سنگاپور، یکی از توریستی‌ترین کشورهای جنوب شرقی آسیاست که سالانه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می‌کند. این کشور زیبا مورد توجه هم‌وطنان عزیزمان نیز قرار داشته و یکی از مهم‌ترین مقاصد خارجی در بین گردشگران ایرانی محسوب می‌شود. اتباع ایرانی برای سفر به سنگاپور باید ویزای این کشور را دریافت کنند و برای این کار نیز باید قبل از سفر اقدام به انجام این کار نمایند. در این بخش قصد داریم در مورد نحوه دریافت ویزای سنگاپور صحبت کنیم و شرایط، مدارک موردنیاز و  قیمت آن  را بیان نماییم.  با ما همراه باشید.

انواع ویزای سنگاپور

قبل از این‌که بخواهید برای دریافت ویزا اقدام نمایید، باید ابتدا نوع ویزای خود را مشخص کنید و درخواست و مدارک خود را مطابق با آن ارائه دهید. انواع ویزای سنگاپور عبارتند از:

 • ویزای توریستی: ویزای توریستی، همان‌طور که از نامش پیداست، به گردشگران و افرادی که به قصد تفریح و گشت‌وگذار به سنگاپور سفر می‌کنند، داده می‌شود. ویزای توریستی سنگاپور به دو صورت فرودگاهی و الکترونیکی صادر می‌شود. اتباع ایرانی نمی‌توانند ویزای فرودگاهی سنگاپور را دریافت نمایند و تنها می‌توانند برای ویزای الکترونیکی این کشور اقدام کنند. ویزای توریستی سنگاپور 3 ماه پس از صدور اعتبار دارد و گردشگر تنها یک ماه اجازه دارد تا در این کشور بماند.
 • ویزای تحصیلی: افرادی که به قصد تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی این کشور به سنگاپور سفر می‌کنند باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. برای این‌که بتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور اقدام کنید، ابتدا باید از دانشگاه‌های معتبر این کشور پذیرش بگیرید و به همراه مدارک تحصیلی و رزومه علمی خود به سفارت سنگاپور تحویل دهید.
 • ویزای کاری: سنگاپور کشور کوچکی است، اما رونق اقتصادی بسیار بالا و نرخ بیکاری پایینی دارد. از این رو، برای کار مورد توجه قرار می‎گیرد. ویزای کار سنگاپور دارای انواع مختلف EP، Enter Pass، PPE، WP، S-PASS می‌باشد که براساس نوع کار و میزان مهارت و حرفه‌ای بودن متقاضی، برای او صادر می‌شود. 

ویزای سنگاپور

انواع ویزای توریستی سنگاپور

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، افرادی که برای تفریح و گشت‌وگذار به سنگاپور سفر می‌کنند باید برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام نمایند. ویزای توریستی سنگاپور به دو صورت فرودگاهی و الکترونیکی صادر می‌شود.

ویزای فرودگاهی: این نوع ویزا در فرودگاه و هنگام ورود مسافر به کشور سنگاپور به او داده شده و به صورت مهر در گذرنامه درج می‌گردد.  ویزای فرودگاهی برای ایرانیان قابل دریافت نیست.

ویزای الکترونیکی: اتباع ایرانی که قصد سفر توریستی به سنگاپور را دارند باید برای دریافت ویزای الکترونیکی این کشور اقدام نمایند. گردشگران با این ویزا می‌توانند به مدت یک ماه در سنگاپور اقامت داشته باشند و در صورتی که قصد دارند بیشتر در این کشور بمانند، باید برای تمدید ویزا اقدام نمایند.

ویزای سنگاپور

دریافت ویزای سنگاپور برای ایرانیان

اتباع ایرانی نمی‌توانند ویزای سنگاپور را به صورت فرودگاهی دریافت نمایند. این افراد باید یک هفته تا 10 روز قبل از سفر خود برای دریافت ویزا اقدام نموده و پس از صدور ویزا به سمت سنگاپور حرکت کنند. ویزای سنگاپور برای ایرانیان به سه صورت قابل دریافت است که عبارتند از:

 • درخواست ویزای سنگاپور به صورت آنلاین: یکی از راه‌های دریافت ویزای سنگاپور، اقدام از طریق سایت می‌باشد. برای این کار شما نیاز به کسی دارید که در سنگاپور زندگی کند و دارای شناسه این کشور باشد. این فرد، که در اصطلاح حامی نامیده می‌شود، باید با شناسه خود وارد سایت gov.sg شده و مراحل اخذ ویزا را طی کند. آپلود مدارک شما نیز از طریق حامی انجام می‎شود. در صورتی که مشکلی برای صدور ویزا وجود نداشته باشد، ویزا پس از 7 تا 10 روز کاری صادر می‌گردد. فرد متقاضی باید ویزا را پرینت کرده و در هنگام ورود به سنگاپور به همراه داشته باشد. این روش هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد، اما باید حتما کسی را در سنگاپور داشته باشید که مراحل ثبت‌نام در سایت را برای شما انجام دهد.
 • درخواست ویزای سنگاپور از طریق مراجعه به سفارت: یکی دیگر از راه‌های دریافت ویزای سنگاپور، مراجعه به سفارت این کشور است. با توجه به این‌که کشور سنگاپور هیچ سفارت یا نماینده‌‌ای در ایران ندارد، این روش تنها برای افراد مقیم خارج از کشور قابل انجام است. در این روش، فرد متقاضی مدارک خود را به همراه فرم‌های درخواست ویزا به سفارت تحویل می‌دهد. دقت داشته باشید در این روش نیز نیاز به شخصی دارید که در سنگاپور باشد و بتواند از شما حمایت کند. 
 • درخواست ویزای سنگاپور از طریق آژانس‌های گردشگری: ساده‌ترین راه برای دریافت ویزای سنگاپور، اقدام از طریق آژانس‌های گردشگری است. آژانس‌های گردشگری از طریق شرکت‌های همکار خود در سنگاپور، کارهای ثبت‌نام را انجام داده و ویزای شما در 7 تا 10 روز دریافت می‌کنند.  شما فقط کافیست مدارک موردنیاز را به آژانس گردشگری مدنظر خود تحویل دهید و منتظر دریافت ویزا بمانید. ویزایی که از طریق آژانس‌های گردشگری دریافت می‌شود، به صورت الکترونیکی است و به صورت برچسب در گذرنامه ثبت نمی‌شود.

ویزای سنگاپور

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای توریستی سنگاپور

به هر روشی که برای دریافت گذرنامه اقدام نمایید، باید مدارکی را آماده کرده و برای درخواست ویزا، ارائه دهید. این مدارک شامل موارد زیر می‌باشد:

 • فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزا از وب‌سایت سفارت سنگاپور به صورت رایگان قابل دریافت است. تمامی اطلاعات فردی و هویتی باید در فرم ویزا وارد شود.
 • گذرنامه: صفحه اول گذرنامه به همراه صفحه دارای امضای مسافر باید اسکن شده و تحویل داده شود. دقت داشته باشید که گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. 
 • عکس: عکس 4*6 یا 4*3 که دارای زمینه سفید است. عکس ارائه شده باید متفاوت از عکس گذرنامه باشد.
 • هزینه ویزا: هزینه صدور ویزای سنگاپور در حال حاضر 85 دلار آمریکا می‌باشد. این هزینه در هنگام دریافت مدارک پرداخت می‌شود. دقت داشته باشید در صورتی که ویزای شما به هر دلیلی ریجکت شود، هزینه برگردانده نخواهد شد.

ویزای سنگاپور

دلایل ریجکت شدن ویزای سنگاپور

تا این‌جا در مورد نحوه دریافت ویزای سنگاپور و مدارک موردنیاز توضیحاتی را عنوان کردیم. یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است شما اجازه ورود به سنگاپور را نداشته باشید و ویزایی شما ریجکت شود که در آن صورت هزینه پرداختی به شما بازگردانده نخواهد شد. دلایل ریجکت شدن ویزای سنگاپور عبارتند از:

 • عدم داشتن همراه در سفر: سنگاپور کشور نسبتا مرفهی است و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. مردمان سنگاپور به راحتی کار پیدا می‌کنند و زندگی خوبی برای خود و خانواده‌شان می‌سازند. از این رو، بسیاری از افرد تمایل دارند تا به این کشور پناهنده شوند. مسئولین سنگاپور روی این مسئله بسیار حساس بوده و اگر کوچک‌ترین شکی به این مورد داشته باشند، ویزای فرد متقاضی را ریجکت می‌کنند. یکی از مواردی که باعث ایجاد این شک می‌شود، عدم وجود همراه در سفر است.
 • لیست سیاه: در صورتی که نام شما در لیست سیاه باشد، ویزای شما ریجکت می‌شود.
 • دلیل حضور در سنگاپور: در صورتی که نتوانید دلیل سفر خود به سنگاپور را به درستی توضیح دهید، در معرض ریجکت شدن ویزا قرار دارید. به عنوان مثال اگر قصد دارید برای شرکت در سمینار یا دوره‌های آموزشی به سنگاپور سفر کنید، باید این مورد را به طول کامل در درخواست خود ثبت نمایید. در صورتی که در درخواست خود تنها علت را تفریح و گشت‌وگذار عنوان کرده باشید، به احتمال بسیار زیاد ویزای شما ریجکت خواهد شد.
 • نداشتن محل اقامت: همان‌طور که در بالا عنوان شد، شما باید با شخصی در سنگاپور در ارتباط باشید تا بتوانید از طریق او ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید. این فرد مشخصات خود را در فرم درخواست وارد کرده و محل اقامت شما را نیز مشخص خواهد کرد. آژانس‌های گردشگری نیز از طریق رزرو هتل محل اقامت شما را در فرم درخواست وارد می‌کنند. بنابراین، در صورتی که رسید رزرو هتل را نداشته باشید، حتما ریجکت خواهید شد.
 • نداشتن بلیط بازگشت: ارائه بلیط بازگشت هواپیما این اطمینان را به افسر اداره مهاجرت می‌دهد که شما قصد ماندن در سنگاپور را ندارید. در صورتی که افسر به هر دلیلی به این مورد شک کند، احتمال ریجکت ویزای شما وجود دارد.
 • دختر مجرد: احتمال ریجکت دختران مجردی که برای دریافت ویزا اقدام می‌کنند، بسیار بالاست و می‌توان گفت ویزای سنگاپور به سختی برای آنان صادر می‌شود.

ویزای سنگاپور

سوالاات متداول

 • ویزای سنگاپور چند روزه صادر می‌شود؟

     ویزای سنگاپور از زمان ارائه مدارک، 7 تا 10 روز کاری طول می‌کشد تا صادر شود.

 • مدت زمان اعتبار ویزای سنگاپور چقدر است؟

ویزای توریستی سنگاپور 3 ماه از زمان صدور، اعتبار دارد و به مسافر اجازه یک ماه اقامت در این کشور را می‌دهد.

 • آیا ویزای توریستی به تمکن مالی، ضمانت بانکی یا گردش حساب نیاز دارد؟

برخی از کشورها برای اطلاع از وضعیت مالی فرد و اطمینان از این که فرد متقاضی توانایی تامین هزینه‌های خود در کشور مقصد را دارد، در کنار سایر مدارک، ضمانت بانکی و مدارکی دال بر تمکن مالی فرد متقاضی را نیز درخواست می‌کنند. برای دریافت ویزای سنگاپور نیاز به این مدارک ندارید.

 • آیا لازم است تا فرد متقاضی شخصا در سفارت یا آژانس‌های گردشگری حضور داشته باشد؟

حضور فرد متقاضی دریافت ویزا الزامی نیست. فرد می‌توان اسکن مدارک خود را برای آژانس موردنظر ارسال کرده و منتظر دریافت ویزا بماند.

 • چه مدت پس از ریجکت شدن ویزا، مجددا می‌توان درخواست خود را ارائه داد؟

شما بلافاصله پس از اعلام ریجکت ویزا می‌توانید مجددا درخواست خود را ارائه دهید، اما بهتر است یک تا 2 ماه منتظر بمانید و پس از آن اقدام به انجام این کار نمایید.

 • آیا ویزای سنگاپور در گذرنامه ثبت می‌شود؟

قبلا ویزای سنگاپور به صورت لیبل در گذرنامه چسبانده می‌شد، اما در حال حاضر به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

 • آیا برای ویزای سنگاپور نیاز به بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما داریم؟

یکی از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای سنگاپور، ارائه بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما می‌باشد. زمان رفت و برگشت باید به طور کامل مشخص شده باشد.

 • آیا هزینه ویزا در صورت ریجکت شدن، برگشت داده خواهد شد؟

ویزای شما به هر دلیلی که ریجکت شود، هزینه درخواست ویزا به شما برگردانده نمی‌شود.

ویزای سنگاپور

در این مقاله در مورد نحوه دریافت ویزای سنگاپور صحبت کردیم و شرایط، مدارک موردنیاز و  هزینه دریافت ویزا را نیز بیان نمودیم. در صورتی که مدارک را به طور کامل تحویل دهید و مشکلی برای دریافت ویزا نداشته باشید، ویزای شما بین 7 تا 10 روز کاری صادر خواهد شد. دقت داشته باشید که ویزای سنگاپور به صورت برچسب در گذرنامه ثبت نمی‌شود، بلکه به صورت یک برگه در اختیار مسافر قرار می‌گیرد. گردشگر باید این برگه را پرینت گرفته و در هنگام ورود به سنگاپور به همراه داشته باشد. اگر قصد دریافت ویزای سنگاپور را دارید، می‌توانید از طریق شماره 02175097700 با کارشناسان کایت در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را در این زمینه دریافت نمایید. مجله کایت در تمامی بخش‌های سفر، از دریافت ویزا گرفته تا رزرو هتل در کنار شما خواهد بود.

نظرات

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

نظرات

بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید