آبشار آتشین کالیفرنیا - پدیده‌ای عجیب در پارک ملی یوسمیت کالیفرنیا
زهرا نیرومند 1402/04/22 508 بازدید 0 نظر زمان تقریبی مطالعه دقیقه

آبشار آتشین کالیفرنیا یکی از عجیب‌ترین پدیده‌های طبیعی است. این آبشار در پارک ملی یوسمیت کالیفرنیا قرار دارد و آب آن به رنگ نارنجی دیده می‎شود. این رنگ تصویری از آتش را در ذهن انسان تداعی می‎کند. آبشار آتشین یک پدیده کاملا طبیعی است. این پدیده به علت تابش نور خورشید و انعکاس رنگ آن بر روی آب اتفاق می‌افتد و صحنه‌ای شگفت‌انگیز را خلق می‎کند. در این مقاله به معرفی آبشار آتشین کالیفرنیا می‌پردازیم و اطلاعاتی در مورد این پدیده جذاب در اختیارتان قرار می‌دهیم.

آبشار آتشین کالیفرنیا

آبشار هورس تِیل (The Horsetail Firefall)، به معنای دم اسب، یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های طبیعی است. هورس تیل یک آبشار کوچک فصلی است که در دره یوسمیت کالیفرنیا قرار دارد. دره یوسمیت در سال 1851 کشف شد. در آن زمان نیز آبشار هورس تیل از این دره سرازیر بود، اما کسی متوجه آتشین بودن آن نشد. رنگ آتشین آبشار یوسمیت برای اولین بار در سال 1973 توسط عکاسی با نام گلن روول (Galen Rowell) به ثبت رسید و پس از ظهور اینترنت به مردم دنیا معرفی گردید.  

آبشار آتشین کالیفرنیا در مواردی بسیار نادر به رنگ نارنجی دیده می‌شود و حالتی شبیه به گدازه‎های آتشفشان دارد. آب این آبشار تنها در اواسط فصل زمستان و در هنگام غروب آفتاب به رنگ آتش دیده می‎شود. این اتفاق زمانی رخ می‎دهد که آسمان کاملا صاف باشد و حتی کوچک‎‌ترین ابری در آن دیده نشود. در این زمان نور خورشید در پس‌زمینه آبشار قرار می‎گیرد و رنگی آتشین به آن می‌دهد.

پدیده آبشار آتشین معمولا از اواسط فوریه تا اواخر این ماه اتفاق می‌افتد. در این زمان افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به سمت دره یوسمیت حرکت می‌کنند تا این پدیده شگفت‎انگیز را از نزدیک ببینند. با توجه به محدودیت پذیرش گردشگران، اگر قصد تماشای آبشار آتشین را دارید، باید از قبل رزرو داشته باشید تا بتوانید در روزهای معین از آبشار بازدید کنید.


آبشار آتشین کانادا پارک ملی

نکات جالب در مورد آبشار آتشین کالیفرنیا

  • آبشار آتشین، دومین آبشار بلند دره یوسمیت است. این آبشار 150 متر طول دارد و از یک دیواره گرانیتی در سمت شرق ال کپیتان به سمت پائین سرازیر می‌شود.
  • هورس تیل یک آبشار فصلی است. این آبشار منبع رودخانه‌ای ندارد و پس از آب شدن برف‌ها جریان پیدا می‏کند. بنابراین، آب این آبشار در دو فصل زمستان و بهار جاری می‌شود.
  • آب آبشار تنها در فصل زمستان به رنگ نارنجی دیده می‎شود. البته، در فصل پاییز نیز زاویه نور خورشید دقیقا طوری به سمت آبشار تابیده می‌شود که امکان انعکاس و آتشین شدن آب را ایجاد می‌کند، اما به دلیل سردی هوا، آبی جریان ندارد که به رنگ آتش دیده شود.
  • آبشار آتشین زمانی دیده می‌شود که آسمان کاملا صاف باشد. حتی اگر یک تکه کوچک ابر در آسمان وجود داشته باشد، جلوی نور خورشید را می‌گیرد و اجازه رسیدن نور به آبشار را نمی‌دهد.

آبشار طلایی پارک ملی یوسمیت کانادا

نکات بازدید از آبشار آتشین کالیفرنیا

  • افراد زیادی در اواسط فوریه برای تماشای آبشار آتشین به سمت دره اسمیت می‌روند. ظرفیت دره محدود است و فضای کافی برای پذیرش همه بازدیدکنندگان را ندارد. بنابراین، برای بازدید از این آبشار نیاز به رزرو دارید. قبل از سفر به این نکته توجه کنید و رزرو را انجام دهید.
  • بهترین مکان برای تماشای آبشار و عکاسی از آن، منطقه پیک‌نیک ال کاپیتان (El Capitan picnic area) است. عکاسان معمولا در این منطقه جمع می‌شوند و تصویر آبشار را از زوایای مختلف ثبت می‌کنند.
  • با توجه به این‌که این پدیده در زمستان رخ می‌دهد، اگر قصد سفر بازدید از آبشار آتشین را دارید، لباس گرم به همراه داشته باشید.
  • دقت داشته باشید که در طول مسیر ممکن است با شرایط یخبندان مواجه شوید. بنابراین، کفش گرم به پا کنید و لوازم مناسب را نیز به همراه داشته باشید.
  • برای بازدید از این آبشار باید اتومبیل خود را کمی دورتر از منطقه پارک کنید و مقداری از مسیر را پیاده بروید. پدیده آبشار آتشین در هنگام غروب رخ می‎دهد. بنابراین، در هنگام برگشت با تاریکی هوا مواجه می‌شوید. یک چراغ قوه به همراه داشته باشید تا مسیر برگشت را راحت‌تر طی کنید.
  • مراقب طبیعت باشید. از چمن‌زارها دور بمانید و وارد مناطق حصارکشی شده نشوید. زباله‌های خود را جمع‌آوری کنید و به همراه خود برگردانید.

پارک ملی یوسمیت کانادا

در این مقاله به معرفی آبشار آتشین کالیفرنیا پرداختیم و اطلاعاتی در مورد این پدیده جذاب در اختیارتان قرار دادیم. یوسمیت یکی از پارک‎های ملی آمریکاست. این پارک در کالیفرنیا قرار دارد و یک میراث جهانی محسوب می‎شود. یکی از جذاب‌ترین بخش‎های پارک ملی یوسمیت، آبشار آتشین آن است. این آبشار پس از آب شدن برف‌ها در فصل زمستان و بهار تشکیل می‎شود و از صخره‌های گرانیتی به سمت پائین سرازیر می‌گردد. اگر قصد تماشای آبشار آتشین را دارید، باید در ماه فوریه به ایالت کالیفرنیای آمریکا سفر کنید. می‌توانید مراحل خرید بلیط و رزرو هتل را از طریق آژانس گردشگری کایت پیگیری کنید و کارهای سفر خود را به کارشناسان این آژانس بسپارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر دیگر صفحات سایت را مورد مطالعه قرار دهید یا با شماره 75097700- 021 تماس بگیرید و با کارشناسان کایت در مورد تور مورد نظر خود مشورت کنید.

تورهای اقساطی کایت

تور جام‌جهانی 2022 قطر

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.

نظر، تجربه و سوال خود را بنویسید.

با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.

امتیاز و نظرات

هنوز امتیازی ثبت نشده است.
بستن

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در ارتباط بگذارید