامت کرد. جالب است بدانید که شهردار ترابزون با هزینه شخصی خود این ملک را خرید و به اولین رئیس جمهور ترکیه، یعنی آتاتورک، هدیه داد. این ملک در حال حاضر تبدیل به موزه‌ای زیبا شده که در آن برخی وسایل شخصی آتاتورک به نمایش درآمده است. در تور ترابزون بازدید از این عمارت حتما توصیه می‌شود، پس آن را به هیچ وجه از دست ندهید. 


عمارت آتاتورکتصویر از Burak-Canbulut

صومعه سوملا

صومعه سوملا یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری ترابزون است که می‌توان آن را تلفیقی از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی دانست. این صومعه در ارتفاع 1200 متری از سطح دریا قرار گرفته است و قدمت آن به سال 386 میلادی باز می‌گردد. این صومعه به دستور مستقیم امپراطور روم، یعنی تئودوسیسوس یکم ساخته شده است. البته صومعه سوملا بارها و بارها در طول تاریخ به دست افراد مختلف مرمت شده تا بتواند ظاهر امروزی خود را حفظ کند. پس بد نیست که در تور ترابزون سری به این صومعه زیبا بزنید. 


صومعه سوملاتصویر از Hakan-KURT

چرا همراه تور سفر کنیم؟ 

کاهش هزینه‌های سفر.

آژانس‌های مسافرتی معمولا از وسایل نقلیه شخصی خود برای حمل و نقل استفاده می‌کنند یا با شرکت‌های مختلف اتوبوس‌رانی طرف قرارداد هستند. این آژانس‌ها همچنین از تخفیف‌های ویژه‌ای برای اقامت بهره مند می‌شوند و همه این مسائل هزینه تور ترابزون را به شدت کاهش خواهند داد. پس در درجه اول باید بدانید که سفر همراه تور گروهی، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. 

بیمه مسافرتی.

در سفر همراه تور، می‌توانید تحت پوشش بیمه مسافرتی نیز قرار بگیرید و نگران مشکلات و خسارات مختلف نباشید. 

رزرو هتل.

قطعا شما بدون کارت‌های بانکی بین المللی، قادر به رزرو هتل‌های خارجی نخواهید بود. به همین خاطر است که باید تنها از طریق تورهای مسافرتی اقدام کنید تا بتوانید از بابت رزرو هتل خود آسوده خاطر باشید. 

اتوبوس‌های راحت.

اتوبوس‌هایی که در تور ترابزون استفاده می‌شوند، اتوبوس‌های VIP هستند که تجربه سفر با آنها بسیار شیرین و راحت خواهد بود. 

ترانسفر.

شما در سفر همراه تور، می‌توانید از ترانسفر رفت و برگشت ترمینالی نیز بهره مند شوید. 

امنیت سفر.

در سفر‌های خارجی زمینی، بهتر است همراه فردی سفر کنید که مسیر را همانند کف دست خود می‌شناسد و به وسیله نقلیه خود اطمینان کامل دارد که در سفر همراه تور همه این شرایط مهیا خواهند بود. 


خدماتی که کایت در تور ترابزون به شما ارائه می‌دهد

 • 3 شب و 4 روز اقامت به همراه صبحانه
 • بیمه مسافرتی
 • اتوبوس 25 نفره توریستی
 • ترانسفر رفت و برگشت ترمینالی


قیمت تور ترابزون

قیمت تور ترابزون بسیار مقرون به صرفه است و شما می‌توانید آن را به عنوان یک تور خارجی بسیار عالی در نظر بگیرید. قیمت تور ترابزون در ایامی همانند کریسمس، تابستان و عید نوروز کمی افزایش پیدا می‌کند و این بیشتر به خاطر افزایش هزینه اقامت خواهد بود. البته باید بدانید که کایت این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با انتخاب هتل‌های مختلف، قیمت تور ترابزون را برای خود تعدیل کنید. 


بهترین زمان سفر به ترابزون

ترابزون یک شهر ساحلی است و آب و هوایی گرمسیری و مرطوب دارد. به همین خاطر اگر قصد دارید تا از گرمای هوا فرار کنید، باید شش ماه دوم سال را برای تور ترابزون انتخاب نمایید. البته در اوایل بهار و پیش از خرداد، آب و هوای ترابزون بسیار معتدل است. پس تور ترابزون را می‌توان گزینه‌ای مناسب، مقرون به صرفه و عالی برای سفرهای نوروزی دانست. 


بهترین زمان سفر به ترابزونتصویر از Reyes-Ojeda

مدارک و وسایلی که در سفر به ترابزون باید همراه خود داشته باشید

 • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار 
 • پول نقد به واحد پولی لیر 
 • شارژر 
 • چند دست لباس اضافه 
 • عینک آفتابی و کلاه آفتاب گیر 
 • کرم ضد آفتاب و کرم برنزه 
 • داروهای شخصی 
 • وسایل شخصی مورد نیاز مثل حوله و صندل 
 • لباس شنا


نحوه خرید تور ترابزون

برای خرید تور ترابزون سه راه پیش روی شما عزیزان قرار دارد:

 • خرید اینترنتی: اگر به شرکت در تور ترابزون علاقه‌مند هستید، می‌توانید با تکمیل فرمی که در این صفحه قرار دارد، مراحل ثبت نام خود را آغاز نمایید و از طریق درگاه ایمن بانکی، هزینه سفر خود را نیز به صورت غیر حضوری پرداخت نمایید. 
 • خرید تلفنی: اگر در مورد این تور یا هر گونه تور خارجی و داخلی دیگر سوالی دارید، می‌توانید با شماره 02175097700 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان کایت به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند. 
 • خرید حضوری: کایت در آدرس تهران، خیابان مطهری، پلاک 188 آماده پذیرایی از شما عزیزان و فروش حضوری انواع تور داخلی و خارجی خواهد بود. 

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات مسافران کایت در مورد تور را در اینجا بخوانید.

شما می‌توانید بین هتل‌های سه و چهار ستاره، یکی را انتخاب کنید. 
خیر، پرداخت هزینه‌های شخصی به عهده مسافر خواهند بود. 
بله، هیچ محدودیتی در این سفر وجود ندارد. 

نظرات، تجربیات و سوالات

 • 1400/11/27

  باسلام لطفا در مورد هتل‌ها و قیمت تور توضیح دهید .

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید

مشاوره تلفنی
02175097700